Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 20:25



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Wszechwiedzący Bóg 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
W Biblii. Termin "Piekło" coś ci mówi?


Pt gru 15, 2017 18:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Piekło to nie śmierć, jest nieskończenie gorsze, mówi Ci coś "jezioro ognia", w którym z duszą i ciałem delikwenci będą przez wieczność? Tylko niekoniecznie będą to ateiści.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 15, 2017 19:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
A kto mówił że przez wieczność? Jezus mówił że tylko ci, co w niego wierzą, będą żyć wiecznie. Logiczne więc, że pozostali wieczności nie dostąpią.
Jakby tego mało, "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie cię raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle"(Mt.10:28).
Tak więc dusza nie jest nieśmiertelna, umiera w piekle. Skąd pomysł, że cierpienia będą wieczne? Księżulcio ci coś mówił, wiec nawet Biblii nie czytałeś? Przecież Bóg zbyt bardzo lubi zabijać, by sobie tej przyjemności poskąpić.


Pt gru 15, 2017 19:07
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
"I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego"

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 15, 2017 19:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Tylko i wyłącznie diabły (upadne anioły), Szatan i Fałszywy Prorok będą cierpieć na wieki wieków. Wobec każdego innego następuje "To jest śmierć druga - jezioro ognia". Śmierć zaś to... śmierć. Tylko wskrzeszenie może przezwyciężyć śmierć. Nikt nie dostąpi podwójnego wskrzeszenia. Bóg zabije wszystkich niewierzących. Wszyscy omamieni przez Szatana zostaną spaleni "a zstąpił ogień od Boga z nieba
i pochłonął ich."
Twój cytat odnosi do ""Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!"
Jak widzisz, ogień wieczny tylko dla Szatana/diabła jest przygotowany.

Albo jest tak, albo jest kolejny dowód na bezsensowność Biblii jako źródła wiedzy, bo wychodzą same sprzeczności. Zwłaszcza jeśli czytać ją w grece, a nie w miernych tłumaczeniach.


Pt gru 15, 2017 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Zresztą, co się będę męczył. Łap link: http://adelfos.republika.pl/katalog_lig ... pienie.htm


Pt gru 15, 2017 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
fajnie, mogę być złym i zostanę unicestwiony! ;-)

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt gru 15, 2017 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Spokojnie. Bóg opisany w Biblii jest tak absurdalnie nielogiczny, że istnieć nie może. Niemniej, Jezus wielokrotnie twierdził że " Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je." "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem." i kilka innych cytatów, że każdy kto nie wierzy w Chrystusa, nie będzie żył wiecznie i umrze.
Dlatego też nie sposób inaczej rozumieć inaczej niż tak, jak to że "wieczne męki" zostało źle przetłumaczone i chodzi o "wiecznotrwałą (ostateczną) bolesną śmierć". Bo inaczej dochodzi do sprzeczności, zwłaszcza przy interpretacji Apokalipsy.


So gru 16, 2017 0:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Spokojnie. Bóg opisany w Biblii jest tak absurdalnie nielogiczny, że istnieć nie może
Biblia nie dla Ciebie materiałem do zrozumienia Boga, nie dziwota że Boga nie rozumiesz.



Cytuj:
Niemniej,
Niemniej tworzenia przez Kalarta opinii, uznającej Boga za absurdalnie nielogicznego, nie przeszkadza to Kalartowi dopatrywać się w wypowiedziach Boga logiki, potwierdzającej jego osobliwe teorie o śmierci i umożliwiającej mu dyskusję :D



Cytuj:
Jezus wielokrotnie twierdził że " Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je." "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem."
i kilka innych cytatów, że każdy kto nie wierzy w Chrystusa, nie będzie żył wiecznie i umrze
Przecież Kościół nie naucza i nigdy nie nauczał o jakiejś nicości występującej po śmierci.

...być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogien nie gaśnie. Mk 9,48

Wtedy odezwie sie i do tych po lewej stronie: ”Idzcie precz ode Mnie, przeklęci,
w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom
Mt 25,41

I pójda ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zas do życia wiecznego Mt 25,46

zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają sie nieprawości, i wrzuca ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów Mt 13,42

Widać, że sam tworzysz sobie własną teologię, którą zapewniasz samego siebie, że po doczesnej śmierci jest jakiś neutralny koniec, bo nie możesz przełknąć nauczania Kościoła, które jest dla Ciebie niewygodne.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 16, 2017 7:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 07, 2017 15:14
Posty: 415
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Spokojnie. Bóg opisany w Biblii jest tak absurdalnie nielogiczny, że istnieć nie może. Niemniej, Jezus wielokrotnie twierdził że " Kto znalazł swoje życie, straci je; a kto stracił swoje życie ze względu na mnie, znajdzie je." "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem." i kilka innych cytatów, że każdy kto nie wierzy w Chrystusa, nie będzie żył wiecznie i umrze.
Dlatego też nie sposób inaczej rozumieć inaczej niż tak, jak to że "wieczne męki" zostało źle przetłumaczone i chodzi o "wiecznotrwałą (ostateczną) bolesną śmierć". Bo inaczej dochodzi do sprzeczności, zwłaszcza przy interpretacji Apokalipsy.


Spójrz inaczej.

Ks prof Wacław Hryniewicz w książce " Teraz trwa nadzieja" wskazuje na to, że przymiotnik "aionios" który przekłada się zwyczajowo na "wieczny" czy " wiecznotrwały" dosłownie oznacza coś "trwające [przez] wiek", "dotyczące wieku" bądź "należące do wieku" i nie jest synonimem nieskończoności (strona 163).Dalej twierdzi, że Jezus nie mówi o ogniu wiecznym w tym sensie, że zawsze się pali, niczego nie spalając.On rzeczywiście spala to, co fałszywe i grzeszne w naszym jestestwie .Podobnie nie chodzi o karę wieczną w tym sensie, że trwa zawsze, nie mając żadnego charakteru poprawczego.Ta kara pełni funkcję oczyszczającą! (leczniczą). Zarówno ogień i kara są wieczne w tym sensie, że mają swe przyczynowe źródło w odwiecznym Bogu, w jego odwiecznych właściwościach i zamiarach (strona 165) Dalej napisał: "Wieczna kara polega na czymś, co jest ostatecznie w swoim znaczeniu i wieczne w swoich skutkach, a nie wieczne w swym trwaniu.Kara o określonym trwaniu może być nazywana wieczną także ze względu na swą jakość i intensywność"( str 166).

Jakie mogą iść implikacje za tego typu teologią?

Wrzucam swój tekst z wątku "apokatastaza"(pot: puste piekło ) który bazuje w dużej mierze na nauczaniu tego wybitnego teologa.


Wersy z Rzym 5:18,19,1 Tym 2,4; por. Tyt 2,11; Kol 1,20; Ef 1,10; J 12,32 wyrażenie akcentują możliwość apokatastazy.Oczywiście powstaje na tym gruncie problem, jak ulokować wolną wolę, która jest niezależna względem Boga.O zbawieniu wbrew decyzji człowieka nie może być nowy. Analizując Pismo, można jednak dojść do wniosku, że nawrócenie w ostatnim momencie życia jest możliwe ( łotr na krzyżu, inni ludzie).Jest to dość silna przesłanka, która wspiera ostateczny wniosek, że Bóg ( który wszystko może ) i tak znajdzie taką możliwość, ażeby wybawić ostatecznie zatwardziałego grzesznika, bez złamania jego wolnej woli, ,(czy to w ramach jego życia, czy chociażby już po samej śmierci.)Jeżeli potraktujemy taką konstrukcję teologiczną jako możliwość ( tak jak chociażby ks prof Hryniewicz), a nie jako pewnik, to miłość Boga do człowieka, może zyskać nowy nieznany dotąd wymiar.

Czy taki Bóg jest dla Ciebie bardziej logiczny?


So gru 16, 2017 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
@chwat
Albo mam rację, albo Biblia jest sprzeczna. Kolejny raz zresztą. Przy czym akurat to, że Bóg zabija ludzi nie jest mi potrzebne do żadnej teorii, niczego nie potwierdza i nie jest w jakikolwiek potrzebne do umożliwienia dyskusji. Jeśli tak sądzisz, to masz problemy ze zrozumieniem tekstu czytanego.
Boga zaś według wielu nie da się zrozumieć. Biblia jest zaś wielkim materiałem do zrozumienia Kościoła i jego członków, a niestety ich jest tak wielu że nie można zignorować zła, jaki czynią.
Choć... w sumie bardzo, bardzo niewielu członków KK w ogóle wierzy czy w swym życiu kieruje się Biblią lub Katechizmem KK, sam zaś KKK często jest sprzeczny z treściami Biblii, jak choćby o nieśmiertelności duszy.

Bóg mi podpadł tym, że uważa absolutnie każdego człowieka za grzesznika, bez wartościowania - czy komuś nie chce się chodzić do Kościoła i marnować godzinę, czy jest zabójcą i gwałcicielem. Według Boga każdy zasługuje na potępienie. NT zaś przekonuje, że tylko i wyłącznie wiara w Chrystusa może być podstawą do zbawienia.
To według mnie chore i świadczy o tym, że Biblia ma niewiele wspólnego z Prawdą i Dobrem, a służy tylko jako narzędzie Kościołowi, który stawia się jako niezbędnego pośrednika do zbawienia. Bo jaka to wiara w Chrystusa bez upewnienia się, że Kościół będzie jedną z najbardziej wpływowych instytucji pozarządowych w społeczeństwie? :badgrin:

@Paulito
Uważam że Bóg wg. Biblii jest logiczny. Logiczny w swym absurdzie, który za najwyższą wartość uznaje nie wartościowe życie, ale klęczenie w modlitwie do śmierci, czyli za najwyższą wartość traktuje całkowicie puste i bezsensowne życie. Idealny chrześcijanin to mierny, ale wierny. Lepszy nijaki katolik, który przez swoje życie nie zrobił nic pożytecznego dla innych niż nawet dobroczyńca ludzkości, lecz innej wiary, bo ten znając "Dobrą Nowinę", lecz jej nie akceptując, jest skazany na piekło.
Z wiarą wiążą się takie absurdy, jak to że najłatwiejszym sposobem by zapewnić zbawienie własnym dzieciom to zabić je po chrzcie. Jest to całkowicie logiczne z punktu widzenia wiary, według której życie jest niczym, a znaczenie ma tylko i wyłącznie zbawienie. Jest tylko taki problem, że samodzielne wykonanie wyroku oznacza wykroczenie przeciw Duchowi Świętemu.


So gru 16, 2017 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
@chwat
Albo mam rację, albo Biblia jest sprzeczna
Kościół nie twierdzi, że Biblia jest sprzeczna. Kościół napisał sobie Biblię tak, jak mu się podobało, żeby posługując się nią, przekazywać Objawienie. Ty starasz się być mądrzejszy od Kościoła i na podstawie jego źródeł, twierdzisz coś odwrotnego do Kościoła.

Cytuj:
Przy czym akurat to, że Bóg zabija ludzi
Bóg daje życie ludziom, a nie zabija ich. Bóg oddał życie za grzechy ludzi, aby mogli żyć wiecznie.

Cytuj:
Biblia jest zaś wielkim materiałem do zrozumienia Kościoła
Nie. Biblia jest materiałem Kościoła, przy pomocy którego, Kościół stara się zrozumiale przekazać Boga.

Cytuj:
i jego członków, a niestety ich jest tak wielu że nie można zignorować zła, jaki czynią
Ktoś twierdzi, że można?

Cytuj:
Choć... w sumie bardzo, bardzo niewielu członków KK w ogóle wierzy czy w swym życiu kieruje się Biblią lub Katechizmem KK
Skąd te dane?

Cytuj:
sam zaś KKK często jest sprzeczny z treściami Biblii, jak choćby o nieśmiertelności duszy
Nie jest sprzeczny. Nie ma dwóch źródeł do porównywania, z których jednym jest Biblia a drugim Kościół, a Ty masz dowolność dokonywania osądów i porównujesz jeden z drugim. Źródło jest tylko jedno: Kościół (który posiada Biblię)

Cytuj:
Bóg mi podpadł tym, że uważa absolutnie każdego człowieka za grzesznika, bez wartościowania
Bóg sądzi każdego indywidualnie i wartościuje. Posiadasz nieprawdziwe informacje.

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 16, 2017 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 22, 2017 7:02
Posty: 173
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Cytuj:
Kościół napisał sobie Biblię tak, jak mu się podobało
Kocham ten fragment. Stoi w oczywistej sprzeczności z Biblią, a konkretne ""Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus"
Nie ma ani słowa o Kościele. Ani słowa o następcach Jezusa czy Piotra. Ani słowa o wiernych. Ani słowa o znawcach Biblii. Tylko i wyłącznie Chrystus.
Cytuj:
Ty starasz się być mądrzejszy od Kościoła i na podstawie jego źródeł, twierdzisz coś odwrotnego do Kościoła.

Ja nie twierdzę coś innego niż Kościół. Biblia twierdzi coś innego niż Kościół. Mogę podawać tylko i wyłącznie cytaty, które zaświadczają o sprzeczności nauczania Kościoła z Biblią. Usunęli zbyt mało fragmentów słów Chrystusa, aby bezkarnie przeinaczać Jego słowa.
Cytuj:
Bóg daje życie ludziom, a nie zabija ich. Bóg oddał życie za grzechy ludzi, aby mogli żyć wiecznie.

Bóg oddał życie? To znaczy, nie żyje? Boga nie ma? Śmiałe twierdzenie.
Bóg zabija ludzi. To oczywiste. Potop nic nie mówi?
Cytuj:
Źródło jest tylko jedno: Kościół (który posiada Biblię)

Nie Jezus Chrystus? Czego to ja się dowiaduję. Chrystus nie jest źródłem, tylko Kościół.
Cytuj:
Bóg sądzi każdego indywidualnie i wartościuje. Posiadasz nieprawdziwe informacje.

Nie, to TY posiadasz nieprawdziwe informacje.
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił."
Żaden, ale to żaden czyn nie zbawia człowieka. Zbawia wyłącznie Łaska, udzielana przez wiarę.


So gru 16, 2017 17:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Żaden, ale to żaden czyn nie zbawia człowieka. Zbawia wyłącznie Łaska, udzielana przez wiarę.

Masz rację. Czyny nie zbawiają, ale pokaż mi wiarę bez czynów! Co stoi napisane w mowie Chrystusa o sądzie ostatecznym? Z czego będzie nas sądził? Z wiary potwierdzonej czynami.
Św. Paweł mówi o chlubieniu się czynami. To nie jest wiara, którą widać po miłości. To jest egoizm, faryzeizm.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


So gru 16, 2017 17:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 08, 2015 16:27
Posty: 4393
Post Re: Wszechwiedzący Bóg
Kalart napisał(a):
Kocham ten fragment
Wolno kochać własną niewiedzę, czemu nie?

Cytuj:
Stoi w oczywistej sprzeczności z Biblią
Widzę, że jesteś przypadkiem klinicznym. Nie jesteś w stanie stwierdzić sprzeczności z Biblią, bo Kościół nie upoważnia do wyciągania wniosków co do swojego tekstu, ze swojego tekstu.

Cytuj:
Ja nie twierdzę coś innego niż Kościół. Biblia twierdzi coś innego niż Kościół
Zacytuj Kościół mówiący: "My Kościół twierdzimy coś innego niż Biblia"

Cytuj:
Mogę podawać tylko i wyłącznie cytaty, które zaświadczają o sprzeczności nauczania Kościoła z Biblią.
Nie możesz, bo właściciel Biblii nie wydaje Ci takiego pozwolenia.

Cytuj:
Usunęli zbyt mało fragmentów słów Chrystusa, aby bezkarnie przeinaczać Jego słowa
Kto taki?





To w końcu co...
Kalart napisał(a):
Bóg zabija ludzi. To oczywiste

Kalart napisał(a):
"Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił."
Żaden, ale to żaden czyn nie zbawia człowieka. Zbawia wyłącznie Łaska, udzielana przez wiarę

...czy Bóg zabija ludzi, czy Bóg zbawia ludzi?

Czy nie lepiej na początku zdecydować się na jedną linię trollowania, żeby później nie wyjść na idiotę?

_________________
Jeżeli Boga nie ma, to co jest?


So gru 16, 2017 18:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL