Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 10, 2024 20:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona
 Ilość lekcji religii... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Ilość lekcji religii...
Religia i wiedza? Nie.

Szkoła jest od przekazywania dzieciom wiedzy, a nie "wiedzy". Chcecie się bawić w takie zajęcia? Proszę bardzo, jestem za tym żeby szkoła bezpłatnie udostępniała odpowiednie pomieszczenie ale poza zajęciami. Te same zasady co fakultety z innych przedmiotów. Nic by to przecież nie zmieniło, podobno zajęcia z religii są nieobowiązkowe, w Polsce wierzy 90% społeczeństwa, na religię dzieci chcą chodzić ... A teraz wychodzimy ze świata fantazji i przyznajemy, że takie zajęcie nie cieszyłyby się popularnością, a obecne rekordy popularności wynikają z planu zajęć i automatycznego wpisania.


N gru 21, 2014 22:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 28, 2013 13:05
Posty: 469
Post Re: Ilość lekcji religii...
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Religia i wiedza? Nie.

Szkoła jest od przekazywania dzieciom wiedzy, a nie "wiedzy". Chcecie się bawić w takie zajęcia? Proszę bardzo, jestem za tym żeby szkoła bezpłatnie udostępniała odpowiednie pomieszczenie ale poza zajęciami. Te same zasady co fakultety z innych przedmiotów. Nic by to przecież nie zmieniło, podobno zajęcia z religii są nieobowiązkowe, w Polsce wierzy 90% społeczeństwa, na religię dzieci chcą chodzić ... A teraz wychodzimy ze świata fantazji i przyznajemy, że takie zajęcie nie cieszyłyby się popularnością, a obecne rekordy popularności wynikają z planu zajęć i automatycznego wpisania.

I co z tego, że jesteś za tym czy za sratym?
Konstytucja gwarantuje mi- rodzicowi prawo wychowywania własnych dzieci i decydowania czy chcę dla nich lekcji religii. Ty możesz decydować w tym zakresie odnośnie swoich dzieci.

_________________
laudare benedicere praedicare


N gru 21, 2014 23:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Ilość lekcji religii...
Wow twój komentarz jest taki fajny "Co z tego, że jesteś za tym czy za sratym". Pomyślałeś, że żyjąc w demokratycznym kraju to za czym jestem ma znaczenie?

Co do konstytucji to oprócz znajomości artykułu 48 zapoznaj się <w tej kolejności> z art. 32; 31 i 53.
Problem?


Pn gru 22, 2014 0:04
Zobacz profil
Post Re: Ilość lekcji religii...
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Religia i wiedza? Nie.

Szkoła jest od przekazywania dzieciom wiedzy, a nie "wiedzy".

Dla ciebie to "wiedza", a dla nas wiedza. Wszystko zależy od punktu widzenia, bo np. ja za "wiedzę" uważam teorię ewolucji. :)

Cytuj:
Chcecie się bawić w takie zajęcia? Proszę bardzo, jestem za tym żeby szkoła bezpłatnie udostępniała odpowiednie pomieszczenie ale poza zajęciami.

Natomiast ja jestem za obecnym stanem. I co teraz?

Cytuj:
A teraz wychodzimy ze świata fantazji i przyznajemy, że takie zajęcie nie cieszyłyby się popularnością, a obecne rekordy popularności wynikają z planu zajęć i automatycznego wpisania.

Masz jakieś konkretne dane, a nie własne przekonania, które potwierdzą tę tezę?


Pn gru 22, 2014 10:50

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Ilość lekcji religii...
Cytuj:
Dla ciebie to "wiedza", a dla nas wiedza. Wszystko zależy od punktu widzenia, bo np. ja za "wiedzę" uważam teorię ewolucji. :)


Mam nadzieję, że jesteś równie sceptyczny wobec grawitacji i jak na religii powiedzą "Człowiek latać może" to ty natychmiast wystrzelisz w kosmos i zawstydzisz każdego niedowiarka.

Religia jak sami mówicie opiera się na wierze więc do takiej sytuacji jak najbardziej dojść może.


Cytuj:
Natomiast ja jestem za obecnym stanem. I co teraz?


Czyli przyznajesz, że religie w państwie które powinno być neutralne jest obowiązkowa, a Kościół Katolicki jest uprzywilejowany.


Cytuj:
Masz jakieś konkretne dane, a nie własne przekonania, które potwierdzą tę tezę?


Zanim zacznę się bawić w wypytywanie uczniów czy mają ochotę łazić na religię, a może do domu wrócić wcześnie, oczekuję z twojej strony uzupełnienia każdej tezy jaką wygłosiłeś o odpowiednie dowody (odpowiednich postów w których wygłaszałeś swoje opinie poszukaj sobie sam).


Pn gru 22, 2014 11:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
Konkretnych danych nie ma (jak mniemam), ale wystarczy odrobina logicznego pomyślunku, by dojść do wniosku, który wysunął Prawdziwie_N. Skoro:
- regularnie praktykuje mniej niż 1/3 Polaków (tak Yarpen, mniej niż 1/3 a nie niemal 2/5 jak FAŁSZYWIE podają niektórzy, czy też niemal 2/5 katolików, jak Ty FAŁSZYWIE podajesz),
- odprowadzanie na zajęcia z indoktrynacji religijnej odbywające się poza szkołą wymaga czasu i wysiłku od rodziców,
- część starszych dzieci chodziłaby na takie zajęcia samodzielnie (i nie zawsze dochodziła),
- zniknąłby powód niewyobcowywania dziecka z grupy (chodzi zwłaszcza o młodsze dzieci),
- nie byłoby pustej godziny w środku lekcji, podczas której nie ma co zrobić z dzieckiem (nie wszędzie działają świetlice szkolne)

to trudno przypuszczać, że na lekcje religii będzie chodzić tyle samo dzieci co dziś. Nie sądzisz? Czy też będziesz się upierał, że nie ma danych??? Dane są, tylko trzeba je LOGICZNIE połączyć w całość, z czym niektórzy mają spore kłopoty.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 22, 2014 11:03
Zobacz profil
Post Re: Ilość lekcji religii...
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Cytuj:
Natomiast ja jestem za obecnym stanem. I co teraz?


Czyli przyznajesz, że religie w państwie które powinno być neutralne jest obowiązkowa, a Kościół Katolicki jest uprzywilejowany.

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. To dlatego, że po pierwsze, to "neutralność" obowiązuje władze RP, które mają zachowywać "bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym" (art. 25 p. 1 Konstytucji). Po drugie zaś, to w kwestii nauczania reglii w szkołach nie ma żadnego "uprzywilejowania" Kościoła katolickiego, ponieważ: "Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole(...)" (art. 53 p. 4 Konstytucji RP). Z tego zaś, co mi wiadomo, z tego prawa korzystają między innymi prawosławni i luteranie.

Cytuj:
Cytuj:
Masz jakieś konkretne dane, a nie własne przekonania, które potwierdzą tę tezę?

Zanim zacznę się bawić w(...)

Czyli powiedziałeś to na podstawie własnego widzimisię. Nic więcej nie chciałem wiedzieć.


Pn gru 22, 2014 11:32

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Ilość lekcji religii...
Cytuj:
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. To dlatego, że po pierwsze, to "neutralność" obowiązuje władze RP, które mają zachowywać "bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym" (art. 25 p. 1 Konstytucji). Po drugie zaś, to w kwestii nauczania reglii w szkołach nie ma żadnego "uprzywilejowania" Kościoła katolickiego, ponieważ: "Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole(...)" (art. 53 p. 4 Konstytucji RP). Z tego zaś, co mi wiadomo, z tego prawa korzystają między innymi prawosławni i luteranie.


Po pierwsze gdzie ja zabroniłem wam prowadzenia zajęć z lekcji religii w szkole? Chcecie to jestem za tym ale po zajęciach obowiązkowych. Jeżeli wsadzacie lekcję religii w środek dnia, to jest coś nie tak. Fakultety z matematyki też może niech się znajdą pomiędzy innymi lekcjami, kto chce ten pójdzie, a kto nie chce i otrzyma zgodę rodziców to będzie mógł sobie poczekać 2h?


No i jednak warto zapoznać się jeszcze z:
Cytuj:
Co do konstytucji to oprócz znajomości artykułu 48 zapoznaj się <w tej kolejności> z art. 32; 31 i 53.




Chyba rozumiesz co to znaczy?
Rodzice mają prawo polać wodą swoje dziecko(art.48), ale te zgodnie z art.32 jest równe wobec prawa, tym samym jego wolność podlega ochronie prawnej, zatem niewolno zmuszać je do niczego czego prawo mu nie nakazuje. Natomiast art.53 mówi
Cytuj:
Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
czyli uczestnictwo w zajęciach religii jest nieobowiązkowe, a ignorowanie woli dziecka do nieuczęszczanie na te zajęcia jest niezgodne z konstytucją.


Cytuj:
Czyli powiedziałeś to na podstawie własnego widzimisię. Nic więcej nie chciałem wiedzieć.


Własne widzimisię powiadasz? Zdaje mi się, że nawet uczniem byłem i zajęciach z religii uczestniczyłem.

Gimnazjum - prywatne, jedne z najlepszych w województwie. Przedmiot:
a) matematyka - nauczyciel bardzo fajny, konkretnie przygotowywał nas do wszelkich konkursów i egzaminów na naprawdę wysokim poziomie; na zajęciach każdy chciał dostać dodatkowe zadanie, do tablicy wszyscy chętni i tak dalej. Fakultety? 15 osób łącznie ze wszystkich klas 3 roczników. Klasy 16 osobowe po 3 na rocznik co daje 144 osoby czyli żałosne 10,5% chętnych. Warto dodać, że zajęcia zaczynały się codziennie o 8 rano i kończyły coś pomiędzy 14 i 15 dla każdego.

b) religia - tutaj dam większy rozmach:
klasy 4-6 podstawówki: dzieci gadają między sobą olewając "nauczanie" katechetki chyba, że mówiła jakąś historię biblijną (ah te zamiłowanie dzieci do opowiastek :) - klasa 30 osobowa

1-3 gimnazjum: 2 osoby słuchają nauczyciela, reszta zajmuje się sobą - klasa 16 osobowa

1-3 liceum - 3-4 osoby (jedna osoba zmieniła profil i do nas przyszła w II klasie) aktywnie biorą udział;Po tym jak powiedziałem, że jestem ateistą, do swojego ateizmu przyznało się jeszcze kilka osób (oprócz mnie jak teraz pobieżnie sobie przypominam były to jeszcze 4 albo 6 osoby); reszta aktywnie uczestniczyła w dyskusji między sobą :) - klasa 32 osoby.

Chyba na tej podstawie mam prawo oszacować ilość chętnych do siedzenia dodatkowej godziny w szkole?


Pn gru 22, 2014 12:03
Zobacz profil
Post Re: Ilość lekcji religii...
Prawdziwie_nieprawdziwy napisał(a):
Cytuj:
Nie bardzo rozumiem co masz na myśli. To dlatego, że po pierwsze, to "neutralność" obowiązuje władze RP, które mają zachowywać "bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym" (art. 25 p. 1 Konstytucji). Po drugie zaś, to w kwestii nauczania reglii w szkołach nie ma żadnego "uprzywilejowania" Kościoła katolickiego, ponieważ: "Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole(...)" (art. 53 p. 4 Konstytucji RP). Z tego zaś, co mi wiadomo, z tego prawa korzystają między innymi prawosławni i luteranie.

Po pierwsze gdzie ja zabroniłem wam prowadzenia zajęć z lekcji religii w szkole?

Dalej nie wiem o czym piszesz. Tym razem daletgo, że nigdzie nie stwierdziłem, że zabraniasz nam prowadzenia katechez w szkołach.

Cytuj:
Chcecie to jestem za tym ale po zajęciach obowiązkowych.

Ponieważ?

Cytuj:
Jeżeli wsadzacie lekcję religii w środek dnia, to jest coś nie tak.

Ponieważ?

Cytuj:
No i jednak warto zapoznać się jeszcze z:
Cytuj:
Co do konstytucji to oprócz znajomości artykułu 48 zapoznaj się <w tej kolejności> z art. 32; 31 i 53.

No więc zapoznałem się. W czym jest problem?

Cytuj:
Chyba rozumiesz co to znaczy?
Rodzice mają prawo polać wodą swoje dziecko(art.48), ale te zgodnie z art.32 jest równe wobec prawa, tym samym jego wolność podlega ochronie prawnej, zatem niewolno zmuszać je do niczego czego prawo mu nie nakazuje. Natomiast art.53 mówi
Cytuj:
Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
czyli uczestnictwo w zajęciach religii jest nieobowiązkowe, a ignorowanie woli dziecka do nieuczęszczanie na te zajęcia jest niezgodne z konstytucją.

Jak widzę art 48 Konstytucji masz jednak w... głębokim niepoważaniu. Przypomnę Ci jego treść:

Art. 48.
Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.


Przypominam, gdybyś zapomniał, że słowo "powinno" nie oznacza "ma obowiązkowo". Dlatego rodzic ma pełne prawo zapisać swoje pociechy na katechezy, a dziecko ma obowiązek uczestnictwa w nich.

Cytuj:
Cytuj:
Czyli powiedziałeś to na podstawie własnego widzimisię. Nic więcej nie chciałem wiedzieć.

Własne widzimisię powiadasz? Zdaje mi się, że nawet uczniem byłem i zajęciach z religii uczestniczyłem.

No patrz, ja też uczniem byłem i uczestniczyłem. :D

Cytuj:
Chyba na tej podstawie mam prawo oszacować ilość chętnych do siedzenia dodatkowej godziny w szkole?

Na tej podstawie to możesz jedynie ocenić zachowanie uczniów i zdolność nauczyciela do zapanowania nad klasą. Nic więcej.


Pn gru 22, 2014 12:42
Post Re: Ilość lekcji religii...
Yarpen_Zirgin napisał(a):
rodzic ma pełne prawo zapisać swoje pociechy na katechezy, a dziecko ma obowiązek uczestnictwa w nich.
Rodzice maja prawo, lecz dziecko nie ma obowiązku. Ale o tym sza ;)


Pn gru 22, 2014 12:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ilość lekcji religii...
Dziecko pozostające pod władzą rodzicielską winno rodzicom posłuszeństwo (Kodeks rodzinny i opiekuńczy).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 22, 2014 12:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
To nie było widzimisię, tylko logiczna analiza sytuacji, którą ja rozłożyłem na czynniki pierwsze. Oczywiście, Yarpen, ignorujesz niewygodne wpisy, fakty i konkluzje. Tak najwygodniej.


Johnny: niemniej rodzicom nie wolno zmuszać dziecka do praktyk religijnych, jeśli one sobie tego nie życzą (Konstytucja - nieco wyżej niż kodeks rodzinny)

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 22, 2014 12:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So sty 04, 2014 22:42
Posty: 396
Post Re: Ilość lekcji religii...
Cytuj:
Dalej nie wiem o czym piszesz. Tym razem daletgo, że nigdzie nie stwierdziłem, że zabraniasz nam prowadzenia katechez w szkołach.


Stwierdziłeś.

Cytuj:
Ponieważ?

A co ci szkodzi skoro religia podobno jest nieobowiązkowa? Frekwencja była by przecież taka sama...

Cytuj:
Jak widzę art 48 Konstytucji masz jednak w... głębokim niepoważaniu. Przypomnę Ci jego treść:


Dobrze, że ty przejmujesz się art.32, 31 i 53.

Rodzic ma prawo polać głowę wodą i o tym mówi artykuł 48. Natomiast praktyki religijne są wolą dziecka zgodnie z artykułami 32, 31 i 53.

Cytuj:
Na tej podstawie to możesz jedynie ocenić zachowanie uczniów i zdolność nauczyciela do zapanowania nad klasą. Nic więcej.


Na tej podstawie mogą oszacować ilość chętnych do spędzenia dodatkowej godziny w szkole.


Pn gru 22, 2014 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Ilość lekcji religii...
A czy wolno im zabronić dziecku pojechać sobie na autostop albo zmusić je do przeprowadzki? Konstytucja zapewnia bowiem każdemu swobodę poruszania się po terytorium kraju oraz wyboru miejsca pobytu.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn gru 22, 2014 13:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
Autostop czy przeprowadzka (w sensie: samodzielne życie) to narażenia dziecka na potencjalne niebezpieczeństwo.
Nieuczestnictwo w obrzędach nie niesie takiego niebezpieczeństwa.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn gru 22, 2014 13:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL