Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 7:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Przydatność katechezy w dorosłym życiu? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 18:23
Posty: 75
Post Re: Przydatność katechezy w dorosłym życiu?
Myślę iż pluralizm wypowiedzi na forum (również tym) jest jak najbardziej wskazany aby nie panowała zbytnia jednostajność podsycana obłudą.
Dla was są 2 wyjścia, robić dobrze tzn. zgodnie z doktryną lub źle - przeciw doktrynie. Ja uważam, że istnieje i 3 możliwość tzn. można robić dobrze niezależnie od doktryny, bo to nie ona jest poczuciem moralności oraz jej nie ustanawia. Człowiek który postępuje dobrze tylko dla danej doktryny jest fałszywym obłudnikiem częstokroć fanatycznie broniącym swojej doktryny a z takich osobników wynika więcej zła niż z innych całkowicie odciętych od doktryn.
Rozumiem też, że wypowiedzi takie są dla tego forum niewygodne gdyż pożądane są te dobre (tzn. zgodne z doktryną), złe są napiętnowane i karane a dobre lecz poza doktryną są po prostu niewygodne, w systemach totalitarnych niewygodne wypowiedzi są tłumione i cenzurowane jednak na szczęście do takiego stanu rzeczy nam daleko (to też zależy gdzie) i mam nadziej iż wolność słowa i wyrażania poglądu panuje również tutaj obecnie.



Cytuj:
Ja nie potrzebuje takich rzeczy, liczy się prawda, a ona zawsze jest jedna i są dokoła niej kłamstwa.


Chciałbym zapytać co rozumiesz poprzez prawdę? Czym ona jest w tym rozumieniu? (rozumiem, że subiektywnie, tylko dla Ciebie)


Cytuj:
Mi Biblia mówi o miłowaniu bliźniego.


Sam, bez Biblii nie czuł byś potrzeby miłowania bliźniego? Czy naprawdę dopiero po przeczytaniu tej księgi ludziom uruchamia się poczucie miłości, współczucia, serdeczności itd? Czy bez Biblii ludzie popełniali by tylko złe czyny i nie byli wrażliwi na cierpienia innych? Czy naprawdę niezbędne jest poczucie strachu aby człowiek był dobry dla innych?
Naprawdę czasami tracę wiarę w człowieka.



Cytuj:
Dlatego jeśli boisz się mnie to musisz być bardzo zastraszonym człowiekiem. Wszystko to bardzo szczerze i bez złosliwości.


A z jakiegoż to powodu miałbym się Ciebie obawiać? Naprawdę nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć.

_________________
v
v
v
www.ebiznesman.pl ---> Zacznij zarabiać przez internet, zobacz jakie to proste. Uzyskaj wolność finansową.


Pn sie 30, 2010 15:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 09, 2007 23:54
Posty: 1036
Post Re: Przydatność katechezy w dorosłym życiu?
deist?..dlaczego ty wchodzisz na forum dla ludzi wierzących?..jaki masz problem,że są ci którzy wierzą w Boga-jego miłość,dobroć?..dlaczego przeszkadza ci,że wiara pomaga ludziom wyjść z uzależnień,chorób?..pozwala znaleźć cel życia?..pozwala wzrastać duchowo?..pomaga pozbywać się własnych wad?--pomaga być szczęśliwym,radosnym i spokojnym-dlaczego to ci przeszkadza?


Pn sie 30, 2010 15:11
Zobacz profil
Post Re: Przydatność katechezy w dorosłym życiu?
deist napisał(a):
Rozumiem, ja tylko wyrażam opinię jako człowiek nieograniczony światopoglądowo przez religię
Jesteś ograniczony światopoglądowo przez odrzucenie bogactwa religii, podobnie jak człowiek "nieograniczony wiedzą o fizyce".
deist napisał(a):
czy to oznacza że nie mam racji
Tak, oznacza.
Jednak ponieważ jesteś niewierzący, to nie jest argument który należy używać w dyskusji z Tobą.


Pn sie 30, 2010 15:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL