Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:55



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pomoc w wychowaniu w wierze 
Autor Wiadomość
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
piok333 napisał(a):
akruk napisał(a):
piok333 napisał(a):
Tak, tak, oni bardzo by tego chcieli... zamknąć usta wierzącym
Ach, jakże byś chciał, żeby ateiści wierzącym zamykali usta, żeby ich prześladowali! Ale NIESTETY...
ho-ho... a to ci dopiero specjalista od wiedzy, czego bym chciał, zanim nawet to wypowiem
...powiedział specjalista od wiedzy, czego "oni bardzo by chcieli", chociaż wcale tego nie mówią.
:rotfl:


So sie 11, 2012 20:28
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
W sumie racja. Rzeczywiście tego nie mówią :)

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


N sie 12, 2012 8:33
Zobacz profil
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
piok333 napisał(a):
W sumie racja. Rzeczywiście tego nie mówią
Czyli zmyślasz, bo tak ci wygodnie. Chciałbyś, żeby ateiści rzeczywiście próbowali zamykać ci usta. Bo byłbyś wówczas ofiarą prześladowań, a nie tylko człowiekiem, któremu brak argumentów...


Pn sie 13, 2012 7:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Uczenia kreacjonizmu w szkołach też nie zabraniają?

Ani jeden ateista nie chciałby żydom i muzułmanom zabronić obrzezania?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 8:07
Zobacz profil
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Johnny99 napisał(a):
Uczenia kreacjonizmu w szkołach też nie zabraniają?
Misiu słodki, ale rozumiesz, że niezgodna na uczenie kreacjonizmu w szkołach na lekcjach biologii i geografii nie jest "zamykaniem ust wierzącym"? Nie ma zakazu nauczania kreacjonizmu na lekcjach religii, ani nikt go nie postuluje, więc spadaj z takimi prymitywnymi manipulacjami.

Johnny99 napisał(a):
Ani jeden ateista nie chciałby żydom i muzułmanom zabronić obrzezania?
Jeśli napletek uważasz za usta, to może zajmij się czymś innym niż dyskusja. A argument z tego, że być może "jakiś ateista" chciałby cośtam-cośtam, to możesz sobie w buty wsadzić.


Pn sie 13, 2012 9:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
akruk napisał(a):
Misiu słodki, ale rozumiesz, że niezgodna na uczenie kreacjonizmu w szkołach na lekcjach biologii i geografii nie jest "zamykaniem ust wierzącym"?


Pleplepleple. Od czegoś trzeba zacząć, a już tylko na takich przykładach widać, że ateiści wcale nie są tacy entuzjastyczni dla prawa każdego do wygłaszania, a już tym bardziej uczenia innych kwestii związanych z nie pasującymi im światopoglądami.

Cytuj:
Jeśli napletek uważasz za usta, to może zajmij się czymś innym niż dyskusja. A argument z tego, że być może "jakiś ateista" chciałby cośtam-cośtam, to możesz sobie w buty wsadzić.


Sobie wsadzę, jak tylko ty sobie wsadzisz w analogiczne miejsce ten cytat z Lema.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 9:55
Zobacz profil
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Johnny99 napisał(a):
akruk napisał(a):
Misiu słodki, ale rozumiesz, że niezgodna na uczenie kreacjonizmu w szkołach na lekcjach biologii i geografii nie jest "zamykaniem ust wierzącym"?
Pleplepleple. Od czegoś trzeba zacząć, a już tylko na takich przykładach widać, że ateiści wcale nie są tacy entuzjastyczni dla prawa każdego do wygłaszania, a już tym bardziej uczenia innych kwestii związanych z nie pasującymi im światopoglądami.
Przespałeś sprawę. Od dawna nie uczy się w publicznych szkołach alchemii, płaskoziemstwa, geocentryzmu, chiromancji, rewelacji o ludziach-jaszczurach z Oriona i wielu innych wierzeń, które w opinii ich wyznawców są prawdziwe. W szkołach, misiu, w ramach obowiązkowych przedmiotów szkolnych się ich nie uczy. Bo na katechezie to każdy sobie może takich bzdur nauczać, ile wlezie. Co pokazuje, że jesteś kiepskim, choć bezczelnym manipulantem. Nic nowego.


Pn sie 13, 2012 10:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
akruk napisał(a):
Przespałeś sprawę. Od dawna nie uczy się w publicznych szkołach alchemii, płaskoziemstwa, geocentryzmu, chiromancji, rewelacji o ludziach-jaszczurach z Oriona i wielu innych wierzeń, które w opinii ich wyznawców są prawdziwe. W szkołach, misiu, w ramach obowiązkowych przedmiotów szkolnych się ich nie uczy.


Pleplepleple. Nic mnie to nie obchodzi, bo rozmowa jest nie o alchemii, tylko o tym, czy ateiści robią wierzącym "problem", jako że, niestety, na wszystko pozwalają. No, jak widać, jednak nie na wszystko, więc można się zastanowić, czy z czasem, gdy ateizm okrzepnie i przestanie być jedynie wyrazem znudzenia i zblazowania zbyt bogatych społeczeństw zachodniej Europy, nie będzie tego coraz mniej i mniej.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 10:42
Zobacz profil
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Johnny99 napisał(a):
akruk napisał(a):
Przespałeś sprawę. Od dawna nie uczy się w publicznych szkołach alchemii, płaskoziemstwa, geocentryzmu, chiromancji, rewelacji o ludziach-jaszczurach z Oriona i wielu innych wierzeń, które w opinii ich wyznawców są prawdziwe. W szkołach, misiu, w ramach obowiązkowych przedmiotów szkolnych się ich nie uczy.
Pleplepleple. Nic mnie to nie obchodzi, bo rozmowa jest nie o alchemii, tylko o tym, czy ateiści robią wierzącym "problem", jako że, niestety, na wszystko pozwalają. No, jak widać, jednak nie na wszystko
W Polsce państwo nie zgadza się na obowiązkowe dla wszystkich dzieci nauczanie kreacjonizmu Nie pozwala też na obowiązkowe nauczanie wszystkich dzieci, że Ziemia jest płaska, ani na obowiązkowe nauczanie, że rządzą nami ludzie-jaszczury z Oriona. Natomiast nie zabrania nauczania tego rodzaju poglądów na dobrowolnych katechezach religijnych. Głupka można rżnąć długo, ale stałeś się nudny.


Pn sie 13, 2012 11:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Na razie ateistów jest więcej i więcej (procentowo), a ateizm nie jest moim zdaniem "wyrazem znudzenia i zblazowania zbyt bogatych społeczeństw". Jednocześnie osób religijnych ubywa w skali świata.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 13, 2012 11:20
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
W ogóle mamy już prawie 20%XXI wieku za sobą, a podręczniki szkolne wszelkiego rodzaju w szkołach różnego typu i poziomu są pisane w stylu:

"Ziemia powstała 4 miliardy lat temu. Człowiek powstał w wyniku ewolucji od małpy. Kościół jest organizacją społeczno religijną, która funkcjonuje między innymi dla określonych celów politycznych, określanych przez oligarchię watykańską. Edward Gierek był zły, bo był komunistą." Itd., itd.
W tymże stylu odbywa się nauczanie programowe nauczycieli a także nauczanie religii:
"Pan Bóg jest jeden ale w trzech osobach. Ci którzy uważają coś innego to albo aroganccy heretycy, albo niedouczeni, mało światli ludzie. Maryja poczęła nie dość, że bez grzechu, to bez udziału mężczyzny. Tatuaże są złe i Kościół to potępia. "
Itd, itd.

A mnie się marzy od kilkudziesięciu lat , dokładnie od połowy lat 50tych ubiegłego wieku, bym mógł przeczytać w podręcznikach źródła pochodzenia różnych tam stwierdzeń. Kto pierwszy uważał tak jak jest napisane, czym przekonał na tyle dużo osób, że ta "prawda" zaczęła funkcjonować jako powszechna. Co sądzili inni. Dlaczego ten pogląd na tym etapie dominował. Co jest w podręczniku faktem niekwestionowanym przez nikogo, a co jest tylko poglądem, hipotezą lub teorią. Tego samego oczekiwałbym od współczesnych nauczycieli.

Czy dożyję tych czasów, gdy tak będzie?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Ostatnio edytowano Pn sie 13, 2012 11:36 przez homo_homini_canis_est, łącznie edytowano 1 raz



Pn sie 13, 2012 11:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
akruk napisał(a):
W Polsce państwo nie zgadza się na obowiązkowe dla wszystkich dzieci nauczanie kreacjonizmu


Ale gdyby się np. kiedyś zgodziło, to ateiści nie mieliby nic przeciwko, bo przecież "na wszystko pozwalają", co jest problemem dla wierzących, którzy woleliby, żeby ateiści nie pozwalali i łatwiej ich było atakować - tak?

Jajko napisał(a):
Jednocześnie osób religijnych ubywa w skali świata.


Skąd masz takie dane?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn sie 13, 2012 11:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 01, 2012 21:27
Posty: 411
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
@homo_homini_canis_est Tak wygląda mnóstwo podręczników akademickich a dalej prace naukowe. I nie jest to przypadek, dziecko w szkole podstawowej ma wystarczająco dużo problemu z przyswojeniem samych faktów. Uczenie wszystkich ludzi, wszelkich okoliczności i we wszystkich dziedzinach jest fizycznie niemożliwe.


Pn sie 13, 2012 11:40
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
@silgar,
przecież nie jest celem szkoły wyuczenie uczniów czy studentów wszystkich faktów i ich okoliczności na pamięć, tylko uświadomienie uczącym się umysłom, w jaki sposób, na jakiej podstawie następowały decyzje, dlaczego ludzie uważali tak, a nie inaczej, dlaczego następowały różne sytuacje i dlaczego w efekcie ludzie uznawali coś za fakty niezbite, a coś innego nadal kontestowali.
Pewne minimum faktów i danych do operowania nimi w życiu powinno być zagwarantowane przez szkołę, że nauczy tego uczniów, jednak to, co szkoła może dać najważniejszego, to wygimnastykowanie umysłów w kierunku analizowania danych i logicznego myślenia i wyciągania wniosków, przy operowaniu w dziedzinach ogólnych (szkoły podstawowe i ogólne) i w dziedzinach specjalistycznych (szkoły techniczne i zawodowe różnych szczebli). W tych ostatnich oczywiście potrzebne jest także kształcenie umiejętności praktycznych, poprzez warsztaty, ćwiczenia.

Jeszcze jedno.
Prace naukowe nie są podręcznikami. Są one pracami opisywanymi językiem naukowym, który skądinąd jest bliski tego ideału, jakiego oczekiwałbym, by zstąpił pod strzechy elementarzy i podręczników podstawowych.
- Jakie są dokonania i poglądy w dziedzinie?
- dlaczego nas dziedzina intryguje?
- co i jak chcemy sprawdzić, zbadać?
- czy udało nam się zrobić to co zamierzaliśmy?
- jakie są efekty?
- jakie wnioski są z tych efektów?
-czy są głosy krytyczne co do naszych wniosków i jakie one są?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Ostatnio edytowano Pn sie 13, 2012 11:52 przez homo_homini_canis_est, łącznie edytowano 1 raz



Pn sie 13, 2012 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Pomoc w wychowaniu w wierze
Johnny99 napisał(a):

Jajko napisał(a):
Jednocześnie osób religijnych ubywa w skali świata.


Skąd masz takie dane?


Procentowo, oczywiście. Bezwzględnie może być odwrotnie. Wszak istnieje dość silna korelacja między ubóstwem a przyrostem naturalnym oraz tym samym ubóstwem a religijnością.

http://redcresearch.ie/wp-content/uploa ... 5-7-12.pdf

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sie 13, 2012 11:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL