Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 19:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Ilość lekcji religii... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
medieval_man napisał(a):
To po co odpowiadasz? I to nie na temat?
Zauważ:
- moje pytanie dotyczyło konsekwencji wynikającej z własnych przekonań.
- Twoje pytanie dotyczy oceny czyichś przekonań. To dwie zupełnie różne rzeczy.


Moim zdaniem to się jednak mieści w temacie. Chodzi o sposób przekazywania wartości. A to jest istotne. Dasz radę odpowiedzieć?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sty 11, 2015 23:44
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 11, 2015 0:08
Posty: 37
Post Re: Ilość lekcji religii...
Nie, nie jest do niczego zobowiązany. Rodzic powinien wychować dziecko na jak najlepszego człowieka a nie wciskać mu swoje myśli. Może mu zależeć ale nie musi zależeć jego dziecku które przecież może mieć własne wartości. Gdyby wszyscy robili jak ty nam tu mówisz nie było by żadnego rozwoju mysli. Pustosłowie dla twojego katolickiego umysłu do którego docierają tylko słowa z ambony.


Ostatnio edytowano N sty 11, 2015 23:53 przez Arbacluce, łącznie edytowano 1 raz



N sty 11, 2015 23:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
To trochę tak, jakby wegetarianin, weganin, czy inny odmieniec żywieniowy żywił swe dziecko tylko i wyłącznie tak jak siebie, nawet nie informując go, że można jeść coś innego niż soję.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


N sty 11, 2015 23:51
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ilość lekcji religii...
Arbacluce napisał(a):
Nie, nie jest do niczego zobowiązany
Czyli rodzic, który wyznaje pewne wartości, nie może Twoim zdaniem sygnalizować swojego stosunku do nich swojemu dziecku?
Ma ukrywać przed swoim dzieckiem, jakie wartości czy treści kierują jego życiem?

Więc jeśli jesteś uczciwym człowiekiem i uczciwość ma dla Ciebie w Twoim życiu kolosalne znaczenie to czy brak wychowania dziecka w duchu stawiania uczciwości na pierwszym miejscu nie byłby z Twojej strony jakimś zakłamaniem?

Jajko napisał(a):
To trochę tak, jakby wegetarianin, weganin, czy inny odmieniec żywieniowy żywił swe dziecko tylko i wyłącznie tak jak siebie, nawet nie informując go, że można jeść coś innego niż soję.

Cgyba Ty naprawdę nie czytasz.
Czy ja może jednak napisałem o tym, że rodzic powinien dzielić się z dzieckiem wartościami jakie wyznaje?
A oczywiście wychowywać najlepiej jak potrafi?
Jajko napisał(a):
Moim zdaniem to się jednak mieści w temacie. Chodzi o sposób przekazywania wartości. A to jest istotne. Dasz radę odpowiedzieć?

W Twoim przykładzie nie chodzi o sposób, ale o ocenianie tych treści z zewnątrz.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


N sty 11, 2015 23:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
Z jakiego zewnątrz? Bo nie rozumiem. Dasz radę odpowiedzieć na pytanie z przykładu (nawet jeśli rozumiesz jego cel inaczej niż ja)?

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sty 12, 2015 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 11, 2015 0:08
Posty: 37
Post Re: Ilość lekcji religii...
@mediaval_man
Wiedziałem że tak odpiszesz, popadasz ze skrajności w skrajność nie jest zobowiązany to nie znaczy że ma to ukrywać, widać że jesteś jednym z tych gorszych religijnie ludzi. Skończyłem dyskusję. Mam nadzieję że nigdy nie będzie mi dane spotkać ludzi takich jak ty.


Pn sty 12, 2015 0:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ilość lekcji religii...
Czyli brak argumentów?
Nie szkodzi. Jestem przyzwyczajony przez ateistów.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn sty 12, 2015 0:08
Zobacz profil WWW
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Ilość lekcji religii...
Jajko napisał(a):
Med: czy wierzący w Allacha i hurysy powinien powiedzieć dziecku:
1. Jak się wysadzisz zabijając niewiernych to pójdziesz do nieba, gdzie czekają na Ciebie 72 piękne hurysy, gotowe na każde Twe skinienie.
czy może:
2. My tu wierzymy, że jak się wysadzisz zabijając niewiernych to pójdziesz do nieba, gdzie czekają na Ciebie 72 piękne hurysy, gotowe na każde Twe skinienie. Ale nie wiemy tego na pewno.


Dasz radę dać jasną odpowiedź?

Jeśli wierzący muzułmanin traktuje swoją wiarę poważnie, to powinien przekazywać ją swojemu dziecku.
Nie wiem czy dogmat o 72 hurysach i niebie za wysadzenie siebie i zabicie przy okazji niewiernych należy do istoty islamu czy też jest jego wypaczeniem.

Jesli jednak wybierać jeden ze sposobów to ten drugi świadczy o tym, że tak naprawdę ów muzułmanin nie wierzy w to, co mówi dziecku, tylko wyraża przypuszczenie.
Pierwszy sposób jest wyrażeniem swojego wewnętrznego przekonania, ale nadal nie jest nakazywaniem dziecku, by się wysadziło.
Zadowolony?

A teraz Ty odpowiedz na moje pytanie. Ciekaw jestem czy myślisz podobnie jak Twój kolega.
8)

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


Pn sty 12, 2015 0:16
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Ilość lekcji religii...
Nie rozumiem dlaczego muzułmanin mówić, "wierzymy, że cośtam" tak naprawdę nie wierzy w to?? Jak Ty wypowiadasz tzw. credo (NIE WIEDZĄC przecież czy to prawda czy nie, no bo skąd), to nie wierzysz w to co mówisz???


Ale na które pytanie mam odpowiedzieć, bo nie śledziłem Twojej dyskusji, a padło w niej sporo pytań.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Pn sty 12, 2015 0:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 20, 2015 10:10
Posty: 1
Post Re: Ilość lekcji religii...
Jestem osobą wierzącą, natomiast jeżeli chodzi o lekcję religii ona nie powinna być obowiązkowa. Wśród młodych osób ostateczną decyzję powinni podejmować rodzice. A w dalszym etapie nauki już sami uczniowie czy chcą brać udział w katechezie.


Wt sty 20, 2015 10:13
Zobacz profil
Post Re: Ilość lekcji religii...
Avram napisał(a):
Jestem osobą wierzącą, natomiast jeżeli chodzi o lekcję religii ona nie powinna być obowiązkowa.

I nie jest.

Cytuj:
Wśród młodych osób ostateczną decyzję powinni podejmować rodzice. A w dalszym etapie nauki już sami uczniowie czy chcą brać udział w katechezie.

Takie regulacje istnieją w polskim prawodawstwie, że rodzice podejmują taką decyzję do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności.


Wt sty 20, 2015 10:28

Dołączył(a): Cz paź 31, 2013 16:35
Posty: 143
Post Re: ilość lekcji religii...
Archa napisał(a):
U nas na lekcji religii w przedszkolu na Mokotowie katechetka wpadła w szał. Zwyzywała sąsiadki córkę od debilek, grzesznic, kretynek i dziwek....

Duchowni, katecheci najczęściej nie posiadają wykształcenia pedagogicznego , nierzadko nie radzą sobie z dziećmi i młodzieżą, pobierają uposażenie dyplomowanego nauczyciela nie przechodząc stopniowej gradacji jak każdy nauczyciel stażysta.
Czy Chrystus nauczał za pieniądze, czy gromadził majątki?
Duchowni, są tak nienasyceni, że nawet religii uczą za wypasioną kasę.... przecież właśnie o to chodzi , o kasę...


Wt lut 03, 2015 4:13
Zobacz profil
Post Re: Ilość lekcji religii...
Za to ty pracujesz tylko jako wolontariusz za "dziekuje".


Wt lut 03, 2015 7:21
Post Re: ilość lekcji religii...
leon999 napisał(a):
Archa napisał(a):
U nas na lekcji religii w przedszkolu na Mokotowie katechetka wpadła w szał. Zwyzywała sąsiadki córkę od debilek, grzesznic, kretynek i dziwek....

Duchowni, katecheci najczęściej nie posiadają wykształcenia pedagogicznego(...)

Nieprawda. Zarówno księża jak katecheci świeccy mają w czasie studiów kurs pedagogiki.

Cytuj:
Czy Chrystus nauczał za pieniądze, czy gromadził majątki?

Hm...
1 Kor 9,13-14
13. Czyż nie wiecie, że ci, którzy trudzą się około ofiar, żywią się ze świątyni, a ci, którzy posługują przy ołtarzu, mają udział w /ofiarach/ ołtarza?
14. Tak też i Pan postanowił, ażeby z Ewangelii żyli ci, którzy głoszą Ewangelię.


Wt lut 03, 2015 7:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: ilość lekcji religii...
leon999 napisał(a):
Czy Chrystus nauczał za pieniądze, czy gromadził majątki?


W trakcie misji Chrystus był utrzymywany przez tych, których nauczał, bo przecież sam nie pracował. Majątku zapewne nie miał, ale z pewnością nie był biedny - biednych raczej nie wyzywa się od "żarłoków" (Mt 11, 19; Łk 7, 34).

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt lut 03, 2015 8:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 279 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL