Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr maja 29, 2024 2:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Nie ma sensu ciągnąć, bo to nie temat ani o Chrystusie, ani o buddyzmie, ani tym bardziej o zbawieniu poza Kościołem.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So paź 16, 2010 22:23
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Elbrus wiem ,że nie jest powiedziane , że zbawienie jest tylko w kościele katolickim , ale HK nie dążą do zbawienia przez Jezusa i dlatego nie ma zbawienia dla nich, jeżeli nie powrócą do Jezusa ...

ja nie chce ich odganiać od Kościoła , ale jeżeli jednak ich serca będą zatwardziałe i nie będą Go chcieli przyjąć to niech nie przekonują innych do ich wiary chociaż...każdego z HK z chęcią wspomogę modlitwą jeżeli tego chce...


N paź 17, 2010 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
beneg napisał(a):
to niech nie przekonują innych do ich wiary
Uczciwie postawiona sprawa.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N paź 17, 2010 15:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
a dlaczego oni namawiają innych do swojej wiary ? ja to robię dlatego , bo chce ich uratować ...
że tak powiem widziałem przedsionek piekła , a jak sobie pomyślałem jak to w samym piekle jest .....
też szukałem ratunku wszędzie , do Jezusa przyszedłem na końcu , "studiowałem" różne światopoglądy i religie i każda z nich ma dziurę ....doszedłem do totalnej pustki i braku nadzei...kiedy został mi już tylko prosty wybór życie albo śmierć , wtedy stwierdziłem w du..ie mieć to wszystko, może i będę oszustem i hipokrytą itd.itp.(jak to się z reguły o katolikach myśli) ale ...."Jezu nie potrafię w ciebie wierzyć ,ale ratuj jak tam jesteś"
ja nie chce przekazywać jakiejś wyuczonej złudy tylko , Jezusa , który jest żywy , a nie martwy jak słowa tych którzy do niego nie prowadzą... żeby ci Jezus pomógł nie musisz iść do jakiegoś mistrza Jody tylko w ciemności z szatanem szturchającym cię z boku wystarczy ,że powiesz "Jezu ratuj".....
czy HK mają coś co potrafi mieć taką siłę sprawczą? czy mają coś żywego w swojej wierze?


N paź 17, 2010 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
beneg napisał(a):
a dlaczego oni namawiają innych do swojej wiary ? ja to robię dlatego , bo chce ich uratować ...
Może oni też chcą innych uratować? Nie pomyślałeś o tym?
beneg napisał(a):
też szukałem ratunku wszędzie , do Jezusa przyszedłem na końcu ,
A jak ktoś od Jezusa zaczyna i do innej religii przychodzi na końcu?
Ta droga ma wiele przystanków i końcowym wcale nie musi być twój Bóg (ani szatan i piekło).
beneg napisał(a):
"studiowałem" różne światopoglądy i religie i każda z nich ma dziurę ....
Widocznie dla ciebie miały.
beneg napisał(a):
może i będę oszustem i hipokrytą itd.itp.(jak to się z reguły o katolikach myśli)
Nie wiem o jakiej regule mówisz i o jakich katolikach (wszystkich?).
beneg napisał(a):
ale ...."Jezu nie potrafię w ciebie wierzyć ,ale ratuj jak tam jesteś"
A jeśli ktoś modlił się do innych bogów z prośbą o pomoc i został wysłuchany, to co? Działanie szatańskie?
beneg napisał(a):
ja nie chce przekazywać jakiejś wyuczonej złudy tylko , Jezusa , który jest żywy , a nie martwy
jak słowa tych którzy do niego nie prowadzą...
A ty wiesz na pewno, że oni do Niego nie prowadzą?
Masz jakieś świadectwa z "tamtej strony"?
beneg napisał(a):
żeby ci Jezus pomógł nie musisz iść do jakiegoś mistrza Jody
A krysznowcy muszą? Chyba jednak sami chcą.
//podobnie i niektórzy chrześcijanie potrzebują przewodników (ojców) duchowych
beneg napisał(a):
czy HK mają coś co potrafi mieć taką siłę sprawczą? czy mają coś żywego w swojej wierze?
Strzelam w ciemno, że mają, ale niech baktinka sama opowie.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N paź 17, 2010 16:00
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 16, 2010 14:14
Posty: 53
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
muszę na to wszystko odpowiedzieć tak ,żeby pokazać różnice w działaniu Jezusa ,a innych ...narazie nie potrafię tego zrobić w taki sposób jaki byłby dobry, więc się wstrzymam .....to musi być odpowiedż na każdą część twojego postu , więc sie nie obraż ,że nie odpowiem teraz na to co napisałeś


N paź 17, 2010 16:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
beneg napisał(a):
więc sie nie obraż ,że nie odpowiem teraz na to co napisałeś
Nie ma problemu. :)

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N paź 17, 2010 17:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna

Hmm...a ja po przeczytaniu kilku wcześniejszych komentarzy jestem wręcz przekonana, że wychodzi z nich kompletny brak racjonalnych argumentów przeciwko Hare Kryszna(ISKCON) i tyle. Po prostu wszyscy muszą przyznać, że Jezus jest jedyną drogą, prawda i życiem i koniec kropka. Ot co. Pozdrawiam innowierców.



Haribol :p :biggrin:


Cz paź 28, 2010 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 29, 2011 11:06
Posty: 17
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Hare Kriszna to organizacja przestępcza zdelegalizowana w kilku krajach za obnizanie zmysłu krytycznego w celu wykorzystania zwerbowanych osób do niewolniczej pracy i oddawania majatków. Jakieś dwa tygodnie temu obserwowałem jarmark zorganizowany przez HK w Mielnie i poziom psychomanipulacji stosowany w HK jest totalny. Ludzie z HK byli jak ,,śnięte ryby" - przymuleni z braku snu z opóźnionym czasem reakcji i sztucznymi uśmiechami sprzedawali jakieś gówienka z namiotów handlowych. Totalne wyczarpanie organizmów było widać gołym okiem i jeszcze te klepanie hari hari pod nosem mające na celu wyczerpanie organizmu i wywołanie otępienia. Robicie ten festiwal Indii i wyłudzacie kasę i dostajecie od samorządów np bezpłatny teren do werbowania nowych członków - juz niedługo zostaniecie rozbici i skończy się pitolenie :
kradniemy i niszczymy ludzi , a wszyscy którzy stają nam na drodze to nietolerancyjne atakujący naszą ,,religię" oszołomy.

HK nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek religią to po prostu duża zorganizowana grupa psychomanipulacyjna , która w ośrodkach odosobnienia robi ,,kontrolę umysłu" nad ludźmi nieświadomymi zagrożeń.


Pt lip 29, 2011 23:24
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Hari Lechuu!Myślę, że sam wygląd bahktów sprzedających książki o niczym jeszcze nie świadczy. Trzeba by badań i lekarza, aby stwierdzić, czy naprawdę byli tacy śnięci.W wielu gospodarstwach rolnych gosposie też wstają o 4 rano, żeby nakarmić krowy i wydoić , więc można się do tego przezwyczaić- i nikt nie nazywa tych gospodyń śniętymi. Tak więc, to jedynie Twoje spostrzeżenia, na których opierać do końca się nie można. Co zaś do wyłudzania kasy- kościół katolicki też zbiera na tacę. A muzyka, intonowanie mantry hare kriszna- no cóż, inni słuchają techno czy jakiejkolwiek innej muzyki na dyskotekach pod wpływem różnych środków i nikt nie pisze o kontroli umysłu, więc czemu tutaj sie czepiają muzyki transowo-medytacyjnej-nie wiem. Sama muza to jeszcze nie kontrola umysłu- czy pranie mózgów-bez przesady. Co zaś do Twojego zarzutu werbowania nowych członków- są różne także chrześcijańskie wspólnoty organizacyjne , których celem jest ewangelizowanie -i nikt nie nazywa tego werbunkiem, jak chodzą po domach ,albo ewangelizują we wspólnotach duszpasterskich. To tyle, pozdrawiam.


So lip 30, 2011 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
O przypadkach kradzieży czy utraty rodziny sama też nie słyszałam, moi zresztą sami powiedzieli-to twój wybór co robisz, czy będziesz z nimi mieszkać czy nie. Przy czym ojciec jest prawie pewien, że jestem w HK, a matka myśli, że w czymś innym. Ciotka jest świadkiem jechowy i jakoś to akceptują, więc tak samo ojciec mnie traktuje.


So lip 30, 2011 17:38
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
PS2. Mnie tam nikt nie każe dawać datków o ile sama pomogę w zamian za żarcie jakąś drobną pomocą, a to podłogi pomyje, a to w kuchni pomogę. w tym też roku pewno zrobię tez jakąś służbę na woodstocku, ale to się jeszcze okaże, czy będę miała z kim się zabrać.


So lip 30, 2011 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 13:43
Posty: 3
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Chrześcijaństwo to najbardziej zakłamana wiara jaką można sobie wyobrazić!!
Oczekujecie tolerancji-od nas ateistów oraz wyznawców innych wiar a sami nas oczerniacie! Dajcie żyć innym. Każdy wierzy w to co czuje, że jest prawdziwe. Przecież Wasza wiara polega na miłości do bliźniego!
Lepszy uczciwy niewierzący niż zakłamany Katolik!!


Wt sie 09, 2011 13:59
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Muszę potwierdzić Rolando.


Śr sie 10, 2011 9:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 09, 2011 13:09
Posty: 24
Lokalizacja: Police, Zachodniopomorskie
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Zdecydowanie nie powinniście tak uogólniać - nie nasza (rzymskich katolików) wina, że jest nas stosunkowo dużo, a tym samym sporo jest wśród nas tzw. czarnych owiec, które są najbardziej widoczne. Często jest tak, że osoby będące na bakier z rzymskim Kościołem chcą zauważać jedynie te negatywne cechy, nie przyjmując do wiadomości pozytywów.

Ja osobiście interesuję się trochę religioznawstwem i lubię sobie poczytać o innych religiach, czy wyznaniach (próbowałem nawet przeczytać Koran, ale niestety czytało się go na tyle ciężko, że w połowie się zniechęciłem). Często wręcz się dziwię, jak z pozoru błaha kwestia (przy wielu wspólnych elementach wiary) może wywołać konflikt pomiędzy wyznawcami jednej religii, a wiernymi innej. Jeśli jednak zrozumienie będzie po obu stronach to na pewno da się konstruktywnie dyskutować, choćby nie wiem jak bardzo poglądy dyskutantów się różniły. Ale w momencie, gdy się w niewybredny sposób atakuje czyjeś poglądy, należy się zawsze liczyć z ostrą odpowiedzią.


Śr sie 10, 2011 11:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL