Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 9:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia 
Autor Wiadomość
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Niedoskonały napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Przede wszystkim - jest to wymyślone przez kogoś - dlaczego miałbym przyjmować jego punkt widzenia ? Nadto- była juz taka próba podczas Rewolucji Francuskiej. Skończyła się fatalnie.
Nie chodzi o to że jest wymyślone przez kogoś tylko ma podstawy w naturze i psychice człowieka co jest udowadniane w badaniach.
Mówię Ci po raz kolejny - nie ma i - ze swej istoty - nie może być "udowodnionej etyki. To utopia i to groźna.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Nie dlatego że książka tak mówi, tylko dlatego że Stwórca tak mówi.

Że książka jest i że ją człowiek spisał to wiadomo i można udowodnić. Że to stwórca to już tego udowodnić nie można więc nie skupiajmy się nad czymś na co dowodów nie ma.
Niby dlaczego Twoja teza (że nie ma) ma być lepsza od mojej (że jest) ?
A gdyby nawet nie było - to że przetrwały wyłącznie cywilizcje które swoja etyke opierały na Istocie Wyższej dowodzi (tak ! dowodzi ! I to jest jedyny istniejący dowód na ten temat) że właśnie przyjęcie takiej etyki jest "strategią zwyciężającą" dla cywilizacji.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Dlaczego ? Wystarczy uznać że Żydzi (Indianie, Słowianie, dzieci nienarodzone) to nie ludzie i już można.
I robi się to.

Jeśli chodzi Ci o aborcję to ta kwestia powinna być poruszana na zajęciach z wychowania seksualnego.
A niby czemu ?
Cytuj:
Porównanie zabijania Indian, Słowian czy innych narodów, które jest całkowicie zakazane i nie ma usprawiedliwienia do aborcji która też jest zakazana oprócz kilku wyjątków, które są usprawiedliwione nie jest dobre.
A niby czemu ?
Cytuj:
Zabijanie ludzi niczym nie można usprawiedliwić, ale co w przypadku kiedy nienarodzone dziecko zagraża życiu matki ? Uratować dziecko i pozwolić matce umrzeć ?
Primo : to ekstremalnie rzadkie przypadki - a prawa tworzy się na podstawie normy
Secundo:takie wypadki opisuje etyka wyższych konieczności i rozwiązuje je znakomicie w ramach etyki religijnej
Tertio : a co jeśli jakiś Żyd zagraża życiu ojca ? Niemcy uznali że istnienie Żydów zagraża istnieniu ich całego narodu...
Tak bracie. Jak nie ma Boga to wystarczy zmienić definicję "konieczności: lub "bycia człowiekiem" i można już rozpoczynać wyrzynanie.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Nie potrzeba badania - te dane są dostępne bo rodzice wypełniają formularz.

Gdzie można znaleźć te dane ?
W każdej szkole.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Gdize sie słyszy ? Bo jak dotąd to ja "słyszę" tylko od antyklerykalnych pieniaczy w Sieci.
Np. tutaj http://www.rp.pl/artykul/15,494684.html
No własnie mówię o antyklerykalnych pieniaczach (no, masz rację, tym razem nie w Sieci)


Pt sie 20, 2010 13:13

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Marek MRB napisał(a):
Mówię Ci po raz kolejny - nie ma i - ze swej istoty - nie może być "udowodnionej etyki. To utopia i to groźna.
Bo Ty tak uważasz. A ja uważam że jest. Możemy się spierać w nieskończoność a i tak nie dojdziemy do zgody w tej kwestii.

Marek MRB napisał(a):
Niby dlaczego Twoja teza (że nie ma) ma być lepsza od mojej (że jest) ?
A gdyby nawet nie było - to że przetrwały wyłącznie cywilizcje które swoja etyke opierały na Istocie Wyższej dowodzi (tak ! dowodzi ! I to jest jedyny istniejący dowód na ten temat) że właśnie przyjęcie takiej etyki jest "strategią zwyciężającą" dla cywilizacji.

To Ty zakładasz że stwórca tak mówi więc na Tobie ciąży udowodnić że tak jest. Ja zakładam że człowiek tak napisał i mogę to udowodnić. A jeśli chodzi o te wyższe cywilizacje to one były ogłupione przez swoich władców i przyjmowały taką etykę bo im ją narzucono. Sprzeciw spotykał się z wrogością. Na dobrą sprawę nie wiemy jaką szanse przetrwania miałoby społeczeństwo oparte na etyce stworzonej na podstawie nauki bo nie dano szansy takiemu społeczeństwu na próbę. Teraz mamy kraje skandynawskie gdzie więcej jest ateistów niż ludzi wierzących i jakoś nie słyszy się żeby mieli wymrzeć ;) Zobaczymy co im z tego wyjdzie. Nie wiem tylko do końca na czym oparta w tych krajach jest moralność i jak jest rozwiązana kwestia wychowywania dzieci w szkołach pod tym względem. Musze o tym poczytać.

Marek MRB napisał(a):
A niby czemu ?
Ponieważ te tematy ciężko wytłumaczyć dziecku 8 czy 10 letniemu. Niektóre są naprawdę mądre już w tym wieku ale to mniejszość. Dlatego ten temat, jak i inne poruszane na wychowywaniu seksualnym, powinny być poruszane właśnie na tych zajęciach które odbywają się dla ludzi młodych wchodzących w okres dojrzewania płciowego.

Marek MRB napisał(a):
Primo : to ekstremalnie rzadkie przypadki - a prawa tworzy się na podstawie normy
No więc w Polsce jest norma, zakaz aborcji.

Marek MRB napisał(a):
Secundo:takie wypadki opisuje etyka wyższych konieczności i rozwiązuje je znakomicie w ramach etyki religijnej
Jak brzmi ta etyka i czym się różni od prawa ustanowionego w Polsce ?

Marek MRB napisał(a):
Tertio : a co jeśli jakiś Żyd zagraża życiu ojca ? Niemcy uznali że istnienie Żydów zagraża istnieniu ich całego narodu...
Tak bracie. Jak nie ma Boga to wystarczy zmienić definicję "konieczności: lub "bycia człowiekiem" i można już rozpoczynać wyrzynanie.
Tutaj ewidentnie nie rozumiesz różnicy między zagrożeniem życia matki przez nienarodzone dziecko a twierdzeniem Niemców że Żydzi zagrażają ich istnieniu. Trzeba zrozumieć co to znaczy zagrożenie życia i trzymać się tego. Co innego jak Niemcy twierdzą że Żydzi zagrażają ich istnieniu nie mając na to sensownych dowodów, a co innego jak w łonie matki istnieje nienarodzone dziecko które bezpośrednio zagraża życiu tej matki. Definicji się nie zmienia, jest jedna i ta sama. Jedynie ludzie je przeinaczają a wtedy to już nie ma co brać ich gadania na poważnie.

Marek MRB napisał(a):
W każdej szkole.
No więc nie znasz tych danych. Chyba że byłeś w każdej szkole, sprawdziłeś te dane i zrobiłeś zestawienie na podstawie którego możesz twierdzić że nawet 5% wybiera religie a nie etykę. To są tak samo Twoje domysły jak i moja interpretacja że skoro tylko 45% ludzi chodzi do kościoła tzn że reszta jest innego zdania.

Marek MRB napisał(a):
No własnie mówię o antyklerykalnych pieniaczach (no, masz rację, tym razem nie w Sieci)
Jeśli każdego kto domaga się respektowania swoich praw nazywasz pieniaczem to świadczy o Twoim poziomie i każdy sam osądzi jaki on jest.


Pt sie 20, 2010 14:20
Zobacz profil
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Niedoskonały napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Mówię Ci po raz kolejny - nie ma i - ze swej istoty - nie może być "udowodnionej etyki. To utopia i to groźna.
Bo Ty tak uważasz. A ja uważam że jest. Możemy się spierać w nieskończoność a i tak nie dojdziemy do zgody w tej kwestii.
Jak mówiłem były już próby - i skończyły się fatalnie.
Wypróbuj lepiej najpierw na myszach...

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Niby dlaczego Twoja teza (że nie ma) ma być lepsza od mojej (że jest) ?
A gdyby nawet nie było - to że przetrwały wyłącznie cywilizcje które swoja etyke opierały na Istocie Wyższej dowodzi (tak ! dowodzi ! I to jest jedyny istniejący dowód na ten temat) że właśnie przyjęcie takiej etyki jest "strategią zwyciężającą" dla cywilizacji.

To Ty zakładasz że stwórca tak mówi więc na Tobie ciąży udowodnić że tak jest. Ja zakładam że człowiek tak napisał i mogę to udowodnić. A jeśli chodzi o te wyższe cywilizacje to one były ogłupione przez swoich władców i przyjmowały taką etykę bo im ją narzucono. Sprzeciw spotykał się z wrogością. Na dobrą sprawę nie wiemy jaką szanse przetrwania miałoby społeczeństwo oparte na etyce stworzonej na podstawie nauki bo nie dano szansy takiemu społeczeństwu na próbę.
Nieprawda.
To jest zasada atropiczna - jeśli coś przetrwało, to się zweryfikowało pozytywnie.


Cytuj:
Teraz mamy kraje skandynawskie gdzie więcej jest ateistów niż ludzi wierzących i jakoś nie słyszy się żeby mieli wymrzeć ;)
Wymierają - podobnie jak cała Europa.
Typowy schyłek cywilizacji - podobnie było np. z Rzymem.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
A niby czemu ?
Ponieważ te tematy ciężko wytłumaczyć dziecku 8 czy 10 letniemu. Niektóre są naprawdę mądre już w tym wieku ale to mniejszość. Dlatego ten temat, jak i inne poruszane na wychowywaniu seksualnym, powinny być poruszane właśnie na tych zajęciach które odbywają się dla ludzi młodych wchodzących w okres dojrzewania płciowego.
Temat zabijania dzieci nie ma nic wspólnego z życiem płciowym.
Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Primo : to ekstremalnie rzadkie przypadki - a prawa tworzy się na podstawie normy
No więc w Polsce jest norma, zakaz aborcji.
Niestety, to nieprawda.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Secundo:takie wypadki opisuje etyka wyższych konieczności i rozwiązuje je znakomicie w ramach etyki religijnej
Jak brzmi ta etyka i czym się różni od prawa ustanowionego w Polsce ?
Choćby tym że dotyczy sytuacji wyboru pomiędzy śmiercią a śmiercią a nie pomiędzy śmiercią a możliwym pogorszeniem wzroku o 2 dioptrie.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Tertio : a co jeśli jakiś Żyd zagraża życiu ojca ? Niemcy uznali że istnienie Żydów zagraża istnieniu ich całego narodu...
Tak bracie. Jak nie ma Boga to wystarczy zmienić definicję "konieczności: lub "bycia człowiekiem" i można już rozpoczynać wyrzynanie.
Tutaj ewidentnie nie rozumiesz różnicy między zagrożeniem życia matki przez nienarodzone dziecko a twierdzeniem Niemców że Żydzi zagrażają ich istnieniu. Trzeba zrozumieć co to znaczy zagrożenie życia i trzymać się tego. Co innego jak Niemcy twierdzą że Żydzi zagrażają ich istnieniu nie mając na to sensownych dowodów, a co innego jak w łonie matki istnieje nienarodzone dziecko które bezpośrednio zagraża życiu tej matki. Definicji się nie zmienia, jest jedna i ta sama. Jedynie ludzie je przeinaczają a wtedy to już nie ma co brać ich gadania na poważnie.
Ale przecież Ty własnie chcesz zbudowac etyke na ludziach !

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
W każdej szkole.
No więc nie znasz tych danych. Chyba że byłeś w każdej szkole, sprawdziłeś te dane i zrobiłeś zestawienie na podstawie którego możesz twierdzić że nawet 5% wybiera religie a nie etykę. To są tak samo Twoje domysły jak i moja interpretacja że skoro tylko 45% ludzi chodzi do kościoła tzn że reszta jest innego zdania.
Sorry, ale ściemniasz. Znasz JEDNĄ szkołę w której ten odsetek byłby większy niż 10% ?

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
No własnie mówię o antyklerykalnych pieniaczach (no, masz rację, tym razem nie w Sieci)
Jeśli każdego kto domaga się respektowania swoich praw nazywasz pieniaczem to świadczy o Twoim poziomie i każdy sam osądzi jaki on jest.
Nie mają takie prawa - niezależnie co o tym sadzi trybunał w Strasburgu.


Pt sie 20, 2010 14:33

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Marek MRB napisał(a):
Wypróbuj lepiej najpierw na myszach...
Czy wiarę chrześcijańską wypróbowywano na myszach ?

Marek MRB napisał(a):
To jest zasada atropiczna - jeśli coś przetrwało, to się zweryfikowało pozytywnie.
Interesująca zasada. Możesz podać jakieś źródło żebym mógł więcej o tym przeczytać ?

Marek MRB napisał(a):
Wymierają - podobnie jak cała Europa.
Mylisz się. Zobacz sobie tu... http://tilastokeskus.fi/tup/suoluk/suol ... to_en.html
http://www.dst.dk/HomeUK/Statistics/Key ... n/pop.aspx
http://www.scb.se/Pages/TableAndChart____26041.aspx
Jasno wynika że ludzi w tych krajach jest coraz więcej.

Marek MRB napisał(a):
Temat zabijania dzieci nie ma nic wspólnego z życiem płciowym.
Ma, ponieważ dojrzewanie płciowe wiąże się nierozerwalnie z pobudzeniem młodych do seksu a co za tym idzie do możliwej ciąży. Dlatego warto uświadamiać młodzież co to jest i jak prawo się do tego ustosunkowuje.

Marek MRB napisał(a):
Ale przecież Ty własnie chcesz zbudowac etyke na ludziach !
Nie tyle na ludziach co na ich osiągnięciach naukowych.

Marek MRB napisał(a):
Sorry, ale ściemniasz. Znasz JEDNĄ szkołę w której ten odsetek byłby większy niż 10% ?
Nic nie ściemniam. W tym artykule... http://wyborcza.pl/1,76842,5445071,Etyk ... zkowa.html masz nawet nie jedną szkołę która organizuje zajęcia z etyki i wspomniane o nawet większej ilości szkół gdzie rodzice takie zajęcia chcieliby mieć organizowane dla swoich dzieci.

Marek MRB napisał(a):
Nie mają takie prawa - niezależnie co o tym sadzi trybunał w Strasburgu.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej mówi tak...
§ 3.
1. Uczniom, których rodzice lub którzy sami wyrażają takie życzenie (§ 1 ust. 1), szkoła organizuje lekcje etyki w oparciu o programy dopuszczone do użytku szkolnego na zasadach określonych w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o systemie oświaty.
Więc mają takie prawo.


Pt sie 20, 2010 16:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Zapomniałem się jeszcze odnieść do dwóch rzeczy.

Marek MRB napisał(a):
Niestety, to nieprawda.
Jak to nieprawda ? Mówiłeś o normie. Więc normą prawną jest zakaz. A te Twoje ekstremalnie rzadkie przypadki również normuje prawo. Co tu jest nie prawdą ?

Marek MRB napisał(a):
Choćby tym że dotyczy sytuacji wyboru pomiędzy śmiercią a śmiercią a nie pomiędzy śmiercią a możliwym pogorszeniem wzroku o 2 dioptrie.
Nie rozumiem tej metafory. Pytałem o treść tej etyki i w którym miejscu różni się od prawa ? Konkretnie a nie metaforami.


Pt sie 20, 2010 16:50
Zobacz profil
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Cytuj:
Niedoskonały napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Wypróbuj lepiej najpierw na myszach...
Czy wiarę chrześcijańską wypróbowywano na myszach ?
Wiara chrześcijańska nie była jakimś nagłym pomysłem "inżyniera dusz".
To już było, dziękuję, nie.
Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
To jest zasada atropiczna - jeśli coś przetrwało, to się zweryfikowało pozytywnie.
Interesująca zasada. Możesz podać jakieś źródło żebym mógł więcej o tym przeczytać ?
Owszem. Szukaj pod "socjocybernetyka" oraz "układy sprzężenia zwrotnego"
Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Wymierają - podobnie jak cała Europa.
Mylisz się. Zobacz sobie tu... http://tilastokeskus.fi/tup/suoluk/suol ... to_en.html
http://www.dst.dk/HomeUK/Statistics/Key ... n/pop.aspx
http://www.scb.se/Pages/TableAndChart____26041.aspx
Jasno wynika że ludzi w tych krajach jest coraz więcej.
:D :D :D
Statystyki też trzeba umieć czytać. Jest tam wskaźnik przeciętnej wieku - jest coraz wyższy.
A więc wzrost ludności opiera się na wzroście długości życia lub emigracji.
Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Temat zabijania dzieci nie ma nic wspólnego z życiem płciowym.
Ma, ponieważ dojrzewanie płciowe wiąże się nierozerwalnie z pobudzeniem młodych do seksu a co za tym idzie do możliwej ciąży. Dlatego warto uświadamiać młodzież co to jest i jak prawo się do tego ustosunkowuje.
Równie dobrze mógłbyś napisać że ma to coś wspólnego z zabijaniem Żydów - bo seks to ciąża.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Ale przecież Ty własnie chcesz zbudowac etyke na ludziach !
Nie tyle na ludziach co na ich osiągnięciach naukowych.
W takim razie do adresów które powinieneś przeczytać dodam epistemologię. Szczególnie zwróć uwagę na rozdziały o kompetencji poszczególnych nauk.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Sorry, ale ściemniasz. Znasz JEDNĄ szkołę w której ten odsetek byłby większy niż 10% ?
Nic nie ściemniam. W tym artykule... http://wyborcza.pl/1,76842,5445071,Etyk ... zkowa.html masz nawet nie jedną szkołę która organizuje zajęcia z etyki i wspomniane o nawet większej ilości szkół gdzie rodzice takie zajęcia chcieliby mieć organizowane dla swoich dzieci.
Jeszcze bardziej ściemniasz. To że w jakiejś szkole w ogóle są tacy co chcą nie jest żadną przesłanką do tego co chcesz udowodnić.

Cytuj:
Marek MRB napisał(a):
Nie mają takie prawa - niezależnie co o tym sadzi trybunał w Strasburgu.
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej mówi tak...
§ 3.
1. Uczniom, których rodzice lub którzy sami wyrażają takie życzenie (§ 1 ust. 1), szkoła organizuje lekcje etyki w oparciu o programy dopuszczone do użytku szkolnego na zasadach określonych w art. 22 ust. 2 pkt 3 ustawy o systemie oświaty.
Więc mają takie prawo.

Sorry, myślałem że ci rodzice skarżą o co innego - skarżą o to ze nie ma etyki ?
I co , chcieliby by dla jednego dziecka je organizowano ? Wyjątkowo aspołeczna postawa.
Mówiłem że pieniacze.


Pt sie 20, 2010 18:33

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Marek MRB napisał(a):
Wiara chrześcijańska nie była jakimś nagłym pomysłem "inżyniera dusz".
To już było, dziękuję, nie.
Więc przestań pisać głupot w stylu sprawdzania na myszach.

Marek MRB napisał(a):
Owszem. Szukaj pod "socjocybernetyka" oraz "układy sprzężenia zwrotnego"
Trochę mi to zajmie. Możesz w skrócie opisać na czym to polega i skąd się wzięło ? Mam na myśli tą antropie/atropie bo już w końcu nie wiem co jest poprawne. Najlepiej jakieś badania popierające istnienie tego zjawiska.

Marek MRB napisał(a):
Statystyki też trzeba umieć czytać. Jest tam wskaźnik przeciętnej wieku - jest coraz wyższy.
A więc wzrost ludności opiera się na wzroście długości życia lub emigracji.
Hmm myślę że jednak konfrontując te wszystkie liczby nadal będzie tak że ludzi w tych krajach przybywa.
Marek MRB napisał(a):
Równie dobrze mógłbyś napisać że ma to coś wspólnego z zabijaniem Żydów - bo seks to ciąża.
Yyyy czy Ty rozumiesz słowo powiązane ? Bo z tego co tu napisałeś to nie bardzo.

Marek MRB napisał(a):
W takim razie do adresów które powinieneś przeczytać dodam epistemologię. Szczególnie zwróć uwagę na rozdziały o kompetencji poszczególnych nauk.
I znowu poproszę abyś w skrócie napisał o co w tym chodzi bo zanim wyczytam i zrozumiem to o czym mówisz to minie dużo czasu.

Marek MRB napisał(a):
Jeszcze bardziej ściemniasz. To że w jakiejś szkole w ogóle są tacy co chcą nie jest żadną przesłanką do tego co chcesz udowodnić.
Jest i to dużą. Skoro chcą tzn że istnieją takie placówki gdzie ten odsetek jest większy niż 10%, a przypominam chciałeś żebym Ci podał chociaż jedną. Co za tym idzie udowadniam że jest więcej rodziców którzy chcą posłać swoje dzieci na etykę niż 5% które podałeś.

Marek MRB napisał(a):
Sorry, myślałem że ci rodzice skarżą o co innego - skarżą o to ze nie ma etyki ?
I co , chcieliby by dla jednego dziecka je organizowano ? Wyjątkowo aspołeczna postawa.
Mówiłem że pieniacze.
Oni akurat chcieliby żeby dla ich dziecka organizowano bo o innych dzieciach decydować nie mogą. Problem jednak nie dotyczy dziecka tylko tych rodziców a dzieci wszystkich rodziców którzy chcieliby mieć dla nich etykę. To już nie jest takie aspołeczne jak wymyśliłeś. To jest problem społeczny jak najbardziej.


Pt sie 20, 2010 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 14, 2010 13:55
Posty: 305
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Niedoskonały,
nauka może co najwyżej udowodnić, że pewne zachwania sprzyjajom danym zjawiskom a inne nie sprzyjają. Np. może udowodnić, że zabijanie Żydów nie było ekonomicznie korzystne dla Rzeszy, lub też ze było.

Jak myślisz, co powiedziałaby nauka na pytanie: Czy opłaca się krajom wysoko rozwiniętym wysyłać żywność głodującym w Afryce?
Ja myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta.

A jeżeli nawet nauka powie, że "zgodne z naturą" jest chronienie Żydów, a nie zabijanie Żydów, to powstaje przez to żadna norma. Chyba, że uważasz, że to, co jest zgodne z naturą, obowiązuje Cię. Wtedy jednak, uprzedzam, powineneś porzucić dumne miano ateisty, i nazywać się deistą, gdyż natura stała się Twoim bogiem.
Zgodne z naturą jest chodzenie bez butów. I co? Obowiązuje nas to?

Poza tym- skoro bycie "dobrym" ( wydaje mi się, że nadal tego nie zdefiniowałeś) jest zgodne z naturą, to skąd biorą się zachowania z naturą niezgodne? I jak wytłumaczyć osobom tak się zachowującym, ze powinny wrócić na zdrową ściężkę natury? Czy nie rozsądniej jest oczekiwać, że nam po prostu powiedzą: a my naturę w d&%$# mamy....? Nawet bym się nie zdziwiła, bo sama bym tak powiedziała, gdyby ktos używał w stosunku do mnie tak nędznej perswazji..:)


N sie 22, 2010 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn cze 14, 2010 13:55
Posty: 305
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Patrzę na swojego posta i nie mogę uwierzyć, ze go napisałam. Czy ktoś z moderacji moze poprawić ten błąd..?:P Mam za sobą 10 godzin spędzonych w pociagu, to pewnie dlatego. ( tj. błąd z "om")


N sie 22, 2010 21:19
Zobacz profil
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Niedoskonały napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
Wiara chrześcijańska nie była jakimś nagłym pomysłem "inżyniera dusz".
To już było, dziękuję, nie.
Więc przestań pisać głupot w stylu sprawdzania na myszach.
Przeciwnie. To co proponujesz to pomysł a la "inżynier dusz" i najpierw spróbuj na myszach.

Co do reszty - nie będę Cię douczał. Zanim zechcesz wymyslić nowy ustrój i wprowadzać zmiany w społeczeństwie, powinieneś to wiedzieć. I dużo więcej. A najlepiej zaczął od przestudiowania jak skończyli Ci co takie pomysły mieli - od Rewolucji Francuskiej, poprzez Lenina, Marksa, Pol-pota, Hitlera (tak ! wybitny przywódca socjalistyczny !), Che Guevarę i innych zbrodniarzy.


Pn sie 23, 2010 8:01
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Przykład "etyki opartej na nauce" - koncepcje Petera Singera. Postuluje on zrównanie w prawach ludzi i zwierząt, jest także zagorzałym zwolennikiem aborcji i eutanazji. Podstawę swoich poglądów określa w następujący sposób: Nie wierzę w to, że jakiś Bóg dał nam przykazania moralne na kamiennych tablicach. Musimy się zdać na samych siebie i na własny rozsądek, żeby wytworzyć możliwie spójne stanowisko. Warto się przyjrzeć temu stanowisku. Singer postuluje na przykład zabijanie upośledzonych dzieci motywując to faktem, że przecież zabija się zwierzęta o podobnym poziomie umysłowym.

To tak do przemyślenia.


Wt sie 24, 2010 8:31

Dołączył(a): Pn cze 14, 2010 13:55
Posty: 305
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Marku, co tez Ty wymyślasz...w NASZYCH CZASACH to niemożliwe.... :D


Wt sie 24, 2010 9:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
klucz napisał(a):
nauka może co najwyżej udowodnić, że pewne zachwania sprzyjają danym zjawiskom a inne nie sprzyjają. Np. może udowodnić, że zabijanie Żydów nie było ekonomicznie korzystne dla Rzeszy, lub też ze było.
Co najwyżej ? A cóż to za gradacja ? Jedną rzecz może co najwyżej udowodnić ale już powyżej nie może niczego udowodnić ?
klucz napisał(a):
Jak myślisz, co powiedziałaby nauka na pytanie: Czy opłaca się krajom wysoko rozwiniętym wysyłać żywność głodującym w Afryce?
Ja myślę, że odpowiedź jest bardzo prosta.
Więc podaj swoją odpowiedź bo inaczej nie mam z czym polemizować.
klucz napisał(a):
A jeżeli nawet nauka powie, że "zgodne z naturą" jest chronienie Żydów, a nie zabijanie Żydów, to powstaje przez to żadna norma. Chyba, że uważasz, że to, co jest zgodne z naturą, obowiązuje Cię. Wtedy jednak, uprzedzam, powineneś porzucić dumne miano ateisty, i nazywać się deistą, gdyż natura stała się Twoim bogiem.
Zgodne z naturą jest chodzenie bez butów. I co? Obowiązuje nas to?
A co to jest "żadna norma" ? Albo może norma istnieć albo nie istnieć. Jeśli nauka mówi że chronienie Żydów, i nie tylko ich, bo tu chodzi o ochronę życia ludzkiego, jest zgodna z naturą ludzką to powstaje norma która głosi że nie powinno się zabijać bez powodu. A co do natury i ateizmu. Natura istnieje sama w sobie, nauka ją opisuje. Gdzie tutaj masz miejsce na siły nadprzyrodzone ? To że uważam za naukę za słuszną i wiarygodną nie znaczy że traktuje ją jak boga. Nie przyklejaj mi nazw które sobie wymyślasz. Chodzenie bez butów zgodne z naturą zwierzęcą może i jest ale z naturą ludzką na poziomie na którym się znajduje już nie. Powinnaś tutaj rozgraniczyć przystosowanie stóp człowieka żyjącego w mieście do człowieka żyjącego np w jakiejś wiosce w Afryce. Dla tego pierwszego korzystniejsze i zgodne z jego naturą jest chodzenie w butach bo nie rani jego stóp. Natomiast ten drugi butów nie musi nosić gdyż jego stopy są przystosowane do warunków jakie tam panują. Korzystniejsze więc i zgodne z jego naturą jest żeby chodził bez butów.
klucz napisał(a):
Poza tym- skoro bycie "dobrym" ( wydaje mi się, że nadal tego nie zdefiniowałeś) jest zgodne z naturą, to skąd biorą się zachowania z naturą niezgodne? I jak wytłumaczyć osobom tak się zachowującym, ze powinny wrócić na zdrową ściężkę natury? Czy nie rozsądniej jest oczekiwać, że nam po prostu powiedzą: a my naturę w d&%$# mamy....? Nawet bym się nie zdziwiła, bo sama bym tak powiedziała, gdyby ktos używał w stosunku do mnie tak nędznej perswazji..:)
Zachowania nie zgodne z naturą człowieka wynikają z niewiedzy i braku świadomości o konsekwencjach tych zachowań. Jak im wytłumaczyć ? Nauczać za pomocą psychologii i pedagogiki od najmłodszych lat. Później może już być za późno bo nie będą mieli obowiązku słuchać. Ludzie otwarci, a młodzież jest szczególnie otwarta, zastanowiliby się nad tym co mają im do przekazania nauczyciele. Oczywiście tacy nauczyciele którzy wykonują swoją pracę dobrze. A jak ktoś jest zamknięty i twierdzi że perswazja jest nędzna to ja już nic na to nie poradzę, z resztą, nie jestem pedagogiem i nie nauczyłem się przekazywać tego skutecznie. Ale akurat Ciebie przekonywać nie muszę, wystarczy jak jedna osoba na tym forum przeczyta to co mam do powiedzenia, zastanowi się i stwierdzi że warto pokładać wiarę w naukę a nie w boga : )


Wt sie 24, 2010 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 21:32
Posty: 182
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Marek MRB napisał(a):
Przeciwnie. To co proponujesz to pomysł a la "inżynier dusz" i najpierw spróbuj na myszach.
Nie mam tak dużej wiedzy na temat powstania chrześcijaństwa jak historycy, archeologowie itp. ale wiem że pismo święte zostało spisane przez ludzi i wiara wzięła się z przekazów pewnych historii. To jest pomysł a la inżynier dusz więc dlaczego nikt go nie wypróbował na myszach ? Poza tym, ludzie to nie myszy, no chyba że nie robi Ci to różnicy, to by tłumaczyło dlaczego używasz takich stwierdzeń.
Marek MRB napisał(a):
Co do reszty - nie będę Cię douczał. Zanim zechcesz wymyslić nowy ustrój i wprowadzać zmiany w społeczeństwie, powinieneś to wiedzieć. I dużo więcej. A najlepiej zaczął od przestudiowania jak skończyli Ci co takie pomysły mieli - od Rewolucji Francuskiej, poprzez Lenina, Marksa, Pol-pota, Hitlera (tak ! wybitny przywódca socjalistyczny !), Che Guevarę i innych zbrodniarzy.
Nie chcę wprowadzać socjalizmu. To po pierwsze. A po drugie to jak jesteś taki obeznany to napisz to co wiesz a nie odsyłaj mnie do źródeł bo to już nie jest dyskusja.
Marek MRB napisał(a):
Przykład "etyki opartej na nauce" - koncepcje Petera Singera. Postuluje on zrównanie w prawach ludzi i zwierząt, jest także zagorzałym zwolennikiem aborcji i eutanazji. Podstawę swoich poglądów określa w następujący sposób: Nie wierzę w to, że jakiś Bóg dał nam przykazania moralne na kamiennych tablicach. Musimy się zdać na samych siebie i na własny rozsądek, żeby wytworzyć możliwie spójne stanowisko. Warto się przyjrzeć temu stanowisku. Singer postuluje na przykład zabijanie upośledzonych dzieci motywując to faktem, że przecież zabija się zwierzęta o podobnym poziomie umysłowym.
Człowiek człowiekiem, gdzie masz napisane że on się kieruje nauką w etyce ? Że jest profesorem ? I co z tego ? Przedstaw mi jego konkretne wywody dlaczego postuluje takie rzeczy i jakie ma na to dowody naukowe bo to jest ważne.


Wt sie 24, 2010 12:51
Zobacz profil
Post Re: krzyże w szkołach - nowy punkt widzenia
Niedoskonały napisał(a):
Albo może norma istnieć albo nie istnieć. Jeśli nauka mówi
Jaka nauka to "mówi" ? Konkretnie.
Niedoskonały napisał(a):
że chronienie Żydów, i nie tylko ich, bo tu chodzi o ochronę życia ludzkiego, jest zgodna z naturą ludzką to powstaje norma która głosi że nie powinno się zabijać bez powodu.
A jeżeli mówi że ta ochrona jest niezgodna z naturą ludzką to co ?

klucz napisał(a):
Zachowania nie zgodne z naturą człowieka wynikają z niewiedzy i braku świadomości o konsekwencjach tych zachowań.
Nieprawda.
Cytuj:
wystarczy jak jedna osoba na tym forum przeczyta to co mam do powiedzenia, zastanowi się i stwierdzi że warto pokładać wiarę w naukę a nie w boga : )
Nie ma sprzeczności pomiędzy nauką a Bogiem.


Wt sie 24, 2010 12:54
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL