Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Palikot przecież już wtedy ogłaszał się orędownikiem legalizacji, polecam zresztą głosowania nad nowelizacją tej samej ustawy z 2009 i 2010. Palikot wówczas opowiedział się mdzn. za wsadzaniem do więzienia za posiadanie np. http://pl.wikipedia.org/wiki/Calea_ternifolia .


So kwi 07, 2012 9:04
Zobacz profil
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Widzę że kompletnie się nie rozumiemy. Ty cały czas o Palikocie jako o Palikocie, a mnie interesuje Janusz Palikot jako lider partii Ruch Palikota (czyli tak naprawdę od konkretnego momentu).

Nie głosowałam za konkretnym facetem, tylko za partią, która ma taki a nie inny program. Ta partia, i Janusz Palikot jako jej lider, do tej pory mnie w niczym nie zawiedli i uważam, że nikogo nie oszukali.
Gdyby teraz na przykład stało się tak, że Palikot zmieniłby swoje poglądy o 180 stopni i stał się skrajnym konserwatystą, odszedł i założył nowe ugrupowanie z nowym programem, a to stare by pozostało z obecnym programem; nie poszłabym za Palikotem, tylko wciąż popierałabym Ruch. Czy czułabym się wtedy oszukana? Nie, gdyby wyglądało to tak, jak opisałam – tzn. Palikot odchodzi, przestaje być posłem, a Ruch pozostaje i realizuje swój program. Każdy ma prawo do zmiany swoich poglądów i można zrobić to w sposób uczciwy (i tak właśnie moim zdaniem postąpił Palikot, kiedy odszedł z Platformy, oddał legitymację i swoje miejsce innemu człowiekowi, który będzie realizował program tej właśnie partii; a sam założył nowe ugrupowanie).
Gdyby natomiast Palikot zmienił swoje poglądy i, po tym jak na nich zagłosowałam, zmienił program tej partii i realizował jako Ruch Palikota coś zupełnie innego niż miało być, to wtedy owszem, oszukałby mnie i swoich wyborców. A póki co tak nie jest!

To że głosował będąc w PO tak a nie inaczej, wcale mnie nie dziwi i w ogóle mi nie przeszkadza. Był posłem z ramienia konkretnej partii i nie po to wystawili go na swoich listach, by realizował swój własny program i głosował przeciwko Platformie. Gdyby zrobił coś takiego, to wtedy oszukałby tych, którzy dali mu szansę na start z ich listy. Kiedy dłużej nie chciał czegoś robić i zaczęło mu przeszkadzać głosowanie wbrew swoim (być może nowym) poglądom, odszedł z partii i oddał legitymację. W moim mniemaniu to uczciwe.

Podsumowując więc:
Nie przytaczaj mi więcej głosowań z PO-wskich czasów Palikota, bo to kompletnie mnie nie interesuje i nie ma dla mnie znaczenia. Nie głosowałam za facetem, kiedy był członkiem tamtej partii, bo nie popierałam nigdy jej działań. Mnie interesuje Ruch Palikota i sam Palikot jako jej lider. I tyle.

Działanie Calea ternifolia też leży całkowicie poza moim zainteresowaniem (nie palę, sprawa mnie nie dotyczy i działanie takich czy innych ziółek jest mi całkowicie obojętne), więc wybacz, ale nie będę się w to wczytywać ;-)


So kwi 07, 2012 11:08

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Oczywiście, przecież Palikot jako lider RPP to kto inny niż Palikot poseł PO, a obaj z kolei nie maja nic wspólnego z Palikotem-łachudrą dorabiającą się na handlu alkoholem. Mam wrażenie, że jesteś dla takich osobników idealnym elektoratem: wystarczy zmienić szyld, program (tak jakby którakolwiek partia w Polsce trzymała się jakiegokolwiek programu...) - i już konto czyste.


-Vi- napisał(a):

Działanie Calea ternifolia też leży całkowicie poza moim zainteresowaniem (nie palę, sprawa mnie nie dotyczy i działanie takich czy innych ziółek jest mi całkowicie obojętne)


Palikotowi zapewne też, więc dlaczego nie miałby opowiedzieć się za wsadzaniem ludzi za posiadanie tychże do wiezień, skoro jego to nie dotyczy.


So kwi 07, 2012 11:43
Zobacz profil
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Wiesz co, nie chce mi się czytać bzdurstw, jakie wypisujesz, ani obelg jakimi obrzucasz człowieka. Widzę, że masz jakiś niebotyczny problem i z samym Palikotem i - na co wskazują również twoje posty w innych wątkach - z tym że ludzie handlują jakimikolwiek używkami.

Idź sobie pluć jadem gdzieś indziej, a mnie swoimi tekstami nie zawracaj więcej... hmmm... głowy :|


So kwi 07, 2012 12:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Trafiony zatopiony.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


So kwi 07, 2012 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 25, 2012 11:23
Posty: 302
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
-Vi- napisał(a):
i - na co wskazują również twoje posty w innych wątkach - z tym że ludzie handlują jakimikolwiek używkami.


Akurat pudło, bo jestem niejako z tej drugiej strony a problem mam jedynie z hipokryzją, kiedy diler gorzały uważany jest za kogoś z założenia lepszego od dilera hery ... niemniej powodzenia z wiarą w tego komedianta i jego intencje. Bardzo chciałbym, żeby ktoś zrobił wiele z rzeczy, które on obiecuje, tyle, że nie roję sobie, że w jego wykonaniu jest to coś więcej niż parę populistycznych hasełek.

Musiałbym zresztą być niezdrowo stuknięty, żeby głosować na kogoś kto jak dotąd za każdym razem gdy miał okazję opowiadał się za tym, żeby mnie wsadzić do więzienia. Obrońca wolności i swobód, nie ma to tamto.


So kwi 07, 2012 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Po prostu antyklerykałowie pałają miłością do każdego, kto obieca im "rozprawienie się z Kościołem" i ta miłość przysłania im wszystko inne - złego słowa nie pozwolą na kogoś takiego powiedzieć, a na wszelkie wątpliwości czy zarzuty odpowiadają frustracją.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 10, 2012 8:20
Zobacz profil
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
A ja tu na razie widzę dwóch frustratów, którzy nijak nie potrafią pogodzić się z faktem, że Palikot ze swoimi poglądami ma jakieś – i to całkiem niezłe jak na debiut – poparcie.

Krytykować, zarzucać coś, czy wyciągać swoje własne wnioski odnośnie tego kto i z jakich powodów popiera Palikota, oczywiście możecie. Takie Wasze prawo, by to robić. A moje, by mieć to Wasze gadanie w nosie :razz:
Jest takie powiedzenie: psy szczekają, karawana jedzie dalej. Niektórzy popierają Palikota bez względu na to, czy inni potrafią to przełknąć, czy nie ;-)


Wt kwi 10, 2012 10:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Taaa.. debiutant, którego obecna kadencja parlamentarna jest już trzecią. Mit o "Palikocie-DEBIUTANCIE" jest chyba najśmieszniejszym, jaki wam wciśnięto, a wy go bezrefleksyjnie przyjęliście. Ciekawe, że takiego Zbigniewa Ziobry jakoś nikt nie nazywa "debiutantem" (przynajmniej ja nie zauważyłem), choć to przypadek zupełnie analogiczny.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 10, 2012 10:45
Zobacz profil
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Johnny99 napisał(a):
Taaa.. debiutant, którego obecna kadencja parlamentarna jest już trzecią.

Ale dla Ruchu Palikota i większości tworzących go ludzi - pierwszą. Ja już się wypowiadałam na temat tego, że to partii udzielam swojego poparcia. Ale to że Johnny99 nie potrafi tego ogarnąć i zrozumieć, to... w sumie mnie to nie dziwi. Nie pierwsza to i nie ostatnia taka rzecz.


Wt kwi 10, 2012 10:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Partii występującej pod nazwą "Ruch Poparcia Palikota" :-D Czym jest, Vi, ta partia bez Palikota? Przecież nawet z nazwy wynika, że jej jedynym celem jest promowanie osoby Janusza Palikota. Czy to jest dla ciebie takie trudne do ogarnięcia? Nie widzisz, że sama siebie oszukujesz?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt kwi 10, 2012 11:03
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
-Vi- napisał(a):
Gdyby natomiast Palikot zmienił swoje poglądy...
Palikot ma poglądy? To kontrowersyjna teza. Na pewno poglądy głosi. I na pewno ma też pęd do wysokich stołków (premierem to nie zostanie, choć pewnie by chciał). Wszystko, co robi, może temu służyć. Po prostu realizuje konkretną strategię, która ma przynieść odpowiednie efekty.

Jeśli zmiana danego poglądu, według niego i PR-owców, przyniesie mu zysk, wtedy go zmieni. Jeśli nie, to nie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 10, 2012 11:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Palikot wypełnia niszę. Antyklerykalną. W Polsce, najwyraźniej, jest całkiem sporo ludzi, których pazerność oraz ... (w miejsce kropek można wiele wstawić) Kościoła denerwuje. Palikot jest praktycznie jedyną osobą, która śmiała głośno mówić o tym, o czym szepcą miliony. No i dostał 10% poparcia. Dla debiutanta (tak, debiutanta jako lidera ruchu, potem partii) to świetny wynik. Teraz można oczywiście gdybać, oskarżać, atakować i obrażać zarówno Palikota, jak i jego przeciwników i zwolenników, ale co faktycznie będzie, pokażą wybory. Ja zdecydowałem się głosować na Palikota w niemal ostatniej chwili. Bałem się, że on tylko o klerze będzie umiał gadać i narzekać na jego rozdmuchane przywileje, tymczasem on potrafił się zupełnie z sensem wypowiedzieć też na inne tematy. Był konkretny, rzeczowy, wypowiadał się inteligentnie, nie dał się sprowokować. To przeważyło. Sądzę, że wiele osób nie głosowało na Palikota, bo go znało głównie z "wygłupów". Odnoszę wrażenie, że w kolejnych wyborach na Palikota zagłosuje więcej osób? O ile teraz nie zrobi czegoś spektakularnie głupiego. Powodów jest kilka. Po pierwsze, Palikot przemawia do najmłodszych wyborców. A tych przybędzie w kolejnych wyborach. Na Palikota głosowały też osoby niewierzące i niepraktykujące. Jak pokazują statystyki, takich osób jest coraz więcej. Wreszcie, część tych, którzy się wahali i nie głosowali na Palikota, teraz na niego zagłosuje, bo zobaczy że z ich głosami Palikot będzie naprawdę znaczącą siłą w parlamencie. Wszystko pod warunkiem, że Palikot nie zrobi czegoś, co zostanie uznane za jego (potencjalnych) wyborców za dyskwalifikujące.
Kolejne wybory dopiero w roku 2015, więc wszystko się jeszcze może 10 razy zmienić. Zobaczymy też, jak niedoświadczeni posłowie RPP dadzą sobie radę w sejmie. Są bacznie obserwowani i zapewne opinia publiczna dowie się o ich aktywności i wkładzie w pracę sejmu, a to nie będzie bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji wyborczych.
Sam jestem ciekaw. Życzę Palikotowi jak najlepiej, bardzo chętnie odpiszę 0,3% podatku na jego Kościół, który powinien założyć po wejściu w życie możliwości odpisu na rzecz Kościołów.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt kwi 10, 2012 22:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Jajko napisał(a):
Dla debiutanta (tak, debiutanta jako lidera ruchu, potem partii) to świetny wynik.

Owszem, wynik świetny ale Lepper był lepszy, bo uzyskał 10%, choć wtedy jeszcze nigdy nie pokazał się w Sejmie.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt kwi 10, 2012 23:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: "Religie i etyka" we wszystkich podstawówkach
Lepper był fenomenem. Typowy Dyzma. Ale się posypało i nie zdzierżył.
W pewnym sensie Palikot jest do niego podobny, ale to nieco inna grupa docelowa, wyższa liga.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt kwi 10, 2012 23:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL