Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 20:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dyskordianizm 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 17:13
Posty: 11
Post Dyskordianizm
Znalazlem cos takiego w wikipedii:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskordianizm

Ludzie Ci wysmiewaja sie z ludzi prawdziwej wiary. Pozoruja religie i wydaje im sie, ze to jest smieszne. Idac tym tropem doszedlem do polskiego zbiorowiska tego nurtu:
[...]

Jak z tym walczyc? Czy to w ogole jest zgodne z prawem? Przeciez oni obrazaja nasze uczucia religijne :/ To wlasciwie cos w stylu szatanizmu...


Śr lip 25, 2007 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post Re: Dyskordianizm
Prostaczek2 napisał(a):
Jak z tym walczyc? Czy to w ogole jest zgodne z prawem? Przeciez oni obrazaja nasze uczucia religijne :/ To wlasciwie cos w stylu szatanizmu...

Głupoty gadasz. Oni parodiują nie tylko chrześcijaństwo, ale i judaizm, hinduizm, buddyzm i w ogóle wszystkie religie. Ja jako buddysta nie czuję się urażony dyskordianizmem. Gdyby coś pisali o Jezusie negatywnego to miałbyś powody do obrażania się, ale oni tylko parodiują religijność jako taką, do czego mają jak najbardziej prawo. Jeśli nie możesz tego znieść to idź się pomódl o poczucie humoru.


Śr lip 25, 2007 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 17:13
Posty: 11
Post 
Z niektorych rzeczy nie powinno sie smiac. Wiara jest bardzo waznym elementem zycia czlowieka. Osoby te wyszydzaja, nie jest to forma zdrowej parodii. Co innego smiac sie z czegos, gdy jest smieszne, a co innego smiac sie z czegos takiego jak wiara. To tak jakbys smial sie z kazdego, kto jest murzynem tylko z powodu jego koloru skory...


Śr lip 25, 2007 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Nie dla każdego wiara jest ważnym elementem życia. Nie można porównywać religijności do koloru skóry, który jest wrodzoną cechą fizyczną, a nie stylem życia. Parodiowanie religijności można porównać do parodiowania wegetarianizmu, parodiowania sportowego trybu życia lub parodiowania nauki. Nic w tym złego.


Śr lip 25, 2007 19:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 12:01
Posty: 38
Post 
zgadzam się z Zencognito. Śmiech nie może nikomu zaszkodzić.


Cz lip 26, 2007 17:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 06, 2007 18:35
Posty: 8
Post 
Cytuj:
Jak z tym walczyc? Czy to w ogole jest zgodne z prawem? Przeciez oni obrazaja nasze uczucia religijne :/ To wlasciwie cos w stylu szatanizmu...

oj, gdzie szatanizm a gdzie to :shock:

po co od razu walczyć? masz z tego jakąś szkodę? jeśli ci się nie podoba to się nie interesuj i nie słuchaj.

_________________
"I call heaven and earth to witness against you this day,
that I have set before thee life and death,
the blessing and the curse; therefore choose life,
that thou mayest live, thou and thy seed"

(Deut. 30:19)


Wt sie 07, 2007 7:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Jeszcze jedna sekta, na którą dają się co poniektórzy nabierać; jak na przykład niejaki zen... itd.


Wt sie 07, 2007 7:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Brawo dla Leszka za nierozumienie tekstu pisanego :brawo: Może jakbyś bardziej myślał podczas czytania to zauważyłbyś, że podchodzę do dyskordianizmu jak do satyry którą on w rzeczywistości jest.


Wt sie 07, 2007 11:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Wobec tego poczytaj sobie tutaj:

[...]

- A ja zachęcam do poczytania Regulaminu ...
baranek


Wt sie 07, 2007 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
I co, nie zorientowałeś się, że ten tekst to żart, a nie coś pisanego na poważnie?


Wt sie 07, 2007 12:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 15:17
Posty: 1
Post 
Leszek, Jan napisał(a):
Jeszcze jedna sekta, na którą dają się co poniektórzy nabierać; jak na przykład niejaki zen... itd.

Zen sektą?? może jakis argument?

Dyskordianizm to żart, przecież to jasne.

_________________
Item aryjskie rzeczoznawce,
(censored) germańskiego ducha
(Gdy swoją krew i waszą sprawdzę,
wierzcie mi jedna będzie jucha),
Karne pętaki i szturmowcy
Zuchy z Makabi czy Owupe
I rekordzisci i sportowcy,
Całujcie mnie wszyscy w *upę.


Pt sie 10, 2007 17:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 25, 2007 17:13
Posty: 11
Post 
Widzisz. Moze czytales, co jest w wikipedii, ale nie widziales jak to wyglada w praktyce. Oczywiscie, wszystko w ramach zartu, szydzacego. Jesli nie uwazasz szydzenia (w ogole widzisz roznice) za problem...

Regulamin nie pozwala mi (jak i Leszkowi wczesniej) umieszczac tu takich tresci z wiadomych wzgledow...

Mozna powiedziec, ze to nieszkodliwe, czytajac opis w wiki, ale po blizszym podejsciu to wyglada inaczej.

Na przyklad, choc nie chce byc wulgarny, ale pisanie o "robieniu loda" Jezusowi i zamieszczanie zdjec, ktore maja to pozorowac (z sredniej wielkosci posagiem) nie jest wcale zabawne...


So sie 11, 2007 0:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 18:38
Posty: 35
Post 
[...]

a co myslicie o profanacji dziela miechala aniola?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... endage.jpg

_________________
Osoba wierząca nie jest w ogóle zdolna do tego, aby mieć sumienie w kwestii "prawdy" i "nieprawdy". Prawość w tym punkcie niechybnie doprowadziłaby do zakwestionowania tego, w co wierzy.

F. Nietzsche


So sie 11, 2007 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 10, 2007 20:51
Posty: 8
Post 
uwazamto za zenujaca probe obrazy moich uczuc religijnych-do tego niestety probe udana...jestem zszokowana...jest mi po prostu bardzo ale to bardzo przykro... :-(


So sie 11, 2007 0:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 7:24
Posty: 4028
Post 
Prostaczek2 napisał(a):
Na przyklad, choc nie chce byc wulgarny, ale pisanie o "robieniu loda" Jezusowi i zamieszczanie zdjec, ktore maja to pozorowac (z sredniej wielkosci posagiem) nie jest wcale zabawne...

Czegoś takiego oczywiście nie pochwalam. Uważam, że można robić satyrę na religie ogólnie (i tym mi się wydał dyskordianizm z tego co o nim czytałem), ale z konkretnej religii nie powinno się naśmiewać, a już na pewno nie w tak wulgarny sposób jak napisałeś. Pytanie tylko jak te zdjęcia i o których piszesz są powiązane z dyskordianizmem, bo trzeba odróżnić samą ideologię od zachowania jej wyznawców.
cold ascending napisał(a):
a co myslicie o profanacji dziela miechala aniola?

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... endage.jpg

To, że dzieło Michała Anioła (a nie "miechala aniola") nie jest świętością i z tego względu nie można go sprofanować.


So sie 11, 2007 8:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL