Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 23, 2024 8:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ? 
Autor Wiadomość
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
MARIEL napisał(a):
akruk napisał(a):
Rozmowy, dyskusje ze świadkami Jehowy bywają bardzo ciekawe i pouczające, ale jeśli ktoś nie chce, to żaden problem powiedzieć: "Przepraszam, ale nie interesują mnie rozmowy o religii" czy też "Dziękuję, ale nie chcę być nawracany", zależnie od motywów.
Nie działa.
Żaden z moich znajomych nie został ponownie odwiedzony po tego rodzaju odpowiedzi. Być może w przypadku niektórych świadków Jehowy to nie działa, nie będę się spierał.


Wt maja 08, 2012 8:07
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
A u mnie zawsze działa :)
Zdarzyło się, że kobiety chciały zatrzymać mnie w parku podczas spaceru z psami, i że dzwoniły domofonem. Dla mnie to zawsze krótka piłka: "Nie, nie możemy porozmawiać" i "nie jestem zainteresowana". Nawet się nie zatrzymuję tylko idę dalej, albo zaraz odkładam domofon. Raz tylko powiedziałam jednej, że ma mi nie zawracać więcej głowy, bo się odczepić nie chciała. Teraz mam już spokój. W parku do mnie nie podchodzą, a jak kiedyś dzwoniły domofonem to tylko piętro niżej, do mojej Babci. Tu już wiedzą, że nie wolno :twisted:
Podobnie radzę sobie z telemarketerami. Jeden numer z banku zablokowałam, a reszta już nie dzwoni :)


Wt maja 08, 2012 8:22
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
akruk napisał(a):
Być może w przypadku niektórych świadków Jehowy to nie działa, nie będę się spierał.

Do mnie przyszli po jakimś czasie inni ŚJ. Kiedy powiedziałam im, że nie chcę odbierać ich pisemek (zawsze nosiły ślady wcześniejszego używania) zaprzestali też na jakiś czas.

A swoją drogą to zastanawiam się dlaczego nie widać ŚJ na misjach, gdzie chrześcijańscy misjonarze (duchowni i świeccy) pracują w bardzo trudnych i niebezpiecznych dla życia warunkach, nie są wolontariuszami szpitalach czy hospicjach...bezinteresownie oczywiście i bez nawracania miłością.


Wt maja 08, 2012 8:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
A powiedz mi jaki szpital przyjmie świadka na wolontariusza, jak ma katolickiego kapelana? Przecież zaraz dyrektor szpitala dostanie opieprz od biskupa.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 08, 2012 8:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
A co ma tu biskup do gadania? Zresztą, znasz jakikolwiek taki przypadek?

Nie dam za to głowy i jest otwarty na bycie zjechanym, ale wydaje mi się, że czytałem w którejś z gazetek ŚJ (kiedyś je kolekcjonowałem) artykuł na temat "misji ŚJ", tzn. dlaczego ich nie ma. Może uda mi się do niego dotrzeć.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 08, 2012 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Nie, nie znam takiego przypadku, tylko gdybam. Wnioskuję po Waszym stosunku do świadków.
Ale jak znajdziesz artykuł, to chętnie się zapoznam.

Niemniej uważam, że świadkowie mogą stronić od otwartego i demonstracyjnego udzielania się w szpitalach czy hospicjach właśnie przez dominację katolicką tamże i stosunek większości tzw. katolików do przedstawicieli "kociej wiary" (cokolwiek to znaczy). Ale może mają jakąś swoją zasadę, że nie należy się tam pchać? Nie wiem.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 08, 2012 9:05
Zobacz profil
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Liza napisał(a):
pisano jakiś czas temu, że stosują profesjonalne metody marketingowe i omawiają każdy przypadek nieudanej rozmowy. Zastanawiają się nad błędami, które mogli popełnić w rozmowie. Osoba nie mówiąca podczas spotkania uczy się od bardziej doświadczonego kolegi. Jeśli umówią się na następne spotkanie to przyjdzie osoba bardziej zaawansowana w manipulacji. I znów druga osoba się uczy.
Przecież nie chodzi o to, żeby sobie pogadać, tylko żeby ewangelizować, ewangelizować skutecznie, prawda?

Liza napisał(a):
Szukają osób poranionych, z głodami emocjonalnymi i odnoszą sukcesy. Takich osób nie brakuje. Oferowana miłość i pomoc to magnes, ktory przyciąga ludzi z problemami.
Wielka mi nowina! Pierwsi chrześcijanie głosili swoje nauki wśród uciskanych, niewykształconych, upośledzonych społecznie, nieszczęśliwych ludzi. Celsus powiada:
Cytuj:
Widzimy, że w poszczególnych domach prywatnych gręplarze, szewcy, folusznicy, ludzie nieokrzesani i prości nie ośmielają się wyszeptać słowa w obecności starszych i poważniejszych panów; kiedy jednak spotkają na osobności dzieci i kobiety [...] opowiadają im przedziwne historie

Liza napisał(a):
W samej organizacji czują się bezpiecznie, bo pomagają sobie nawet ekonomicznie. Znajomy, który ma żonę ŚJ chwalił się, że korzysta z kredytów na doskonałych warunkach. Pomogli mu też rozpocząć działalność gospodarczą.
Sekta, co? Ale jednak chyba mniej groźna od tej:
Cytuj:
Żaden nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne. Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy mieli wielką łaskę. Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je i przynosili pieniądze ze sprzedaży, i składali je u stóp apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby.

Liza napisał(a):
To wszystko jednak znika, jeśli odchodzą. Pozostawieni są sami sobie, tracą dotychczasowych 'przyjaciół'.
W porównaniu do losu Ananiasza i jego żony...

Liza napisał(a):
Z nimi nie warto nawet podejmować rozmowy. Doświadczyłam tego wpuszczając ich z ciekawości. Oni nie przychodzą, by rozmawiać o Bogu.
Może wpuściłaś kogoś innego? Ze mną rozmawiali o Bogu, Biblii i tak dalej...

Liza napisał(a):
Mam wiedzę, że ich zabiegi marketingowe są skuteczne. W takiej sytuacji nie zrezygnują z zabiegania o nowych członków. Roztaczają wokół siebie aurę doskonałych ludzi. Tak mają być postrzegani.
Pacz Pani, co to się teraz wyrabia! Ciekawe, o kim to pisał Celsus:
Cytuj:
[opowiadają] że im trzeba raczej wierzyć; że tamci są głupcami i szaleńcami; że nie mogą dostrzec ani zrobić nic naprawdę szlachetnego, zajęci próżnymi głupstwami, a tylko oni jedni wiedzą, jak należy żyć; że jeśli uwierzą ich słowom, będą szczęśliwi sami i ich bliscy


Wt maja 08, 2012 9:38
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Jajko napisał(a):
Ale może mają jakąś swoją zasadę, że nie należy się tam pchać? Nie wiem.


Zdaje mi się, że może tu chodzić o ich doktrynalny zakaz współpracy z wszelką władzą świecką, ale znowu głowy nie dam.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 08, 2012 9:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lut 23, 2009 22:34
Posty: 10131
Lokalizacja: Pierdzisłąwice
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Bardzo możliwe, oni są za rzeczywistym rozdziałem Kościoła od Państwa. Nie przyjmują chyba żadnych dotacji. Chcą być Kościołem ludzi, a nie żerować na budżecie Państwa. Bardzo to mi się podoba, nie ukrywam.

_________________
Z zarozumialcami i debilami nie rozmawiam...
no chyba że zrobię edukacyjny wyjątek


Wt maja 08, 2012 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Oni nie tyle są za "rozdziałem Kościoła od Państwa", co mają po prostu wrogi stosunek do wszelkich władz świeckich. Dlatego np. zakazują swoim wiernym (wszystkim) prowadzenia działalności politycznej (mnie nawet parę razy, kiedy im ostro zalazłem za skórę, wyzwali od "polityków" - dla nich to obelga). Władze państwowe i organizacje międzynarodowe to dla nich część Babilonu, który zostanie zniszczony przez Jehowę.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 08, 2012 11:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
raktanach napisał(a):
[
Powiem ci przyjacielu,że Bóg jest zawsze ten sam.

To ty tak twierdzisz.
Cytuj:
Ale nie prawdą jest,że katolicyzm uczy niemoralności.

No cóż wkładasz w moje "usta" to czego nie powiedziałem .
Nie napisałem że uczy tylko ze zezwala.

Cytuj:
.Znam wielu twoich współbraci i prawdą jest,że wielu z nich to ludzie uczciwi.Ale znam również wielu takich,których takimi nazwać nie można.Ludzie wszędzie są tacy sami.

Nie .Ludzie nie wszędzie są tacy sami.
A to że ktoś jest nieuczciwy nie dowodzi że wierzy w tego samego Boga.

Cytuj:
Co zaś tyczy się Bożego imienia to są Biblie katolickie,które wyraźnie pouczają jak to imię brzmi.Te Biblie to Biblia Poznańska,Biblia Warszawsko-Praska,Biblia Tysiąclecia wydanie I i II.Pozostałe wydawnictwa podają to imię w niektórych miejscach.Kościół nigdy nie taił Bożego imienia.

Nie pisałem że taił. Po prostu je usunął z Biblii.


Cytuj:
Co zaś tyczy Trójcy Świętej to wiarę tę podzielają zarówno wspólnoty protestanckie jak i Kościoły Wschodnie itd.Nie jest więc tak,że tylko Kościół Rzymskokatolicki wierzy w to,że Bóg jest w Trójcy Świętej.

Także nigdzie nie napisałem ze tylko KRK w to wierzy.
Ale trójcy nie ma w Biblii wiec to tylko takie sobie wierzenia.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt maja 08, 2012 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
akruk napisał(a):
Rozmowy, dyskusje ze świadkami Jehowy bywają bardzo ciekawe i pouczające, ale jeśli ktoś nie chce, to żaden problem powiedzieć: "Przepraszam, ale nie interesują mnie rozmowy o religii" czy też "Dziękuję, ale nie chcę być nawracany", zależnie od motywów.


Wreszcie jakiś normalny kulturalny sposób.
Nie ma obowiązku rozmawiać i już.
Ale nie potrzeba być od razu impertynentem.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt maja 08, 2012 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): N lip 11, 2010 19:28
Posty: 1953
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Liza napisał(a):

A swoją drogą to zastanawiam się dlaczego nie widać ŚJ na misjach, gdzie chrześcijańscy misjonarze (duchowni i świeccy) pracują w bardzo trudnych i niebezpiecznych dla życia warunkach, nie są wolontariuszami szpitalach czy hospicjach...bezinteresownie oczywiście i bez nawracania miłością.


Oni własnie bezinteresownie głoszą ludziom.
Za darmo i w swoim wolnym czasie.
A szpitale i hospicja są opłacane z podatków które ŚJ płacą. Więc szpitale mają pomoc a ludzie "złupieni niczym owce bez pasterza takiej pomocy nie mają".
Dlatego pomoc "duchowa" jest lepsza i ważniejsza niż inna pomoc.
Ale to ze nie pomagają w inny sposób to nieprawda.

_________________
I poznacie prawdę. A prawda was wyzwoli.


Wt maja 08, 2012 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 21, 2012 12:13
Posty: 420
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
pewien komik niemiecki kiedyś pokazywał kilka metod, które stosował (ponoć)....aczkolwiek są wątpliwe :D
jakoś do mnie nie przychodzą :( czuję się pominięty :(

_________________
"The weak shall perish, the strong shall triumph. Prevail over my sword, and I shall grant it to thee. For honor..., let us fight"


Wt maja 08, 2012 15:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Jak miło i kulturalnie odmawiać Świadkom Jehowy ?
Ja im akurat nigdy nie odmawiam, ale nie odniosłem wrażenia, że narzucaliby się, gdybym odmówił. Zawsze sam kończyłem rozmowę i zawsze oznaczało to także dla nich koniec rozmowy. Naprawdę ktoś miał inne doświadczenia?

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Wt maja 08, 2012 15:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL