Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 3:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Sukces etyki w mojej szkole 
Autor Wiadomość
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
@mr_fuchs
Krótko pisząc chcesz aby nie było "prywatnych" pielgrzymek, aby wszystkie pielgrzymki miały obowiazkowego opiekuna duchowego i coś w rodzaju imprimatur.
Aby na pielgrzymkę mogli pójść tylko "prawdziwi katolicy" to może wprowadzisz wymóg zaswiadczenia od proboszcza lub spowiedzi generalnej 8)


Pn wrz 29, 2014 19:19

Dołączył(a): Cz maja 12, 2011 15:12
Posty: 322
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
I obowiązkowe całowanie pierścienia biskupa :D

Nie nie o to mi chodziło. Jedynie o to, że akurat licea powinny przestać się bawić w takie 'wycieczki', skoro rok rocznie kończy się to popijawą i jest to jakaś groteska a nie uduchowiony wyjazd ;) STATYSTYCZNIE większość na takiej wycieczce tylko przezskadza mniejszości, która pewnie chętnie wybrałaby się na pielgrzymkę parafialną.. tak mi się wydaje ;)


Pn wrz 29, 2014 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 22, 2015 11:36
Posty: 5
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Najbardziej martwi mnie w tym wszystkim robienie problemów z wprowadzeniem takich zajęć w szkole przez dyrekcję. Każdy uczeń, w każdej szkole powinien mieć prawo do wyboru czy chce chodzić na zajęcia z religii czy etyki. W mojej opinii jedne i drugie zajęcia mogą być wartościowe dla każdego dziecka niezależnie od wyznania, zawsze będzie miało okazję zapoznać się z przekonaniami innych ludzi. Byle by tylko jedne i drugie zajęcia prowadzone były na wysokim poziomie.


Śr kwi 22, 2015 11:52
Zobacz profil
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
wiernosc napisał(a):
Każdy uczeń, w każdej szkole powinien mieć prawo do wyboru czy chce chodzić na zajęcia z religii czy etyki.
No i ma wybór, a nawet może chodzić i na jedno i na drugie (choć jest to przyznawane niechętnie)
wiernosc napisał(a):
W mojej opinii jedne i drugie zajęcia mogą być wartościowe dla każdego dziecka niezależnie od wyznania, zawsze będzie miało okazję zapoznać się z przekonaniami innych ludzi.
Zdecydowanie się z toba nie zgadzam. Katecheza katolicka ma charakter formacyjny, nie naukowy. Dziecko uczestniczące na katechezę katolicka jest formowany na katolika. Czy wyobrazasz sobie uczestniczenie twojego dziecka do szkoły koranicznej? A to ten sam charakter zajęć.
wiernosc napisał(a):
Byle by tylko jedne i drugie zajęcia prowadzone były na wysokim poziomie.
Tego sobie wszyscy zyczą.


Śr kwi 22, 2015 17:22
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
wiernosc napisał(a):
Najbardziej martwi mnie w tym wszystkim robienie problemów z wprowadzeniem takich zajęć w szkole przez dyrekcję.

Jakie robienie problemów? Obecnie takie zajęcia dyrekcja ma obowiązek zorganizować nawet dla jednego ucznia. Trzeba jedynie zgłosić dziecko na takie zajęcia.


Śr kwi 22, 2015 18:33
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Yarpen_Zirgin napisał(a):
wiernosc napisał(a):
Najbardziej martwi mnie w tym wszystkim robienie problemów z wprowadzeniem takich zajęć w szkole przez dyrekcję.

Jakie robienie problemów? Obecnie takie zajęcia dyrekcja ma obowiązek zorganizować nawet dla jednego ucznia. Trzeba jedynie zgłosić dziecko na takie zajęcia.

Podaj podstawę prawną, bo wg mnie nadal musi zgłosić się co najmniej 5-ciu.
Bardzo mi na tym zależy.


Śr kwi 22, 2015 19:07
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Informacja w sprawie zasad organizowania nauki religii i etyki w roku szkolnym 2014/2015


Śr kwi 22, 2015 19:52
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Tylko, że to nic nie zmienia co do lekcji etyki prowadzonej w szkole. Owszem, jest wymóg wprowadzenia lekcji dla jednego ucznia ale nie oznacza to, ze będzie to lekcja prowadzona w szkole. Każda szkoła będzie wypychała takiego ucznia do "grupy międzyszkolnej" aby samej nie ponosić kosztów zatrudnienia etyka.
Gdy ten sam uczeń zadeklaruje chęc uczestniczenia i w religii i w etyce, to tym bardziej będzie wypychany poza szkołę (jest jedna kwota na religię/etykę bez względu, czy uczeń uczestniczy na jedno, czy na oba zajęcia).
Dzięki jednak za informacje. Dopytam sie dokładnie w kuratorium.


Śr kwi 22, 2015 23:33
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Kozioł napisał(a):
Tylko, że to nic nie zmienia co do lekcji etyki prowadzonej w szkole. Owszem, jest wymóg wprowadzenia lekcji dla jednego ucznia ale nie oznacza to, ze będzie to lekcja prowadzona w szkole. Każda szkoła będzie wypychała takiego ucznia do "grupy międzyszkolnej" aby samej nie ponosić kosztów zatrudnienia etyka.

Jeżeli nie będzie możliwości stworzenia grupy międzyszkolnej, to nie ma pamiłuj: Szkoła musi zorganizować zajęcia dla jednego ucznia.


Cz kwi 23, 2015 9:46
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Grupa międzyszkolna obejmuje gminę, powiat, czy jest jakis inny podział?


Cz kwi 23, 2015 16:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL