Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt maja 28, 2024 21:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Wykształcenie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 19, 2007 20:00
Posty: 3
Post 
Moim zdaniem to zawsze powinien uczyć ksiądz. Zna odpowiedzi na wszystkie wręcz pytania, a siostra zakonna bądź katechetka nie ma tak duzej wiedzy na temat spraw Wiary, Boga, Pisma bądź ogolnej wiedzy... Takie moje zdanie.


N maja 20, 2007 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 16, 2003 21:19
Posty: 5389
Post 
Chyba tutaj powinien nacisk być kładziony na wykształcenie pełne (studia magisterskie z teologii) a nie studia 3letnie czy tym bardziej podyplomowe co jeszcze czasem się zdarza. Żeby uczyć (moim zdaniem) jednak trzeba mieć całościową wiedzę bo teologia to nie matematyka gdzie niedostateczne opanowanie całek na studiach i tak niczym nie grozi w nauczaniu we wszystkich stopniach szkół do matury włącznie.

_________________
Nie nam, Panie, nie nam, lecz Twemu imieniu daj chwałę za łaskę i wierność Twoją...

Użytkownik rzadko obecny na forum.


N maja 20, 2007 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 18, 2006 15:58
Posty: 39
Post 
Nie rozumiem dlaczego teplog świecki ma mniejszą wiedzę od księdza? Osobie świeckiej trudniej jest skończyć studia teologiczne niż klerykowi.


Pn maja 21, 2007 20:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Klerykowi trudniej jest skończyć studia teologiczne niż świeckim, zapewniam Cie :)

Co do wiedzy to zalezy to raczej od osoby katechety, bez rozroznienia czy to ksiadz, zakonnik/zakonnica, czy świecki


Pn maja 21, 2007 20:43
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 18, 2006 15:58
Posty: 39
Post 
Osobiście wątpię, czy klerykowi trudniej niż osobie świeckiej skończyć studia. Mój promotor(zresztą kpałan i wybitny filozof) twierdził, że jak jest tak mało powołań, to się przymruża oko na wiadomości kleryków.Sama swojego czasu miałam trochę zajęć z klerykami w ramach pedagogiki i doszłam do podobnego wniosku.
Zgadzam się, że ważniejsze są predyspozycje do bycia katechetą, niż to czy to jest kapłan, cxzy osoba świecka. Znam kapłana, wspaniałego człowieka i duszpasterzxa, który nie chce (a musi) uczyć w szkole, bo zdajew sobie sprawę z tego, że rzeczywistość szkolna go przerasta. Nie może przecież prowadzić katechezy elitarnej, musi objąc działaniem wszystkich, a w klasach 80% uczniów wymaga ewangelizacji a nie katechizacji.
Ostatnio moje osobiste dziecię, uczeń szkoły śrfedniej , wdał się w dyskusję z księdzem czy to, że chrztu udziela się małemu dziecku i praktycznie nie onao o tym decydyje. Klasa twierdziła, że nie jest to wolny wybór, ale rodzaj przymusu. Ksiądz się wściekł i mnie się oberwało za to, że moje dziecię śmie zadawać takie pytania. Pozostawiam to bez komentarza.


Śr maja 23, 2007 17:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
Cytuj:
Osobiście wątpię, czy klerykowi trudniej niż osobie świeckiej skończyć studia. Mój promotor(zresztą kpałan i wybitny filozof) twierdził, że jak jest tak mało powołań, to się przymruża oko na wiadomości kleryków.Sama swojego czasu miałam trochę zajęć z klerykami w ramach pedagogiki i doszłam do podobnego wniosku.

O takiej praktyce nie wiedziałem. W tym kontekście faktycznie klerycy może mają łatwiej. Ale gdzieniegdzie - u mnie klerycy mają sporo trudniej od świeckich


Śr maja 23, 2007 20:22
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 18, 2006 15:58
Posty: 39
Post 
Kamyku- jest obecnie bardzo mało powołań kapłańskich. Nie chcę rutaj nikogo obrażać, ale część kleryków nie powinna być wyświęcona. Jest to zapewne bolesne,ale niestety prawdziwe. Trudno jest rozpoznać prawdziwe powołanie, jednak trafiają też osoby które uważają, że to się opłaca i tylko w ten sposób można się ustawić.


Pt maja 25, 2007 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 19, 2006 17:18
Posty: 7422
Post 
To jest fakt, ale niezwykle mało osób z takim nastawieniem wytrwa w seminarium - sito jest naprawdę spore
Ale to nie ten wątek :)


Pt maja 25, 2007 21:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL