Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39
 Koniec religii w szkołach? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Kael napisał(a):
No to jezeli uwazasz, ze rzad demokratycznego kraju ulega naciskom grup lobbystycznych przy podejmowaniu decyzji, to moze zglosisz to do jakiegos Trybunalu ?


Niby co? Lobbing jest z zasady legalny.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pn gru 15, 2014 13:10
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Wedlug Jajka - jak widac - nie.


Pn gru 15, 2014 13:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Ciekawe gdzie tak napisałem? Poproszę cytacik. Albo przeprosiny.
Założę się jednak, że nie będzie ani jednego, ani drugiego.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 13:22
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Mozemy zaczac szukac w slownikach czym zajmuja sie grupy lobbystyczne.

Ale nie chce mi sie.

Mozesz sobie zdefiniowac Kosciol w twojej wizji inaczej.

Nie zaprzeczasz chyba jednak, ze glosisz uparcie teze, ze Kosciol w jakis blizej nieokreslony sposob wymusil na rzadzie zmiany w sprawie nauczania religii?
A jezeli wymusil to znaczy, ze twierdzisz, ze demokratycznie wybrany rzad nie podjal decyzji suwerennie.
To teraz jako praworzadny obywatel masz obowiazek zglosic te sprawe odpowiednim organom.


Pn gru 15, 2014 13:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
"bliżej nieokreślony" powiadasz? No, jeśli dla Ciebie Komisja Wspólne Rządu i Episkopatu to coś bliżej nieokreślonego, podobnie jak cytaty z biskupów, to chyba trudno nam będzie znaleźć wspólną płaszczyznę, nie tyle porozumienia, co w ogóle dyskusji. Podobnie jest z Yarpenem, który podważa słownikowe zestawienie synonimów. Jak tu można dyskutować, skoro albo tworzycie "fakty" (Ty, patrz niżej) albo im zaprzeczacie (Yarpen i jego subiektywizacja synonimów)?

I jeszcze piszesz, że "Kościół wymusił na rządzie" - co rzekomo ja twierdzę. Czy mogę prosić o cytat czy będzie to kolejne bezpodstawne pomówienie rzucone wobec kompletnego braku argumentów?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 14:08
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jak zwykle Jajko spycha robote na innych.
To nie ty pisales o naciskach?
To nie ty pisales o "przypadkowej" (ale nie wedlug ciebie) korelacji "faktow"?
To nie ty uwazasz, ze biskupi naciskali i rzad sie ugial?

A jezeli to nie sa tylko insynuacje to nie rozumiem, dlaczego ukrywasz znane tobie fakty i nie chcesz doprowadzic do oskarzenia i skazania winnych tej "korupcji" (specjalnie dla ciebie w cudzyslowiu), zeby zaden rzad juz nie ulegal naciskom. Ani Kosciola, ani ateistow ani LGBT, ani samotnych matek, ani....

Boisz sie? Ty? Nie wierze!


Pn gru 15, 2014 15:08

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Kael napisał(a):
Mozemy zaczac szukac w slownikach czym zajmuja sie grupy lobbystyczne.

Ale nie chce mi sie.

Mozesz sobie zdefiniowac Kosciol w twojej wizji inaczej.

Nie zaprzeczasz chyba jednak, ze glosisz uparcie teze, ze Kosciol w jakis blizej nieokreslony sposob wymusil na rzadzie zmiany w sprawie nauczania religii?
A jezeli wymusil to znaczy, ze twierdzisz, ze demokratycznie wybrany rzad nie podjal decyzji suwerennie.
To teraz jako praworzadny obywatel masz obowiazek zglosic te sprawe odpowiednim organom.

Strasznie ta nauka religii przeszkadza komuś, jak widać. Nie tak prędko będzie koniec religii w szkołach. Nie bójta się :roll:


Pn gru 15, 2014 15:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Koniec religii w szkołach?
@Kael

Jajko dał linka, gdzie jest "kompilacja" wystąpień zaprotokołowanych na posiedzeniu "Komisji Wspólnej". Bert znał już linka przedtem, dlatego nie podstawiał się pod zbicie.

Jeżeli Kael również nie chce się zapoznać z treściami podanymi na linku, to jej osobista sprawa. Ale niech Kael nie spycha na Jajko roboty wklejania całej treści podanego linka. U mnie to 6 ekranów na normalnej czcionce.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn gru 15, 2014 15:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
bert04 napisał(a):
Ech Yarpen, ty i Twoje niskie kwantyfikatory. Nie ma śladów, nie ma (znaczącego) wpływu, nie znalazłeś dowodów. A potem ktoś się postara bardziej niż Jajko i będzie głupio.



Dzięki bert, bo to Ty mnie zmotywowałeś do poszukiwań. I wyszło BAAARDZO głupio.


Kael, podasz cytaty o które prosiłem czy nie? Choćby linki, pliiis :gool:

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 17:05
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Ale do czego linki?
Do twoich wlasnych wpisow o naciskach, o korelacji dzialan rzadow i rozmow z biskupami itp? Nie wiesz co piszesz?

To ty uwazasz, ze nie byly to tylko rozmowy i konsultacje jak w wielu innych sprawach tylko forma wymuszenia, pod ktora rzad sie ugial (przestraszyl? czego?) i zrobil cos co niekatolikom szkodzi. Bo katolicy jakos nie protestuja.

No to jezeli jestes przekonany ze polski rzad daje sie zastraszac komukolwiek to powinienes cos z tym zrobic.

Ale ja mam na pewno skrzywiona wizje demokracji i spoleczenstwa obywatelskiego.
Obywatel w Polsce moze na pewno tylko pyszczec anonimowo na forach internetowych...I czekac, ze ktos za niego porzadek zrobi jak JEMU pasuje.


Pn gru 15, 2014 18:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Poproszę o linki lub cytaty gdzie użyłem słów: wymusić, zastraszyć. Bo nie przypominam sobie.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2015 11:36
Posty: 5
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Nie sądzę żeby miał by to być palący problem z prostego powodu. Przedstawicieli gminy wybiera społeczeństwo danej gminy, jeśli są oni wierzący władze nigdy nie zdecydują się na taki krok gdyż stracili by ich głosy. A jeśli mimo wszystko do tego by doszło a władza w wyniku głosowania nie zmieniła by się to znak, że ta religia w tej gminie chyba potrzebna nie była.


Śr kwi 22, 2015 12:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL