Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 0:57



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 929 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona
 PO - partią antykatolicką 
Autor Wiadomość
Post Re: PO - partią antykatolicką
To teraz pytanie do gity i quasa: czy nigdy, ale to nigdy, nie kupiliscie czegokolwiek w niedziele (poza prasa katolicka po kosciele)?

A jezeli kupiliscie, to kto was do tego zmusil?


So mar 22, 2014 10:26
Post Re: PO - partią antykatolicką
Kael!Mam tak dużo czasu w powszednie dnie, że grzechem byłoby, gdybym kupowała w niedzielę.
Wracając do tematu, to głosowaniu za handlem w niedziele, to nie jedyny przykład antylatolickości Platformy.


So mar 22, 2014 12:28
Post Re: PO - partią antykatolicką
To nie jest odpowiedz na moje pytanie: kupilas kiedys cos w niedziele, czy nie?
I dlaczego? Pod przymusem PO, czy dobrowolnie?


So mar 22, 2014 12:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
PO to partia dowodzona przez człowieka, który na potrzeby kampanii wyborczej wziął ślub kościelny. Trudno mówić o "anty-" bądź "pro-" katolickości tam, gdzie po prostu nie ma żadnych idei, jest tylko sondażowo-wyborczy pragmatyzm. Raz PO Kościołowi da (ostatnio przecież 6 mln na Świątynię Opatrzności), innym razem zabierze - tak, żeby interes się właściwie kręcił.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 22, 2014 12:39
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
PO to partia dowodzona przez człowieka, który na potrzeby kampanii wyborczej wziął ślub kościelny.

A kimże ty jesteś, byś sądził bliźniego....w kontrze do własnego motta zawłaszczasz sobie Boskie przymioty - znasz i oceniasz serce i sumienie drugiego człowieka.
A skoro jesteś tak dobrze poinformowany, to może jeszcze wyjaśnisz jaki cel przyświecał A. Kwaśniewskiemu, który w tym samym czasie wziął ślub kościelny?



Cytuj:
Trudno mówić o "anty-" bądź "pro-" katolickości tam, gdzie po prostu nie ma żadnych idei, jest tylko sondażowo-wyborczy pragmatyzm. Raz PO Kościołowi da (ostatnio przecież 6 mln na Świątynię Opatrzności), innym razem zabierze - tak, żeby interes się właściwie kręcił.

Sondażowy pragmatyzm skutkował nie poruszaniem problemu wolnych niedziel przez IVRP, mającej przewagę w parlamencie.
Nadto aby nie stracić poparcia sondażowego nie poparto projektu M. Jurka.
Ale to pryszcz, bo przecież każdy wież, że antykościelna jest PO.

Kael napisał(a):
To nie jest odpowiedz na moje pytanie: kupilas kiedys cos w niedziele, czy nie?
I dlaczego? Pod przymusem PO, czy dobrowolnie?

Zdecydowanie pod przymusem :D :D


So mar 22, 2014 13:13
Post Re: PO - partią antykatolicką
Kael napisał(a):
Jak myslisz, dlaczego i inne partie nie pchaja sie do wprowadzenia zakazu handlu w niedziele? Dlatego, ze katolicki narod chce po Mszy sw isc z rodzina na spacer do galerii handlowej. I nikt ich do tego nie zmusza.

Ty placz lepiej nad soba i rodakami katolikami.

Projekt był obywatelski i poselski, a Platforma wystąpiła przeciwko prawu Boga wyżej stawiając od Boga siebie i swoje prawa pochodzące od szatana. Jest to podważenie 3 przykazania Dekalogu od Boga.
Dalsze antykatolickie działania Platformy grającej na tych samych falach co Twój Ruch, szeroko zakrojona propaganda i jeszcze pare praw przeciwko Bogu doprowadzą do celu Platformy którego już nie muszą ukrywać. Ten katolicki polski naród nad którym każesz mi już płakać, w niedzielę będzie chodził, ale już tylko do galerii a kościoły będą pustoszeć. Taki właśnie jest cel Platformy kiedy służy szatanowi przeciwko Bogu i wybiera jego prawa. Aby ludzie mając do wyboru nudny kościół wybierali piękne, kolorowe, pełne rozrywek galerie handlowe. Taki jest cel szatana aby zniszczyć dzień święty dla Boga i tak mu służy PO.
Ale PO w tej posłudze antychrześcijańskiej jest znacznie bardziej gorliwa bo przecież alternatywą dla Kościoła w niedzielę nie muszą być tylko piękne galerie handlowe pełne rozrywek i przyjemności, Platforma wie że mogą to być też kluby go-go obok Kościołów, mogą to być gejowskie tęcze na Placach Zbawiciela oczywiście też obok Kościołów, aby geje i wszyscy mogli przychodzić pod nie się całować. Tak więc PO ma szerszy wachlarz alternatyw dla Kościoła bo i szatan będzie mamił świecidełkami, rozrywkami, przyjemnościami, rożnymi alternatywami aby ludzie wybierali jego propozycje na niedziele, lepsze od pójścia do Kościoła. A skutki tego widać jakie są na zachodzie Europy. Kościoły pustoszeją, zamieniane są w meczety, domy przyjemności, ludzie wolą inne przyjemności zamiast Mszy Św. i do tego samego doprowadzą działania antykatolickiej PO, Twojego Ruchu, i wszelkiej szeroko zakrojonej propagandy.
Kael napisał(a):
A ktos stoi przed kosciolami i wiernym zabrania wejsc, kierujac ich do marketow?

A jak myślisz komu zależy żeby ludzie nie poszli do Kościoła tylko wybrali inne rozrywki jak galerie handlowe. Tylko że te galerie muszą być otwarte jak chce antykatolicka PO.
Jest długa droga do Kościoła, ale stoi on na samym końcu. Szatan wie jak działać aby zdobywać ludzie zmierzających do niego w niedziele. Posłuży się Platformą i wybuduje wzdłuż tej drogi, galerie handlowe które będą miały drzwi szeroko otwarte w niedzielę, będą piękne i będą oferowały dużo przyjemności i rozrywki, wybuduje też klub go-go tuż obok Kościoła, po drodze będzie też gejowska tęczą, jakiś skwer, ławeczki, aby i geje mogli się tam całować, do tego inne rozrywki. W ten sposób szatan osiągnie swój cel a i Platforma wywiązę się ze swojej posługi, która jest znacznie bardziej szeroko zakrojona, a i gorliwości nie brakuje.
Johnny99 napisał(a):
To im coś nie wychodzi, przynajmniej w Niemczech czy Belgii, gdzie w niedziele nawet jedzenia nie kupisz :-D

Różenie to wygląda w EU ale kierunek to liberalizacja prawa. U nas Tusk chce aby dzień święty był bardziej dniem powszednim, bo tym jest praca w niedziele.


So mar 22, 2014 13:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
Alus napisał(a):
A kimże ty jesteś, byś sądził bliźniego....w kontrze do własnego motta zawłaszczasz sobie Boskie przymioty - znasz i oceniasz serce i sumienie drugiego człowieka.


Ależ mnie kompletnie nie obchodzi jego "serce" czy "sumienie" - choć wątpię, by coś takiego posiadał, przynajmniej jeśli chodzi o życie publiczne :-D

Cytuj:
Sondażowy pragmatyzm skutkował nie poruszaniem problemu wolnych niedziel przez IVRP, mającej przewagę w parlamencie.


Oczywiście, że poruszano wtedy ten problem, wprowadzono nawet zakaz handlu w święta.

quas napisał(a):
U nas Tusk chce aby dzień święty był bardziej dniem powszednim, bo tym jest praca w niedziele.


Tusk "chce" sobie pograć w piłkę i obejrzeć Ligę Mistrzów, a poza tym trzymać swoją partię w ryzach i umościć sobie wygodny stołek na resztę życia. Niczego więcej nie "chce", a już na pewno ma głęboko w tyle wszelkie kwestie, związane z rzeczami w rodzaju "światopoglądów", "idei", "wartości" itp. bzdetów.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 22, 2014 13:33
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
A kimże ty jesteś, byś sądził bliźniego....w kontrze do własnego motta zawłaszczasz sobie Boskie przymioty - znasz i oceniasz serce i sumienie drugiego człowieka.


Ależ mnie kompletnie nie obchodzi jego "serce" czy "sumienie" - choć wątpię, by coś takiego posiadał, przynajmniej jeśli chodzi o życie publiczne :-D

Nic Cię nie obchodzi, ale wiesz, że kierował sie jedynie interesem wyborczym, czyli usiłował oszukać Boga i ludzi.....ale Ty przecież nie osądzasz, bo kimże jesteś, byś sądził bliźniego

Cytuj:
Oczywiście, że poruszano wtedy ten problem, wprowadzono nawet zakaz handlu w święta.

I mając większość w parlamencie, nie zdołano przyjąć ustawy?

Cytuj:
Tusk "chce" sobie pograć w piłkę i obejrzeć Ligę Mistrzów, a poza tym trzymać swoją partię w ryzach i umościć sobie wygodny stołek na resztę życia. Niczego więcej nie "chce", a już na pewno ma głęboko w tyle wszelkie kwestie, związane z rzeczami w rodzaju "światopoglądów", "idei", "wartości" itp. bzdetów.

Dokładnie jak wszyscy inni politycy - co najmniej 98%.
A jeśli nawet głośną krzyczą o wartościach chrześcijańskich, to tylko krzyczą....bo słowa nic nie kosztują, a np. podanie ręki nieprzyjacielowi na znak pokoju w kościele w trakcie Mszy św, jest zdecydowanie niewykonalne.


So mar 22, 2014 13:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
Alus napisał(a):
Nic Cię nie obchodzi, ale wiesz, że kierował sie jedynie interesem wyborczym, czyli usiłował oszukać Boga i ludzi.....


Eee tam, ja myślę, że żonę kocha szczerze :-D

Cytuj:
I mając większość w parlamencie, nie zdołano przyjąć ustawy?


PO ma większość w parlamencie, a też 3x15 nie wprowadziła :-D

Cytuj:
Dokładnie jak wszyscy inni politycy - co najmniej 98%.


Nie dokładnie, tylko bardziej. Pod tym względem Tusk jest nr 1 w polskiej polityce. Nie było wcześniej żadnego - ani na lewicy, ani na prawicy - który miałby do tego stopnia gdzieś wszystko poza rozrywkami i władzą samą w sobie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 22, 2014 13:43
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):
Alus napisał(a):
Nic Cię nie obchodzi, ale wiesz, że kierował sie jedynie interesem wyborczym, czyli usiłował oszukać Boga i ludzi.....


Eee tam, ja myślę, że żonę kocha szczerze :-D

Nie leć w kulki - nie chodzi kocha czy nie kocha, osądziłeś, że świadomie oszukuje Boga i ludzi.

Cytuj:
PO ma większość w parlamencie, a też 3x15 nie wprowadziła :-D

Nie wprowadziła :( .... podobnie jak każda partia, w kampanii obiecanki, a rzeczywistość skrzeczy.

Cytuj:
Nie dokładnie, tylko bardziej. Pod tym względem Tusk jest nr 1 w polskiej polityce. Nie było wcześniej żadnego - ani na lewicy, ani na prawicy - który miałby do tego stopnia gdzieś wszystko poza rozrywkami i władzą samą w sobie.

To już Twoja subiektywna ocena nielubianego polityka.

Tłumaczenie o "odciąganiu" ludzi od Kościoła poprzez otwarte w niedzielę sklepy, brzmi podobnie jak argumentacja Jasia nie poszedłem do kościółka, bo mama mnie nie zaprowadziła - czyli nie poszedłem w niedzielę do kościoła, bo obok jest otwarty sklep wielkopowierzchniowy.
A te mniejsze powierzchniowo na moim osiedlu pracuję nie tylko w niedzielę, ale także w Boże Narodzenie, Wielkanoc, Boże Ciało i nie sprzedaje w nich właściclei.....i co?...zasada: równi i równiejsi???


So mar 22, 2014 13:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: PO - partią antykatolicką
Alus napisał(a):
Nie leć w kulki - nie chodzi kocha czy nie kocha, osądziłeś, że świadomie oszukuje Boga i ludzi.


Owszem, ale przecież nie twierdzę, że sumienie mu tego nie wyrzuca :-D

Cytuj:
Nie wprowadziła :( .... podobnie jak każda partia, w kampanii obiecanki, a rzeczywistość skrzeczy.


Szkoda tylko, że u Alus wszystko przebiega wg schematu:

PO coś obiecała, a nie zrobiła - ee tam, jak każda inna partia,
PiS coś obiecało, a nie zrobiło - aaa, PiS to tacy okropni kłamcy i oszuści, jak można na nich głosować?!

:-D

Cytuj:
To już Twoja subiektywna ocena nielubianego polityka.


Owszem ;-) Aczkolwiek wielu polityków nie lubię, a nie oceniam ich aż tak surowo :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


So mar 22, 2014 13:58
Zobacz profil
Post Re: PO - partią antykatolicką
Cytuj:
Szkoda tylko, że u Alus wszystko przebiega wg schematu:

PO coś obiecała, a nie zrobiła - ee tam, jak każda inna partia,
PiS coś obiecało, a nie zrobiło - aaa, PiS to tacy okropni kłamcy i oszuści, jak można na nich głosować?!

:-D

Po prostu powielam Twój schemat, tyle tylko, że preferujemy inne partie :D

Cytuj:
Owszem ;-) Aczkolwiek wielu polityków nie lubię, a nie oceniam ich aż tak surowo :-D

Twoja sprawa.
Ani Twoje antypatie, ani moje nie muszą przekładać się na poglądy innych.

PS. jeszcze odnośnie ślubu Tuska - w aktualnej sytuacji polskich rodzin, nie miało to żadnego wpływy na preferencje partyjne.
Od lat zaobserwowałam, że ok 70% polskich rodzin boryka się z problemami rozwodów, konkubinatów, a zwłaszcza swoich dzieci.....ojciec i matka w neokatechumenacie a córki w konkubinacie - autentyk.


So mar 22, 2014 14:25
Post Re: PO - partią antykatolicką
Johnny99 napisał(a):

Cytuj:
To już Twoja subiektywna ocena nielubianego polityka.


Owszem ;-) Aczkolwiek wielu polityków nie lubię, a nie oceniam ich aż tak surowo :-D

Nie OSADZASZ ich tak surowo.
Twoj podpis osadza za to ciebie. Warto, zebys go czasem sam czytal.


So mar 22, 2014 15:26
Post Re: PO - partią antykatolicką
Alus napisał(a):
Tłumaczenie o "odciąganiu" ludzi od Kościoła poprzez otwarte w niedzielę sklepy, brzmi podobnie jak argumentacja Jasia nie poszedłem do kościółka, bo mama mnie nie zaprowadziła - czyli nie poszedłem w niedzielę do kościoła, bo obok jest otwarty sklep wielkopowierzchniowy.

Uważasz że szatan w ten sposób nie działa na ludzi aby ich odciągać od Kościoła ? Owszem, jest to jego metoda i to bardzo skuteczna. Porówananie do Jasia jest faktem bo szatan jest sprytnijszy, bardziej przebiegły i każdego z nas potrafi zrobić na takich Jasiów. Ale dla Ciebie to chyba nie do przyjęcia że szatan może właśnie kusić ludzi aby szli w niedzielę nie do KOścioła a np. do otwartych gelerii, marketów które wspiera Donald Tusk, i to kuszenie mu się udaje.
Pracujące niedziele są dziełem szatana, dlatego mając ludzi w tym uścisku PO mu służąc nie mogła objąć stanowiska katolickiego, takiego jakiego chce Bóg, wybrali jak zwykle to co jest od szatana.

Po drugiej stronie antykatolickiego stanowiska PO są ludzie którzy przez obce koncerny są zmuszeni pracować w niedziele nie mogąc spędzić dnia świętego z rodziną, dla Boga tak jak nas pouczył.


So mar 22, 2014 15:31
Post Re: PO - partią antykatolicką
Kael napisał(a):
To nie jest odpowiedz na moje pytanie: kupilas kiedys cos w niedziele, czy nie?
I dlaczego? Pod przymusem PO, czy dobrowolnie?

To nie o mnie temat, a o antykatolickości Platformy!


So mar 22, 2014 15:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 929 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL