Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Religia obowiązkowa? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Religia obowiązkowa?
JedenPost napisał(a):
Recepta jest banalnie prosta: niech polski KRK buduje te świetlice, zamiast obwieszonych złotem Świątyń Opatrzności.


Amadeusz35 napisał(a):
Moim zdaniem przy kazdym Kosciele jest taka salka, co do budowy kosciolow calkowicie z toba sie zgadzam.

I takie Kościoły również się buduje. Mój ma pełno salek i pomieszczeń, gdzie spotykają się wspólnoty, grupy parafialne itp. Problem jednak w tym że nikt nigdy nie wie ile potrzeba pomieszczeń, a to przecież są koszty. Łatwo jest komuś innemu wypomnieć aby budował, ale to nie jest banalna sprawa.

_________________
Pozdrawiam
WIST


N maja 11, 2014 12:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Religia obowiązkowa?
WIST napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Recepta jest banalnie prosta: niech polski KRK buduje te świetlice, zamiast obwieszonych złotem Świątyń Opatrzności.


Amadeusz35 napisał(a):
Moim zdaniem przy kazdym Kosciele jest taka salka, co do budowy kosciolow calkowicie z toba sie zgadzam.

I takie Kościoły również się buduje. Mój ma pełno salek i pomieszczeń, gdzie spotykają się wspólnoty, grupy parafialne itp. Problem jednak w tym że nikt nigdy nie wie ile potrzeba pomieszczeń, a to przecież są koszty. Łatwo jest komuś innemu wypomnieć aby budował, ale to nie jest banalna sprawa.


Kiedys kosciolki mialy po dwie sale i w zupenosci wystarczalo, dzisiaj buduje sie Palace i salek jest za malo i kto to zrozumie ?

_________________
Bog jest Miloscia :)


N maja 11, 2014 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 07, 2014 13:31
Posty: 2790
Post Re: Religia obowiązkowa?
amadeus35 napisał(a):
Kiedys kosciolki mialy po dwie sale i w zupenosci wystarczalo, dzisiaj buduje sie Palace i salek jest za malo i kto to zrozumie ?

Te, które znam (jestem elektrykiem) z racji zawodu czasem bywam na budowach sakralnych, to wszędzie buduje się pomieszczenia umożliwiające integrację wiernych.
Lekcje religii, na które trzeba chodzić osobno, po szkole, mają znacznie większą wartość. Nie chodzą na nie dzieci osób fałszywych, udających jedynie związek z religią.

Pałace? Bogu należy oddawać to, co najlepsze.


N maja 11, 2014 16:42
Zobacz profil
Post Re: Religia obowiązkowa?
andej napisał(a):
Pałace? Bogu należy oddawać to, co najlepsze.
A niby dlaczego i po co?

Cytuj:
nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował


Pn maja 12, 2014 10:54

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Religia obowiązkowa?
amadeus35 napisał(a):
WIST napisał(a):
JedenPost napisał(a):
Recepta jest banalnie prosta: niech polski KRK buduje te świetlice, zamiast obwieszonych złotem Świątyń Opatrzności.


Amadeusz35 napisał(a):
Moim zdaniem przy kazdym Kosciele jest taka salka, co do budowy kosciolow calkowicie z toba sie zgadzam.

I takie Kościoły również się buduje. Mój ma pełno salek i pomieszczeń, gdzie spotykają się wspólnoty, grupy parafialne itp. Problem jednak w tym że nikt nigdy nie wie ile potrzeba pomieszczeń, a to przecież są koszty. Łatwo jest komuś innemu wypomnieć aby budował, ale to nie jest banalna sprawa.


Kiedys kosciolki mialy po dwie sale i w zupenosci wystarczalo, dzisiaj buduje sie Palace i salek jest za malo i kto to zrozumie ?

No właśnie kto to zrozumie. ;) Jeżeli jest w parafii wiele mających regularne spotkania wspólnot: jak AK, Caritas, Grupa Misyjna Ruch Światło-Życie ( 3-4 grupy w różnym wieku, które mają oddzielne spotkania), KSM, czy jeszcze inne to nawet 2 salki nie wystarczą. Dodajmy jeszcze Radę Duszpasterską, grupy ministrantów, lektorów, scholę, która musi ćwiczyć, ewentualnie chór jeżeli takowy w parafii istnieje... ;) Gdzie tu prowadzić naukę religii?


Pn maja 12, 2014 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Religia obowiązkowa?
Amadeus35 napisał(a):
Kiedys kosciolki mialy po dwie sale i w zupenosci wystarczalo, dzisiaj buduje sie Palace i salek jest za malo i kto to zrozumie ?

Jedyne co można zarzucić to budowanie w górę. Ale to chyba jest prawo katolików, aby budować dom boży po swojemu? Poza tym kościoły są po prostu pojemne i tu nie ma żadnego pałacu, tylko jest taki budynek, jaka potrzeba. Równie dobrze można być pretensje do protestantów, że w ogóle coś budują, jak mogliby pieniądze oddać na szczytny cel. Ja tego nie rozumiem czemu wy tyle do nas macie. W życiu nie słyszałem kazania u siebie które by jakoś szczególnie piętnowało protestantów. A w rozmowach jedyne co się piętnuje to pewne zauważalne u was cechy, np właśnie ta wrodzona niechęć.

Mareta
No więc własnie. Łatwo jest szafować co my powinniśmy zrobić. Ale religia nadal jest dla wielu czymś czego oczekują, więc od strony organizacyjnej, katechezy w szkole są wygodne. Salki kościelne, może wyeliminowałyby nieco patologii, ale czy wszystkie? A może niech ksiądz, czy katecheta podejmuje decyzje że ktoś się nie nadaje? Tylko będzie potem że jakim prawem bidne dziecko nie może chodzić na religię? Żyjemy w wielkiej fikcji bo każdy chce coś osiągnąć, ale tak się nie da. A to salki, a to szkoła,a to dzieci które nie mają szacunku do tego przedmiotu, a to prywatne niechęci do religii. Jakbyśmy tak mieli słucha wszystkich to byśmy się na 16 części musieli podzielić. Przy czym każdy by chciał, będąc poza Kościołem, dyktować mu warunki.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 12, 2014 15:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Religia obowiązkowa?
WIST napisał(a):
Amadeus35 napisał(a):
Mareta
Żyjemy w wielkiej fikcji bo każdy chce coś osiągnąć, ale tak się nie da. A to salki, a to szkoła,a to dzieci które nie mają szacunku do tego przedmiotu, a to prywatne niechęci do religii. Jakbyśmy tak mieli słucha wszystkich to byśmy się na 16 części musieli podzielić. Przy czym każdy by chciał, będąc poza Kościołem, dyktować mu warunki.

Otóż to. Wielu rodziców niestety posyła dzieci , bo tak wypada, podobnie jak urządzić huczną " Komunię". Stawiajmy na jakość, nie na ilość. Jeżeli 100 % chodzi, wśród są na pewno tacy którzy nie wiedzą po co ( oczywiście rodzice, nie dzieci) :|


Pn maja 12, 2014 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 17, 2006 18:47
Posty: 12979
Post Re: Religia obowiązkowa?
Otóż to, chyba że wierzymy naiwnie że 100% ludzi myśli tak samo. Dziwne że w kraju gdzie nie ma wyraźnej większości dla żadnej partii, jakoś nie ma nadal miejsca na różnorodność w poglądach religijnych.

_________________
Pozdrawiam
WIST


Pn maja 12, 2014 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 13, 2014 7:26
Posty: 99
Post Re: Religia obowiązkowa?
Jak dla mnie religia nie powinna być obowiązkowa - powinna być dla osób, które tego chcą, które rzeczywiście wierzą i praktykują i będą czerpać z tych lekcji coś więcej niż tylko 45 minut siedzenia.
Chociaż osobiście... religia podwyższyła mi średnią na świadectwie maturalnym - 6 :)

_________________
Serdecznie zapraszam na wartościowe serwisy:
Piosenki Religijne » Pieśni Patriotyczne
» Piosenki Dla Dzieci » Piosenki Harcerskie » Kolędy


Pt wrz 05, 2014 10:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL