Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona
 Jak oceniacie lekcjie religi? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lip 28, 2014 14:44
Posty: 5
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Pamietam jak ja byłam mała to moje lekcje religii były naprawdę wspaniałym przeżyciem. Ksiądź był pełen energii, optymizmu i miał świetne spojrzenie na świat. Taki naprawdę fajny, nowoczesny ksiądź-długo potem już nie spotkałam podobnego. Dla mnie dziecka ze wsi lekcje religii były naprawdę głębokim przeżyciem!


Wt lip 29, 2014 8:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 05, 2014 11:24
Posty: 14
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja źle wspominam lekcje religii. Ksiądz wręcz nas odsuwał od tych lekcji.


Pt sie 08, 2014 13:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 02, 2014 10:19
Posty: 109
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
W liceum miałem bardzo fajnego księdza. Rozmawialiśmy z nim na wiele różnych tematów - naprawdę dużo się od niego nauczyłem. W gimnazjum ksiądz kazał nam tylko wkuwać modlitwy na pamięć i nic poza tym.


Pt sie 29, 2014 16:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2011 13:20
Posty: 20
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja na lekcji religii przeżyłam nawrócenie!


Cz wrz 11, 2014 10:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 17, 2011 7:19
Posty: 12
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Lekcje religii

Najwspanialsze w przedszkolu... Siostra Konsolata, salki, okolice stanu wojennego...
przedszkolaki i lekcje dla nas i dla rodziców, potem czasem różnie bywało...

Ciekawiej mniej ciekawie...

Potem wspaniali księża i trochę zbyt młodzi... Zawsze liczyło się jednak czy są autentyczni, bo nie katecheza ważna (może wiedza też, może umiejętności też), ale żywe autentyczne świadectwo wiary, nadziei i miłości... Jeżeli ktoś jest Świadkiem Ukrzyżowanego to będzie autentyczny,,,
Wtedy nie będzie uczył, a nawracał...

Katecheza to nie lekcja...
Pamiętam jak już poważnie w poważnym wieku utkwiło mi w głowie pytanie...

Kochacie Jezusa...
O tak myśleliśmy...
A gdyby dziś za tą wiarę trzeba umrzeć?

Bywają katecheci wielcy, bywają marni, bywają tacy przez których można stracić wiarę...

Mój proboszcz mawiał, gdy żył " nie nadawajcie na księży i katechetki są dokładnie tacy jak wy jak wasze rodziny, przecież my to tak na prawdę wy tylko bardziej na świeczniku, bo światło tam się stawia"

Modlę za się i czuję ogromną wdzięczność dla moich katechetów.


N wrz 14, 2014 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2015 11:36
Posty: 5
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Przykro mi, że autor tego tematu trafił na taką a nie inną katechetkę. Społeczeństwo chrześcijan powinno w dzisiejszych czasach szczególnie dużą uwagę przywiązywać do nauczania religii w szkołach. Musi stać ona na wysokim poziomie gdyż często niekompetentni nauczyciele zrażają młodych ludzi do religii. Zaufanie takiego człowieka do instytucji kościoła musi być wtedy odbudowywane lub zostaje on na zawsze stracony dla kościoła.


Śr kwi 22, 2015 11:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 30, 2017 12:57
Posty: 5
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jestem osoba pracującą, już po studiach. Przez cały okres nauki w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum chodziłam na lekcje religii. Uważam, że są one prowadzone po macoszemu i niewiele wnoszą. Więcej można się dowiedzieć z ciekawego kazania.


Pt kwi 21, 2017 10:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 10, 2017 12:16
Posty: 2
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Moj synek ma 4 latka i chodzi do przedszkola ale maja tan relgie.. i zawsze pozniej jest milion pyta w domu i rozmyslań. Mały niesamowicie jak na swoj wiek interesuje sie religia. Walka dobra ze zlem i życiem Jezusa.. niektóre sprawy dla 4 lata sa nie do pojecia a jednak ciagle docieka i zadaje pytania


Śr maja 10, 2017 21:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 06, 2015 10:22
Posty: 630
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ksawery4 napisał(a):
Moj synek ma 4 latka i chodzi do przedszkola ale maja tan relgie.. i zawsze pozniej jest milion pyta w domu i rozmyslań. Mały niesamowicie jak na swoj wiek interesuje sie religia. Walka dobra ze zlem i życiem Jezusa.. niektóre sprawy dla 4 lata sa nie do pojecia a jednak ciagle docieka i zadaje pytania


to ciesz się, Pan nad nim czuwa najwidoczniej.
Dbaj o synka ojciec i bądź dla niego przykładem do naśladowania w wierze, modlitwie, poście i umartwieniach dla Pana Boga i Mamy Maryi Kochanej (p.s. Jutro Matki Bożej Fatimskiej, zasuwać na nabożeństwo proszę ;) )

_________________
Warto zerknąć: Egzorcyzmy | Mamre | Różaniec | Modlitwy i życiorysy świętych | Życie wieczne


Pt maja 12, 2017 20:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 21, 2017 12:30
Posty: 4
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
gunia99 napisał(a):
Jestem osoba pracującą, już po studiach. Przez cały okres nauki w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum chodziłam na lekcje religii. Uważam, że są one prowadzone po macoszemu i niewiele wnoszą. Więcej można się dowiedzieć z ciekawego kazania.
Jestem niestety podobnego zdania, o ile w młodszych klasach, samo budzenie zainteresowania religią jest jak najbardziej ciekawe i przynoszące efekty, to potem jest niestety coraz gorzej. Wydaje mi się (może się mylę), że najgorzej jest w szkołach średnich, gdzie młodzi ludzie (prawie już dorośli) zamiast analizować i interpretować teksty biblijne czy teologiczne w kółko wałkują tą samą tematykę. I stąd potem takie spłycenie religijności, która została w sercu z poziomu wczesnych lat dzieciństwa.


Pt lip 21, 2017 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 07, 2017 9:51
Posty: 43
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja je oceniam jednoznacznie negatywnie dzieci na tych lekcjach się po prostu nudzą

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=pMLgALkpo9w


Pt lip 21, 2017 13:14
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 25, 2016 21:33
Posty: 18
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja zrezygnowałem kiedyś w technikum z lekcji religii. Na religii chodziliśmy na wino, albo jointa ( a najczęściej i jedno i drugie :D ). Czasami chodziłem na religię, żeby odrabiać lekcje ( religia była w środku zajęć ).
Katechetka zamiast mówić o tym co mówił Jezus ( tj. czego nauczał, a co najbardziej mnie interesowało ) mówiła o obrzędach religijnych, świętach, chronologii wydarzeń w Biblii, aborcji, in vitro, gender itp. rzeczach.
Kiedyś zapytałem się publicznie na religii kolegów dlaczego chodzą na tą religię, to odpowiedzieli... " żeby dostać pieniądze od babci ", " żeby była ocena na świadectwie maturalnym ", " bo rodzice każą chodzić ". I nie było nikogo, kto by chciał sam z siebie chodzić na taką religię! Katechetka była w szoku.
Religia, to powinny być nauki Jezusa i proroków starotestamentowych, przypowieści, dyskusja o tym, co się przeczytało w Biblii, mówienie o cudach, którymi daje znaki Bóg.
Ale i tak koledzy z mojej klasy mieli jeszcze luz, bo w innej klasie z innym katechetą ksiądz kazał się uczyć na ocenę encyklik papieskich :D i tam dopiero mieli przerąbane.


Wt lip 25, 2017 20:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Znajoma katechetka opowiada, jak parę dni wcześniej w liceum poprosili o rozmowę na temat homoseksualizmu, bo Kościół jest przeciwny, ponoć.
Przygotowała więc fragmenty z Pisma świętego na temat i zapytała, w związku z tym co jest napisane w Biblii, co Kościół ma mówić?
odpowiedź była krótka: Co Nam pani za syf czyta...


N lis 05, 2017 23:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Nie rozumiem, kogo zapytala i kto odpowiedzial ?


N lis 05, 2017 23:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sie 06, 2011 14:38
Posty: 350
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Znajoma katechetka opowiada, jak parę dni wcześniej w liceum, uczniowie poprosili o rozmowę na temat homoseksualizmu, bo Kościół jest przeciwny, ponoć.
Przygotowała więc fragmenty z Pisma świętego na temat i zapytała,( w tej klasie) w związku z tymi tekstami, które są w Biblii co Kościół powinien powiedzieć o homoseksualistach?
Odpowiedź uczniów była krótka: Co Nam pani za syf czyta...[/quote]

poprawiłem tekst :)


Pn lis 06, 2017 0:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL