Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektora 
Autor Wiadomość
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Alus napisał(a):
Dokładnie - tak samo myślę :-D

Sama wspominam bardzo miło swoje otrzęsiny, czy to szkolne, czy z obozu jeździeckiego, i gdybym miała cofnąć się teraz wstecz, to z chęcią bym je powtórzyła. Będąc właśnie tą chrzczoną, nie tą, która chrzci. Uważam że takie zabawy, pod warunkiem właśnie, że są utrzymane w odpowiedniej formie, to coś pozytywnego i sprzyja integracji "starych" i nowych.
Nie jestem i nigdy nie będę przeciwniczką takich zabaw, a tylko co najwyżej formy.


Wt wrz 25, 2012 16:43
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
SweetChild napisał(a):
uważam, że skala oburzenia jest nieproporcjonalna do czynu.

Ja też uważam, że jeśli chodzi o skalę oburzenia, to jest ona zbyt duża i niestety krzywdząca. Wydaje mi się też jednak zupełnie zwyczajne, przynajmniej w obecnej kulturze, skojarzenie o podtekście seksualnym na widok takich zdjęć. Może gdy ktoś takiego skojarzenia nie ma, to dobrze o nim świadczy, ale o reszcie nie świadczy w żaden sposób.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Wt wrz 25, 2012 17:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Dlatego przyjmuję do wiadomości, że zdaniem wielu osób sytuacja miała podtekst seksualny. A skoro tak jest, to "konkurencja" tym bardziej była niewłaściwa. Organizator powinien być na tyle dalekowzroczny, aby różne skojarzenia przewidzieć, a w takich wypadkach obowiązuje zasada dmuchania (bez podtekstów ;) ) na zimne.


Wt wrz 25, 2012 17:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Z relacji dzieci i młodzieży w ciągu kilkunastu lat ich uczęszczania na lekcje religii do różnych szkół, różnych katechetek i księży wynikało jednoznacznie, że księża stosowali jako metody pedagogiczne najróżniejsze środki nacisku, straszenie, a nawet przemoc, tyle, że psychiczną. Panie katechetki tego nie robiły.

Cały czas zastanawiam się skąd temu świetnie wykształconemu księdzu, znakomicie otrzaskanemu z młodzieżą i z ludźmi w sporym mieście wpadło do głowy to ohydne poniżające kocenie dzieciaków.
Podejrzewam, że to jest jakiś błąd w kształceniu w seminariach. Może by się jacyś księża wypowiedzieli? Przecież są tu na forum, niektórzy chyba nawet są moderatorami.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 26, 2012 0:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 17:46
Posty: 2030
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Dla mnie bycie duchownym jest tutaj drugorzędną sprawą.
Przede wszystkim jest to zachowanie niegodne nauczyciela.

_________________
Jestem panteistką.
"Nasze ciała są zbudowane z pyłu pochodzącego z gwiazd (...) Jesteśmy dziećmi gwiazd, a gwiazdy są naszym domem. Może właśnie dlatego zachwycamy się gwiazdami i Drogą Mleczną."
(Carl Sagan)


Śr wrz 26, 2012 8:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Jasne, tylko chodzi mi o to, że nauczycieli, którzy nie są duchownymi jest znacznie więcej niż duchownych i nigdy nie słyszało się, by nauczyciel zaangażował się w tego rodzaju proceder.
Rzadko się też słyszy o znęcaniu się nauczycieli nad dziećmi. Raczej dzieje się czasem coś odwrotnego.

Warto byłoby posłuchać głosu księży w tej sprawie.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr wrz 26, 2012 9:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lo ... -maly.html

:brawo:
Ma gość cojones!

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr wrz 26, 2012 12:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
homo napisał(a):
Cały czas zastanawiam się skąd temu świetnie wykształconemu księdzu, znakomicie otrzaskanemu z młodzieżą i z ludźmi w sporym mieście wpadło do głowy to ohydne poniżające kocenie dzieciaków.


Niestety, to prawdopodobnie zwykła ignorancja. Skoro wszyscy tak robią, to czemu nie ja. Przed tym nie chroni żadne wykształcenie.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Śr wrz 26, 2012 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Mike29 napisał(a):
Ciekawe, czy tylko kolana im dał do polizania.... Od dzisiejszych księży należy się spodziewać wszystkiego.




Mamy wodę na młyn takich gości. Były wygłupy, z nich prasa i panowie w stylu
Mike 29 dorobili podtekst seksualny. I mamy sensację!!!!!


Śr wrz 26, 2012 19:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Trochę źle skomentowałem bo: http://info.wiara.pl/komentarze/pokaz/319885

Pamiętam kiedyś byłem na Oazie (ze 20 lat temu) i młodzież zorganizowała taki skecz, który kończył się tym że jeden z "aktorów" smarował z zaskoczenia właśnie pianką twarz kogoś z widowni. I tak się złożyło że upatrzył sobie księdza i wysmarował jego. Śmiać mi chciało bardzo, ale zaskoczyła mnie reakcja tego księdza. Poczuł się dotknięty i najnormalniej w świecie zdezerterował z imprezy. Wtedy byłem rozczarowany.

Teraz z perspektywy czasu zupełnie inaczej oceniam tamto wydarzenie. Inaczej by tamten ksiądz zareagował gdyby czuł się na swobodnie. Organizatorom Oazy nie udało się stworzyć odpowiedniej atmosfery. Pamiętam też że wtedy było dużo trudnej młodzieży (np były kradzieże). Od tamtego czasu właśnie moja wiara została wystawiona na mocną próbę.

Wydaje mi się że Salezjanom udało się stworzyć odpowiednią atmosferę. Jako rodzic mogę stwierdzić, że jak są odpowiednie warunki można się nawet prać z dziećmi na ręczniki i poduszki i nikt nie czuje się pokrzywdzony, ani tym bardziej nie uczy się wtedy dzieci przemocy.

To co piarowcy pragną uczynić z imprezą salezjańską to powiązać z nią pewne przykre skojarzenia u ludzi. Chyba każdy człowiek jeżeli nie był ofiarą to napewno był świadkiem tzw mobbingu (fali, kocenia itp) i świadomie czy podświadomie dobrze zapamiętał uczucie jakie temu towarzyszy. Zabieg piarowców opiera się na prawdopodobnie na kłamstwie, gdyż z dużym prawdopodobieństwem atmosfera w czasie tamtego przedstawienia była 100% przyjazna.

Ktokolwiek musiał współpracować z młodzieżą ten wie ile wysiłku kosztuje stworzenie takiej atmosfery. Martwi mnie że media z taką łatwością potrafią zniszczyć tę jakże potrzebną pracę. Coraz mniej jest miejsc gdy człowiek może się czuć swobodnie i być sobą nie mając przy tym poczucia winy.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Pt wrz 28, 2012 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 03, 2012 14:37
Posty: 574
Lokalizacja: racjonalista@op.pl
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Jak to mawiają starożytni ludzie ludzie Kingdomowo-zjednoczeni "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło".
Pragmatyczni obywatele Stanów junajtetowatych dokładają swoje "business is business".

Natomiast rodzimi producenci odzieży roboczej, będąc wyznawcami praktycznej sentencji "pecunia nie omlet", już wyszli na przeciw zapotrzebowaniom specyficznie ekstrawaganckiej klienteli i od kilku dni oferują poniższe cacko, w nieziemsko atrakcyjnej cenie;

Załącznik:
hit sezonu.jpg
hit sezonu.jpg [ 83.75 KiB | Przeglądane 8302 razy ]

_________________
1. Religijność to postawa, w której BOHATERSKO pokonuje się trudności nieznane osobom bezwyznaniowym
- trawestacja ze Stefana Kisielewskiego
2. Gdzie mod nie może - admina pośle? - Obrazek


Pt wrz 28, 2012 17:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 14, 2011 15:34
Posty: 973
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
mareta napisał(a):
Mamy wodę na młyn takich gości. Były wygłupy, z nich prasa i panowie w stylu
Mike 29 dorobili podtekst seksualny. I mamy sensację!!!!!


I właśnie dlatego rozsądny ksiądz powinien unikać dwuznacznych sytuacji, nawet jak ma czyste intencje. Tym bardziej w czasach kiedy co tydzień media piszą o jakimś nowym przypadku księdza pedofila. Ks. Kozera zachował się głupio i zbiera tego efekty.

_________________
pajacyk.pl


So wrz 29, 2012 14:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 02, 2012 23:17
Posty: 5
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Głupio to mało powiedziane. Szkoda tylko, że przez takie "incydenty" wszyscy księża oceniani są jedną (negatywną) miarą.

_________________
[url]http://pozabankowiec.pl[/url]
[url]http://jak-biegac.pl[/url]


Śr paź 03, 2012 9:16
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
patrykl napisał(a):
Głupio to mało powiedziane. Szkoda tylko, że przez takie "incydenty" wszyscy księża oceniani są jedną (negatywną) miarą.


Mądrzy ludzie nie oceniają innych ludzi, a jedynie ich decyzje i działania.
Nie martw się o zalew głupoty. Głupota musi się wylać by ustąpić miejsca mądrości.
To zasada ogólna, działająca ogólnie. Może jednak zadziała także u księdza Kozyry, indywidualnie? Życzę mu tego.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Śr paź 03, 2012 9:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Kolejny skandal w katolickiej szkole:

Dyrekcja gdańskiej szkoły de La Salle odmówiła wezwania pogotowia do dwóch pijanych uczniów, mimo że - jak relacjonują rodzice - jeden był w tak ciężkim stanie, że mogło w każdej chwili wystąpić zagrożenie życia. - Tak dużym kosztem chciano uniknąć rozgłosu - mówią.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zwali.html

Zaiste piękne to świadectwo.

[idiotyczne komentarze pod artykułem każdy może sam poczytać, nie trzeba ich cytować - s33]

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Śr mar 20, 2013 12:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL