Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 0:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna strona
 Jak oceniacie lekcjie religi? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jajko napisał(a):
Ja tak próbowałem, ale ksiądz miał do zrealizowania swój program (który mało kogo interesował) i nic z dyskusji nie wyszło. Potem mi nawet na "dzień dobry" na korytarzu nie odpowiadał :D
Fantazja ciebie nieco poniosła...


N maja 19, 2013 22:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jaka fantazja? Sugerujesz, że zmyślam czy co? Nie raz już to pisałem, pewnie także na tym forum.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N maja 19, 2013 23:09
Zobacz profil
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jajko napisał(a):
Jaka fantazja? Sugerujesz, że zmyślam czy co? Nie raz już to pisałem, pewnie także na tym forum.

Fantazja ciebie ponosi jezeli uwazasz, że takie uwagi ktokolwiek przyjmie za dobra monetę.

A prowokacja mi się udala.

Przy okazji przyznam się, ze nie wierzę ani w twoja szczerość, ani nawet w połowę głoszonych przez ciebie rewelacji na temat twojego zycia. Ale to tak zupełnie na marginesie 8)


N maja 19, 2013 23:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Nie rozumiem jaka prowokacja? Napisałem jak było. Ale nie musisz mi wierzyć. Nawet to zrozumiem. W końcu ksiądz nieodpowiadający na "dzień dobry" ze strony ucznia w szkole to faktycznie zjawisko niewiarygodne :D Ale taki oszołom mi się trafił. Nic na to nie poradzę...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N maja 19, 2013 23:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 21, 2013 19:06
Posty: 3
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
lekcje religii nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiły, nie wiem czemu teraz takie wielkie oburzenie


Wt maja 21, 2013 19:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Mnóstwo ludzi zmarnowało przez nie czas.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt maja 21, 2013 19:19
Zobacz profil
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Piellko1 napisał(a):
lekcje religii nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiły, nie wiem czemu teraz takie wielkie oburzenie
lekcje marksizmu-leninizmu nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiły, nie wiem czemu teraz takie wielkie oburzenie


Śr maja 22, 2013 6:10

Dołączył(a): Pn wrz 02, 2013 19:12
Posty: 5
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Moja ocena jest raczej niezbyt przychylna, ale właściwie to wynika bardziej z sytuacji zewnętrznych... mianowicie, czy to w gimnazjum, czy w szkole średniej, co roku (albo i częściej) zmieniał się nauczyciel/ksiądz/zakonnica. Efektem było to, że tematy ciągle się powtarzały w kółko wałkowaliśmy te same tematy.


Pn wrz 02, 2013 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 08, 2013 10:54
Posty: 31
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Z mojego doświadczenia wynika, że lekcje religii to był zmarnowany czas.
Pożytek jedyny taki, że katecheci mają pracę.
Nie wiem jaką funkcję lekcje religii w szkołach mają wykonywać, ale lekcje religii w mojej szkole to był zawsze czas na przepisanie pracy domowej z matematyki i zjedzenie kanapki.


N wrz 08, 2013 12:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 13, 2013 13:52
Posty: 68
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Dla mnie najlepiej by było aby na lekcjach religii była po prostu analiza Pisma Św. :) Jakieś omawiane tematy kontrowersyjne, itp.
A co do oceny to tak średnio

_________________
Nie mógłbym i nie chciałbym odejść od Jezusa. Nigdy nawet o tym nie pomyślałem.
Jezus to całe moje życie, to dzięki niemu jestem tu gdzie jestem.


Nie jestem katolikiem, jestem CHRZEŚCIJANINEM.


Cz wrz 12, 2013 11:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Jak ja chciałem omawiać z księdzem kontrowersyjne tematy, to jemu to za bardzo w smak nie było. Nie wyrzucił mnie z klasy, ale po prostu udawał, że nie słyszy. Ignorował. I paplał swoje. Większość klasy robiła dokładnie tak jak on - ignorowała go i robiła swoje. Taką miałem religię. Od razu zrezygnowałem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 13, 2013 8:05
Zobacz profil
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
@Jajko, widac miales pecha, jak zwykle.
A probowales na lekcjach polskiego, kiedy jest omawiany romantyzm, zadawac pytania o wplyw Mlodej Polski na literature wspolczesna? Albo czy to prawda, ze Galczynski i Broniewski tylko po pijaku pislai dobrze i dlatego nie warto ich czytac?

Na wszystko jest czas. Jezeli nauczyciel chce cos przkazac, a uczen mu po protsu przeszkadza i to nie na temat lekcji, to najprosciej jest go zignorowac. Nie wierze, ze ksiadz nie probowal wczesniej ci wytlumaczyc, ze teraz jest lekcja o czyms innym, a nie o pedofilach w Kosciele...

A gdybys mu namietnie nie przeszkadzal, to moze kiedys znalazlby czas takze na dyskusje o tematach ciebie interesujacych?


Pt wrz 13, 2013 8:15
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Akurat nie pytałem o pedofilów, bo wtedy temat nie był na tapecie. Na pierwszej lekcji (a był to pierwszy rok wprowadzenia reli do szkół) ksiądz mówił o czym mniej więcej będzie religia i zachęcał do czynnego w niej uczestnictwa, m.in. przez zadawanie pytań. No to zadałem jakieś "trudne" (jak na nastolatka) pytanie, a ksiądz tylko popatrzył i mnie zignorował. Na kolejnej lekcji zadałem jakieś pytanie w temacie. Reakcja identyczna. Więcej nie przyszedłem. Na korytarzu mówiłem mu "dzień dobry", ale nigdy nie odpowiedział. W klasie nie chodziło na religię aż 10% uczniów, co było w owym czasie sensacją. Teraz 10% to chyba minimum (nie, nie mam danych statystycznych, sądzę po mojej podstawówce, gdzie średnio nie chodzi ok. 20%, a w kalsie mego syna 40%).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 13, 2013 8:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 22, 2013 12:18
Posty: 5
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Ja super wspominam katechezy w podstawówce. Potem niestety było coraz gorzej. Widać brak przygotowania i brak wiedzy niestety. No i oczywiście zaangażowania.
Zazwyczaj najciekawszym punktem w roku był okres kiedy katecheta puszczał jakieś filmy religijne.
Oczywiście nie dlatego że nie trzebabyło słuchać tylko dlatego, że poprostu było nudno w innych sytuacjach.

Wypadałoby umieszczenie reklamy uzgodnić z właścicielem forum. Mariel


Ostatnio edytowano Wt paź 22, 2013 12:46 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Usunięto reklamę



Wt paź 22, 2013 12:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Jak oceniacie lekcjie religi?
Coraz starsza jestem, więc z biegiem lat wspominam je z coraz większym sentymentem. Ale raz mnie z lekcji religii wyrzucono...


Wt paź 22, 2013 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 490 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL