Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Homoseksualizm a Biblia 
Autor Wiadomość
Post 
Belizariusz napisał(a):

Kpisz czy o droge pytasz?

Ani jedno ani drugie :)

Belizariusz napisał(a):
Albo kolejny raz klamiesz, albo ci Twoi znajomi sa osobami zaklamanymi.

Moi znajomi nie są osobami zakłamanymi. Jakby nimi byli, to by nie byli w gronie moich znajomych. Tak jak ty w tym gronie nie jesteś :)

Belizariusz napisał(a):
Nie ma mozliwosci popierania czynow homoseksualnych, a nastepnie przyjmowania Komunii Sw.

A ja Cię zapewniam, że taka możliwość jest i jest to stan faktyczny :)

Belizariusz napisał(a):
Te dwie sprawy sie wykluczaja, gdyz popieranie zwyrodnialego seksu jest GRZECHEM w swietle nauki KK.

Po pierwsze seks gejowski nie jest jak to ująłeś "zwyrodniały"
Po drugie owszem w świetle nauki KK seks męsko-męski grzechem jest, ale nie w świetle "Biblii" i nie w świetle jej pojomowania/interpretowania przez moich znajomych :)

Belizariusz napisał(a):
Tak wiec powiedz swoim znajomym ( o ile istnieja), by dali sobie spokoj z ta obluda.....Bo albo nie maja pojecia o Biblii, albo sa tylko "zarejestrowanymi" katolikami w dodatku kompletnymi ignorantami w sprawach swojego Kosciola.

Myśl sobie co chcesz. Jak już Ci kiedyś napisałem, Twoja opinia nie jest wogóle wiążąca, nie odniesie ona ŻADNEGO skutku wymiernego. Ot, pogadałeś sobie i tyle :-D
Poczucia katolicyzmu wśród moich znajomych nie zmieni to ani na jotę.

Belizariusz napisał(a):
Po raz kolejny udowadniam, ze nie obrazam, a jedynie pisze prawde o tych co czynia ZLO w swietle nauki Kosciola i w swietle Biblii.

Kontakty homoseksualne nie są złe, jeśli wynikają z miłości, emocjonalnego zaangażowania partnerów. Nie robię nikomu nic złego :)
Natomiast co do tego, że jest to "grzech" w świetle nauki KK - zgoda, w świetle "Biblii" - niezgoda.

Belizariusz napisał(a):
Skoro uwazasz inaczej to proponuje ci napisac stosowna skarge do Admina,

Skargę?
A po co?
Co to zmieni?
Nie pisze się skargi na temat "bo belizariusz uważa homo za grzech" :?
Uważaj sobie, mi to zwisa i powiewa!
Mogę napisać na Ciebie co najwyżej skargę za obrażanie mnie i obrzucanie wyzwiskami.

Belizariusz napisał(a):
mojego biskupa (Archidiecezja katowicka), oraz...do samego Pana Boga.

Mam gdzieś Twojego biskupa, a pana "Boga" nie ma więc do niego nie napiszę choćbym nawet chciał.

Belizariusz napisał(a):
Twoje interpretacje i poglady sa zywcem zezrzniete ze stronki zboczencow.....

Homoseksualizm nie jest zboczeniem :)
Dopuszczas się po raz n-ty siania fermentu i nieprawdy i obrzucania ludzi wyzwiskami.

Gdzie interwencja moderatorów pilnujących porządku? :?
Zamierzacie to tolerować?
Czy ja obrażam tego pana?
Czym sobie zasłużyłem, że wyzywa mnie od "zboczeńców"?

Belizariusz napisał(a):
w dodatku poslugujacej sie tytulami w rodzaju "ks.dr"

Podważasz jego tytuł naukowy?
To zgłoś sprawę do sądu, bo w myśl polskiego prawa bezprawne posługiwanie się tytułąmi naukowymi jest karalne i grozi pozbawieniem wolności a także grzywną.
Powodzenia :)


Pn gru 19, 2005 18:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 03, 2005 12:06
Posty: 146
Post 
Wiesz, co Gay... może moje posty są nie na temat, ale za Twoje sprowdzają się tylko do tematu homoseksualizmu... Proszę bardzo, już nic nie będę w tym temacie pisała, bo widzę, iż to i tak nie ma sensu...Jednak co raz będę tutaj wchodziła i obserowała, jak też nieudolnie próbujesz wcisnąć nam Swoje racje...niestety jak widać bezskutecznie...


Pn gru 19, 2005 19:00
Zobacz profil
Post 
Liwia napisał(a):
Wiesz, co Gay... może moje posty są nie na temat, ale za Twoje sprowdzają się tylko do tematu homoseksualizmu... Proszę bardzo, już nic nie będę w tym temacie pisała, bo widzę, iż to i tak nie ma sensu...Jednak co raz będę tutaj wchodziła i obserowała, jak też nieudolnie próbujesz wcisnąć nam Swoje racje...niestety jak widać bezskutecznie...

Liwio, ja nie chcę nikomu nic "wciskać" :)
I pewnie, że będę pisał o homoseksualizmie - w tematach do tego przeznaczonych. Nie martw się, nie będę pisał o homsoeksualzimie w tematach z homoseksuzlizmem nie majacych nic wspólnego - bądź spokojna :) Zresztą nie tylko na tematy homosksuazimu się na tym forum wypowiadam :)


Pn gru 19, 2005 19:04
Post 
Jedno jest dobre....piszesz slowo Biblia w cudzyslowiu.
Tak wiec to nie jest Biblia chrzescijan, ale jakis twor wytworzony przez (...) Ktorych to niewiedza zostala juz tutaj wykazana, lecz zaszczekana Twoimi nic nie wnoszacymi postami.

Cytuj:
A ja Cię zapewniam, że taka możliwość jest i jest to stan faktyczny

oraz
Cytuj:
Po pierwsze seks gejowski nie jest jak to ująłeś "zwyrodniały"
Po drugie owszem w świetle nauki KK seks męsko-męski grzechem jest, ale nie w świetle "Biblii" i nie w świetle jej pojomowania/interpretowania przez moich znajomych


Otoz zrozum dziewczynko.....ze do Komunii sw. przystepuje sie bez grzechu. Natomiast wyznawcy gejowskiej "Biblii" grzech ten popelniaja, a wiec dopuszczaja sie swietokradztwa....zal mi tych Twoich znajomych ( o ile istnieja, bo moga byc tak enigmatyczni jak ten caly Brok ).
Cytuj:
Mam gdzieś Twojego biskupa, a pana "Boga" nie ma więc do niego nie napiszę choćbym nawet chciał.


...i tutaj wychodzi gejowska natura, pelna obludy i zaklamania...Boga niema, ale dyskutuja nad Biblia, ktora jest "opowiescia" o Bogu......Obluda, zaklamanie i OHYDA.....gejowska natura w calej swej okazalosci...

zycze rozumu ...dziewczynko...hehehe


Pn gru 19, 2005 19:09
Post 
z niecierpliwościa czekam na odpowiedź gaya na post incognito
czy gay - jestes bootem potrafiącym wklejać fragmenty artykułów czy myslącym człowiekiem gotowym do dyskusji??

apropos fragmentu teksty ksiedza doktora - poprosze o wskazanie w pismie świetym fragmentu, w którym jakoby jezus spotkał homoseksualistę

Biblia nie potępia seksu gęjowskiego i lesbijskiego w dzisiejszym jego rozumieniu.

a jakie potępia ?? - w rozumieniu ówczesnym ??
jakie było ówczesne ?? odpowie mi ksiądz doktor czy może odpowiesz mi ty gayu?

apropos słów księdza doktora o fragmencie z listu do rzymian...
[i]podobnie tez i mężczyźni porzuciwszy normalne współzycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie
czy byłbys uprzejmy gayu dokonać swojej egzegezy tego fragmantu....
z góry dziekuję

na koniec fragment o szczególnym dla mnie znaczeniu -
dawno nie widziałem takiej manipulacji

Pierwszy List do Koryntian i Pierwszy List do Tymoteusza potępiałyby występujące w pierwszym wieku nieprawidłowości etyczne związane z zachowaniem homogenitalnym: wyzysk, wykorzystywanie i przemoc.

chciałbym zapytać gaya - czy te słowa ksiedza doktora sa zgodne z prawdą??
otóz drogi gayu - są niezgodne z prawdą - ksiądz doktor - a może tylko ty gayu wybiórczo traktując tekst dokonujesz manipulacji....
jakiej?
te słowa maja świadczyc, że wszekie inne zachowania homoseksualne były w rzymie akceptowane....
Otóż tak się składa, że nie były - były tolerowane i uważane za nieprzyzwoite a czesto i za złe.
Kultura starozytna ceniła sobie ponad wszystko cnotę... samoopanowania
i stworzyła nad wyraz rygorystyczne konwenanse...
owszem tolerowano zachowania seksualne - a z lektury platona dowiesz się jak...
Ja rozumiem, że obraz rzymu stworzony przez współczesną kulturę przedstawia nam środowisko zdegenerowane i jak to potem napisał ksiądz doktor - pełne dekadentyzmu - nic bardziej mylnego..
proponuje poczytac jak współćzesni oceniali np. cesarza tyberiusza, którego zachowania homoseksualne były doskonale znane...

Biblia nie zajmuje zatem bezpośredniego stanowiska ani w sprawie moralności aktów homogenitalnych jako takich, ani w sprawie związków gejowskich i lesbijskich w dzisiejszym ich rozumieniu.

taki kwiatek jeszcze prezentuje nam ksiądz doktor - wyzej cytowałem fragment listu do rzymian.... niech on posłuzy za komentarz...
[/i]


Pn gru 19, 2005 19:19

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Ale się zrobił chaos :? Belizariuszu, Scriptorze, doceniam Wasze zaangażowanie, ale chciałbym Was prosić abyście - jeżeli to możliwe - pozwolili mi samemu się rozprawić z Gayem, a proszę o to dlatego, że odpowiadacie na dokładnie to samo, na co ja odpowiadam Gayowi i robi się z tego jeden wielki kocioł, który Gay wykorzystuje aby wstawiać pustosłowia w stylu "ja udowodniłem". Czekam na odpowiedź, Gayu.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn gru 19, 2005 21:08
Zobacz profil
Post 
Belizariusz napisał(a):
Jedno jest dobre....piszesz slowo Biblia w cudzyslowiu.

No i co z tego?

(...)

Belizariusz napisał(a):
Ktorych to niewiedza zostala juz tutaj wykazana, lecz zaszczekana Twoimi nic nie wnoszacymi postami.

Kto tu jest w szczekaniu dobry :killer:

Belizariusz napisał(a):
Otoz zrozum dziewczynko.....ze do Komunii sw. przystepuje sie bez grzechu. Natomiast wyznawcy gejowskiej "Biblii" grzech ten popelniaja, a wiec dopuszczaja sie swietokradztwa....

Nie popełniają bo homoseksualizm grzechem nie jest, nie wg "Biblii"

Belizariusz napisał(a):
zal mi tych Twoich znajomych

A mi nie żal Ciebie, a mogłoby być, ale nie jest, bo jesteś dostarczycielem rozrywki. (...)

Belizariusz napisał(a):
...i tutaj wychodzi gejowska natura, pelna obludy i zaklamania...

Co Ty możesz dziecino wiedzieć o "gejowksiej kulturze" :?

Belizariusz napisał(a):
Boga niema, ale dyskutuja nad Biblia

Jedno drugiemu nie przeszkadza. Biblia to tytuł książki, więc jest materialnie faktyczna i dlatego można dyskutować :) I podałęm wiele dowodów na to, że jest fałszowana i błędnie interpretowana.


Pn gru 19, 2005 21:46

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Gay napisał(a):
Nie popełniają bo homoseksualizm grzechem nie jest, nie wg "Biblii"

To weź i to udowodnij odnosząc się do mojego posta, bo jak na razie pokazałeś tylko że potrafisz wklejać cudze opinie i się z nimi zgodzić.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn gru 19, 2005 21:53
Zobacz profil
Post 
Incognito napisał(a):
Gay napisał(a):
Nie popełniają bo homoseksualizm grzechem nie jest, nie wg "Biblii"

To weź i to udowodnij odnosząc się do mojego posta, bo jak na razie pokazałeś tylko że potrafisz wklejać cudze opinie i się z nimi zgodzić.

Ja już nie mam nic do dodania ponad te opinie, które wkleiłem.
Uno> Nie widze nic złego we wklejaniu opinii.
Due> Nie widzę nic złego w zgadzaniu się z opiniami.
Tre> We wklejonych opiniach jest pełna argumentacja, której do tej pory nikt nie podważył.


Pn gru 19, 2005 22:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Gay napisał(a):
Incognito napisał(a):
Gay napisał(a):
Nie popełniają bo homoseksualizm grzechem nie jest, nie wg "Biblii"

To weź i to udowodnij odnosząc się do mojego posta, bo jak na razie pokazałeś tylko że potrafisz wklejać cudze opinie i się z nimi zgodzić.

Ja już nie mam nic do dodania ponad te opinie, które wkleiłem.
Uno> Nie widze nic złego we wklejaniu opinii.
Due> Nie widzę nic złego w zgadzaniu się z opiniami.
Tre> We wklejonych opiniach jest pełna argumentacja, której do tej pory nikt nie podważył.


Gayu, a może - z łaski swojej - wróć na drugą stronę tego tematu :

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php ... c&start=15

Przeczytaj post Incognita, odnieś się do niego - gdyż on właśnie podważył argumentacje ;) , jak na razie unikasz tego jak ognia.
Wykaż się w końcu - czymś więcej niż zwykłym "kopiuj-wklejstwem"... :?

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Pn gru 19, 2005 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
1. Cytat ze strony wspomnianej przez Belizariusza:
Cytuj:
Misja - Kim jesteśmy
Serdecznie witam na stronach Forum religijno-społecznego dla gejów i lesbijek


Na której znajduje się przynajmniej część wklejonych tu tekstów (wszystkich nie szukałam). To tak w kwestii kłamstw.

2. Nie jest rozmową zarzucanie cytatami - wręcz przeciwnie, rzeczywiście coraz bardziej przypomina to głoszenie. A forum nie jest miejscem działalności reklamowej, tylko dyskusji.

3. Kwestię kultury tej dyskusji pominę milczeniem...

Wniosek:
Jeżeli nadal treścią tego tematu będzie wklejanie lub przepychanki, ciężko mnie będzie przekonać do sensu jego kontynuowania...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 19, 2005 22:32
Zobacz profil
Post 
Asienkka napisał(a):
Gay napisał(a):
Incognito napisał(a):
Gay napisał(a):
Nie popełniają bo homoseksualizm grzechem nie jest, nie wg "Biblii"

To weź i to udowodnij odnosząc się do mojego posta, bo jak na razie pokazałeś tylko że potrafisz wklejać cudze opinie i się z nimi zgodzić.

Ja już nie mam nic do dodania ponad te opinie, które wkleiłem.
Uno> Nie widze nic złego we wklejaniu opinii.
Due> Nie widzę nic złego w zgadzaniu się z opiniami.
Tre> We wklejonych opiniach jest pełna argumentacja, której do tej pory nikt nie podważył.


Gayu, a może - z łaski swojej - wróć na drugą stronę tego tematu :

http://www.forum.wiara.pl/viewtopic.php ... c&start=15

Przeczytaj post Incognita, odnieś się do niego - gdyż on właśnie podważył argumentacje ;) , jak na razie unikasz tego jak ognia.
Wykaż się w końcu - czymś więcej niż zwykłym "kopiuj-wklejstwem"... :?

Pewnie, że się odniosę, ale nie dzis i nie jutro. Za duży post.
A co do argumentacji to niestety nie podważył on jej choćby w najmniejszym stopniu. Jego post jest jedynie wyrazem niezgody z tamtejszymi pogladami. Nie jest w żadnym wypadku dowdoem na zaprzeczenie argumentacji cytowanych przeze mnie opinii.


Pn gru 19, 2005 22:36
Post 
Nikt też się nie odniósł do przytoczonej przeze mnie przypowieści biblijnej o Jonatanie i Davidzie, a zwłaszcza do cytatów biblijnych, które potem uszeregowałem w odpowiedzi na post baranka.
Czyżbyście nie mieli żadnych argumentów? :?


Pn gru 19, 2005 22:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Gay - jak się odniesiesz do poprzedniej (przez Ciebie poruszonej) kwestii będzie sens rozmawiać o kolejnej. Jak na razie to wygląda z Twojej strony na ucieczkę od dyskusji w zarzucanie kolejnymi tekstami.

Na odpowiedź poczekamy, spokojnie, masz na nią czas.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Pn gru 19, 2005 22:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
Gay napisał(a):
Nikt też się nie odniósł do przytoczonej przeze mnie przypowieści biblijnej o Jonatanie i Davidzie, a zwłaszcza do cytatów biblijnych, które potem uszeregowałem w odpowiedzi na post baranka.
Czyżbyście nie mieli żadnych argumentów? :?

Widzisz, nie mam zwyczaju robić śmietnika w temacie i rozpoczynać drugiej dyskusji nie zakończywszy pierwszej, a Ty jako osoba uciekająca od odpowiedzi na mój post i która poczyniła nawet żadnej próby własnoręcznego dowiedzenia czegoś, a jedynie wklejała opinie osoby trzeciej i pisała, że się z nimi zgadza, nie bardzo masz podstawy by zarzucać komukolwiek brak argumentów.
Co do tego czy podważyłem Twoją interpretację, nie ma znaczenia tutaj Twoje zdanie, ale Twoje argumenty - jeśli zaś chodzi o opinie, nikt nie przyznał racji temu co napisałeś (że nie podważyłem wklejonego przez Ciebie tekstu), mi zaś przyznano racje i zrobiła to nawet osoba zupełnie postronna, nie biorąca udziału w dyskusji. Pisałem już o zakrywaniu oczu i udawaniu, że kogoś nie ma - w dalsze pustosłowie nie dam się wciągnąć.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pn gru 19, 2005 23:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 131 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL