Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:56



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Szóstka z rekolekcji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Zaprawdę powiadam Ci, że nie trzeba być katolikiem by "ukierunkować swą wolę na dobro".

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt sty 31, 2012 21:25
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Nie podawaj kłamstwa za prawdę!
Dobro jest to ściśle określone pojęcie i niechrześcijanin nawet nie wie co to jest, więc jak może mieć swoją wolę stale ukierunkowaną na dobro.
Jeżeli odrzuca się istnienie Boga, to nie ma możliwości określenia, co to jest dobro!
Dobro jest to stan wytworzony sprawiedliwością i miłosierdziem. Bez założenia istnienia Boga nie da się określić co to jest sprawiedliwość, a bez wykonania sprawiedliwości, nie można być miłosiernym, bo najpierw trzeba być w porządku wobec innych, aby dawać ze swojego.


Śr lut 01, 2012 9:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Sugerujesz, że przed wymyśleniem chrześcijaństwa ludzkość nie znała pojęcia dobra, a więc była z gruntu zła oraz że wszyscy niechrześcijanie (większość Ziemian) są źli????? :o :puknij:

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 01, 2012 10:22
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Maluczki napisał(a):
Dobro jest to ściśle określone pojęcie i niechrześcijanin nawet nie wie co to jest(...)

Maluczki, Twoja wypowiedź wskazuje na brak elementarnej wiedzy z historii filozofii, z etyki... :roll:
Poczytałbyś sobie coś na ten temat zamiast wypisywać głupoty.


Śr lut 01, 2012 12:22
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko!

Czy można zrobić coś, jeżeli nie wie się co to jest i na czym polega?

-Vi-!

Może jakiś konkrecik?
Proponujesz abym sobie zapełniał głowę informacjami, ilu było na świecie głupców i oszustów o zbrodniczych zamysłach, wyrosłych na pasożytnictwie? Nic z tego! Moim Mistrzem jest Jezus z Nazaretu i nikt więcej! A Ty jeżeli chcesz sobie robić śmietnik z główki, to proszę bardzo! Tylko szkoda, bo dla Ciebie też Jezus dał się zamęczyć na krzyżu.


Śr lut 01, 2012 15:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Maluczki napisał(a):
Jajko!

Czy można zrobić coś, jeżeli nie wie się co to jest i na czym polega?


Sugerujesz, że ludzie przed wymyśleniem chrześcijaństwa oraz współcześni, nie uprawiający tej religii nie wiedzą co to jest dobro i na czym polega??? :o

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 01, 2012 16:30
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko!
Ja nie sugeruję, ja wiem!
Przeprowadźmy test.
Ty jako materialista ( mamoniarz lepiej brzmi, ale niech Ci będzie) napisz co to jest dobro. Swoimi słowami! Żadnych przylepców!


Śr lut 01, 2012 17:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Dobro to pojęcie oznaczające zachowanie, postawę, poglądy, które są uznane za spozytywne, pożądane, pożyteczne w szerokim znaczeniu tych słów przez daną społeczność. Dobro to przeciwieństwo zła. Dobro i zło dopełniają się, ale nie można powiedzieć, że jeśli coś nie jest dobre, to jest złe i odwrotnie. Jest jeszcze postawa neutralna. Wszystkie te trzy aspekty są względne i podlegają ciągłym przemianom.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 01, 2012 18:00
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko!
Zgodnie z Twoją definicją kopnięcie kogoś w czwórkę dzisiaj, powiedzmy, jest złem, ale jutro może być dobrem.
Jeżeli tak, tzn. że nie wiadomo co to jest dobro!
Albo jeżeli społeczność niemiecka uzna za dobro zabranie Polakom ojczyzny, to to jest dobro, ale z punktu widzenia Polaków to jest zło. Co wtedy?
Coś ta Twoja definicja szwankuje.


Śr lut 01, 2012 18:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Moja definicja nie szwankuje. Dobro i zło jest pojęciem względnym i zależnym od czasu, miejsca i ludzi.
Dziś większość ludzi się zgodzi, że złem zabijanie zwierząt w sposób który nie ogranicza ich cierpienia do minimum. Część jednak uważa, że jakiekolwiek zabijanie zwierząt to zło. Za to 100 lat temu nikt nie przejmował się cierpieniem zwierząt i nie uznawano niehumanitarnego uboju za zło. Zaprzeczysz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 01, 2012 18:47
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko!
Walnij z grubej rury:
Dobro jest wtedy, kiedy Ty korzystasz, a zło jest wtedy, kiedy Ty tracisz, nie?
Ale to już przed Tobą odkrył niejaki Kali.
On powiedział to tak: Kiedy Kalemu ukraść krowa, to źle, a kiedy Kali ukraść krowa, to dobrze.
Tak się rzucałeś, a tu widzisz, sam udowodniłeś, że mamoniarze nie wiedzą co to jest dobro.


Śr lut 01, 2012 19:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 08, 2010 13:25
Posty: 975
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Ja myślę, że nie zmienia się to, co dobre, ani to, co złe lub neutralne. Zmienia się tylko obszar błądzenia w tym ludzi.


Śr lut 01, 2012 19:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Maluczki: masz rację. Dobro może być dobrem dla jednych, podczas gdy jest złem dla drugich. Ileż to wojen było, w których obie strony modliły się do tego samego boga o pomoc w ich sprawiedliwiej sprawie. No i jedna ze stron wygrywała, a druga przegrywała. Wynik walki był dla jednej strony oczywistym dobrem i dowodem na boską pomoce, a dla drugiej oczywistym złem i dowodem na "boże, mój boże, czemuś nas opuścił".

Może odniesiesz się do mojego przykładu ze zwierzętami? Czy jest za trudny?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr lut 01, 2012 19:23
Zobacz profil
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Jajko!
Aaa! Teraz już wiem dlaczego wolisz być jajkiem. Boisz się uboju!
W sprawach uboju nic się nie zmieniło, a jeżeli się zmieniło, to na gorsze.
Ubój zwierząt wynikający z potrzeb życiowych nie jest złem. Ubój z przyczyn przyjemnościowych jest zboczeniem, a więc złem. Sprawy związane z restrykcjami ubojowymi są elementem walki wolnego rynku. Silniejsi, czyli ci co więcej nakradli starają się zmonopolizować rynek, aby móc kraść jeszcze więcej. A to że wmawia się ludziom bajkę o niehumanitarności zabijania, jest podpieraniem się opinią publiczną w walce z konkurencją.
Poczytaj sobie z uwagą wpis agvisa.
Dobro jest zawsze dobrem, a zło złem, chyba że silny kop w Twoją szanowną czwórkę przestanie Ci sprawiać boleść i przykrość, a zacznie Ci sprawiać przyjemność.


Cz lut 02, 2012 12:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Szóstka z rekolekcji
Czyli twierdzisz, że NIE ISTNIEJE niehumanitarny ubój zwierząt, a ludzkie poglądy na ten temat nie zmieniły się od tysięcy lat??

Oczywiście, że dobro zawsze jest dobrem, a zło złem - wg tego który te pojęcie definiuje. Problem w tym, że definicja dobra i zła bardzo zależy od osoby, miejsca i czasu.
Czy zabicie innego człowieka to dobro czy zło? Zawsze?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz lut 02, 2012 12:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL