Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 22:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Sukces etyki w mojej szkole 
Autor Wiadomość
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
@Jajko
Religię nie można "zamienić" na etykę. Oba zajęcia maja taki sam, równowazny status zajęć fakultatywnych i w obu mozna uczestniczyc lub nie. Etyka NIE JEST zamiennikiem religii i bardzo ubolewam, że nadgorliwcy do takiej roli etykę sprowadzają.


Pn wrz 15, 2014 14:22

Dołączył(a): Śr lut 24, 2010 15:30
Posty: 295
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
A ja zupełnie, ale to zupełnie, nie rozumiem, dlaczego tacy światli i asertywni rodzice, dbający o to, żeby ich dzieci nie chodziły na nudne lekcje prowadzone przez słabych nauczycieli religii, dają się zastraszyć władzom szkolnym i posyłają swoje dzieci na słabe i nudne lekcje angielskiego, matematyki, polskiego, fizyki, geografii i paru innych przedmiotów, zamiast wywalczyć prawo do posyłania dzieci na jakieś lepiej prowadzone zajęcia - np. zamiast fizyki - wychowanie seksualne, a zamiast matematyki - nauka lepienia z gliny. Przecież straszenie dziecka, że nie chodząc na zajęcia z fizyki nie zda matury nie ma żadnych podstaw merytorycznych.


Wt wrz 16, 2014 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
A o to chodzi, żeby maturę zdawać, czy żeby się czegoś nauczyć?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 16, 2014 11:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Fajny tytuł wątku- "Sukces etyki...".
Wczoraj byłem na zebraniu w klasie mojego syna. LO w mieście kilkusettysięcznym. Wychowawca powiedział, że na etykę chętni uczniowie będą chodzić do innego liceum, chyba, że się siedem osób zbierze z całej szkoły( w szkole jest ok. 400 uczniów). Życzę im sukcesu, niech się zbiorą, żeby nie musieli przez pół miasta gonić na jedną lekcję. Z drugiej strony, ja na religię też musiałem przez całe osiedle w śniegu po pas biegać, a ci będą mogli autobusem, ba nawet tramwajem podjechać. Więc sukces jednak.

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt wrz 16, 2014 11:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
BlueDraco: czy odróżniasz zajęcia obligatoryjne od fakultatywnych (wybacz tyle trudnych słów w tym krótkim zdaniu)?

brunero: Wychowawca albo kłamie albo nie zna przepisów. Od tego roku wystarczy 1 uczeń by szkoła miała obowiązek zapewnić mu lekcje etyki czy religii.
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x7 ... go-ucznia/

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 16, 2014 12:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
[list=][/list]
Jajko napisał(a):
BlueDraco: czy odróżniasz zajęcia obligatoryjne od fakultatywnych (wybacz tyle trudnych słów w tym krótkim zdaniu)?

brunero: Wychowawca albo kłamie albo nie zna przepisów. Od tego roku wystarczy 1 uczeń by szkoła miała obowiązek zapewnić mu lekcje etyki czy religii.
http://ekai.pl/wydarzenia/temat_dnia/x7 ... go-ucznia/

Jajko, proponuję, abyś przeczytał to co sam zalinkowałeś.
Zwłaszcza ten fragment:
Główną zmianę merytoryczną - związaną z koniecznością wykonania wyroku - stanowi skreślenie zdania, uzależniającego możliwość utworzenia grupy międzyszkolnej lub pozaszkolnego punktu katechetycznego od zgłoszenia co najmniej trzech uczniów.

- Wprowadzenie tej zmiany pozwoli zapewnić naukę etyki każdemu uczniowi zainteresowanemu udziałem w zajęciach z tego przedmiotu. Wyeliminuje jednocześnie - wskazane przez Europejski Trybunał Praw Człowieka - przypadki odmowy zorganizowania zajęć z etyki przez szkołę lub organ prowadzący ze względu na brak wymaganej liczby uczniów

Można tworzyć grupy międzyszkolne i taka została widać przyjęta w mieście zasada, że jak jest 7 w jednej szkole to zajęcia są w szkole a jak mniej to w grupie międzyszkolnej. Zmiana dotyczy więc sytuacji, gdy chętnych na etykę jest dwóch albo jeden.

_________________
laudare benedicere praedicare


Wt wrz 16, 2014 12:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
:oops: Moja wina. Masz rację. Za szybko czytałem i wyczytałem, że nauczyciel powiedział, że musi się zgłosić co najmniej 7 chętnych, by w ogóle zorganizować lekcje etyki. Przyznaję się do błędu!

A zasada 7 uczniów przyjęta w mieście wynika wprost z rozporządzenia MEN. Wszystko jest więc w porządku. Przepraszam za sugestię wobec nauczyciela.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 16, 2014 13:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
BlueDraco napisał(a):
A ja zupełnie, ale to zupełnie, nie rozumiem, dlaczego tacy światli i asertywni rodzice, dbający o to, żeby ich dzieci nie chodziły na nudne lekcje prowadzone przez słabych nauczycieli religii, dają się zastraszyć władzom szkolnym i posyłają swoje dzieci na słabe i nudne lekcje angielskiego, matematyki, polskiego, fizyki, geografii i paru innych przedmiotów, zamiast wywalczyć prawo do posyłania dzieci na jakieś lepiej prowadzone zajęcia - np. zamiast fizyki - wychowanie seksualne, a zamiast matematyki - nauka lepienia z gliny. Przecież straszenie dziecka, że nie chodząc na zajęcia z fizyki nie zda matury nie ma żadnych podstaw merytorycznych.

BRAWO! Dzięki Tobie uświadomiłam sobie, że też tego nie rozumiem.. :badgrin: .


Wt wrz 16, 2014 20:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Mareta: czy odróżniasz zajęcia obligatoryjne od fakultatywnych???

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 17, 2014 0:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Jajko napisał(a):
Mareta: czy odróżniasz zajęcia obligatoryjne od fakultatywnych???

Z trudem, ale odróżniam. Jak to się ma do etyki?


Cz wrz 18, 2014 19:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Tak się ma, że "słabe i nudne lekcje angielskiego, matematyki, polskiego, fizyki, geografii i paru innych przedmiotów" są obligatoryjne, a lekcje etyki czy religii fakultatywne.
Czy teraz rozumiesz dlaczego "światli i asertywni rodzice" posyłają na te pierwsze (mimo wszystko) swe dzieci?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Cz wrz 18, 2014 21:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Jajko napisał(a):
Tak się ma, że "słabe i nudne lekcje angielskiego, matematyki, polskiego, fizyki, geografii i paru innych przedmiotów" są obligatoryjne, a lekcje etyki czy religii fakultatywne.
Czy teraz rozumiesz dlaczego "światli i asertywni rodzice" posyłają na te pierwsze (mimo wszystko) swe dzieci?

Nieeeeeeeee rozumiem:lol:


Pt wrz 19, 2014 6:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Hmm. Obligatoryjne znaczy obowiązkowe (trzeba posyłać, bo takie jest prawo), a fakultatywne - do wyboru (nie trzeba posyłać, bo takie jest prawo). Czy teraz już rozumiesz?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 19, 2014 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Jajko napisał(a):
Hmm. Obligatoryjne znaczy obowiązkowe (trzeba posyłać, bo takie jest prawo), a fakultatywne - do wyboru (nie trzeba posyłać, bo takie jest prawo). Czy teraz już rozumiesz?

HMM :roll:


Pt wrz 19, 2014 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Sukces etyki w mojej szkole
Co Ci jeszcze wytłumaczyć w tej kwestii? Chętnie służę pomocą. Lubię, jak po rozmowie ze mną rozmówca więcej rozumie :D

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pt wrz 19, 2014 18:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 130 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL