Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 14:29



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Maryja, królowa nieba?? 
Autor Wiadomość
Post Re: Maryja, królowa nieba??
A ty romulus swoich tez nie umiesz obronić swoimi słowami ? Ciężko jest coś napisać od siebie nie romulus ? Miłość do Boga można wyrazić na mnóstwo sposobów. Aktami miłosierdzia, przestrzeganiem przykazań, modlitwą różańcową, koronką do Miłosierdzia Bożego. Najzwyklejszy gest dobroci wobec innych może być wyrażaniem miłości do Jezusa. Nie wiem w czym widzisz problem ? Powiedz szczerze że nienawiść do Matki Jezusa ciebie całkowicie zaślepiła. I to powoduje że nie masz zielonego pojęcia jaką rolę w procesie zbawienia pełni Maryja. Odnoszę też również wrażenie że w dzieciństwie od swojej ziemskiej matki nie otrzymywałeś wystarczająco dużo miłości. Co spowodowało u ciebie że odpychasz ze swojej świadomości rolę kobiety w dziele zbawienia. Ty po porostu Maryi się boisz i nie ufasz Jej. I stąd ta wrogość i zwalczanie na każdym kroku.


Cz maja 22, 2014 21:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2012 16:32
Posty: 62
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Po prostu nie uznaję czegoś co nie ma oparcia w słowie Bożym.


Jasne... Rozważamy w różańcu rzeczy które Biblia nie opisuje. Ani narodzenie Jezusa, ani jego śmierć czy zmartwychwstanie nie mają żadnego poparcia w Piśmie... Brawo!

_________________
,,Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę''(Gal 6,8)
,Kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.'' (Łk 12,9)


So maja 24, 2014 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
Niby Matkę Jezusa kochasz a nie czynisz tego co Ona zaleca.


Jemu chodzi najpewniej o to, że nie zaleca niczego takiego w Biblii, tylko według innych źródeł, w których prawdziwosć można wierzyc lub nie, natomiast sam różaniec ma pochodzenie pogańskie.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So maja 24, 2014 19:45
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
JedenPost napisał(a):
natomiast sam różaniec ma pochodzenie pogańskie.
O to ciekawe. Może coś więcej na ten temat napiszesz? Czy tak sobie rzuciłeś licząc, że nikt nie będzie oczekiwał od Ciebie wyjaśnienia?


So maja 24, 2014 20:21

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Znaczy - różaniec jako przedmiot, nie tak nazywana modlitwa. Patent ze sznurkiem z nanizanym czymś (np. węzełkami) służącym do odliczania powtórzeń. Chyba nie powiesz, że chrześcijanie to wymyślili?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So maja 24, 2014 20:30
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Dlaczego niektórzy twierdzą że Jezus ma nam za złe że tak ukochaliśmy Jego Matkę. Jezus to miłość doskonała. A miłość doskonała ma za zadanie dzielić się tą miłością. I Maryja na tą miłość zasługuje. Ale zgadzam się z tym że w hierarchii ważności pierwsze miejsce zajmuje Jezus. Ta kwestia jest nie do podważenia. Z tym się nie powinno dyskutować. Każdy normalny człowiek powinien to rozumieć i rozumie. Jedynie ludzie zniewoleni złym duchem próbują to wszystko przeinaczyć i tak zniszczyć rozprzestrzenianie się tej miłości doskonałej jaką jest Jezus Chrystus niszcząc Maryję która jest najlepszą i najkrótszą drogą jaka prowadzi do Boga. Do tej Miłości. Czytając wasze komentarze przeciwnicy Maryi dochodzę do wniosku że wy już tak zaplątaliście się w tej chorej walce przeciwko Matce Chrystusa że najlepiej byście chcieli aby Jezus miał w nienawiści własną matkę. A to już normalne nie jest. Jesteście już zdominowani przez nienawiść. Tego pragnie Chrystus ? Nasz Pan. Pragnie nienawiści i zatrzymywania miłości tylko dla siebie ? Jesteście po prostu egoistami którzy niby w imię Jezusa niszczą dzieło Boże. Żal mi was niszczyciele Maryi bo nie zdajecie sobie sprawę jaką pomocną dłoń odrzucacie. Przecież Matka Chrystusa była pierwszym Tabernakulum w którym Jezus zamieszkał. Wy to wszystko macie w pogardzie. Nie wiem czy Jezus tą waszą walką z Jego Matką jest tak zadowolony jak sądzicie. Ale cóż po śmierci każdy z nas stanie przed Bogiem. I ja wierzę w to że przed Oblicze Jezusa Chrystusa zaprowadzi mnie Jego Matka Maryja. I na tym kończę dyskusję.


So maja 24, 2014 22:00

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
]
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
A ty romulus swoich tez nie umiesz obronić swoimi słowami ? Ciężko jest coś napisać od siebie nie romulus ?.

Dla mnie wszystko oparte jest na słowie Bożym a nie jakiś świętych mianowanych przez ludzi.2Tym,16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany. Natomiast ty nie podałeś mi żadnego cytatu na swoje dogmaty
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
Miłość do Boga można wyrazić na mnóstwo sposobów. Aktami miłosierdzia, przestrzeganiem przykazań, modlitwą różańcową.

Po części się zgodzę przez miłośierdze, przestrzeganie przykazań ale na pewno nie przez różaniec
Mat6.7) A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani. (8) Nie bądźcie do nich podobni, gdyż wie Bóg, Ojciec wasz, czego potrzebujecie, przedtem zanim go poprosicie
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
Powiedz szczerze że nienawiść do Matki Jezusa ciebie całkowicie zaślepiła. . .
Nie wkładaj po raz kolejny w moje usta słów których nie powiedziałem ,
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
I to powoduje że nie masz zielonego pojęcia jaką rolę w procesie zbawienia pełni Maryja. .
Ja wiem jaką rolę Maria odegrała,dała nam zbawiciela.Dała nam przykład jak kobiety powinny postępować.Dala nam przykład jak powinniśmy kochać Boga.
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
Odnoszę też również wrażenie że w dzieciństwie od swojej ziemskiej matki nie otrzymywałeś wystarczająco dużo miłości..

I tu się mylisz po ras kolejny w moim domu Matka byla tą osobą ktora się mną opiekowała bardziej.
Piotr-Apostoł-Fatimy napisał(a):
Ty po porostu Maryi się boisz i nie ufasz Jej. I stąd ta wrogość i zwalczanie na każdym kroku.

Dalej piszesz głupoty.Nie modlę się do ludzi. A bać to ty jej się boisz.Mudl sie dalej do ludzi to zobaczysz kiedyśjak na tym wyjdziesz.Wskaż mi w Piśmie Świętym modlitwę do człowieka????????????????Potwierdził byś choć jeden swój dogmat PismemMar7,(6) On zaś rzekł im: Dobrze Izajasz prorokował o was, obłudnikach, jak napisano: Lud ten czci mnie wargami, ale serce ich daleko jest ode mnie. (7) Daremnie mi jednak cześć oddają, głosząc nauki, które są nakazami ludzkimi. (8) Przykazania Boże zaniedbujecie, a ludzkiej nauki się trzymacie. (9) I mówił im: Chytrze uchylacie przykazanie Boże, aby naukę swoją zachować.3)2Tym 4 Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce, (4) i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Wt maja 27, 2014 13:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Dla mnie wszystko oparte jest na słowie Bożym


A Słowo Boże na czym jest oparte?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 27, 2014 13:16
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
JedenPost napisał(a):
Znaczy - różaniec jako przedmiot, nie tak nazywana modlitwa. Patent ze sznurkiem z nanizanym czymś (np. węzełkami) służącym do odliczania powtórzeń. Chyba nie powiesz, że chrześcijanie to wymyślili?
No nie. Ale to jest dość naturalny wynalazek.


Wt maja 27, 2014 13:34

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Johnny99 napisał(a):
romulus napisał(a):
Dla mnie wszystko oparte jest na słowie Bożym


A Słowo Boże na czym jest oparte?

Jak napisałem Na Słowie Bożym
.2Tym,16) Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, (17) aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany.

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Cz maja 29, 2014 10:53
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
Słowo Boże opiera się na Słowie Bożym. Oczywiście nie chodzi romulusowi o Drugą Hipostazę Trójcy, ale o Biblię, którą utożsamia on z Bogiem.

Na dodatek do uzasadnienie swojej bibliolatrii używa on w kółko tego samego fragmentu z 2 Tm, który nie mówi "tylko Biblia", a "cała Biblia" - więc jest to dość banalny błąd logiczny - okręcenie operatora podzbioru.


Cz maja 29, 2014 11:04

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
zefciu napisał(a):
Słowo Boże opiera się na Słowie Bożym. Oczywiście nie chodzi romulusowi o Drugą Hipostazę Trójcy, ale o Biblię, którą utożsamia on z Bogiem.
.

Lubisz przekręcać słowa.
Ponadto zrozumienie daje nam.Jan14. (26) Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
zefciu napisał(a):

Na dodatek do uzasadnienie swojej bibliolatrii używa on w kółko tego samego fragmentu z 2 Tm, który nie mówi "tylko Biblia", a "cała Biblia" - więc jest to dość banalny błąd logiczny - okręcenie operatora podzbioru.

A czyżby istniał w Słowie Bożym tekst który by zaprzeczał natchnieniu Biblii

Jan17(17) (16) Oni nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata. (17) Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą

Dzi.Ap.24.29Panie, spójrz na pogróżki ich i dozwól sługom twoim, aby głosili z całą odwagą Słowo twoje

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Cz maja 29, 2014 13:24
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Lubisz przekręcać słowa.
Jakie Twoje słowo przekręciłem i jak powinienem je rozumieć?
Cytuj:
Ponadto zrozumienie daje nam.Jan14. (26) Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem.
Gdzie tu jakaś zachęta do bibliolatrii?
Cytuj:
A czyżby istniał w Słowie Bożym tekst który by zaprzeczał natchnieniu Biblii
A kto twierdzi, że istnieje? Oczywiście, że nie istnieje. Może wyjaśnię, o co mi chodziło z tym podzbiorem, bo widzę, że nie kumasz.

Cytowany fragment Tm mówi "Całe Pismo jest natchnione i pożyteczne:
(Biblia) ⊂ (Rzeczy natchnione i pożyteczne)
A Ty próbujesz wmówić, że jest tam "wszystko co natchnione i pożyteczne jest w Piśmie
(Biblia) ⊃ (Rzeczy natchnione i pożyteczne)

Czyli odwracasz to, co tam zapisano.


Cz maja 29, 2014 13:31

Dołączył(a): Cz mar 13, 2008 8:19
Posty: 290
Post Re: Maryja, królowa nieba??
zefciu napisał(a):
Oczywiście, że nie istnieje. Może wyjaśnię, o co mi chodziło z tym podzbiorem, bo widzę, że nie kumasz.

Wiesz chyba nie kumam o co ci chodzi .Ale jeśli ci chodzi że nie cala Biblia jest natchniona ,to napisz które fragmenty nie są natchnione

_________________
Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie.1Tes.5.21


Cz maja 29, 2014 20:48
Zobacz profil
Post Re: Maryja, królowa nieba??
romulus napisał(a):
Wiesz chyba nie kumam o co ci chodzi .
Wielu rzeczy nie kumasz. Ale to nie moja wina.
Cytuj:
Ale jeśli ci chodzi że nie cala Biblia jest natchniona ,to napisz które fragmenty nie są natchnione
Przecież napisałem, niekumaty człowieku, że cała Biblia jest natchniona.

Jak potem tacy niekumaci ludzie próbują po swojemu tłumaczyć Biblię, to potem wychodzą niekumate interpretacje. Takie np. że rodzenie dzieci jest grzechem.


Pt maja 30, 2014 6:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL