Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektora 
Autor Wiadomość
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Homini...

Błagam! Przestań palic to zioło...ono naprawdę destrukcyjnie wpływa na Twoja tak juz słaba psychikę.


N wrz 23, 2012 12:33
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
homo_homini_canis_est napisał(a):
Alus napisał(a):
w epoce swobody seksualnej wszystko kojarzy sie z seksem, erotyką.

Winszuję.
Gratuluję też wyobraźni, która z lubością chce lizać z kolan księdza bitą śmietanę, a wstrętem napawa ją jedynie podmiana śmietany na krem do golenia.

Ohydne !!!

humalog napisał(a):
Homini...

Błagam! Przestań palic to zioło...ono naprawdę destrukcyjnie wpływa na Twoja tak juz słaba psychikę.

To nie zioło...to tylko pomylenie pojęć przez wypompowanego bioenergoterapeutę - zapewne wczoraj "uzdrowił" mnóstwo naiwnych :D
Ks L Misarczyk, egzorcysta w rozmowie (Nie bójmy się charyzmatów) z M. Jakimowiczem (GN) mówi własnie o takim zjawisku wypompowania.


N wrz 23, 2012 12:46
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Alus napisał(a):
Ks L Misarczyk, egzorcysta w rozmowie (Nie bójmy się charyzmatów) z M. Jakimowiczem (GN) mówi własnie o takim zjawisku wypompowania.


Nawiązujesz do wypowiedzi egzorcysty, bo wzmiankowany Ojciec Dyrektor, ks. Marcin K. jest egzorcystą? Jakie to ma przełożenie na niegodne praktyki uprawiane z dziećmi przez tego ostatniego?
I o jakie charyzmaty, u licha, może chodzić?
I jakie wypompowanie?

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


N wrz 23, 2012 13:18
Zobacz profil
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
homo_homini_canis_est napisał(a):
Alus napisał(a):
Ks L Misarczyk, egzorcysta w rozmowie (Nie bójmy się charyzmatów) z M. Jakimowiczem (GN) mówi własnie o takim zjawisku wypompowania.


Nawiązujesz do wypowiedzi egzorcysty, bo wzmiankowany Ojciec Dyrektor, ks. Marcin K. jest egzorcystą? Jakie to ma przełożenie na niegodne praktyki uprawiane z dziećmi przez tego ostatniego?
I o jakie charyzmaty, u licha, może chodzić?
I jakie wypompowanie?

"niegodne praktyki" - tylko dla tych co zawsze mają kudłate myśli i wszystko im się kojarzy z d**ą Maryny.
Dla tagich głupawa zabawa zawsze staje sie "niegodną praktyką" związaną z rozporkiem.


N wrz 23, 2012 14:07
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 13, 2012 12:36
Posty: 963
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Zastanawiające się właśnie dla mnie zrobiło, jak są kształtowani księża w seminariach, jeśli nie widzą problemu w nakazywaniu zlizywania śmietany ze swoich nóg ich wychowankom.
Bo przecież to chyba jest jakiś związek?
Tak jak się wychowa młodego księdza, taki on potem będzie w życiu.

_________________
Jezus Chrystus jest Panem Świata i Wszechświata, jest Królem Polski, mojej ukochanej Ojczyzny.
Króluj nam, Chryste !!


Wt wrz 25, 2012 6:33
Zobacz profil
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Zastanawiające jest jak ludzie trwają w swoim egoistycznym uporze postrzegania świata wedle własnego widzi mi się.
Wszystkie już media zmieniły opis i nie forsują, że dzieciaki zlizywały pianę z kolan.
Ale zmiana faktu przeszkadza w pałaniu "świętym oburzeniem" na księdza pedofila, który "zmusza do lizania mu kolan".


Wt wrz 25, 2012 7:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Kościół zareagował. Kolejnych "otrzęsin u salezjanów" nie będzie. "W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum" - napisał w oświadczeniu ksiądz Alfred F. Leja, który zajmował się sprawą.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... edzie.html

Bez przesady, zaraz zakazywać otrzęsin. Wystarczyłoby trochę zmienić ich program i już.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 25, 2012 8:11
Zobacz profil
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Jajko napisał(a):
Kościół zareagował. Kolejnych "otrzęsin u salezjanów" nie będzie. "W przyszłości tego rodzaju praktyki zostaną wycofane ze zwyczajów gimnazjum" - napisał w oświadczeniu ksiądz Alfred F. Leja, który zajmował się sprawą.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... edzie.html

Bez przesady, zaraz zakazywać otrzęsin. Wystarczyłoby trochę zmienić ich program i już.

Przy tej histerii w dziedzini seksu, erotyki, to i może dobrze.
Dzieciaki zapewne bawiły się wyśmienicie, a psychoza dorosłych pozbawia ich tego.


Wt wrz 25, 2012 9:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Sam kiedyś na obozie żeglarskim musiałem pocałować Prozerpinę w kolano. Żeby było ciekawiej, owo owłosione kolano jakiegoś grubego instruktora było posmarowane nie pianką do golenia, nie bitą śmietaną, ale towotem czy jakimś innym smarem. Tak więc dotykaliśmy tylko ustami tego smaru i zaraz je wycieraliśmy z obrzydzeniem. Nikomu z nas nie kojarzyło się to z jakimś wyuzdaniem, no ale po pierwsze to było daawno temu, po drugie jest to stary zwyczaj, po trzecie nie istniał wówczas w społeczeństwie stereotyp instruktora-pedofila.

Tu znalazłem scenariusz podobnych otrzęsin:

http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2480

Jest tam całowanie Neptuna w kolano (odwrotnie niż u mnie, ja kłaniałem się Neptunowi, a całowałem Prozerpinę). Moim zdaniem wszystko przez słuszny czy nie stereotyp księdza-pedofila.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt wrz 25, 2012 9:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Tu znalazłem scenariusz podobnych otrzęsin:

http://www.szkolnictwo.pl/index.php?id=PU2480

Jest tam całowanie Neptuna w kolano (odwrotnie niż u mnie, ja kłaniałem się Neptunowi, a całowałem Prozerpinę). Moim zdaniem wszystko przez słuszny czy nie stereotyp księdza-pedofila.[/quote]

Nie ma tu podobieństwa. Tu mamy inscenizację - hołd oddawany Neptunowi (nb. Dyrektor - kapitan nie występuje tu nawet jako Neptun, jest tym, który "czuwa by neptun był łaskawy".
U salezjanów mamy odrażający obrzęd inicjacji, w którym symboliczne przyjęcie do grona uczniów i uczennic szkoły odbywa się poprzez hołd oddawany Dyrektorowi - i to hołd polegający na zlizaniu na klęczkach śmietanki z kolana, czy też pianki do golenia imitującej śmietankę (jakby to miało znaczenie). Jakie to ma znaczenie, że "dzieci się świetnie bawiły"? Znam wielką ilość "świetnych zabaw dzieci", które są słusznie natychmiast przerywane przez wychowawców, rodziców, opiekunów czy nauczycieli - i to, ze "dzieci się świetnie bawią" nie ma znaczenia.

Co do tego, ze była to "głupawa zabawa" - chyba Alus to napisała. "Głupawa zabawa" to byłaby wówczas, gdyby zrobiły to II klasy pierwszym, kiedy nikt nie widzi. Jeśli takie rzeczy urządza Dyrektor i nauczyciele - a do tego jeszcze rodzice udają, że to jest ok - to nie jest żadna zabawa. Rodzicom powinien się pomóc kurator (o ile u nas byliby rzeczywiście kuratorzy z prawdziwego zdarzenia) a Dyrektor i nauczyciele - cóż, nie nadają się po prostu do szkoły czy do wychowywania dzieci. Ta szkoła powinna zostać rozwiązana.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Wt wrz 25, 2012 13:27
Zobacz profil
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Czy naprawdę tak trudno przyjąć fakty?? :o :o ....czy lepiej do koncepcji pasuje lizanie??
Wiadomym powszechnie jest, że na kolanach ksiedza była pianka do golenia - nikt, kto nie ma problemów psychicznych i prawidłwow funkcjonujący zmysł powonienia i smaku nie liże pianki.
Szukanie problemów po to aby tylko przywalić jest niesmaczne.
Nawet jajko, który z zapałem wyszukuje błędy, przestępstwa duchownych, nie postrzega głupawej zabawy jako zachowań z pogranicza erotyki, seksu.

Gdyby na tych zdjeciach siedziała młoda zgrabna laska z pianką na kolanach, nikt nawet by tych zdjęć nie dostrzegł.


Wt wrz 25, 2012 14:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
To chyba pytanie do ciebie Alus, przecież powszechnie są dostępne (i nawet tutaj były omawiane) zdjęcia z tej ceremonii.. dlaczego ci tak trudno przyjąć fakty?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt wrz 25, 2012 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Alus napisał(a):
Czy naprawdę tak trudno przyjąć fakty?? :o :o ....czy lepiej do koncepcji pasuje lizanie??

Do jakiej koncepcji? Lizanie widać na zdjęciach, śmietankę też. Czy to pianka do golenia miała imitować śmietankę, czy śmietanka miała imitować piankę... a co co w ogóle za problem? Jaka różnica? Jaka koncepcja? Istota jest nie skąd chemiczny substancji na kolanach, ale oddawanie hołdu na kolanach i lizanie, cmokanie jak pies zawał - pianki czy śmietanki z kolan Dyrektora - jako symboliczny obrzęd iniccjacji do grona uczniów i uczennic szkoły. To gimnazjum w cywilizowanym kraju, w XXI w., w Europie, czy sekta Niebo - z upokarzającym oddawaniem hołdu swojemu guru? Tylko nie pisz, że to "głupawa zabawa", w którą "dzieci doskonale się bawiły". Ukryta przemoc jest taką samą przemocą, a o tyle gorsza, ze trudna do identyfikacji i terapii.
O ile zdjęcia są szokujące, o tyle "list rodziców" i "wyjaśnienia szkoły" przerażają. To jest straszne. Dzieciom i rodzicom naprawdę potrzebna jest pomoc.

Cytuj:
Wiadomym powszechnie jest, że na kolanach ksiedza była pianka do golenia - nikt, kto nie ma problemów psychicznych i prawidłwow funkcjonujący zmysł powonienia i smaku nie liże pianki.
Szukanie problemów po to aby tylko przywalić jest niesmaczne.

A może nie pianka tylko żel? Może jeszcze jakiego producenta? Co to ma do rzeczy?

Cytuj:
Nawet jajko, który z zapałem wyszukuje błędy, przestępstwa duchownych, nie postrzega głupawej zabawy jako zachowań z pogranicza erotyki, seksu.

No i co w związku z tym? Nic akurat nie pisałem o seksie i erotyce. a nawet jakie to znaczenie? Całowanie jest zachowaniem seksualnym - czy całowanie w kolano przełożonych jest seksualnym zachowaniem społecznie przyjętym w Lubinie - nie wiem, nie byłem nigdy - być może jakaś specyficzna kultura tam panuje.

Cytuj:
Gdyby na tych zdjeciach siedziała młoda zgrabna laska z pianką na kolanach, nikt nawet by tych zdjęć nie dostrzegł.

A gdyby babcia miała wąsy....

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Wt wrz 25, 2012 14:54
Zobacz profil
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Nie ważne zatem co mówią uczestnicy owych otrześin - wązne co widac na zdjęciach...śmietankę :D
A traktowanie zabawy jako wymuszanie oddawania hołdu to już totalne przegięcie, koncepcja z którą nawet nie warto polemizować.


Wt wrz 25, 2012 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post Re: Uczniowie zlizują bitą śmietanę z kolan księdza-dyrektor
Alus napisał(a):
Nie ważne zatem co mówią uczestnicy owych otrześin - wązne co widac na zdjęciach...śmietankę :D

Faktem jest że na zdjęciach jest śmietanka, a czy miała imitować piankę, czy pianka (a może żel? to też różnica?) śmietankę - to jaka różnica? Ważne dla Ciebie żeby wciąż o śmietance... A dzieci, to pikuś.... śmietanka, pianka, śmietanka, może ktoś się znudzi i zamieciemy pod dywan. Dzieci za kilkanaście lat pójdą na terapie.
Cytuj:
A traktowanie zabawy jako wymuszanie oddawania hołdu to już totalne przegięcie, koncepcja z którą nawet nie warto polemizować.

Nie pisałem o wymuszaniu. Wymyślenie zabawy i formy inicjacji do grona uczniów i uczennic jako oddanie wiernopooddańczego hołdu dyrektorowi szkoły (nie Neptunowi, Jezusowi, św. Franciszkowi Salezemu czy innej symbolicznej postaci) - i fakt, że rodzice, nauczyciele i dzieci traktują to jako normę - wiele mówi o zaburzonym środowisku wychowawczym tych dzieci. Dzieci nie były do niczego zmuszane - chociaż ciekawe, czy rzeczywiście nie było tam żadnego niezaburzonego dziecka - w różnych sektach adepci i adepci też nie bywają w zmuszani i co z tego?To ukryta przemoc, nie wątpię, że większość dzieci się bawiła dobrze i tego nie zauważyły. Trudno od dziecka wymagać by było w stanie analizować po dorosłemu i w sposób dojrzały sytuację, a jakiej się znajduje. Od tego są dorośli.

_________________
Religia może być źródłem zarówno błędu, jak i mądrości i światła. Jej rola powinna polegać nie na wzbudzaniu poczucia nieomylności, lecz na budzeniu poczucia pokory.(R. Niebuhr)
------------------------
Reformowani.pl


Wt wrz 25, 2012 15:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 174 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL