Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona
 Koniec religii w szkołach? 
Autor Wiadomość
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Zacytuj lepiej te wypowiedzi, w których są te rzekome naciski ze strony Kościoła.


N gru 14, 2014 19:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
To jest cała lista cytatów pt: "Od wkroczenia do szkół do żądania matury z religii. Historia lobbingu biskupów"

Mam Ci z tego najlepsze rodzynki jeszcze wybierać? Chyba sam dasz radę? Ewentualnie potem możemy zrobić głosowanie, gdzie kler był najbardziej bezczelny

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 19:24
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
To jest cała lista cytatów pt: "Od wkroczenia do szkół do żądania matury z religii. Historia lobbingu biskupów"

Zacytuj, Jajko, te wypowiedzi, które były naciskami biskupów na MEN, aby oceny z katechezy wliczać do średniej, a także w sprawie umieszczenia lekcji religii w środku zajęć i ich finansowania przez państwo. Skoro tam jest ich "cała lista", to bez problemu wybierzesz te, które potwierdzają Twoje tezy.


N gru 14, 2014 19:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
W tej liście cytatów kleru chyba co drugi jest naciskiem. Tuszę iż jesteś wystarczająco inteligentny by je wyłuskać. Ale żeby pokazać moją dobrą wolę podam jeden (wpadł mi akurat o finansowaniu reli a nie o wliczaniu ocen do średniej, mam nadzieję, że mi wybaczysz).

11 maja 1995

Min. Czarny powiedział, że należy otwarcie stwierdzić, iż rząd nie ma jednego biliona starych złotych na pensje dla nauczycieli religii w szkołach (…)

Abp Stroba stwierdził, ze nie jest to problem Kościoła instytucjonalnego, tylko społeczeństwa, które chce, by młode pokolenie było wychowywane zgodnie z normami religijnymi (…)




Jeśli oczekujesz cytatów bardziej dosłownych, to pewnie się zawiedziesz. Biskupi posługują się specyficzną nowomową i raczej trudno się spodziewać, że powiedzą "Macie zapłacić za lekcje religii i g.wno nas obchodzi skąd weźmiecie kasę". Oni to mówią nieco innym językiem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 20:01
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
W tej liście cytatów kleru chyba co drugi jest naciskiem.

Jeżeli stwierdzenie faktów to naciski, to jak nazwiesz rzeczywiste wywieranie nacisków? Gwałt?

Cytuj:
Ale żeby pokazać moją dobrą wolę podam jeden (wpadł mi akurat o finansowaniu reli a nie o wliczaniu ocen do średniej, mam nadzieję, że mi wybaczysz).

11 maja 1995

Min. Czarny powiedział, że należy otwarcie stwierdzić, iż rząd nie ma jednego biliona starych złotych na pensje dla nauczycieli religii w szkołach (…)

Abp Stroba stwierdził, ze nie jest to problem Kościoła instytucjonalnego, tylko społeczeństwa, które chce, by młode pokolenie było wychowywane zgodnie z normami religijnymi (…)

I gdzie ten nacisk?

Cytuj:
Jeśli oczekujesz cytatów bardziej dosłownych, to pewnie się zawiedziesz. Biskupi posługują się specyficzną nowomową i raczej trudno się spodziewać, że powiedzą "Macie zapłacić za lekcje religii i g.wno nas obchodzi skąd weźmiecie kasę". Oni to mówią nieco innym językiem.

Tia. Jasne. Szkoda tylko, że widzisz coś, czego nie ma.


N gru 14, 2014 20:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Nie tylko ja to widzę. Cytaty podałem. Pokazałem, że naciski były. Udawanie, że tego nie widzisz nie zmieni faktów, że przedstawiciele Kościoła domagali się pewnych rozwiązań od rządu. Takie są fakty. Jak zamkniesz na nie oczy, nie sprawisz że znikną.

Ciekawe jak to widzą inni uczestnicy forum?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 20:52
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Jajko napisał(a):
Nie tylko ja to widzę.

No tak. Widzą to jeszcze inni piewcy tez o naciskach Kościoła. :)

Cytuj:
Cytaty podałem.

Dałeś link i jeden cytat, w którym nacisków nie widać.

Cytuj:
Pokazałem, że naciski były.

Pokazałeś wypowiedzi biskupów. Tezę o naciskach sam sobie dorobiłeś.

Cytuj:
Udawanie, że tego nie widzisz nie zmieni faktów, że przedstawiciele Kościoła domagali się pewnych rozwiązań od rządu.

Domaganie się to jeszcze nie jest naciskanie. :)


N gru 14, 2014 22:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Już raz pytałem, ale się nie doczekałem odpowiedzi. Jak definiujesz "naciski"?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N gru 14, 2014 23:09
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
@Jajko, twoje rozumienie jezyka polskiego ma sie nijak do rzeczywistosci.
Jak ty sie domagasz mozliwosci zakladania nieskonczonej ilosci watkow o "bledach" w Kosciele, to - jak wynika z twojej interpretacji - naciskasz na moderacje.
A jaki ma to skutek? ZADEN.

Co z tego wynika? Ze nie kazdy "nacisk" wedlug definicji, ma jakiekolwiek skutki, ktore chce osiagnac naciskajacy. A w niesprzyjajacych okolicznosciach moze miec przeciwne do zamierzonych (ban).

Innymi slowy: czy Kosciol ustami biskupow sie domagal, czy naciskal, ma sie nijak do skutku. Rzad mogl zrobic co chcial.
Jezeli mnie pamiec nie myli, to chyba w tym czasie minister edukacji uznal, ze do zdania matury ... wcale nie trzeba jej zdac?


Pn gru 15, 2014 7:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Kael napisał(a):
nie kazdy "nacisk" wedlug definicji, ma jakiekolwiek skutki, ktore chce osiagnac naciskajacy. A w niesprzyjajacych okolicznosciach moze miec przeciwne do zamierzonych (ban).

Innymi slowy: czy Kosciol ustami biskupow sie domagal, czy naciskal, ma sie nijak do skutku. Rzad mogl zrobic co chcial.



Hmm, chyba jednak skutki tych nacisków są nader dobrze widoczne. Kościół dostał to co chciał. Poza jednym wyjątkiem (na razie), t.j. maturą z religii (chyba, że coś mnie ominęło).

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 9:34
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Ty juz jajko chyba sam zapomniales, o co pytales?

Rzad zdecydowal co chcial, po wysluchaniu opinii osob zainteresowanych.
Jezeli ty kazda opinie nazywasz naciskiem, to wole sie nie zastanawiac, nad tym, ile ty swoimi naciskami na tym forum osiagnales.
Biskupi swoimi opiniami (przez ciebie nazywanymi naciskami) w roznych tematach osiagneli podobne efekty.


Pn gru 15, 2014 10:59
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Bo widzisz, Kael, jak biskupi wydają opinię, o coś proszą lub stwierdzają fakty w dyskusji z rządem, to to są według Jajka naciski. Kiedy zaś Jajko tak robi w dyskusji z administracją forum, to on jedynie wydaje opinie, o coś prosi lub stwierdza fakty. :D


Pn gru 15, 2014 11:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
Kael, ależ absolutnie nie zapomniałem. Biskupi latami domagali się tego i owego, a rząd sam zdecydował co chciał. I dziwnym trafem chciał niemal dokładnie tak samo jak biskupi. No popatrz, co za przypadek :D
Tylko z maturą na razie nie chce, ale to pewnie kwestia dalszych nacisków, o przepraszam, domagania się, o przepraszam, opinii i próśb biskupów.
Ja moimi naciskami nie osiągnąłem nic, bo administracja forum nie ulega naciskom forumowiczów, przeciwnie do rządu, który ulega naciskom biskupów.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 11:13
Zobacz profil
Post Re: Koniec religii w szkołach?
No to jezeli uwazasz, ze rzad demokratycznego kraju ulega naciskom grup lobbystycznych przy podejmowaniu decyzji, to moze zglosisz to do jakiegos Trybunalu ? Chyba Stanu?

Tylko wiesz, tam nie wystarcza twoje subiektywne odczucia oparte na osobistej niecheci do pewnych grup czy osob. Tam musisz miec mocne dowody.

Ale ja wierze w twoja nieugietosc, prawosc, uczciwosc i odwage cywilna i oczekuje na poswiadczenie, ze takiego zgloszenia dokonales. Jest to twoim obywatelskim obowiazkiem, jezeli znasz fakty, ktore dowodza twoich (na razie) pomowien.


Pn gru 15, 2014 13:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Koniec religii w szkołach?
????
Dobrze się czujesz? Uważasz, że naciskanie na rząd demokratycznego kraju jest w tym demokratycznym kraju zakazane????

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 15, 2014 13:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 582 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL