Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Szóstka z rekolekcji 
Autor Wiadomość
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko napisał(a):
No przecież napisałem, że gdybym miał broń i umiał się nią posługiwać, to strzelałbym w kolano? Co jeszcze mam napisać, żeby było konkretnie?

Taaa...myślisz, że tak łatwo trafić w kolano? Jeżeli zostałbyś zaatakowany to nie miałbyś szansy wyjąć nawet broni, więc lepiej jej nie mieć. W momencie zagrożenia reagujesz tak jak podpowiada Ci oprogramowanie osobiste (jak nie masz czasu na rozumową analizę) lub wytrenowanie. Proste? Koniec przepychanek panowie. Resztę załatwcie na leśnej polanie....mogę być sekundantem? ;)
A szóstka z rekolekcji to przegięcie. Winną jest osoba, która dopuściła to w przedmiotowym systemie nauczania...przeszkolenia wymaga dyrektor szkoły. Proboszcz nie musi znać się na ocenach szkolnych.


Cz lut 09, 2012 13:48
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Strzelam na 25m w jajko z pistoletu!


Cz lut 09, 2012 19:23
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Maluczki napisał(a):
Strzelam na 25m w jajko z pistoletu!

Chcesz go zabić? Bój się Boga !


Cz lut 09, 2012 20:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Liza napisał(a):
Jajko napisał(a):
No przecież napisałem, że gdybym miał broń i umiał się nią posługiwać, to strzelałbym w kolano? Co jeszcze mam napisać, żeby było konkretnie?

Taaa...myślisz, że tak łatwo trafić w kolano?


No przecież napisałem, że gdybym miał broń i umiał się nią posługiwać.
Tak czy siak, jeśli uznałbym że mam szansę obronić się stosując siłę fizyczną, to tak bym robił. To chyba logiczne, nie?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lut 09, 2012 22:42
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Liza!
Przecież wiesz, że nikogo nie chcę zabić. Chciałem się tylko pochwalić, że potrafię z pistoletu na 25m trafić w jajko, kurze oczywiście.


Pt lut 10, 2012 14:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 12:13
Posty: 420
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jeżeli w danej sytuacji nie masz wyjścia to w obronie własnej może się zdażyć zabić. Księża są tego świadomi i spotykają się z takimi przypadkami. Winny jest napastnik, przez jego napad stracił życie. Nie napadnięty, bo napadnięty tylko sie bronił. I powiem, że potrzeba wiele lat treningu by być w stanie obronić sie bez uszczerbku na zdrowiu dla napastnika. Jeżeli ktos napada kogoś, kto nie ma wyszkolenia w samoobronie, a jednak sie broni, to ryzykują obie strony na zdrowiu aż do poziomu utraty życia.

Maluczki napisał(a):
Broni nie mam i nie chcę mieć. To zależy od okoliczności. Na pewno wrzeszczałbym w niebogłosy i uciekał, jeżeli miało by to sens. Jeżeli nie, to na kolana prosiłbym o litość.
A co Ty byś zrobił?


Rozśmieszyłeś mnie tym...napastnik chce twojej gotówki i nie zamierza zostawić cię bez uszczerbku, błagania nikogo nie zainteresują. To jak samo jak myslenie, że sama modlitwa uratuje od zła. Jeżeli nie ma nic co można zrobić...to sie módl, ale jezeli możesz wstać, pochwycić rękę z bronia, choćby przyjmujac nóż celowo w dłoń następnie zaciskając, to to zrób, z bogiem na ustach sie broń.

Apropos strzelania:

Maluczki, ładny wynik, ja na taka odległosć to bym pewnie nie trafił...może w strusie, ale fakt faktem, z 25m nie będziesz wiedział, że ktoś chce ci krzywde zrobić, a jak juz będzie bliżej to nie wyciagniesz jej, albo wyciagniesz, ale nie będziesz miał możliwości celowania i trafisz w losowe miejsce ryzykując zabicie.
smutne ale prawdziwe.
Do samoobrony najlepsza jest znajomosc karate i aikido, ale to przynosi owoce dopiero po kilku latach systematycznego treningu. I to wszystko w celu uchronienia życia obu - swojego i osoby napadającej.

_________________
"The weak shall perish, the strong shall triumph. Prevail over my sword, and I shall grant it to thee. For honor..., let us fight"


Pt lut 24, 2012 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
I kolejne podobna historia:

Katechetka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej postanowiła oceniać uczniów nie tylko z teorii, ale też z praktyki religijnej. To niezgodne z zasadami wyznaczonymi przez Episkopat Polski. Ale ani dyrekcji szkoły, ani kuratorium to nie przeszkadza

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... ictwo.html

I tak od małego uczy się dzieci braku poszanowania dla prawa i zasad....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr maja 08, 2013 6:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 24, 2013 18:31
Posty: 10
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Sory, że odkopuję, ale... Jeżeli ktoś bardzo aktywnie uczestniczył w rekolekcji to należy się. Chodzi mi o takie aktywne mówienie, nie tylko "TAK" lub "NIE".


Śr maja 08, 2013 7:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
No właśnie się nie należy bo zgodnie z instrukcją Episkopatu dotyczącą lekcji religii ocenie NIE podlega uczestnictwo w rytuałach religijnych.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr maja 08, 2013 7:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko napisał(a):
No właśnie się nie należy bo zgodnie z instrukcją Episkopatu dotyczącą lekcji religii ocenie NIE podlega uczestnictwo w rytuałach religijnych.

Dobrze znasz instrukcje, czyli wiedza jest , brak umiejętności i gorzej z postawą, oczywiście Twoją.


Cz maja 09, 2013 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jakich umiejętności?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz maja 09, 2013 21:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko napisał(a):
Jakich umiejętności?

Umiejętności stosowania wiedzy religijnej dla własnego duchowego pożytku. :?


So maja 11, 2013 20:33
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
MaciejS napisał(a):
Sory, że odkopuję, ale... Jeżeli ktoś bardzo aktywnie uczestniczył w rekolekcji to należy się. Chodzi mi o takie aktywne mówienie, nie tylko "TAK" lub "NIE".


Skoro odkopałeś...
Za co dokładnie "się należy"?
Rekolekcje parafialne KK sprowadzają się do mszy z dłuższym kazaniem.
Czy "należy się" także za uczestnictwo w innych nabożeństwach?


Pn maja 13, 2013 18:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Kozioł napisał(a):
Rekolekcje parafialne KK sprowadzają się do mszy z dłuższym kazaniem.


Kozioł kiedy ostatnio byłeś na rekolekcjach parafialnych w KK, a kiedy na rekolekcjach szkolnych?

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Wt maja 14, 2013 20:38
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Danka napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Rekolekcje parafialne KK sprowadzają się do mszy z dłuższym kazaniem.


Kozioł kiedy ostatnio byłeś na rekolekcjach parafialnych w KK, a kiedy na rekolekcjach szkolnych?

Zauważyłaś może godło w awatarze i linki w stopce?

Rozmawiałem z młodzieżą pobliskich gimnazjów. Całe rekolekcje sprowadzały się do mszy, a czasem jeszcze był jakis film w pobliskim ośrodku kultury. I tak trzy dni.

Z ręka na sercu - nie jest to najczęstsza forma rekolekcji dla dzieci i młodzieży szkolnej? (pytanie retoryczne)

Czy w programie szkolnej religii katolickiej sa rekolekcje? Czy sa one częścią tego przedmiotu?


Wt maja 14, 2013 23:12
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL