Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 8:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Pytania-udzielicie odp? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn kwi 17, 2006 6:27
Posty: 5
Post Pytania-udzielicie odp?
Obawiam się, że mój post wyda się Wam bardzo głupi (:
Ale nie mnie to oceniać-w każdym razie mam nadzieję,że pomożecie.

W tym roku idę do bierzmowania (21.05) czyli już niedługo (:
Musimy mieć 'dokumenty dojrzałości' [nasze zeszyty] chodzimy na różne spotkania i dostajemy różnego rodzaju znaczki,któe mamy wkleić do zeszytu. Ostatnio dostaliśmy obrazki z pytaniami:

1.Jaka jest Wasza postawa wobec lekcji religii? :lol:

Chodzi oto,że u Nas w szkole chodząc na religię nic z niej nie wynosimy. Może przesadziłam..Ale sytuacja jest dziwna. Nauczycielka daje sobie wchodzić na głowe, najczęściej krzyczy,a cała reszta nic nie robi w ogóle nie słuchając bądź obrażając-mamy nowego księdza i nie mogę tego napisać-więc co? Mam kłamać??

2. Czy jesteście przejęci katechizacją tak jak 12-letni Jezus w świątyni?
3. Czy uczęszczacie pilnie na naukę religii w szkołach i parafiach?
4. Czy pomagają Wam wasi rodzice? :lol:

Wiem,że powinnam odpowiedzieć na te pytania sama^^ oczywiście to zrobię,ale chciałabym wiedziec co o tym sądzicie...
:lol:

____________
Pozwolę sobie zabrać temat do działu bardziej pasującego niż duchowość, zachęcam jednocześnie do zapoznania się z tematami podobnymi już istniejącymi w tym dziale.
Pozdrawiam
zielona_mrowka - moderator

_________________
Laura:)


Pt maja 05, 2006 13:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 7:31
Posty: 555
Post 
Pozwolę sobie zamiast odpowiedzi na małą refleksję.
wydaje mi się, że lepiej dla przekazywania wiary było, gdy katechezy odbywały się w salkach przy domach parafialnych... :-|


Pt maja 05, 2006 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 9:12
Posty: 21
Post 
Jeśli te pytania mają na celu reflekcje nad życiem, to musisz sobie odpowiedzieć na nie sama. Ja na twoim miejscu napisałabym prawdę, zaznaczając, że jeśli np. to ty przeszkadzasz w lekcji to przestaniesz to robić. Nie ma sensu oszukiwać samej siebie a tym bardziej księdza.

_________________
Chwała Panu !!


Pt maja 05, 2006 14:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post Re: Pytania-udzielicie odp?
Laur_a napisał(a):
Wiem,że powinnam odpowiedzieć na te pytania sama^^ oczywiście to zrobię,ale chciałabym wiedziec co o tym sądzicie...

Sądzę, że nikt dojrzały religijnie, za Ciebie nie będzie. W pierwszym punkcie powinnaś napisać prawdę, że Twoja postawa wobec religii sprowadzała się m.in. do biernego przyglądania się obrażaniu katechetki.
Na bierzmowanie powinnaś poczekać jeszcze kilka lat.

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Pt maja 05, 2006 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 17, 2006 6:27
Posty: 5
Post 
Oj oj nie nie !!
Ja jej nie obrażam :)
W klasie są osoby ktore to robą a reszta nic nie moze zrobić
Jasne starami sie innych uciszyć,ale to nic nie daje

_________________
Laura:)


Pt maja 05, 2006 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 06, 2006 12:28
Posty: 8
Post 
Witam!
Wprawdzie ja bierzmowanie mam już po sobie. W gimnazjum miałem fajnego księdza, który w jakims stopniu przygotował nas do bierzmowania. Nie trzeba było się uczyc na pamięc, ale wszystko sprowadzało się do swobodnych rozmów o wierze.
Moja kjlasa była spokojna, ale ten sam rocznik równoległy do mojej klasy nie był juz taki spokojny. Na kazdej lekcji coś sie działo, na kazdej lekcji był dyrektor itp.
Co mnie zdziwiło, to to, ze osoby, które do kościoła nie chodziły, na katechezie robiły rózne głupoty do bierzmowania przystąpiły. Przystąpiły, bo ksiądz nie chciał im robić problemów. Może w przyszłości zmądrzeją. Nie wiem, czy dobrze zrobił, ale chyba nie, bo jaki jest sens bierzmować ludzi, którzy wcale sie tym nie interesują. Po bierzmowaniu tak samo żyją daleko Boga, jak żyli...
Teraz w liceum mam klasę, która w małym stopniu jest zainteresowana religią. Tyle, ze księdzu nic nie robią. Ale jest to dla mnie troche dziwne, że w ciągu roku szkolnego może kilka razy jest taka normalna religia. Tak to ksiądz przychodzi i kompletnie nic... Sprawdzi obecność i każdy robi co chce...
To może troche zniechęcać. Tym którzy są zainteresowani to na własną ręke muszą sobie poczytać, przyswoić pewne informacje...
Nie mi jest dane oceniac takie sytuacje, ale w moich oczach nie najlepiej to wygląda...

_________________
„Szatan jest jak pies na łańcuchu, póki się do niego nie zbliżysz, to cię nie uchwyci!”


N maja 07, 2006 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 14, 2006 19:49
Posty: 12
Post Re: Pytania-udzielicie odp?
Laur_a napisał(a):
1.Jaka jest Wasza postawa wobec lekcji religii? :lol:


Ja odbieram to pytanie tak, że nie chodzi w nim o to, "co robię na lekcjach religii" lub też "co z nich wynoszę", lub może inaczej: pytanie nie dotyczy lekcji religii konkretnie u Ciebie w szkole, ale ogólnie przedmiotu jako całości. Dlatego bym napisała o moim osobistym stosunku do treści, jakie są przekazywane w ramach lekcji religii w szkole.
To jest oczywiście moja subiektywna opinia, po prostu mówię, jak ja odbieram tę sprawę...
Na koniec historia związana z moim bierzmowaniem (rok 1994) i przygotowaniami do tego Sakramentu:
Przygotowania (a raczej pseudoprzygotowania, ale o tym za chwilę) odbywały się na gruncie szkolnym, więc do bierzmowania przystąpiłam z całą klasą. Nie było żadnych konkretnych przygotowań, spotkań formacyjnych, egzaminów i żadnych takich rzeczy, jakie teraz są stosowane w parafiach (w mojej przygotowania do bierzmowania trwają rok, raz w tyg. są spotkania, niezależnie od katechezy w szkołach). A u nas ksiądz po prostu zrobił kartkówkę z religii i kto dostał min. 3, był dopuszczony do bierzmowania. I to całe przygotowania...

_________________
Jezus jest Panem


Pn maja 22, 2006 17:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL