Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 01, 2024 18:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Czy umiesz wybaczyć? 

Czy umiesz wybaczyć?
Ankieta wygasła So sty 13, 2007 19:53
tak 80%  80%  [ 16 ]
nie 20%  20%  [ 4 ]
Liczba głosów : 20

 Czy umiesz wybaczyć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 20, 2007 10:23
Posty: 20
Post 
A. napisał(a):
Zaznaczyłem nie. Nie chce kłamać, a mimo, że potrafie wybaczać wiele, to mam jednego osobistego wroga, któremu nigdy nic nie wybacze.


co to za wybaczanie, gdy przebaczasz swojemu przyjacielowi ? Jezus mowi ze nawet grzesznicy tak robia, prawdziwym cudem jest to ze przebacza sie swoim wrogom. Tak jak Jezus wybaczyl nam i calemu swiatu.
pozdrawiam


Śr maja 23, 2007 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 01, 2007 10:49
Posty: 2
Post Wybaczyc jessst baardzo trudno ....
No cóz wybaczanie komus nie jest wcale łatwe ale jak jest w powiedziane ,,(..)odpuszczamy naszym winnowajcom...." więc mysle ze kazdy z nas z czasem wybaczy wkońcu komus cooos złego ja wybaczyłam swojim Kolezanką to ze mnie oszukiwały i teraz jestesmy najj... leprzymi przyjaciólkami i nie mamy zamiary tego zmieniać , jesli naprawde komus zalezy to wyybaczy a jesli nie, to trudno widocznie chce zyc w nienawisci do kogos . Ja tak nie potrafię... :)

_________________
,, I hate everything about you ... ''


So cze 02, 2007 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2011 11:51
Posty: 8
Post Re: Czy umiesz wybaczyć?
Jaki dobry temat, akurat na dzisiaj.
Hmm.. czy umiem wybaczać? Chciałoby się radośnie odpowiedzieć:tak!, ale jednak nie zawsze tak jest. Mimo iż nie potrafię długo się gniewać na kogoś, zazwyczaj już po kilku minutach złość przechodzi, jednak.. Co to jest za przebaczenie, kiedy potem ciągle się o tym pamięta, albo gorzej, przypomina innym. Czasami przebaczenie jest bardzo trudne. Tak sobie niekiedy myślę, czytając Pismo Święte i patrząc na Pana Jezusa, który mówił: Idź, twoje grzechy są odpuszczone. Gdy przebaczył Marii Magdalenie, to nie wspominał o tym przy każdej okazji, nie robił wyrzutów itp. No ale my jesteśmy tylko słabymi ludźmi.

_________________
[b]"Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?"[/b] Mt14,31
"Musisz strzec się pesymizmu, [b]radosna natura jest wielkim dobrodziejstwem.[/b]" bł.Jan XXIII
...w niedzielę skrzydła swoje weź... i leeeć
bł. Frassati, bł.ks.Jerzy
[b]Bóg cię kocha! ;-)[/b]


N wrz 11, 2011 12:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy umiesz wybaczyć?
cieszynianka91 napisał(a):
patrząc na Pana Jezusa, który mówił: Idź, twoje grzechy są odpuszczone.
Gdy przebaczył Marii Magdalenie, to nie wspominał o tym przy każdej okazji, nie robił wyrzutów itp.
To normalne, że nie robił wyrzutów z powodu tego, co nie miało miejsca (Pismo o tym NIC nie wspomina).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N wrz 11, 2011 12:38
Zobacz profil
Post Re: Czy umiesz wybaczyć?
A.. się tej biednej Marii Magdalenie dostaje za"nieswoje"od lat ;)
Ale wiesz co,Cieszynianko,któryś z wielkich papieży narobił zamieszania,jeszcze to sprawdzę,ale chyba się nie mylę:)


N wrz 11, 2011 13:29
Post Re: Czy umiesz wybaczyć?
Tak,Grzegorzowi Wielkiemu,doktorowi(sic!)Kościoła również zdarzyło się pomylić Sw.Marie Magdalenę z cudzołożnicą z NT(choć nie było to w wypowiedzi ex cathedra).Pozdro:)


N wrz 11, 2011 13:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 11, 2011 11:51
Posty: 8
Post Re: Czy umiesz wybaczyć?
Hmm.. okej. Pomyłka. Nie wiem dlaczego tak o tym pomyślałam, muszę chyba jeszcze raz uważniej przeczytać ten fragment. ; )

_________________
[b]"Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?"[/b] Mt14,31
"Musisz strzec się pesymizmu, [b]radosna natura jest wielkim dobrodziejstwem.[/b]" bł.Jan XXIII
...w niedzielę skrzydła swoje weź... i leeeć
bł. Frassati, bł.ks.Jerzy
[b]Bóg cię kocha! ;-)[/b]


N wrz 11, 2011 18:42
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL