Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 10:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Matura z religii 
Autor Wiadomość
Post Re: Matura z religii
Panna_Funia napisał(a):
Ja też nie mam nic przeciwko religioznawstwu (religie świata). Przeciwko nauczaniu w szkołach jednej konkretnej religii, i to w dodatku pod kątem wyznawania jej - zdecydowanie tak.

Kael-> To niech sobie zdają egzamin wstępny. Ja jestem zainteresowana tym, co się robi w szkołach publicznych, i za moje pieniądze. I na pewno jako Polka płacąca podatki w tym kraju, bardziej należę do grona zainteresowanych niż Pan, który jak chyba wspominał, żyje w Niemczech.



Za pieniadze polskich podatnikow (ktorych dzieci ucza sie tejze wlasnie relgii) placone sa przerozne bzdety.
Jezeli ustalono (dobrze, czy zle - nie o tym jest ta dyskusja), ze religia jest przedmiotem w szkole publicznej, za publiczne pieniadze i z ocena wpisana do urzedowego dokumentu jakim jest swiadcetwo, to logiczne jest, ze i mature mozna z tego przedmiotu zdawac. W koncu wyniki z matur sa rownie miarodajne dla prywatnych uczelni, ktore tez bezwstydnie korzystaja (i to za darmo) z wynikow panstwowej matury. Rachunek im wystawic!


Wlasnie takim mysleniem wybiorczym, Polska ginie w chaosie. Kazdy potrzebuje jakiegos wyjatku z nadzieja, ze wlasnie jemu on bedzie sluzyl, a moze jeszcze komus zycie utrudni? I zamiast prostych regul dla wszystkich, sa glownie wyjatki.

Ale mnie to faktycznie nie dotyczy o tyle, ze mieszkam w kraju, ktory stara sie miec jasne reguly i zasady i urzednicy sa dla ludzi a nie ludzie dla urzednikow.
Widac Polacy w kraju uwielbiaja pokazywac INNYM, gdzie jest ich miejsce, zamiast wspolpracowac w tym, zeby WSZYSTKIM bylo (mozliwie rowno) dobrze.


JedenPost napisał(a):
Zatem tym bardziej nie wiadomo czemu ma służyć ta matura z religii... niech zdają sobie egzaminy wstępne, jak pisze Panna Funia, albo niech KRK organizuje własny egzamin. Naprawdę nie wiem, w imię czego MEN ma Kościół w tym wyręczać.

A czemu sluzy matura z tanca?


Śr cze 12, 2013 12:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Matura z religii
A ciekawe dlaczego, skoro to takie logiczne, Kościół nie żądał od razu religii opłącanej przez Państwo i matury?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr cze 12, 2013 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Kael napisał(a):
A czemu sluzy matura z tanca?


Sądzę, że niczemu. Dla mnie to bzdura.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 12, 2013 13:25
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
Ale jest i to finansowana przez ciebie i np Panne_Funie. To was jakos nie boli?

@Jajko, ja wiem, ze 20 lat to szmat czasu, ale jezeli nie pamietasz, to wtedy byly egzaminy na studia dla wszystkich i obecna reforma polskich szkol nikomu sie chyba nawet w najczarniejszych koszmarach nie snila.


Śr cze 12, 2013 13:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Matura z religii
Kael->
Cytuj:
Ale jest i to finansowana przez ciebie i np Panne_Funie. To was jakos nie boli?

Mnie to w ogóle nie boli. Bo tu nie ma co boleć. Mnie to przeszkadza. Ale jeszcze bardziej przeszkadza mi religia katolicka na maturze, czy w ogóle w szkołach, i przeciwko temu będę w pierwszej kolejności występować.

Nie wiem dokładnie na czym polega matura z tańca (ten głupi pomysł wprowadzono już nie za moich maturalnych czasów), ale wydaje mi się, że przynajmniej jest to kwestia jakiejś wiedzy (porównałabym to może trochę z religioznawstwem). Religia katolicka to głównie wierzenia grupy ludzi. Nie widzę powodu by faworyzować katolicyzm, a poza tym jestem za państwem świeckim (proszę sobie poczytać na czym to polega).

Do Pana przemyśleń, czy Polska ginie w chaosie, czy nie, a jeśli tak to (według Pana) dlaczego; a także do tego czy dobrze, że Pan mieszka tam, czy gdzie indziej, nie będę się odnosić.

Cytuj:
Widac Polacy w kraju uwielbiaja pokazywac INNYM, gdzie jest ich miejsce,

Pokazuję komuś gdzie jego miejsce, jeśli ktoś mi na mój post pisze tak:
Opinia osob niezainteresowanych jest tu kompletenie nieistotna.
Pan z pewnością należy do osób bardziej niezainteresowanych niż ja, więc Pana opinia jest tym bardziej... ;-)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr cze 12, 2013 15:41
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
To jest temat "matura z religii" wiec pisze w temacie i o maturze z religii takze w innych krajach.
Jezeli ktos uwaza, ze nie ma co sie odnosic do moich przemyslen, to szkoda klawiatury na wypisywanie tylu slow, zeby napisac, ze ... nie bedzie sie pisac.

Religia katolicka to zasob pewnej wiedzy, dla wielu byc moze nieprzydatnej i dlatego do glowy im nie przyjdzie zdawac z niej mature. Wiedzy, dla obserwatora neutralnego, pewnie rownie waznej jak wiedza o tancu, o mitologii greckiej, o kulturze staroegipskiej, czy historii cywilizacji. Mozna bez tego zyc, ale niektorych to interesuje na tyle, ze chca sie dowiedziec wiecej. Dlatego maja zamiar to studiowac, a poniewaz religia jest nauczana w szkolach, to maja prawo do zdawania matury z tego przedmiotu. Dopoki ktos znowu religii ze szkol nie wyrzuci.


Śr cze 12, 2013 16:14

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Kael napisał(a):
Ale jest i to finansowana przez ciebie i np Panne_Funie. To was jakos nie boli?


Nie boli, po prostu uważam to za niepotrzebne i niemądre. Poza tym to też inna sytuacja, ponieważ organizowanie matury z wiedzy o tańcu nie jest działalnością na rzecz organizacji, która mogłaby zająć się tym sama. Co byłoby najsensowniejsze, skoro głównie jej jest to (tj. egzamin z doktryny katolickiej) potrzebne.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 12, 2013 16:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Kael napisał(a):
Religia katolicka to zasob pewnej wiedzy, dla wielu byc moze nieprzydatnej i dlatego do glowy im nie przyjdzie zdawac z niej mature.


Nie. Religia katolicka to doktryna, w której owszem, zawiera się pewien zasób wiedzy. Przytaczaliśmy kiedyś w podobnym podstawę porogramowa religii, by udowodnić, że w założonych celach kryje się wiele więcej niż przekazywanie wiedzy.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 12, 2013 16:22
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
Ja rozumiem, ze kazdy sobie dopisuje co chce. W demokracji jest tak, ze jak wiekszosc sobie czegos zyczy, to to dostaje (mniejszosc czasem tez, jak wiekszosc przekona).
Jezeli kogos kluje w oczy religia w szkole, to niech intensywnie dziala, zeby ja wyrzucic. Na razie w szkole jest, jest oficjalnie jednym z przedmiotow nauczanych, choc fakultatywnie i nie widze racjonalnego powodu, dla ktorego nie mialaby byc traktowana jak inny przedmiot nauczany w szkole. Z sensem, czy bez sensu.


Śr cze 12, 2013 16:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Matura z religii
Kael->
Cytuj:
Na razie w szkole jest, jest oficjalnie jednym z przedmiotow nauczanych, choc fakultatywnie i nie widze racjonalnego powodu, dla ktorego nie mialaby byc traktowana jak inny przedmiot nauczany w szkole. Z sensem, czy bez sensu.

Dlatego, że wartość tego przedmiotu nie jest taka jak innych. Dlatego, że MEN nie ma wpływu na program. To jest - tak to ujmę - przedmiot kościelny a nie państwowy, i absolutnie nie powinien być objęty egzaminem państwowym. Państwo umożliwia nauczanie religii w szkołach (co jest IMO wielkim błędem i należy to zmienić), a nie naucza religii.

Na temat zasobu wiedzy w religii wypowiedział się już JedenPost.

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr cze 12, 2013 16:44
Zobacz profil
Post Re: Matura z religii
To, ze MEN ma wplyw na program, tez niekoniecznie oznacza, ze jest tam wiedza i to pozyteczna. :x

Ale jak ktos chce zwalczac cos dla zwalczania, choc religia nie jest przedmiotem przymusowym, to niech sie stara dalej.


Śr cze 12, 2013 17:01
Post Re: Matura z religii
Usunąć religię ze szkół, same dzieci jej nie chcą. One głodne sa wiedzy nt. homoseksualizmu i współczesnej mysli feministycznej!


Śr cze 12, 2013 17:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 29, 2012 23:16
Posty: 876
Post Re: Matura z religii
fuller->
Cytuj:
Usunąć religię ze szkół, same dzieci jej nie chcą. One głodne sa wiedzy nt. homoseksualizmu i współczesnej mysli feministycznej!

A to ciekawe, bo ja od tegorocznych lewackich :clever: maturzystów, na jednym z lewackich :clever: spotkań, słyszałam, że przydałoby się więcej godzin chociażby doradztwa zawodowego, które przygotowałoby tych ludzi do tego co po maturze.
A od lewackich :clever: nauczycieli dla odmiany słyszałam, że zamiast religii przydałoby się więcej godzin innych przedmiotów (matematyka, fizyka i wszelkie inne), bo nie zawsze program udaje się porządnie zrealizować.
I ani od jednych, ani od drugich, słowa o żadnych ideologizmach... Ale co ja tam wiem :x Fuller pewnie ma wiedzę z lepszych źródeł... ;-)

_________________
'I jak tu nie być optymistą. Moi wrogowie okazali się takimi świniami, jak przewidywałem.'
Stanisław Jerzy Lec


...to be who I am


Śr cze 12, 2013 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Matura z religii
Kael napisał(a):
i nie widze racjonalnego powodu, dla ktorego nie mialaby byc traktowana jak inny przedmiot nauczany w szkole.


Cóż, racjonalny powód był tylekroć wskazywany, że Twoje niewidzenie wynikać musi przede wszystkim z chęci niewidzenia. Innego powodu... nie widzę ;-)

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Śr cze 12, 2013 17:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Matura z religii
JedenPost napisał(a):
Przytaczaliśmy kiedyś w podobnym podstawę porogramowa religii, by udowodnić, że w założonych celach kryje się wiele więcej niż przekazywanie wiedzy.


A inne podstawy programowe czytaliście? Nauka i nauczanie to zawsze wiele więcej, niż przekazywanie wiedzy.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr cze 12, 2013 18:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL