Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona
 Koniec religii w szkołach? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Johnny99 napisał(a):
Spaghetti w każdej szkole! Znakomity pomysł!


Nie, wróć, stop. To byłoby zmuszanie "innowierców" do rytuałów religijnych i pasto-indoktrynacja.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr gru 10, 2014 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 11, 2014 20:26
Posty: 2
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Ja z kolei uważam, że religia powinna odbywać się w szkołach, ale nie na zasadzie obowiązkowej, tylko jako dodatkowego przedmiotu. Dla osób wierzących jest to ułatwienie (mogą uczyć się od razu w szkole) dla ateistów- również (nie musieliby chodzić,a wciąż wbrew pozorom w wielu szkołach jest przymus lekcji religii).


Cz gru 11, 2014 20:34
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Naranrea napisał(a):
Ja z kolei uważam, że religia powinna odbywać się w szkołach, ale nie na zasadzie obowiązkowej, tylko jako dodatkowego przedmiotu.

Przecież jest dodatkowym, nieobowiązkowym przedmiotem...


Cz gru 11, 2014 22:11

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Tak bardzo dodatkowy i nieobowiązkowy przedmiot ...

Dwie religie w tygodniu, obie w środku zajęć nikt nawet łaskawie się nie zapytał czy mam ochotę na nie chodzić. Nie mam ochoty? No to dwa podpisy od rodziców.
Wiesz co to znaczy dodatkowy i nieobowiązkowy? Jeżeli masz ochotę możesz iść na matematykę po lekcjach i na co dusza zapragnie. To jest nieobowiązkowe, a nie twór na który z automatu jestem zapisany, jest w środku dnia szkolnego i liczy się do średniej.


Cz gru 11, 2014 22:55
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Dwie religie w tygodniu, obie w środku zajęć nikt nawet łaskawie się nie zapytał czy mam ochotę na nie chodzić. Nie mam ochoty? No to dwa podpisy od rodziców.

Rodzice złożyli na początku roku oświadczenie, że będziesz na religię uczestniczył.

W Konstytucji RP Art. 48 p.1
"Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania."

Ale w Art 48 p.2
"Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu."

Jeżeli nie dogadasz się z rodzicami, to musiałbyś wnieść przeciwko nim sprawę do sądu.
----
Zajęcia sa fakultatywne. Rodzice nie musza ciebie na nie zapisywać.


Cz gru 11, 2014 23:48

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Cytuj:
Jeżeli nie dogadasz się z rodzicami, to musiałbyś wnieść przeciwko nim sprawę do sądu.
----
Zajęcia sa fakultatywne. Rodzice nie musza ciebie na nie zapisywać.


Ty chyba naprawdę nie rozumiesz co to znaczy dobrowolne .... Dobrowolny jest fakultet z matematyki na który mogę pójść lub nie, natomiast religia nijak nie jest dobrowolna. Tym bardziej daje się nam to do zrozumienia kiedy jest ona w środku dnia. Proponuję jeszcze żeby rodzice mogli brać dobrowolny kredyt na dziecko.


Pt gru 12, 2014 0:24
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Tak bardzo dodatkowy i nieobowiązkowy przedmiot ...

Dwie religie w tygodniu, obie w środku zajęć nikt nawet łaskawie się nie zapytał czy mam ochotę na nie chodzić. Nie mam ochoty? No to dwa podpisy od rodziców.

Jeżeli szkoła wymaga deklaracji o rezygnacji z tych zajęć, to sprawę należy zgłosić do właściwego kuratora, a nie płakać, że rzekomo zajęcia nie są dobrowolne. Szkoła ma bowiem obowiązek zbierać deklaracje z zapisami na te zajęcia, a nie rezygnacje.


Pt gru 12, 2014 8:11

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Już byś chociaż nie ignorował "obie w środku zajęć". To chyba daje jasno do zrozumienia, że specjalnie wyboru nie miałem.


Szkoła ma nie zbierać deklaracji rezygnacji? No to jakim cudem mają wiedzieć co na świadectwo wstawić? Deklaracje i zapisy niech sobie będą ale sami uczniowie powinni decydować czy chcą, czy nie chcą w zajęciach uczestniczyć.


Pt gru 12, 2014 8:46
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Już byś chociaż nie ignorował "obie w środku zajęć". To chyba daje jasno do zrozumienia, że specjalnie wyboru nie miałem.

Okienko w środku zajęć to nie jest nic wielkiego. Sam takie miałem w liceum z racji na takie umiejscowienie w-f dziewczyn. Więc akurat to, że katecheza jest w środku, a nie na końcu lub początku, to jest pseudoargument, który należy pominąć milczeniem.

Cytuj:
Szkoła ma nie zbierać deklaracji rezygnacji?

Ano nie. Szkoła ma obowiązek zbierać deklaracje chęci uczestnictwa w tych zajęciach.

Cytuj:
No to jakim cudem mają wiedzieć co na świadectwo wstawić?

Na podstawie listy osób zapisanych na katechezy.

Cytuj:
Deklaracje i zapisy niech sobie będą ale sami uczniowie powinni decydować czy chcą, czy nie chcą w zajęciach uczestniczyć.

Jak uczeń skończy 18 lat, to będzie sam o sobie decydował. Dopóki nie osiągnął pełnoletności, to decydują za niego rodzice.


Pt gru 12, 2014 8:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lut 02, 2006 19:39
Posty: 227
Post Re: Koniec religii w szkołach?
[quote="Prawdziwie_nieprawdziwy"]Już byś chociaż nie ignorował "obie w środku zajęć". To chyba daje jasno do zrozumienia, że specjalnie wyboru nie miałem.

Podam ci kilka rozwiązań twojego problemu:
- podejdź do dyrektora czy osoby układającej plan lekcji i zaoferuj swoją pomoc w jego ułożeniu tak aby: wszystkie lekcje religii były na końcu lub na początku, zajęcia wf i grupy językowe też były ba początku i na końcu (bo czemu któraś grupa ma mieć "okienko"), uwzględnisz jeszcze plany nauczycieli którzy w innych szkołach uzupełniają etat - i sprawa będzie rozwiązana.
- a tak poważnie jeżeli rodzice na początku etapu edukacyjnego złożyli pozytywną deklarację co do twoje uczestniczenia w lekcjach religii to teraz niestety aby ją wycofać muszą to zrobić pisemnie.
- w przypadku nieuczestniczenia w lekcjach religii czy etyki na świadectwie masz puste miejsce.
- zaś kwestia liczenia do średniej - proponuję podejść do matematyka na konsultacje i wtedy się przekonasz, że twoje chodzenie bądź nie chodzenie na religię z matematycznego punktu widzenia nie ma wpływu na twoją średnią.

_________________
Obróć twarz ku słońcu-a cień zostanie z tyłu


Pt gru 12, 2014 9:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Danka napisał(a):
- zaś kwestia liczenia do średniej - proponuję podejść do matematyka na konsultacje i wtedy się przekonasz, że twoje chodzenie bądź nie chodzenie na religię z matematycznego punktu widzenia nie ma wpływu na twoją średnią.


Bzdura. Oczywiście, że ma.

Mat 3
Pol 3
Hist 4
Chem 2

średnia: 3.0

Mat 3
Pol 3
Hist 4
Chem 2
Rel 5

średnia: 3.4

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt gru 12, 2014 9:14
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
JedenPost napisał(a):
Danka napisał(a):
- zaś kwestia liczenia do średniej - proponuję podejść do matematyka na konsultacje i wtedy się przekonasz, że twoje chodzenie bądź nie chodzenie na religię z matematycznego punktu widzenia nie ma wpływu na twoją średnią.


Bzdura. Oczywiście, że ma.

Mat 3
Pol 3
Hist 4
Chem 2

średnia: 3.0

Mat 3
Pol 3
Hist 4
Chem 2
Rel 5

średnia: 3.4

Widzę, że uczciwość w prezentacji argumentów nie jest twoją mocną stroną, bo obowiązkowych przedmiotów w programie nauczania jest "nieco" więcej niż 4. Przy np. 10 rodzajach zajęć dodanie jako jedenastego katechezy nie wpłynie znacząco na średnią.


Pt gru 12, 2014 9:26

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
1. Nieaktualne, walczę czynnie na forum o prawa dla obecnych uczniów, a nie swoje.
2. Jak już niejednokrotnie pisałem "Proponuję jeszcze żeby rodzice mogli brać dobrowolny kredyt na dziecko". Nie jestem już pewny co znaczy wolność wyboru w twojej religii ale te wszystkie zakazy i nakazy zaczynają mieć sens kiedy założy się, że wolność wyboru ma obiekt waszego kultu, a wy musicie podporządkować się jego woli.
3. Tak bez konsekwencji? To już chyba mamy paradoks, w tym samym czasie jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w zajęciach z religii jak i są one nieobowiązkowe.
4. Ocenę ustala nauczyciel, sam miałem 5 mimo, że do ateizmu się przyznałem i nie zaliczyłem obowiązkowego Tour de cathédrale (słowo "kościół" brzmi dziwnie więc użyłem "katedra"). Nijak nie była to ocena adekwatna do wymagań. Liczyła się wiedza, postawa osobista, kościół w ciągu roku (na słowo) i jakieś tam dni typu "szkoła idzie na mszę". Oczywiście to są wymagania tylko na 5 i chyba nie muszę dodawać, że mogłem spełnić tylko dwa z nich.



Oczywiście był poczet zasłużonych na daną ocenę i jakoś się w nim znalazłem. Reszta była wystawiana na zasadzie "tobie dam 5, tobie też, ty otrzymasz 3, a ty 4" co było wystawiane losowo.


Ostatnio edytowano Pt gru 12, 2014 9:34 przez Prawdziwie_nieprawdziwy, łącznie edytowano 1 raz



Pt gru 12, 2014 9:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Cytuj:
Widzę, że uczciwość w prezentacji argumentów nie jest twoją mocną stroną, bo obowiązkowych przedmiotów w programie nauczania jest "nieco" więcej niż 4. Przy np. 10 rodzajach zajęć dodanie jako jedenastego katechezy nie wpłynie znacząco na średnią.



JedenPost nieuczciwy? To chyba Danka twierdził
Cytuj:
nie ma wpływu na twoją średnią.
. JedenPost wykazał tylko, że doszło do przekłamania rzeczywistości. Chyba nie musi dawać przykładu z 16 przedmiotami? Tu nie chodzi o to czy twoim zdaniem znacząco wpływa. Jak ktoś ma ambicję na świadectwo z wyróżnieniem lub chce otrzymać stypendium to takie "małe, nieznaczące coś" może przeważyć.


Pt gru 12, 2014 9:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Yarpen_Zirgin napisał(a):
Widzę, że uczciwość w prezentacji argumentów nie jest twoją mocną stroną, bo obowiązkowych przedmiotów w programie nauczania jest "nieco" więcej niż 4. Przy np. 10 rodzajach zajęć dodanie jako jedenastego katechezy nie wpłynie znacząco na średnią.



3,3,3,3,3,2,2,2,2,2 - średnia: 2.5

3,3,3,3,3,2,2,2,2,2,5 - średnia: 2.7


Coś jeszcze?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Pt gru 12, 2014 9:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL