Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 3:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Liczba 666 
Autor Wiadomość
Post 
Zabawa liczbami jest fajna........pomaga rozwijac logiczne myslenie. Nie na darmo matematyke zwie sie "Krolowa Nauk".

Nigdy nie byle matematycznym orlem, ale po jakims czasie stwierdzilem, ze bez niej nie mozna normalnie funkcjonowac :D

Nie przywiazuje zadnych znaczen do numerow, nie wierze w sile numerologii....dla mnie to tylko liczby, ktorymi mozna dowolnie manipulowac i za ich pomoca udowodnic mnostwo rzeczy.
Liczby to liczby...reszta to tylko kabala...lub poezja :D
"Krew jego dawne bohatery.
A imie jego czterdziesci i cztery"

Fajne.....ale do dzis nie wiadomo co Mickiewicz zawarl pod ta liczba (opcji wyjasniajacych jest wiele) :D

pozdrowka :D


Śr wrz 29, 2004 11:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 29, 2004 8:41
Posty: 163
Post odp
Równie dowolna jest odpowiedź na to pytanie.

_________________
"Kościół nie może iść z duchem czasów - z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie. (...) Nie chcemy Kościoła, który, jak to piszą gazety, zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat".
[G.K.Chesterton]


Wt paź 19, 2004 12:31
Zobacz profil
Post Re: Liczba 666
Hala napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego akurat liczba 666 jest nazwą szatana. Skad to wiadomo, że ta liczba jest niebezpieczna. Jak podchodzic do takiej liczby jeśli mamy na przykład numer telefonu albo datę urodzenia - A może omijac tą cyfrę ?

pozdrawiam
Hala


Hala, a czy przesądy w magiczne oddziaływanie jakiś cyfr przystoją katolikowi...?

Lars_P napisał(a):
Sześć to niepełna doskonałość , albo wręcz określone braki.


Lars, widać, że szkoły dawno pokończyłeś. Dzisiaj 6 stanowi najwyższą ocenę i świadczy o dużej wiedzy, a nie brakach ( w tym wypadku w wykształceniu) :P


So gru 04, 2004 16:18

Dołączył(a): Pt lis 12, 2004 21:57
Posty: 2184
Post 
baranku ! rzeczywistosc jest troche szrsza niz szkola, mysle ze tez nie przesady chodzi a o pewne symbole.

Symbole jak wiadomo sa zrozumiane w pewnych kulturach. Teraz w wielu liniach lotniczych nie ma rzedu 13, a w Alitalii tez 17, bo to dla nich pechowa liczba.

Czy cos z tego wynika, nie, tak samo te szostki nic w sobie nie znacza.

Natomiast wiele roznych grup satanistycznych, czy pseudo tego uzywa by siebie okreslac. Wiec jako taki symbol moze byc jeszcze grozny. Ale tak jak swastyka, samo w sobie utracila pierwotne znaczenie (ogien), nabiera dopiero znaczenia jak za tym znakiem jest jakis faszysta gotowy strzelac.


So gru 04, 2004 17:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post 
"Cha melek la Iszrael" - "Król Izraela"

W języku hebrajskim literki są też cyframi. Jeśli w powyższym hebrajskim zdaniu, podstawimy pod każdą literkę, odpowiadającą jej cyfrę i zsumujemy, to uzyskamy liczbę składającą się właśnie z trzech szóstek.

Apostoł Jan nie napisał wprost, że antychryst będzie wywodził się z Izraela i zostanie obwołany jego władcą, będąc wcześniej uznany za mesjasza (my naturalnie wiemy, że będzie to fałszywy mesjasz). Dlaczego tego nie zrobił ? Zapewne dlatego, by zupełnie nie zniechęcić Żydów do chrześcijaństwa. Dlatego też zaszyfrował jego imię.

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


So gru 04, 2004 22:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Widze tu wiele spekulacji odnosnie potrojnej szostki.Nalezy rozumiej ja nie inaczej jak potrojna milosc do;

1.Pieniadzy
2.Kobiet
3.Wladzy nad innymi

Zauwazmy, ze liczbe 666 nosi sie na rece i czole.Otoz czolo jest symbolem mysli i uczuc a reka jest symbolem doprowadzenia mysli i uczuc do skutku.

Spojrzmy na dzisiejszy swiat.Czy nie dzieje sie to wszystko ???

Czy ludzie nie porzadaja pieniedzy, kobiet i wladzy nad innymi ???

Tak ja to rozumiem czytajac objawienia swietych Kosciola.

Pozdrawiam :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


So lut 05, 2005 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Tess napisał(a):
Widze tu wiele spekulacji odnosnie potrojnej szostki.Nalezy rozumiej ja nie inaczej jak potrojna milosc do;

1.Pieniadzy
2.Kobiet
3.Wladzy nad innymi

Zauwazmy, ze liczbe 666 nosi sie na rece i czole.Otoz czolo jest symbolem mysli i uczuc a reka jest symbolem doprowadzenia mysli i uczuc do skutku.


Ale bzdura - we filakteriach masz jak szma Jisroel -- koda wiary i tyle.
Mea Szerim tez ma wartość 666
Ata jigdal na koach Ado_naj też jest równe 666
A wyjasnienie jest chyba zbyt banalne więc się w kółko kręcicie i sobie jakąś bestie wymyślacie -- 6 jest symbole doskonałości świata stworzonego przez Boga w ciągu 6 dni, posiadający także sześć kierunków.


Pn lut 07, 2005 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 15, 2005 15:31
Posty: 111
Post 
Tess napisał(a):
Tak ja to rozumiem czytajac objawienia swietych Kosciola.


Tess? Możesz podac jakieś namiary na tych „świętych kościoła? Szczególnie tych, którzy pisali o kobietach. Chętnie poczytam. A co mi tam.

U p. A. Wiercińskiego wyczytałam, że w całej biblii tylko jedno słowo posiada wartość 666 - ith(e)ron – (10 + 400 + 200 + 6 + 50) co oznacza zysk, korzyść, nadmiar, górowanie, wywyższanie. Anagram słowa th(e)rion to gr itheron. Wartość therion w gematrii greckiej – 247, co odpowiada hebrajskiemu Roma (200+6+40 + 1) – co znaczy Rzym. I tak dalej przez Nerona, studnię Abbadona aż po .......... tajemniczy komputer rządzący światem. :mruga:
Według p. Wiercińskiego to chęć zysku oraz komercjalizacja wszystkich dziedzin życia (także religii) stanowi rozwiązanie zagadki liczby.

Takie „dosłownie” odbierane wyliczenia gematryczne mogą doprowadzić poszukiwacza ukrytych sensów wprost do postaci Scrooge’a Mc Kaczki lub (gematrów z 33 stopniem literackiego wtajemniczenia) nawet do jego dickensowskiego pierwowzoru – marvichera Ebenezera S. :)
Wszak i jeden i drugi za motto życiowe przyjęli sobie zasadę maksymalizacji zysku! :D
Tak więc ani dosłowność ani metafora nie dostarczą rozwiązania prostego i oczywistego. A skoro nie dostarczą to.....

Ja już dawno zostawiłam szóstki potomkom kabalistów z Gerony oraz zbuntowanym nastolatkom o bladych twarzach i czarnych kubraczkach.
Bo nie szóstki kończą Apokalipsę, ale nadzieja.
MARANA THA



P.S.
A kim jest człowiek o numerze 666?
To ja.
Za każdym razem, gdy grzeszę.


Pozdr


Śr lut 09, 2005 20:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Oozie napisał(a):

Ale bzdura - we filakteriach masz jak szma Jisroel -- koda wiary i tyle.
Mea Szerim tez ma wartość 666
Ata jigdal na koach Ado_naj też jest równe 666
A wyjasnienie jest chyba zbyt banalne więc się w kółko kręcicie i sobie jakąś bestie wymyślacie -- 6 jest symbole doskonałości świata stworzonego przez Boga w ciągu 6 dni, posiadający także sześć kierunków.


Bzdura :D Udowodnij mi, ze to jest bzdura bo moim zdaniem bzdurne jest twoje wyjasnienie :D :D :D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N lut 13, 2005 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Salcie napisał(a):
Tess napisał(a):
Tak ja to rozumiem czytajac objawienia swietych Kosciola.


Tess? Możesz podac jakieś namiary na tych „świętych kościoła? Szczególnie tych, którzy pisali o kobietach. Chętnie poczytam. A co mi tam.


W kazdej bibliotece przykoscielnej mozesz poczytac sobie.Sa tez internetowe czytelnie do ktorych cie zapraszam.To co podales w swoim poscie jako wyjasnienie potrojnej szostki to w/g mnie zwykla spekulacja.
Radze tez nie miec milosci do kobiet poza zona.

Poczytaj sobie Madrosc Syracha na ten temat.

Rozdz. 9:1-9 pisze;

1 Nie podejrzewaj swej żony,
byś nie nauczył jej złego postępowania przeciw sobie.
2 Nie zaprzedawaj kobiecie swej duszy,
by się nie wyniosła nad twoją władzę.
3 Nie wychodź na spotkanie kobiety rozpustnej,
byś nie wpadł w jej sidła.
4 Nie wchodź w zażyłość ze śpiewaczką,
by jej zamiary cię nie usidliły.
5 Nie wpatruj się w dziewicę,
abyś przypadkiem nie wpadł w sidła kar z jej powodu.
6 Nie oddawaj się nierządnicom,
abyś nie stracił swego dziedzictwa.
7 Nie rozglądaj się po ulicach miasta
ani nie wałęsaj się po jego pustych zaułkach.
8 Odwróć oko od pięknej kobiety,
a nie przyglądaj się obcej piękności:
przez piękność kobiety wielu zeszło na złe drogi,
przez nią bowiem miłość namiętna rozpala się jak ogień.
9 Z kobietą zamężną nigdy razem nie siadaj
ani nie ucztuj z nią przy winie,
aby przypadkiem twa dusza nie skłoniła się ku niej,
byś przez swą namiętność nie potknął się aż do zagłady.

Zycze dobrej lektury i wyciagniecia zbawiennych wnioskow.

Pozdr. :)

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


N lut 13, 2005 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Tess napisał(a):
Bzdura :D Udowodnij mi, ze to jest bzdura bo moim zdaniem bzdurne jest twoje wyjasnienie :D :D :D


Raszi
Rambam
Remu
Beszt
Magid
Megale Amukot

Każdy z nich pisał o liczbie 666.
ale jak chcesz -- to sobie szukaj diabła tam gdzie go nie ma.


Pt lut 25, 2005 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 15, 2005 15:31
Posty: 111
Post 
Tess napisał(a):
Salcie napisał(a):
Tess napisał(a):
Tak ja to rozumiem czytajac objawienia swietych Kosciola.


Tess? Możesz podac jakieś namiary na tych „świętych kościoła? Szczególnie tych, którzy pisali o kobietach. Chętnie poczytam. A co mi tam.


W kazdej bibliotece przykoscielnej mozesz poczytac sobie.Sa tez internetowe czytelnie do ktorych cie zapraszam.To co podales w swoim poscie jako wyjasnienie potrojnej szostki to w/g mnie zwykla spekulacja.
Radze tez nie miec milosci do kobiet poza zona.

Poczytaj sobie Madrosc Syracha na ten temat.

Rozdz. 9:1-9 pisze;

1 Nie podejrzewaj swej żony,
byś nie nauczył jej złego postępowania przeciw sobie.
2 Nie zaprzedawaj kobiecie swej duszy,
by się nie wyniosła nad twoją władzę.
3 Nie wychodź na spotkanie kobiety rozpustnej,
byś nie wpadł w jej sidła.
4 Nie wchodź w zażyłość ze śpiewaczką,
by jej zamiary cię nie usidliły.
5 Nie wpatruj się w dziewicę,
abyś przypadkiem nie wpadł w sidła kar z jej powodu.
6 Nie oddawaj się nierządnicom,
abyś nie stracił swego dziedzictwa.
7 Nie rozglądaj się po ulicach miasta
ani nie wałęsaj się po jego pustych zaułkach.
8 Odwróć oko od pięknej kobiety,
a nie przyglądaj się obcej piękności:
przez piękność kobiety wielu zeszło na złe drogi,
przez nią bowiem miłość namiętna rozpala się jak ogień.
9 Z kobietą zamężną nigdy razem nie siadaj
ani nie ucztuj z nią przy winie,
aby przypadkiem twa dusza nie skłoniła się ku niej,
byś przez swą namiętność nie potknął się aż do zagłady.

Zycze dobrej lektury i wyciagniecia zbawiennych wnioskow.

Pozdr. :)



Podane przeze mnie wyjaśnienie szóstek było dla mnie najbardziej proste i logiczne. Dlatego zostało przeze mnie przytoczone. I oczywiście – masz rację – była to spekulacja – jak i wszystkie inne próby uporczywego wyjaśniania liczby 666. Dlatego przytoczyłam jedno z tych wyjaśnień jednocześnie dystansując się od wszelkich śmiesznych i uporczywych prób odkrycia interpretacji „jedynie słusznej”.


Korzystając z tego, że jestem na wizji chciałabym Cię ponownie poprosić o jakieś bardziej szczegółowe informacje dot. obecności liczby w, jak to nazwałaś/eś, „objawieniach świętych kościoła”
Oraz zapytac – czy przytoczony cytat ma sugerować, że interpretacją szóstek („wątkiem kobiecym”) zajmował się Syrach?? :o :o

To zaś, z jakich źródeł będę korzystać w poszukiwaniu literatury pozostaw mi, tak jak ja źródło lektur – pozostawiam Tobie. Nawet jeśli będzie nim przykościelna biblioteka..


Pozdrawiam i Tobie również życzę wyciągnięcia wniosków (niekoniecznie zbawiennych – logiczne wystarczą)


Pt lut 25, 2005 17:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Oozie napisał(a):
Tess napisał(a):
Bzdura :D Udowodnij mi, ze to jest bzdura bo moim zdaniem bzdurne jest twoje wyjasnienie :D :D :D


Raszi
Rambam
Remu
Beszt
Magid
Megale Amukot

Każdy z nich pisał o liczbie 666.
ale jak chcesz -- to sobie szukaj diabła tam gdzie go nie ma.


Nazwiska, ktore tu podales nic dla ,mnie one nie mowia.Pismo Sw. jasno mowi o potrojnej milosci.Trzeba niezle walczyc ze samym soba aby zwalczac porzadanie kobiet, pieniedzy i wladzy nad innymi i nie okazac sie nosicielem potrojnej szostki na czole i rece.

Pozdrawiam :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt mar 01, 2005 2:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
Tess napisał(a):
Nazwiska, ktore tu podales nic dla ,mnie one nie mowia.

Wystarczy wrzucić owe słowa w byle wyszukiwarkę.

Tess napisał(a):
Pismo Sw. jasno mowi o potrojnej milosci.

Rozumiem że dla ciebie całość Biblii zamyka się w Nowym Testamencie.
No to powodzenia.

Tess napisał(a):
Trzeba niezle walczyc ze samym soba aby zwalczac porzadanie kobiet, pieniedzy i wladzy nad innymi i nie okazac sie nosicielem potrojnej szostki na czole i rece.

Trzeba być nieźle zamkniętm na otoczenie żeby kołowato tłuc takie antysemicjkie bzdury.
Podeprzyj się jeszcze Protokołami Mędrców Syjonu i będzie git.

Powodzenia -- noszenie trzech szóstek na czole i ręce NA PEWNO ci nie grozi .


Wt mar 01, 2005 10:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2005 2:06
Posty: 899
Post 
Oozie napisał(a):
Tess napisał(a):
Nazwiska, ktore tu podales nic dla ,mnie one nie mowia.

Wystarczy wrzucić owe słowa w byle wyszukiwarkę.

Tess napisał(a):
Pismo Sw. jasno mowi o potrojnej milosci.

Rozumiem że dla ciebie całość Biblii zamyka się w Nowym Testamencie.
No to powodzenia.


Na calosc Bibli sklada sie ST i NT.NT porusza kwestie 666 dosc mocno podczas gdy ST wspomina o Goliacie majacym po 6 palcow u kazdej z rak.Nie wiem jak z nogami. :D
Oozie napisał(a):
Tess napisał(a):
Trzeba niezle walczyc ze samym soba aby zwalczac porzadanie kobiet, pieniedzy i wladzy nad innymi i nie okazac sie nosicielem potrojnej szostki na czole i rece.

Trzeba być nieźle zamkniętm na otoczenie żeby kołowato tłuc takie antysemicjkie bzdury.

Nie jestem antysemita pzeciwnie, kocham Zydow i blogoslawie im w Chrystusie.Po drugie walka ze swoim upadlym cialem nie ma nic wspolnego z antysemityzmem Oozie.
Oozie napisał(a):
Podeprzyj się jeszcze Protokołami Mędrców Syjonu i będzie git.

Powodzenia -- noszenie trzech szóstek na czole i ręce NA PEWNO ci nie grozi .


Madrze jest korzystac z madrosci Medrcow Syjonu.Gdyby ludzie zechcieli wczytac sie w swiete ksiegi i zachowywac Slowo Boze to ziemia stalaby sie przedsionkiem nieba.Problemy trapiace ludzkosc obecnie nie istnialyby.

Pozdr. :-D

_________________
Duchu Swiety daj zasluge mestwa, daj wieniec zwyciestwa, daj szczescie bez miary.

Pozdrawiam :)


Wt mar 01, 2005 18:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL