Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 21:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna strona
 Jak oceniacie lekcjie religi? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ciekawe za co były szóstki? W niektórych szkołach rozdają je za zaliczenie iluś tam jakichś rytuałów, a nie za wiedzę wychodzącą poza program. Gdzieś tam uczniowie musieli przynosić karteczki z rytuałów żeby relę zaliczyć na więcej niż mierny....

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sie 22, 2012 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
no ja miałam np. za reprezentowanie diecezji w olimpiadach teologicznych na etapach ogólnopolskich gdzie trzeba było się uczyć tak średnio ok. 150 stron materiałów teologicznych.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr sie 22, 2012 20:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
No za udział w olimpiadzie to jest ok. Sam miałem 5 (za moich czasów nie było 6tek) za udział w olimpiadzie z fizyki.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr sie 22, 2012 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 29, 2012 9:59
Posty: 2
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja pamiętam lekcję religii, to wyglądały one tak, że ksiądz przychodził wyciągał gazetę i sobie czytał, a my mieliśmy być w miarę cicho...


Śr sie 29, 2012 10:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Alfa24 napisał(a):
Ja pamiętam lekcję religii, to wyglądały one tak, że ksiądz przychodził wyciągał gazetę i sobie czytał, a my mieliśmy być w miarę cicho...


no to tak być nie powinno.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Śr sie 29, 2012 11:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
a dzisiaj córka mojej koleżanki rozpoczęła naukę w gimnazjum. Wychowawczyni czytała im nazwiska poszczególnych nauczycieli. Kiedy doszła do religii i podała "ksiądz Sławek" nastolatki powitały jego nazwisko brawami. Tylko jego. Jest chyba najbardziej lubianym nauczycielem w szkole. I jakoś bez problemu nawiązuje porozumienie z gimnazjalistami, z którymi ponoć generalnie ciężko się pracuje.

_________________
Ania


Pn wrz 03, 2012 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Osobę, która mnie religii uczyła też uczniowie uwielbiali.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn wrz 03, 2012 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja też miałem fajnego księdza (ale nie w szkole) na religii. Mirek miał na imię. Co ciekawe, jak pojechaliśmy razem na zimowisko, to ubierał się po cywilnemu i zabronił nam mówić do niego "proszę księdza", a kazał po imieniu. Dziwnie się czułem, jako uczeń chyba 4-tej czy 5-tej klasy podstawówki mówiąc do księdza na ty....Ale facet był naprawdę fajny. Młody taki, mam wrażenie że nie chciał się afiszować przed ludźmi że jest księdzem. W powody nie wnikałem Potem go przenieśli. I religia zrobiła się nudna, a zimowiska przestali organizować. Znaczy był jeszcze jakiś letni obóz, na którym mnie nie było. I tam ksiądz CODZIENNIE organizował msze święte (przed śniadaniem, na 7 rano), a także wieczorne modlitwy. Po kilku dniach, na msze stawiał się tylko jeden chłopak - podobno wytrwał do końca. Reszta młodzieży wolała pospać. No i więcej obozów nie było...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn wrz 03, 2012 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Dla mnie lekcje religii nigdy nudne nie były.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Pn wrz 10, 2012 14:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
wyjątki się zdarzają...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn wrz 10, 2012 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
piok333 napisał(a):
ARHIZ napisał(a):
Cytuj:
Katolik jest zobowiązany słuchać przede wszystkim swojego sumienia. Dlatego twoje twierdzenie, że jest wychowywany do posłuszeństwa instytucji także było błędne. Chodzi właśnie o to, by żyć i działać wedle własnego sumienia. Jeśli sumienie każe mu odrzucić katolicyzm, to - zgodnie z katolicką nauką o sumieniu - powinien to zrobić.
Czyżby? A dogmaty, doktryna? Słuchający swojego sumienia homoseksualista żyjący w wolnym związku raczej nie będzie uznany za wzorowego katolika. Mówisz o odrzuceniu katolicyzmu - ale jak jest w praktyce? Który kapłan/katecheta o tym chociażby wspomni?

Wątpię, by homoseksualista żyjący w wolnym związku rzeczywiście słuchał swojego sumienia, a jeśli nawet, to jest to sumienie błędne. To termin z zakresu teologii moralnej - więcej na temat takiej sytuacji znajdziesz tutaj: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-1.htm punkty 1790-1794.

Błędne Twoim zdaniem. Ale pisząc sumienie, miałem na myśli jej szerszy zakres, abstrahując już od monopolów.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli dziecko jest chrzczone i automatycznie zakorzenia się w nim system obrzędów, dogmatów itd.?

Ciekawie to sobie wymyśliłeś, ale moim zdaniem to twoje ujęcie to kompletna bzdura :D

Cytuj:
I następnie należy to tylko pielęgnować i utwierdzać, by nie straciło "daru" - dobrze zrozumiałem?

Źle :)

Przecież tak to przedstawiłeś - jeśli "źle", to wytłumacz mi dobrze ;P

Jajko napisał(a):
Ciekawe za co były szóstki? W niektórych szkołach rozdają je za zaliczenie iluś tam jakichś rytuałów, a nie za wiedzę wychodzącą poza program. Gdzieś tam uczniowie musieli przynosić karteczki z rytuałów żeby relę zaliczyć na więcej niż mierny....

To jest akurat wbrew instrukcji dla katechetów.

A mnie przypomniał się pewien incydent, kiedy to gościł u nas diakon (piękne imię by było swoją drogą) i przekonywał nas, że - uwaga - jeśli nie chcemy uważać na religii, udzielać się, słuchać, to mamy się wypisać. Kiedy jedna osoba powiedziała, że rodzice jej każą, to nawet zaproponował, że porozmawia z jej rodzicami.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn wrz 10, 2012 21:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
ARHIZ napisał(a):
piok333 napisał(a):
Wątpię, by homoseksualista żyjący w wolnym związku rzeczywiście słuchał swojego sumienia, a jeśli nawet, to jest to sumienie błędne. To termin z zakresu teologii moralnej - więcej na temat takiej sytuacji znajdziesz tutaj: http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-1-1.htm punkty 1790-1794.
Błędne Twoim zdaniem.

Interesująca koncepcja, acz informuję, że to nie ja zredagowałem KKK, co oznacza, że moje osobiste zdanie niewiele ma tu do rzeczy.

Niemniej rozumiem, dlaczego dążysz do subiektywizacji nauczania Kościoła :)

ARHIZ napisał(a):
piok333 napisał(a):
Cytuj:
I następnie należy to tylko pielęgnować i utwierdzać, by nie straciło "daru" - dobrze zrozumiałem?
Źle :)
Przecież tak to przedstawiłeś

Nie. Ja to przedstawiłem inaczej. Ty tak to zrozumiałeś :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn wrz 10, 2012 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
piok333 napisał(a):
Interesująca koncepcja, acz informuję, że to nie ja zredagowałem KKK, co oznacza, że moje osobiste zdanie niewiele ma tu do rzeczy.

Niemniej rozumiem, dlaczego dążysz do subiektywizacji nauczania Kościoła :)

Twoim, ponieważ uważasz, że sumienie musi pokrywać się z tym, co jest napisane w KKK.
Z kolei ja, jak pisałem, mam namyśli sumienie w bardziej ogólnym znaczeniu, czyli nie w świetle określonego wyznania. Chyba, że uważasz, że jest tylko jedno sumienie - to z KKK. Jeśli tak, to faktycznie - niekatolicy nie działają zgodnie z tak zdefiniowanym sumieniem. Tylko zastanawia mnie, jak możemy rozmawiać o czymś, co dla Ciebie nie istnieje?
Czy zatem zgodzisz się, że może istnieć coś takiego, jak sumienie - ale nie zdefiniowane przez KKK?

Cytuj:
Nie. Ja to przedstawiłem inaczej. Ty tak to zrozumiałeś :)

No to wytłumacz mi jaśniej, żebym zrozumiał.

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pn wrz 10, 2012 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 17, 2012 9:05
Posty: 1335
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jajko napisał(a):
wyjątki się zdarzają...

Jajko jest bardzo dużo dobrych katechetów.

_________________
"Wszystko badajcie! Trzymajcie się tego, co dobre, a unikajcie wszystkiego, co złe" (1 Tes 5, 21-22)


Wt wrz 11, 2012 13:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Nie znam żadnych statystyk, a Ty?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 11, 2012 20:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL