Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 04, 2024 19:10



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Świadkowie Jehowy. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 12, 2009 14:44
Posty: 218
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism,nie unoś się tak.Twoje "doniosłe" wypowiedzi są poniekąd poniżające.Zarzucasz ŚJ,że za wszelką cenę próbują udowodnić swoje racje,tymczasem Ty zachowujesz się tak samo i jeszcze się wkurzasz.
Dzieckiem nie jestem i wiem o jakiej tradycji mówił Jezus.Co prawda nie znam zbyt dobrze Tradycji ani tradycji KK,ale jeśli już wspomniałeś o "święconce",to czy jesteś pewien,że apostołowie mówili coś w tej sprawie?


Wt maja 11, 2010 14:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 30, 2010 15:23
Posty: 78
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):

Prawosławni są Kościołem takim samym jak Rzymskokatolicki, nastąpiła schizma i wtedy był rozłam, ale wywodzą się od tych samych chcrześcijan co my.

Każdy wywodzi się od tych chrześcijan

Cytuj:
Z protestantami jest już kłopot, są uznawani za Kościół ale niestety podważyli oni kilka prawd teologicznych, zanegowali kilka dogmatów które są od dawna i do dziś w Kościele Wschonim i Zachodnim. Kościoł Katolicki nie naucza nienawiści do żadnego wyznania które powołuje się na Chrystusa. Z tym, że protestantami określa się teraz każdą społeczność która nie jest katolicka ani prawosławna, nawet śJ. Też tak mawiają.


Trzeci raz już pytam i znów żadnej odpowiedzi.
czy protestanci to sekta?


Wt maja 11, 2010 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 30, 2010 15:23
Posty: 78
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):
el55,
Zanim ja cokolwiek jeszcze odpowiem, Ty mi najpierw odpowiedz czy jesteś świadkiem Jehowy. Po raz trzeci chyba już pytam.

to ty nie próbujesz nawracać ŚJ ?
A co na to Jezus.?
A Żydów próbowałbyś przekonać do swoich wierzeń.?
Czy też nie zasługują na taką łaskawość bo nie ma sensu.?
Po co wszedłeś na temat o ŚJ skoro nie chcesz z nimi rozmawiać?(przypominam tytuł wątku "Świadkowie Jehowy)


Cytuj:
A czy z Tobą jeszcze zamienię tutaj słowo, to się zastanowię, czas pokaże, po prostu Twoja logika myślenia i pisania nasuwa mi zdania ze św.Pawła i chyba innych jeszcze, te o "mącicielach"...

dzięki za łaskawość .
Nie musisz zamieniać ze mną słowa ....
Ale jeśli chciałbyś w swojej łaskawości to chętnie będę pytał dalej.
Zawsze ciekawiły mnie kategoryczne opinie innych .

Cytuj:
Przepraszam ale tak mi się nasuwa. Mieszasz ile wlezie. Odpowiadam Ci jak tylko umiem najprościej, piszę sporo, .

ja mieszam ?
ja pytam.

to nie ja podawałem definicje sekty a potem nie potrafiłem powiedzieć czy żydzi to sekta.
Jeśli coś twierdzisz to musisz mieć uzasadnienie .Inaczej to tylko demagogia.


Wt maja 11, 2010 14:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):
Nie wiem czy nawet najlepszy teolog i dyskutant nawrócił jakiegoś `świadka Jehowy`. Raczej nie.
Na tym to polega. Jeżeli członek... danej organizacji sam się nie ocknie, to dyskusje z nim mają mały sens. Choć kto wie, może gdzieś komuś udało się.
Jeśli ktoś rozmawia MERYTORYCZNIE to wszystko się da (viewtopic.php?p=514467#p514467).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 11, 2010 15:04
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Rozmawiaj merytorycznie zatem. Bo ja to cały czas robię, ale jeżeli mówię komuś "koń", a ktoś uparcie czyta "królik", to trudno się nie zdenerwować. Ostatecznie stwierdzi, że jestem agresywny i zakłamany, bo tym kończą się dyskusje ze śJ. Jeżeli wejdzie się w rzeczywiście wnikliwą i obszerną rozmowę.

Na przykład:
"Trzeci raz już pytam i znów żadnej odpowiedzi.
czy protestanci to sekta?"
Dodaj do tego `tradycję` i masz komplet.

A nie mówiłem? Teraz dopiero czytam wszystko...
"DanRism,nie unoś się tak.Twoje "doniosłe" wypowiedzi są poniekąd poniżające"

Po co tutaj piszę? A piszę bo nie miałem co robić, a tematyka jest mi bliska, lubię apologetykę, spontanicznie się odniosłem do paru spraw. Z założeniem, że czytelnicy znają cytaty z "gwozdziami" i inne. Jestem katolikiem, przewalanie się cytatami nie jest w mojej domenie. Dla mnie Pismo jest jak powietrze, nie jak kodeks drogowy, wyuczony.


Wt maja 11, 2010 16:24
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Tutte napisał(a):
DanRism,nie unoś się tak.Twoje "doniosłe" wypowiedzi są poniekąd poniżające.Zarzucasz ŚJ,że za wszelką cenę próbują udowodnić swoje racje,tymczasem Ty zachowujesz się tak samo i jeszcze się wkurzasz.
Dzieckiem nie jestem i wiem o jakiej tradycji mówił Jezus.Co prawda nie znam zbyt dobrze Tradycji ani tradycji KK,ale jeśli już wspomniałeś o "święconce",to czy jesteś pewien,że apostołowie mówili coś w tej sprawie?


Już tutaj pisałem, że my, w Kościele, nie wyznajemy `kultu księgi`, my wyznajemy Chrystusa, zbiór pism zwany Biblią jest narzędziem, czytamy ją trzy razy na każdej Eucharystii, na tym i na Tradycji (a Tradycja to też Pisma!) opiera się nasza wiara. Rozumiesz już? To ja się tu tyle napisałem a Ty znowu pytasz czy święcenie jajek i pokarmów jest w Biblii? Apostołowie o wielu sprawach nie mówili, świat się rozwija i Kościoł też, z duchem czasów. I Chrystus działa w Kosciele, bo to Jego Kościoł. Pierwsze tzw. sobory były sporami czy obrzeać czy nie, juz na początku chrześcijaństwa.
Kto tutaj jest świadkiem Jehowy a kto nie? Zechce się ktoś przyznać? Wstydzicie się swojego wyznania?
A pal u śJ nie jest tradycją? Bo na początku był krzyż.


Wt maja 11, 2010 16:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):
Już tutaj pisałem, że my, w Kościele, nie wyznajemy `kultu księgi`, my wyznajemy Chrystusa
Chcesz obrażać chrześcijan, czy tylko wmawiać komuś coś, co nie ma miejsca?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt maja 11, 2010 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 30, 2010 15:23
Posty: 78
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):
Rozmawiaj merytorycznie zatem. Bo ja to cały czas robię,

problem w tym że nie odpowiadasz merytorycznie na pytania tylko wygłaszasz swoje (lub katechizmowe) formułki.
1 czy żydzi to sekta .?
odpowiedzi są:
tak ,nie , nie wiem.
Gdzie znajdę twoją merytoryczna odpowiedź.?

2 czy protestanci są sektą.
tak , nie , nie wiem.
gdzie znajde merytoryczna odpowiedź?

nie ma . nie wiesz co masz odpowiedzcie poniewaz dopasowujesz sobie odpowiedź do tego co ci wygodniej.
Najpierw mówisz że ŚJ to sekta poniewaz nie wierzą Jezusa jako Boga.
No cóż skoro tak to Żydzi w ogóle nie wierzą w Jezusa . czyli są jeszcze większą sektą.

Protestanci to sekta ponieważ odłączyli się od KK.

a Muzułmanie tez nie wierzą w Jezusa i się odłączyli . to sekta.
Ale tak nie powiesz bo przecież Żydzi to religia.
Nie wierzą w Jezusa ale to religia.


merytorycznie to jest odpowiedź na temat a nie wymyślanie bajek katechizmowych ,których i tak nie rozumiesz.


Tradycja .
Następny temat którego nie jesteś w stanie wytłumaczyć poniewaz tego nie rozumiesz.
Każda religia ma Tradycję. Kążda jedna .
Jedna ma od 200 lat inna od 1500 lat.
Myslisz że ilosc lat Tradycji zalezy od tego czy dana religia jest dobra albo zła.
uzurpujesz sobie prawo że tylko ty masz sukcesje aopstolską.
A na jakiej podstawie ?
Bo tak powiedzialeś ?
kazdy tak może powiedzieć .
Ale trzeba to uzasadnić .
Merytorycznie a nie twierdzneiem:
bo tak jest

Cytuj:
Kto tutaj jest świadkiem Jehowy a kto nie? Zechce się ktoś przyznać? Wstydzicie się swojego wyznania?


a co to ma do rzeczy ?
zmienisz wtedy zdanie o sekcie i tradycji?
Moja odpowiedź :
jestem ŚJ ...

druga dopowiedź :
nie jestem ŚJ.


Merytorycznie odpowiedz na moje pytania .
jeśli odpowiedzi są rożne w zależności od od mojej odpowiedzi czy jestem czy nie jestem ŚJ to dopowiedz dwa razy.


Wt maja 11, 2010 20:32
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Elbrus napisał(a):
DanRism napisał(a):
Już tutaj pisałem, że my, w Kościele, nie wyznajemy `kultu księgi`, my wyznajemy Chrystusa
Chcesz obrażać chrześcijan, czy tylko wmawiać komuś coś, co nie ma miejsca?


Słuchaj Elbrus, przez grzeczność i wdzięcznosć za przesłane linki staram się już jak mogę aby ignorować Twoje niezbyt mądre wpisy, nie tylko tutaj, staram się zastosować do poziomu i logiki Twego myślenia, ale czasem już mnie nerw bierze, jak mawiał ktoś. Odpuść sobie już te "błyskotliwe analizy". Poczytaj jakieś wartościowe teksty, jest sporo w necie, i wtedy się wypowiadaj. Logiki juz Cię nie nauczę, niestety. Chyba. Choc prawdopodobnie jesteś bardzo młody jeszcze, tym to tłumaczę. Pozdr.


PS
Panie śJ i nie śJ, z mojej strony dyskusja skończona. Uwagi jak dla Elbrusa, ale Ty już przechodzisz wszelkie pojęcie, Elbrus chociaż wkazuje czasem chęć rozsądnego myślenia. Swoją głupotą psujesz tylko powietrze. Najgorsze jest to, że nawet sobie nie uświadamiasz tego. Nie dziw mi już, że jesteś śJ.


Śr maja 12, 2010 6:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Cytuj:
Już tutaj pisałem, że my, w Kościele, nie wyznajemy `kultu księgi`, my wyznajemy Chrystusa
1.Próbujesz wmówić komuś, że ŚJ czczą księgę - tak nie jest.
2.ŚJ nie uznają boskości Jezusa, więc oddają cześć bezpośrednio Bogu (monoteizm).
3.Twoje zarzuty można odbić w stronę katolików:
nasza denominacja (wpisz dowolną) wyznaje kult Boga, a katolicy czczą posągi, obrazy, świętych, papieży, Maryję jako boga itd.
Stosujesz podobną retorykę, ale "Najgorsze jest to, że nawet sobie nie uświadamiasz tego".

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Śr maja 12, 2010 9:44
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Bo istotnie tak jest. Nie tylko śJ wyznają swoisty `kult Księgi`, też różne paraprotestanckie denominacje, własciwie cały protestantyzm. Swoim stanowiskiem są bliscy Żydom Starego Testamentu, ważniejsze są dla nich przepisy spisane w tekstach, niż duchowe poznanie Boga. Zbiór tekstów zwany teraz Biblią jest na pierwszym miejscu i jest jak Bóg, zresztą sam o tym pisałeś. "A czy to jest w Piśmie Świętym?"- pytają jakby mantrą. A ja pytam: A gdzie w Piśmie jest napisane, że "tylko Pismo"? Tylko, że znowu rzeba zaznaczyć, że ten `kult Księgi` też jest tylko pozorny, jak u muzułmanów, bo pozornie posługują się tylko tekstami spisanymi Biblii, tak naprawdę słuchają dyrektyw Ciała Kierowniczego na Brooklynie, a protestanci -zborów. Muzułmanie słuchają wykładni imamów i legend dodanych do tekstu pierwotnego, Żydzi mają Talmud i własne przepisy.
Co do tego ulubionego pojęcia `sekta`, to śJ nie są Kościołem Chrystusowym. Zatem są sektą w negatywnym znaczeniu, bo zniekształcają naukę chrześcijańską i podburzają przeciw Kościołowi, który wywodzi się od Apostolów, wcześniej od Chrystusa. A ci typowi protestanci odłączyli się od Kościoła Katolickiego, ale kiedyś w nim byli, są sektą, jednak łagodniej traktowaną niż np. śJ. Ci ostatni (śJ) zostali założeni w Stanach i nie są odłamem Kościoła Katolickiego, ich "Wieczernik" był w Pensylwanii. Od początku podburzali przeciw Kościołowi. Z tym, że mówiąc o sektach przy okazji religii chrześcijańskej, mam na myśli organizacje dzielące, atakujące Kościoł, taką są Świadkowie Jehowy, dawniej Towarzystwo Traktatowe i Badacze Pisma Świętego. Nazwa zmieniona po kompromitacji z przepowiadaniem przyszłości.


Śr maja 12, 2010 10:01
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:34
Posty: 3243
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism, chcesz powiedziec, ze tylko katolicy maja racje sluchajac wladz KrK? Czemu odmawiasz innym prawa ktorego sam przestrzegasz?

_________________
Lecz początki, potem i leki nie pomogą. Owidiusz


Śr maja 12, 2010 10:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Świadkowie Jehowy.
DanRism napisał(a):
ważniejsze są dla nich przepisy spisane w tekstach, niż duchowe poznanie Boga
To jest oszczerstwo i niezrozumienie wyznań protestanckich.
DanRism napisał(a):
Zbiór tekstów zwany teraz Biblią jest na pierwszym miejscu i jest jak Bóg
To jest kłamstwo i oszczerstwo niczym nie poparte.
DanRism napisał(a):
zresztą sam o tym pisałeś.
DanRism napisał:
"Wiem, wiem, po chwili się zorientowałem, że z tymi protestantami to był żart, ale zarazem napisałeś prawdę"
Tobie chyba nic nie powinno się mówić w żartach, bo każdą głupotę podłapiesz. :?
DanRism napisał(a):
"A czy to jest w Piśmie Świętym?"- pytają jakby mantrą.
"A dlaczego to jest właściwe wg KK? - Bo to jest w Tradycji Kościoła!" - powtarzane jak mantra.
DanRism napisał(a):
A ja pytam: A gdzie w Piśmie jest napisane, że "tylko Pismo"
Może gdzieś się zajmę tematem "Sola scriptura" (jak będzie mi się chciało).
DanRism napisał(a):
bo pozornie posługują się tylko tekstami spisanymi Biblii, tak naprawdę słuchają dyrektyw Ciała Kierowniczego na Brooklynie, a protestanci -zborów.
Katolicy pozornie słuchają Boga, ale
tak naprawdę słuchają dyrektyw Ciała Kierowniczego w Watykanie, a w codziennych sprawach centrali biskupiej.
Działanie podobne, tyle że protestanci nie są tak scentralizowani i zglobalizowani.
DanRism napisał(a):
Muzułmanie słuchają wykładni imamów i legend dodanych do tekstu pierwotnego, Żydzi mają Talmud i własne przepisy.
Katolicy słuchają kazań biskupów/proboszczów i legend dołączanych do "Tradycji", a także mają mszały, katechizmy i własne przepisy.
DanRism napisał(a):
mówiąc o sektach przy okazji religii chrześcijańskiej, mam na myśli organizacje dzielące, atakujące Kościół
Czyli heretycy, którzy bardzo odeszli od nauki apostolskiej, a KK nie atakują, już sektami nie są?
DanRism napisał(a):
A ci typowi protestanci odłączyli się od Kościoła Katolickiego, ale kiedyś w nim byli, są sektą
To uświadomię cię (bo chyba tego nie wiesz), że ci SEKCIARZE zostali zaproszeni na SVII, a
SEKCIARSKA tradycja i teologia miała wpływ na reformę Kościoła Katolickiego
(viewtopic.php?f=15&t=24501&p=518950#p518950).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Ostatnio edytowano Śr maja 12, 2010 10:40 przez Elbrus, łącznie edytowano 2 razy



Śr maja 12, 2010 10:37
Zobacz profil
Post Re: Świadkowie Jehowy.
Dural napisał(a):
DanRism, chcesz powiedziec, ze tylko katolicy maja racje sluchajac wladz KrK? Czemu odmawiasz innym prawa ktorego sam przestrzegasz?


Bo tak nakazuje mi Pismo i Tradycja. Mamy słuchać Starszych i być w Kościele, a nie poza nim. Mówimy tutaj o Jezusie Chrystusie i Jego Kościele. Bo w każdej organizacji są przełożeni i władze, ale mowa tu o religii zwanej chrześcijaństwem. ŚJ Kościołem nie są.


Śr maja 12, 2010 10:39
Post Re: Świadkowie Jehowy.
"To jest oszczerstwo i niezrozumienie wyznań protestanckich"

Owszem, chcą poznać Boga i kierować się Jego przykazaniami, jednak nie zmienia to faktu, że wyznają `kult Księgi`, odrzucając niektóre odwieczne dogmaty (np. przeistoczenie) oraz Tradycję. Luter nie chciał zakładać nowego Kościoła, on chciał go reformować. Popchnał swoistą kulę śniegową i narobił zamieszania, niedzwiedzia przysługa, `wylał dziecko z kapielą`. mówię o tych typowych protestantach, nie o kolejnych odłamach czy nowych organizacjach. Skoro protestantyzm jest taki świetny, to dlaczego wciąż się dzielą i tyle tych odłamów? Hm? KK jest jeden. Dlatego nazywa się ich "dzielącymi". A Chrystus jest Jeden i Kościoł ma być jeden.

"Może gdzieś się zajmę tematem "Sola scriptura" (jak będzie mi się chciało)."

Ty się może najpierw zapoznaj z wartościową lekturą i Pismem, także z duchowościa Kościoła Katolickiego, potem zajmuj się "sola scriptura". Dobra rada.


Śr maja 12, 2010 10:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL