Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Koniec religii w szkołach? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Dlaczego mam liczyć tak jak tobie wygodnie skoro katecheza nie jest dla ucznia dobrowolna? Fakt jest taki, że z przyczyn niezależnych od siebie będąc ateistą można spaść o 0,27 w średniej.


A gdyby ktoś miał z religii pałę? :-D

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pt gru 12, 2014 12:27
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Dlaczego mam liczyć tak jak tobie wygodnie skoro katecheza nie jest dla ucznia dobrowolna? Fakt jest taki, że z przyczyn niezależnych od siebie będąc ateistą można spaść o 0,27 w średniej.

Tworzysz własną wizję rzeczywistości.
Gdyby ateista, mający takie świadectwo jak wskazane, zapisał się na katechezę i na skutek nieprzyswajania informacji zarobił niedostateczną na koniec roku, to jego średnia spadłaby o 0,14, a nie 0,27. Z kolei gdyby się przykładał i dostał ocenę bardzo dobrą, to jego średnia wzrosłaby o 0,13.


Pt gru 12, 2014 13:01

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Po pierwsze ateista nie zapisze się sam na katechezę tylko ktoś to zrobi za niego.
Tym samym różnica między 5 a 1 wynosi 0,27.

Cytuj:
A gdyby ktoś miał z religii pałę? :-D

No przecież -0,27 to dla jedynki jest.


Pt gru 12, 2014 13:10
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Po pierwsze ateista nie zapisze się sam na katechezę tylko ktoś to zrobi za niego.
Tym samym różnica między 5 a 1 wynosi 0,27.

Która to różnica nic nie mówi. Liczy się różnica między średnia z oceną z religii i średnia bez tej oceny. Tutaj zaś dla jedynki wynosi ona -0,14, a dla piątki +0,13.

Cytuj:
Cytuj:
A gdyby ktoś miał z religii pałę? :-D

No przecież -0,27 to dla jedynki jest.

Nie ściemniaj. Dla jedynki różnica to -0,14.


Pt gru 12, 2014 13:18

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Powiedz to takiemu "dobrowolnemu" ateiście który zamiast średniej 5.0 ma 4,73. Na pewno go przekonasz, że to tylko -0,14.


Pt gru 12, 2014 13:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Powszechnie wiadomo, że dość łatwo jest dostać dobrą ocenę z religii. Dlatego też pewna grupa uczniów chodzi na religię głównie po to, by mieć na świadectwie tę dodatkową piątkę. W efekcie, średnia jest nieco większa, tym większa im słabszy uczeń. A im słabszy uczeń, tym większa motywacja do uczestnictwa w nudnych zajęciach, ale dających dobrą ocenę za minimum wysiłku (żeby nie było: nie każda lekcja religii jest nudna i nie na każdej można łatwo dostać 5 czy 6).
Różnica 0,1 w ostatecznej średniej może być bardzo istotna we wszelkich rankingach.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt gru 12, 2014 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Powiedz to takiemu "dobrowolnemu" ateiście który zamiast średniej 5.0 ma 4,73. Na pewno go przekonasz, że to tylko -0,14.

To może kosztować na przykład utratę stypendium dla uzdolnionej młodzieży. Zawsze 5,0 to ładniej niż 4,73, czy nawet 4,99. Stypendium można uzyskać już w Gimnazjum. W niektórych szkołach liczy się średnią bez religii i nie ma krzyku. Nie budzi się wtedy niepotrzebnych emocji


Pt gru 12, 2014 20:47
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli nie dogadasz się z rodzicami, to musiałbyś wnieść przeciwko nim sprawę do sądu.
----
Zajęcia sa fakultatywne. Rodzice nie musza ciebie na nie zapisywać.


Ty chyba naprawdę nie rozumiesz co to znaczy dobrowolne ....

Ależ są dobrowolne. Rodzice nie muszą ciebie na nie zapisywać, mogą takze zrezygnowac z nich nawet dzień przed klasyfikacją. Jak będziesz decydował za siebie i ponosił tego pełne konsekwencje (także prawne) to (jeżeli zechcesz) zrezygnujesz.


Pt gru 12, 2014 20:47

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Kozioł, czytając twoje wpisy jedyne na co mam ochotę to zapoczątkować nową tradycję na tym forum, tj. Nie dyskutuję z tymi osobami dopóki nie nauczą się czytać.

Po pierwsze już napisałem, że ta sytuacja mnie nie dotyczy, a ty dalej swoje.
Po drugie dobrowolność jest kiedy to "Ja" decyduje czy coś robię, a nie kto inny.


Cytuj:
W niektórych szkołach liczy się średnią bez religii i nie ma krzyku. Nie budzi się wtedy niepotrzebnych emocji


Możliwe, ja niestety nie spotkałem się z takim przypadkiem.


Pt gru 12, 2014 21:02
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Powiedz to takiemu "dobrowolnemu" ateiście który zamiast średniej 5.0 ma 4,73. Na pewno go przekonasz, że to tylko -0,14.

Cóż, jeżeli się zapisał na katechezy, a potem się obijał i dostał na koniec ocenę niedostateczną zamiast bardzo dobrej, to pretensje może mieć tylko do siebie, że ma średnią 4,73. Gdyby się nie zapisał, to miałby 4,87.


So gru 13, 2014 9:24

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Cytuj:
Cóż, jeżeli się zapisał na katechezy, a potem się obijał i dostał na koniec ocenę niedostateczną zamiast bardzo dobrej, to pretensje może mieć tylko do siebie, że ma średnią 4,73. Gdyby się nie zapisał, to miałby 4,87.





Dobrowolny było w "".
I skąd ci wyszła średnia 4,87? Miałby przecież 5.0 wtedy.
Z religią (14x5 + 1)/15 = 4,73
bez religii (14x5)/14= 5.000000000000000000000000


So gru 13, 2014 10:27
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Rozpatruje realne rozkłady ocen, a nie idiotyzmy w stylu takich, jak napisałeś. Jedynka z katechezy u ucznia, który ma same piątki z pozostałych przedmiotów, jest nieprawdopodobna.


So gru 13, 2014 10:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
W ogóle jedynka z tzw. katechezy jest nieprawdopodobna. Niemniej prawdopodobne jest podniesienie średniej o ok. 0,1. I to może być powodem dla wielu uczniów do tego by na te zajęcia uczęszczać. Zresztą właśnie po to kler wywalczył włączanie oceny z reli do średniej. Przecież na początku religia miała być finansowana przez kler, miała być na pierwszej lub ostatniej lekcji, a oceny nie miały się liczyć do średniej. Obiecanki cacanki...

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So gru 13, 2014 18:10
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko, trollu niemiły, powiedz mi jedną rzecz: Czy to Kościół katolicki decyduje o tym, które oceny są wliczane do średniej i jaki jest kształt planu lekcji w szkołach?

Oczywiście fakt, że w praktyce prawie cała kasa, która jest wypłacana na organizację katechez, pochodzi z kieszeni katolików, jak zwykle ci umknął.


So gru 13, 2014 18:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Yarpen, bijący kulturą po oczach katoliku, formalnie Kościół o tym nie decyduje, ale to pod jego naciskiem włączono religię do średniej. Pod jego naciskiem złamano też pierwotne obietnice, że to zainteresowany indoktrynacją młodzieży kler będzie finansował tzw. katechezę, a lekcje tejże będą się odbywały na początku lub na końcu zajęć, by niezainteresowani uczniowie mogli dłużej pospać lub wcześniej iść do domu, a nie marnować czas na okienka. Włączenie oceny z religii do średniej (dzięki czemu bez większego trudu można ją podnieść o KILKA PROCENT) oraz umieszczenie zajęć w środku lekcji miało, odpowiednio: zachęcić do uczestnictwa w tych zajęciach i zniechęcić do rezygnacji z uczestnictwa. I zapewne rolę swoją spełniło. Przebiegłości klerowi odmówić nie można. Obiecali za darmo, bez średniej i na początku lub końcu lekcji, a jest zgoła inaczej. Jezus by raczej tak nie postąpił.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So gru 13, 2014 22:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL