Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 18:32



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 Islam 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 01, 2013 0:52
Posty: 44
Lokalizacja: USA, Spoza Polski
Post Islam
Islam – religia monoteistyczna, druga na świecie pod względem liczby wyznawców po chrześcijaństwie

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 5FuE5Wcv7o

Czy jest to możliwe, czy tylko następna prowokacja


Cz kwi 04, 2013 20:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
No to jest pytanie do nas samych :)
Ja tam wolę, aby muzułmanie pozostali w swoich krajach i bawili sie swoimi zabawkami. Ale co na to ropa? :)


So kwi 06, 2013 20:05
Zobacz profil
Post Re: Islam
Bogusław twoje pytanie "czy to możliwe?" jest zastanawiające - osobiście wydaje mi się że cię to martwi, choć nie wiem. Akbar wyraża ten niepokój zdecydowanie wyraźniej.

Panowie ja bym się jednak tym tak nie przejmował, bo dużo bardziej niepokojące dla mnie są komentarze pod filmikiem mówiące o potrzebie Hitlera (Hitler wróć itp) O tym że Hitler nie był taki zły, że jest potrzebny, mówiące o wytępieniu zarazy islamsko-żydowskiej itp. Najbardziej niepokojące jest dla mnie to że takie komentarze dostają "pochwały i łapki w górę" To jest nawet coś więcej niż tylko mechanizm krzywda- odwet. To jest nakręcanie przemocy.

Profesor Mizińska bardzo trafnie o tym pisze "uderza" w samo sedno:
"Nienawiść bowiem rozchodzi się jak kręgi na wodzie"...
"...Mechanizm "krzywda - odwet" funkcjonuje bowiem jak spirala nakręcająca cierpienia według zasady "zraniony rani" . Nie jest więc w stanie rozwiązać problemu ten który uruchomił piekielną maszynę wzajemnej nienawiści i zadawania sobie ran. Jedynym, racjonalnym na to sposobem jest wyłączenie tej maszyny (...) Zamiast Zemsty, która by mnie do niego upodobniła mogę mu oferować wybaczenie. Wybaczenie ma swoją ukrytą kalkulację. Ofiarowując je "wrogowi", nie tylko sam oczyszczam się z, zzaćmiewającego jasność widzenia i autokrytycyzm, wewnętrznego smogu, ale ponadto - unieszkodliwiam na przyszłość jego negatywne wobec mnie uczucia"

(książka Filozofia pocieszenia s. 59-60)

Gdybyśmy wczuli się w tą optykę bylibyśmy może w stanie przemieniać lub wpływać na serca a fundamentalizm islamski czy terroryzm by zanikał lub znikł zupełnie i już nie był takim zagrożeniem jakim jest może teraz (na to miejsce chyba weszłaby życzliwość poszanowanie itp). Gdyby to nastąpiło nie czuł bym zagrożenia z powodu rozrostu jednej religii nad drugą. Niepokojące jednak dla mnie jest to że nakręca się na razie tą machinę przemocy i wydaje się niestety że nie zanosi się na to żeby to był trend spadkowy (patrz choćby Korea pn) to jest alarmujące

trend takiego islamu jak prezentował Ansari w XI wieku nie byłby zagrożeniem - za przykłady i wzory podawano nawet chrześcijan, lub Jezusa jak to robił Ansari bądź Rumi w swych wierszach. (muzułmanie) choćby w tym cytacie Ansariego:

"Pewien muzułmanin rzekł: Jednego razu zatrzymałem się w klasztorze chrześcijan. Gdy nadszedł czas modlitwy, rzekłem do jednego z mieszkających tam mnichów: "Pokaż mi jakieś czyste miejsce, abym mógł się tam pomodlić."
Ów odparł: "Oczyść swoje serce tak, by tylko On w nim pozostał. Wtedy wszędzie, gdzie chcesz możesz się modlić."
A jego słowa mnie zawstydziły." tłum. Albert Kwiatkowski
(str. 45 Raszid ad-Din Abu al-Fazl Mejbodi, Dastanha-je tafsir-e Kaszf al-asrar, wybrał Sajjed Mehdi Szams ad-Din, Teheran 1384)
http://www.literaturaperska.com/ansari/oansarim.html
(polecam Monadżat: po kliknięciu "Dalej")

lub Rumi:
„Gdzie mieszka Jezus, gromadzą się ludzie wielkiego serca. Jesteśmy drzwiami, których się nigdy nie zamyka. Jeżeli cierpisz jakikolwiek ból Trzymaj się blisko tych drzwi. Otwórz je."
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/nb_sufi.html


N kwi 07, 2013 4:50

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Islam
Przecież muzułmanie i chrześcijanie to monoteistyczne religie.
Czy wierzą w innego Boga?
Nazywają Pana inaczej ale czy to ma znaczenie jak?

Gdyby Ciebie nazwano "Marek" zamiast "Piotr" czy byłbyś inną osobą?

Terroryzm tak jak wyprawy krzyżowe zrodziły się z interpretowania Słowa Bożego w sposób wygodny człowiekowi z podszeptami złego.


N kwi 07, 2013 8:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 01, 2013 7:02
Posty: 140
Post Re: Islam
To video to złego działanie. Bazuje on na emocjach:
.. strachu ..
i poczuciu wyższości człowieka nad innym człowiekiem.
.. pychy ..

Małe dzieci dalekie są od klasyfikowania się pod kątem: przynależności do religii, koloru skóry, pochodzenia, statusu materialnego, rodziny..
Są naturalnie prawdziwe.
" bądźcie tacy jak dzieci .. do nich należy Królestwo Boże.."


N kwi 07, 2013 8:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Dla mnie Islam może tak samo istnieć jak buddyzm, mormoni i każda inna religia do pewnego czasu... Po 9/11 to co zaczęło się dziać, a raczej wychodzić z państw wyznających Islam zaczęło mnie niepokoić. Wcześniej te problemy przez Zachód nie były dostrzegane.
Nagle narodził się dżihad. Ale taki dżihad, który ma za cel zabijać, nie nawracać pokojowo, ale zabijać niewiernych.
Piszecie, że to ekstremiści, nie twierdzę, że nie, ale zwykła ludność tych państw jest już tak zindoktrynowana, że każdy obcokrajowiec to obiekt co najmniej do prześladowań. Wyłazi obecnie całe zło Islamu- Takijja, dżizja, dżihad, kamieniowanie, zezwalanie na seks z dziećmi, seks udowy itd.
Hosi mój szanowny kolega forumowy daje przykłady morderstw i zabójstw z Biblii. I ma rację z tą małą różnicą, że Koran został w całości zesłany przez Boga, a Biblia pisana jest przez rzekomo natchnionych ludzi, a w sumie jest w większości historią Izraela.

Dla mnie islam jest religią wymyśloną przez Mahometa lub jego objawienia były zsyłane przez demona podającego się za Gabriela (o czym już św. Paweł przestrzegał).
W innym temacie staram się opisywać poczynania Mahometa od początku jego działalności. To co twierdzą muzułmanie niestety często nie jest prawdą.
W Mekce Mahomet pisze: Religa nie jest przymusem, ale przedostatnia jego sura nakazuje zabijać chrześcijan i żydów... bez komentarza. Dla mnie Koran jest ewidentną ściemą, ale...

Szanuję Athmosfera sufizm, bo raczej ma mało wspólnego z prawdziwym islamem.
Pozdrawiam


N kwi 07, 2013 19:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Ale taki dżihad, który ma za cel zabijać, nie nawracać pokojowo, ale zabijać niewiernych.

Dzihad to termin pojemny semantycznie i Ty dobrze o ty wiesz,prawda?
Cytuj:
Wyłazi obecnie całe zło Islamu- Takijja, dżizja, dżihad,

Patrz wyżej.
Cytuj:
Koran został w całości zesłany przez Boga, a Biblia pisana jest przez rzekomo natchnionych ludzi, a w sumie jest w większości historią Izraela.

Mam wrażenie że kompletnie nie rozumiesz czym jest Biblia dla większości chrzescijan.
A może nie chcesz?
Cytuj:
Dla mnie islam jest religią wymyśloną przez Mahometa lub jego objawienia były zsyłane przez demona podającego się za Gabriela (o czym już św. Paweł przestrzegał).

O czym konkretnie przestrzegał Paweł?
Cytuj:
W Mekce Mahomet pisze: Religa nie jest przymusem, ale przedostatnia jego sura nakazuje zabijać chrześcijan i żydów... bez komentarza.

A szkoda że nie dodajesz komentarzy z kontekstem.

Mam jeszcze pytanko do ciebie,jeżeli można.
Jesteś chrzescijaninem?


Pn kwi 08, 2013 5:17
Zobacz profil
Post Re: Islam
@Hosi, nie ma sensu. akbar głosi tylko swój manifest. Juz w jednym temacie powtarza to samo w kółko bez patrzenia na argumenty, czy wyjaśnienia. Ten jeden temat wg mnie wystarczy. Nie prowokuj go.


Pn kwi 08, 2013 11:42

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
Kozioł napisał(a):
@Hosi, nie ma sensu. akbar głosi tylko swój manifest. Juz w jednym temacie powtarza to samo w kółko bez patrzenia na argumenty, czy wyjaśnienia. Ten jeden temat wg mnie wystarczy. Nie prowokuj go.

Ok, masz rację.


Pn kwi 08, 2013 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Bynajmniej nikt mnie nie prowokuje. Wy bronicie Islamu - macie ku temu prawo. ja atakuje go - mam ku temu prawo.
Co do dżihadu, poniżej załączam tabelę z atakim przeprowadzonymi przez ekstremistów w ramach dzihad (semantyczne pojęcie :brawo: )

2013.04.08 Afghanistan Wardak 9 22 Religion of Peace hardliners detonate a bomb under a bus, killing nine passengers.
2013.04.08 Syria Damascus 15 53 A Fedayeen suicide car bomb rips through a crowded street, leaving at least fifteen dead. samochód pułapka wybucha i zabija 15 osób
2013.04.07 Pakistan Taunsa 1 0 A 15-year-old boy is gunned down in a mosque by Sipah-e-Sahaba because he is Shia. 15 latek zabit7y w meczecie bo jest... szyitą
2013.04.06 Afghanistan Asadabad 2 0 Two children are obliterated by a Taliban rocket.
2013.04.06 Pakistan Orangi 1 0 Militants associated with a Sunni seminary gun down a Shiite.
2013.04.06 Iraq Baqubah 22 60 A Fedayeen suicide bomber sends two dozen souls to Allah.
2013.04.06 Afghanistan Qalat 6 3 American civilians and a doctor are among six killed by a Shahid suicide bomber as they are delivering books to a school. Samobójca zabija 6 osób w tym cywilów amerykańskich i lekarza, którzy przynieśli książki do szkoły
2013.04.06 Egypt Khusus 7 17 Angry Muslims torch a church and kill seven Christians over alleged desecration. Wścielki muzułmanie podpalili kościół i zabili 6 chrześcijan pod zarzutem zbeszczeszczenia
2013.04.05 Pakistan Hayatabad 1 5 A young boy is killed when Islamic terrorists shell a town.
2013.04.05 Indonesia Medan 8 6 Eight Buddhists are beaten to death by Muslims in an attack at a detention center. 8 buddystów zatłuczonych na śmierć w więzieniu przez muzułmanów
2013.04.04 Afghanistan Batikot 3 2 Three schoolchildren are dismantled by a Taliban roadside bomb.
2013.04.03 Afghanistan Farah 53 91 Over fifty people are slaughtered when nine religious radicals storm a court and self-detonate. 53 osoby zabite podczas sztrurmu samobójców (radykałów religijnych)na sąd
2013.04.03 Iraq Baghdad 3 0 al-Qaeda gunmen enter a home and shoot a woman and her two sons to death.
2013.04.02 Pakistan Peshawar 7 4 Sunni extremists attack a power station, killing two on the spot and then executing five people taken as hostages.
2013.04.02 Kenya Garissa 3 0 Three guards at an Internet cafe are shot to death at point blank range by Islamists.
2013.04.01 Nigeria Pulka 1 0 Religion of Peace radicals shoot a man to death in front of his wife and children.
2013.04.01 Iraq Tikrit 11 59 A Fedayeen suicide bomber massacres eleven Iraqis.
2013.04.01 Pakistan Jani Khel 2 7 The Tehreek-e-Taliban murder two tribal elders with a planted bomb. talib zabija 2 członków starszyzny za pomoca bomby.

Mozna by pominąć Afganistan, bo jest w stanie wojny, ale to sa tylko 3 zdarzenia... Nie sa tutaj ujęte zwykłe przestępcze działania morderców tylko te działania, które odbyły się w ramach świętej wojny, przez radykałów religijnych itd. itd.. Pojęcie semantyczne Hosi?
Jeśli nadal uznajecie semantykę tego sławetnego słowa to przytaczam Hadsiy:

"Opowiada Ibn 'Umar: Wysłannik Allah powiedział: 'Otrzymałem rozkaz (od Allah), aby walczyć przeciw ludom dopóki nie zaświadczą, że nikt oprócz Allaha nie ma prawa do czci i że Mohamed jest Wysłannikiem Allah, i dopóki nie ofiarują doskonałych modłów oraz obowiązkowego datku na cele dobroczynne; więc jeśli to wszystko uczynią, ocalą przede mną życie i mienie, z wyjątkiem prawa islamskiego, i wtedy ich porachunki z Allah będą skończone'".(tom 1:25-26)

"Opowiada Abu Huraira: Zapytano kiedyś Wysłannika Allah 'Jaki jest najlepszy uczynek?'. Odpowiedział: 'Wierzyć w Allaha i jego Wysłannika Mohameda'. Pytający zadał drugie pytanie: 'A jaki jest następny w kolejności dobry uczynek?'. Odpowiedział: 'Uczestniczyć w dżihadzie (walce religijnej) dla sprawy Allah (...)'". (tom 1:26)


Rola dżihadu w życiu muzułmanina polega na zmaganiu, walczeniu z własnymi słabościami osobiste zmaganie się ze złem; walka o kontrolę nad członkami ciała ……jak również z nie wiernymi.

Co do wcześniejszych moich wypowiedzi dot. religii w Koranie:
109:6 Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię. - 18 w koli ukazania się sura. mieszkał w Mekce więc miał pokojowe nastawienie
2:256 Nie ma przymusu w religii - sura, która ukazała się zaraz po przybyciu do Medyny, aby zawrzeć :pokój" z Żydami
i tym czasem borem lasem :o
9:73 O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!
9:123 O wy, którzy wierzycie! Zwalczajcie tych spośród niewiernych, którzy są blisko was. Niech się spotkają z waszą surowością. - przedostatnia sura- Mahomet pełen miłości :D

Czy jeszcze jakieś przykłady chcecie panowie odnośnie dżihadu? Obecne.

Czy możecie mi podać cytaty z z ST i NT dotyczące nakazu walki z innymi wyznaniami?
Pozdrawiam gorąco i wierzcie mi - nie prowokujecie mnie :mrgreen:

P.S. 2 Koryntian 11:14 I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.


Pn kwi 08, 2013 20:59
Zobacz profil
Post Re: Islam
Akbar gdybyś był uczciwy to byś podał dwie strony medalu. Owszem, jest tak jak mówisz ale są też inni muzułmanie, którzy stają w obronie chrześcijan nawet życie swe oddają. Jako przykład podam:
http://gosc.pl/doc/1404581.Muzulmanie-w ... hrzescijan
http://kosciol.wiara.pl/doc/1345134.Muz ... ac-katedre

Warto też posłuchać muzułmanina który pięknie się wyraził o filmie ludzie Boga i zakonnikach chrześcijańskich trapistach, którzy tam zginęli, którzy stali się dla niego jakimś wzorem także dla jego religii:
http://chomikuj.pl/wiarygodny
plik "Andrzej Saramowicz o ludziach Boga" (aby odtworzyć plik trzeba najechać na niego kursorem potem gdy ukarze się pasek kliknąć niebieski play">" po prawej stronie. Można też odsłuchać całości w drugim pliku
(o filmie: Mnisi nie nawracają Algierczyków(muzułmanów), ale im pomagają np. prowadząc bezpłatną przychodnię lekarską. Zajmują się modlitwą, studiami porównawczymi islamu i chrześcijaństwa oraz uprawą ziemi. Otrzymują pogróżki ze strony radykalnych zbrojnych grup islamskich. Po zabójstwach robotników cudzoziemskich pracujących w okolicy zakonnicy zastanawiają się czy nie opuścić klasztoru....)


Wt kwi 09, 2013 15:40
Post Re: Islam
sorry za post pod postem

dodam jeszcze ciekawostkę o filmie (jest on na wydarzeniach autentycznych z lat 90). U trapistów są modlitwy które praktykują bardzo podobnie muzułmańskie bractwa sufickie):
Co ciekawe w sufizmie najczęściej powtarzaną formułą zikru (modlitwy) jest: "Nie ma innego bóstwa prócz Boga, pochwalony niech będzie Bóg, chwała niechaj będzie Bogu, Bóg jest najwyższy, proszę Boga o przebaczenie" (Janusz Danecki - Arabowie s.307) Mnie osobiście zdziwiło że nie ma tam stricte szachady czyli dodatku o Mahomecie. To jest zastanawiające

Uderza mnie bardzo podobieństwo praktyk w klasztorach chrześcijańskich (od starożytnych ojców pustyni)...zmiłuj się nade mną grzesznikiem
Jest tu chyba dużo pokory -zapewne owoce tej modlitwy w niektórych bractwach sufickich są podobne jak u chrześcijańskich trapistów z ludzi Boga, gdzie muzułmanie stają w obronie chrześcijan lub żyją w dobrych relacjach. Ludzie Boga (mnisi trapiści którzy tą modlitwę też stosowali w Algierii)
Porównaj słowa Celnika: O Boże miej litość dla mnie grzesznika (Łk 18, 13)


Wt kwi 09, 2013 16:24

Dołączył(a): Śr sty 11, 2012 19:17
Posty: 1188
Post Re: Islam
akbar napisał(a):
Co do dżihadu, poniżej załączam tabelę z atakim przeprowadzonymi przez ekstremistów w ramach dzihad

Ekstremisci-to mała grupka prawdziwych wyznawców Allaha (według ciebie) dzieki której próbujesz bronic swoich tez .Jak dobrze miec takich radykałów u swojego boku,co? ;)

Cytuj:

Mozna by pominąć Afganistan, bo jest w stanie wojny, ale to sa tylko 3 zdarzenia... Nie sa tutaj ujęte zwykłe przestępcze działania morderców tylko te działania, które odbyły się w ramach świętej wojny, przez radykałów religijnych itd. itd.. Pojęcie semantyczne Hosi?

W gdzie w tych cytatach jest mowa o motywach zabójców w ramach "świętej wojny"?
Czekam na podanie szerszego kontekstu zacytowanych przez ciebie wydarzeń.
Tylko szczegółowo poproszę. :)
Poza tym:
Podawanie samych tylko informacji o przynależnosci konfesyjnej zabójców jest kolejną manipulacją z twojej strony.
Przykład:
Biały zabił murzyna.
Komentarz:
Przyczyną tego morderstwa był rasizm.
Prosta kategoryzacja, prosta konkluzja.Sugestywne prawda?
Taka jest własnie twoja logika.Nic dodać nic ująć. :)
Cytuj:
Rola dżihadu w życiu muzułmanina polega na zmaganiu, walczeniu z własnymi słabościami osobiste zmaganie się ze złem; walka o kontrolę nad członkami ciała ……jak również z nie wiernymi.

Poszerz swoją percepcję i przeczyaj to:

http://www.muzulmanie.com/index.php?opt ... &Itemid=55

Cytuj:
Czy możecie mi podać cytaty z z ST i NT dotyczące nakazu walki z innymi wyznaniami?

Podawałem ci już ze ST jak słudzy Boży z nakazu Jahwe/Jezusa eliminowali wyznawców innyh religii.Sam Jahwe/Jezus zresztą również.A "miłosciwy" dzień sądu pamiętasz?


Cytuj:
P.S. 2 Koryntian 11:14 I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości.

No tak,Paweł miał zapewne na mysli Mahometa :D


Śr kwi 10, 2013 4:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Islam
alach i jachve maja inne atrybuty
polonez i bmw to też sa samochody ale są inne


Śr kwi 10, 2013 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 08, 2013 23:48
Posty: 438
Post Re: Islam
Cytuj:
W gdzie w tych cytatach jest mowa o motywach zabójców w ramach "świętej wojny"?

Powiedz mi w imię czego zabijają swoich, cudzoziemców, kobiety, dzieci? W imię" czego? Dlaczego każdy samobójca przed wysadzeniem sienie krzyczy Allah Akbar? Dlaczego każdy filmik z Afganistanu czy Iraku prezentowany przez muzułmanów , gdzie po wysadzeniu ludzi nastepuje Allah Akbar? To w imie czego to robią? lalki Barbie?

Cytuj:
W gdzie w tych cytatach jest mowa o motywach zabójców w ramach "świętej wojny"?
Czekam na podanie szerszego kontekstu zacytowanych przez ciebie wydarzeń.
Tylko szczegółowo poproszę.
Poza tym:
Podawanie samych tylko informacji o przynależnosci konfesyjnej zabójców jest kolejną manipulacją z twojej strony.
Przykład:
Biały zabił murzyna.
Komentarz:
Przyczyną tego morderstwa był rasizm.
Prosta kategoryzacja, prosta konkluzja.Sugestywne prawda?
Taka jest własnie twoja logika.Nic dodać nic ująć.


Jakie moga miec motywy? Rusz trochę głową i pomysl... O lalke Barbie walcza? :D

Cytuj:
Poszerz swoją percepcję i przeczyaj to:

http://www.muzulmanie.com/index.php?opt ... &Itemid=55


Kolejna strona muzułmańska. Masz coś niemuzułmańskiego? Z reszta przeczytaj dokłądnie słowo, po słowu co napisałem nt. dżihadu.

Cytuj:
A "miłosciwy" dzień sądu pamiętasz?

Ten sąd to tylko Twoja interpretacja. Widzę, że wolisz 72 hurysy i wino...Obys się nie zdziwił :mrgreen:

Poza tym nadal nie jesteś w stanie podać cytat o Jezusie, który nakazywał zabijać niewiernych... słabo coś te porównania Ci idą.
Mahometa nie da sie porównać do Jezusa. Nie ma szans.

Tak pobocznie: czy uważasz że za słowa: Mahomet nie jeste prorokiem należy się śmierć?


Śr kwi 10, 2013 15:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 186 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL