Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 1:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Liczba 666 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 18, 2004 13:21
Posty: 2617
Post 
omyk napisał(a):
a to ze 666 * 3 = 999
i 999 / 3 = 666 nie wynika z magicznych wlasciwosci liczby 666 tylko z mnozenia i dzielenia :P :D ;)

Ja nie wiem kto Cię uczył dzielić i mnożyć :wink:

_________________
Opuściłem forum wiara.pl i mój profil czeka na usunięcie.
Pożegnanie jest tutaj


Cz wrz 29, 2005 17:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 26, 2004 23:12
Posty: 1036
Post 
Ja zaś odkryłem kolejną piekielną własnośc liczby 666. Jeżeli podzielimy ją odpowiednio przez: 111;333;111;222;333;95,14;74;111;333 a później wyniki odniesiemy do układu liter na klawiaturce telefonu komórkowego to wyjdzie nam... MANDARYNA !

Ten fakt dotarł do mnie dopiero po tym, gdy zainteresowałem się tym tematem. Dziękuję wam, że ustrzegliście mnie, przed zagrożeniem jakie niesie ze soba słuchanie różowej pani. Dzięki Bogu istnieją jeszcze ludzie, którym infernalne ognie nie sa obojetne. Jeszcze raz dziękuje !

_________________
Jestem człowiekiem i jedyne czego mogę być pewny, to świadomość mojego istnienia. Jakakolwiek teza wygłoszona ponadto staje się dogmatem. Nie bądźmy niczego pewni, bo stworzymy kolejną religię.


Pt wrz 30, 2005 20:50
Zobacz profil WWW
Post 
nie wiem jak Ty to dzieliles ze to tak wyszlo. ciagle dzielenie prowadzi do dziwnych wynikow, moze wiec wyjasnisz?


Śr paź 26, 2005 0:02
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 23, 2004 4:34
Posty: 1814
Post 
Panie Master of Disaster...sorry, że porobię za adwokata, ale mam przeczucie że qrczak siódmy ironizował ;)

[...]

_________________
http://www.odnowa.jezuici.pl/


Śr paź 26, 2005 9:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 21, 2005 11:38
Posty: 11
Post 
I na co komu te wasze obliczenia. Liczba 6 jest równie piękna co np. 8. Nie ma chyba sensu dopisywac żadnych ideologii do tego, bo tyle ile ludzi - tyle będzie interpretacji. No, ale jak komuś się nudzi to niech się główkuje ...
A tak apropos ...
Zastanawiam sie skąd u ludzi się wzięła ta tendencja do ciągłego poszukiwania i doszukiwania się jakiś symboli, znaków. Dlaczego jak ktoś słyszy o numerze 666 to od razu ma przed oczyma satanistę? Równie dobrze to może nic nie oznaczać.
Dlaczego np. nie wolno przechodzić pod drabiną, a jak zdawać egzamin to tylko w żółtej bieliźnie?
Nurtują mnie tego typu naiwne pytania.
Apogeum w kwestii doszukiwania się znaków chyba osiągnęliśmy w trakcie tygodnia po śmierci Jana Pawła II.
To już było chore, niesmaczne i po prostu irytujące ...

Pozdrawiam wszystkich przesądnych i krzewiących owe przesądy.
Naomi


Pt paź 28, 2005 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn gru 06, 2004 18:41
Posty: 90
Post 
666 znamię bestii
„16 I wywiera nacisk na wszystkich - małych i wielkich, i bogatych i biednych, i wolnych i niewolników - żeby im dano znamię na ich prawą rękę albo na ich czoło 17 i żeby nikt nie mógł kupować ani sprzedawać oprócz tego, kto ma znamię, imię bestii albo liczbę jej imienia. 18 Tutaj wchodzi w grę mądrość: Kto ma rozum, niech obliczy liczbę bestii, bo jest to liczba człowieka; a liczba jej sześćset sześćdziesiąt sześć” (Objawienie 13:16,17,18).
To prawda, że niewiele jest wątków biblijnych, które wzbudzają tyle zainteresowania i wątpliwości, co proroctwo o tajemniczym znamieniu lub imieniu „bestii” – o liczbie 666.
Zdaniem niektórych liczba 666 to znak opisanego w Biblii antychrysta. Według innych symbolizuje ona jakąś formę obowiązkowego systemu identyfikacji tożsamości, na przykład tatuaż albo wszczepiony miniaturowy układ elektroniczny z zakodowana informacją, że dana osoba jest sługa bestii.
Jeszcze inni utrzymują, że 666 to znak papiestwa. Liczbę tę można bowiem otrzymać po zsumowaniu wartości liczbowej poszczególnych liter łacińskiego wyrazu Vicarius Filii Dei (Zastępca Syna Bożego), przypominającego jeden z oficjalnych tytułów papieża (Vicarius Christi). Twierdzi się też, że liczbę tę można uzyskać z przeliczenia łacińskiej formy imienia rzymskiego cesarza Dioklecjana i hebrajskiego odpowiednika wyrażenia „cesarz Neron”.
Wszystkie te jednak opinie kontrowersyjne i naciągane bardzo różnią się od tego, co o znamieniu bestii mówi sama Biblia.

Jaka jest wiec prawda o tej liczbie, będącej znamieniem bestii?
Poznanie jej ma niezmiernie ważne znaczenie dla ludzi, bowiem osoby noszące znamię bestii dotknięte zostaną srogim gniewem Boga, gdy położy On kres obecnemu systemowi rzeczy.
Na to wyjaśnienie warto zwrócić uwagę z jeszcze innego względu, bo wskazuje ono na Jehowę jako Tego, który jest uosobieniem miłości oraz źródłem światła duchowego.
On dba o to, by Jego lojalni słudzy znali prawdę i właściwie do niej postępowali unikając w ten sposób zagłady.
(Właśnie gdy to opracowywalem rozpoczął się atak rosyjskich sił specjalnych na terrorystów w szkole w Besłanie w północnej Osetii).
Rozważmy więc kolejno:
1/ Imiona nadawane osobom przedstawianym w Biblii, mają często głębsze znaczenie.
I tak na przykład Abraham – znaczy „ojciec mnóstwa”.
Józefowi i Marii nakazano by swego syna nazwali Jezus – znaczy „Jehowa jest wybawieniem”.
Tak jest też z imieniem nadanym bestii w postaci liczby 666. Co ona symbolizuje? Cechy bestii, które zdaniem Boga trafnie ją charakteryzują.

2/ Co więc symbolizuje bestia?
Dużo informacji wyjaśniających można znaleźć w Księdze Daniela.
Tam rozdział 7 przedstawia sugestywny opis „czterech olbrzymich bestii”- trzy z nich są podobne do lwa, niedźwiedzia i lamparta, a czwarta to potwór mający wielkie żelazne zęby.
Co one wyobrażają?
Daniel wyjaśnia, że wyobrażają one „królów”, czyli zwierzchności polityczne, które kolejno sprawują władzę nad wielkimi mocarstwami.
Cechą wspólną tych królów jest przeciwstawianie się Bogu.
Odczytać to można z zapisu z Księgi Objawienia 13:7, gdzie powiedziano o bestii: „Dano jej władzę nad każdym plemieniem i ludem, i językiem, i narodem”.
Dlaczego tak?
Dlatego, że rządy ludzkie ponoszą odpowiedzialność za trwający od stuleci potworny przelew krwi. To wojna jest nieodłącznym elementem historii, który nie znika mimo rozwoju cywilizacji i demokracji.
„Człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie”.
Dlatego, że to „smok [Szatan] dał bestii jej moc i jej tron, i wielką władzę”.
Nic więc dziwnego, że odzwierciedlają jego krwiożercze, iście zwierzęce usposobienie.

3/ „Liczba człowieka” – cóż to znaczy?
Tę właśnie liczbę 666 nazwano w Biblii „liczbą człowieka”.
Dlaczego?
Oczywiście nie chodzi tu o pojedynczego, konkretnego człowieka, ponieważ to Szatan, a nie ktoś z ludzi, ma władzę nad bestią.
Liczba ta stanowi znak dzikiego zwierzęcia, wskazuje więc, że bestia jako twór człowieczy, nie zaś duchowy czy demoniczny, wykazuje pewne cechy ludzkie. Jakie?
Czytamy w Biblii, że „Wszyscy[ludzie] zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej”.
Tak więc określenie bestii „liczbą człowieka”, podkreśla, że rządy odzwierciedlają upadły stan ludzi; to znak symbolizujący grzech i niedoskonałość.
Cała przeszłość i historia cywilizacji ludzkiej pokazuje, iż żadna z nich nie przetrwała lecz wszystkie kolejno upadły. Henry Kossinger zauważył: ‘Historia jest opowieścią o daremnych wysiłkach, o niespełnionych aspiracjach. (…) Dlatego historyk musi mieć ciągłą świadomość nieuchronności tragedii’.
To potwierdza zapisaną w Biblii prawdę: „Dobrze wiem, Jehowo, że do ziemskiego człowieka jego droga nie należy. Do męża, który idzie, nie należy nawet kierowanie swym krokiem”.

4/ Co oznacza liczba 6, i dlaczego jest trzykrotnie powtórzona?
W Piśmie Świętym niektóre liczby mają swoje symboliczne znaczenie.
I tak liczba siedem oznacza zupełność, doskonałość w oczach Boga. Przykład: ‘Wypowiedzi’ Boże są niczym srebro ‘siedmiokrotnie czyszczone’, a wiec doskonale czyste.
Trędowaty Naaman zgodnie z poleceniem wykąpał się w Jordanie siedem razy i został zupełnie oczyszczony.
Ale sześć jest o jeden mniejsze od siedmiu, stanowi trafny symbol tego, co w oczach Bożych niedoskonałe i ułomne. Powtórzenie jej trzykrotnie dobitnie ma podkreślać niedoskonałość.
Podsumowując więc przeszłość bestii, okoliczność, iż oznaczono ją ‘liczbą człowieka”, jak również sama liczba 666 z całą pewnością wskazują na jedno – na rażące braki i wady z punktu widzenia Jehowy.

Takie zobrazowanie braków bestii przypomina to, co powiedziano niegdyś o Belszaccarze, królu starożytnego Babilonu. Za pośrednictwem Daniela Jehowa rzekł mu: „Zważono cię na wadze i stwierdzono u ciebie brak”.
Co było dalej?
Jeszcze tej samej nocy Belszaccar poniósł śmierć, a jego potężne imperium upadło.
Tym samym, podobnie wydany przez Boga wyrok na polityczną bestię oraz tych, którzy noszą jej znamię, sprowadzi zagładę na nią samą i na jej zwolenników. Ale tym razem Bóg nie ograniczy się do unicestwienia jednego systemu politycznego – usunie wszelkie ślady ludzkiego panowania.

Ten tekst pisałem w momencie ataku rosyjskich sił specjalnych na terrorystów trzymających zakładników w szkole w Besłanie, w północnej Osetii.
Warto może poświęcić trochę czasu na refleksyjne rozważenie istniejącego związku liczby 666 „znamienia bestii”, a tym, i wieloma innymi wydarzeniami, dziejącymi się na świecie każdego dnia. Wzięcie dzieci jako zakładników, to wielu może uznawać za szczyt ludzkiej degeneracji, ale Biblia wskazuje, iż takie wydarzenia są zapowiedzią rzeczy straszniejszych.

Czytamy: „30 I dam prorocze znaki na niebiosach oraz na ziemi — krew i ogień, i słupy dymu. 31 Słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i napawający lękiem dzień Jehowy”.
Wielu jednak ma szanse uniknąć strasznego losu. Bo dalej Słowo Boże podaje:
„32 I stanie się, że każdy, kto wzywa imienia Jehowy, ujdzie cało; bo ci, którzy przeżyją, znajdą się na górze Syjon i w Jerozolimie — jak powiedział Jehowa — i wśród ocalałych, których Jehowa wzywa”(Jola 2:30-32).

A co dzisiaj robią [...] Świadkowie Jehowy?
Aktywnie głoszą o jedynym rządzie zdolnym rozwiązać problemy ludzkości – o Królestwie Bożym, którego są przedstawicielami. Czynią to dziś w 235 krajach, co można określić, iż głoszą „po całej zamieszkanej ziemi”, tak jak podaje jedno z proroctw wypowiedzianych przez Jezusa:
„14 I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec”(Mateusza 24:14).
Żyjemy dziś u schyłku dni ostatnich.
Znamię bestii, noszone przez ludzi, charakteryzuje tych, którzy popierają podobne do bestii systemy polityczne tego świata.

Królestwo Boże - jedyna nadzieje ludzkości.
Każdy wie, że Jezus gdy był tu na ziemi, to przede wszystkim głosił o Królestwie Bożym.
Nauczył też modlitwy wzorcowej zwanej Modlitwą Pańską, a w jej treści umieścił prośbę o przyjście tego Królestwa oraz o to by wola Boża działa się na ziemi.
Królestwo, to rząd, który będzie panował nad całą ziemią, ale nie z jakiejś ziemskiej stolicy, tylko z nieba. Dlatego Jezus nazywał je „królestwem niebios”.

Wspaniałe jest też postanowienie Boże, by Królem tego Królestwa był Jezus Chrystus – ten, który umarł za swoich poddanych.
To już bardzo blisko, gdy ten doskonały Władca, obecnie będący potężną osoba duchową, wrzuci bestię, jej królów i armie „do ognistego jeziora, płonącego siarką”, symbolizującego doszczętną zagładę.
To jeszcze nie wszystko.

Jezus usunie także Szatana – dokona więc czegoś, czego nie potrafiłby zrobić żaden człowiek.
Jakie z tego korzyści odniosą ludzie?
Królestwo Boże zapewni pokój wszystkim swym posłusznym poddanym.
Nie będzie już jakichkolwiek brutalnych scen, a nieposłuszni Stwórcy natychmiast będą usuwani z ziemi, która stanie się rajem.
Nie będzie już smutku, bólu i śmierci.
To wspaniała nadzieja dla tych, którzy nie przyjmują znamienia bestii!


Cz lis 03, 2005 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 17:34
Posty: 58
Post 
Miłujący prawdę: jesteś świadkiem Jehowy?

_________________
W Nim jedyne ukojenie...


N lis 06, 2005 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
interesowanie sie przez wrogów KK kabałą albo jak kto woli liczbą 666 doprowadzi w końcu do zbudowania czegoś przeciwko KK na tej podstawie

najbardziej prawdopodobne jest oznaczenie poprzez scalenie
dowodów osobistych
kart telefonicznych
kart płatniczych
kart promocyjnych
itp w jedną kartę po czym zamienienie jej na owy numer główny lub początkowy


to tylko symbolika
w naszych czasach widać że mozna łatwo wykorzystać kapitał w swoim celu egoistycznym
taka "władza pieniadza"jest niebepieczna gdy trafi w niepowołane ręce

sataniści juz dawno podłapali biblijne znaki...
I nie tylko 666 ale i FFF rysują tak samo chętnie jak pentagramy


trudno tu przewidywać co będzie
zawsze jednak znajdzie się ktoś kto wykorzysta człowieka
gorzej jesli bedzie takich ludzi więcej...
i jesli sie zorganizują w jakiś łupieżczy obóz i to skutecznie

czy więc wykorzystaja tą symbolikę czy nie to nie jest ważne
bo po czynach się poznaje ludzi i owocach tych czynów

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


N lis 06, 2005 16:36
Zobacz profil
Post 
Kontynuacja tematu o liczbie 666
viewtopic.php?p=112130#112130


N lis 06, 2005 17:08
Post 
PSeudosatanisci Mieszku, pseudosatanisci. Nie obrazajmy ludzi a tych gowniarzy nie nazywajmy satanistami, bo to mlyn na wode ich braku rozumu i wyobrazni.

Crosis


N lis 06, 2005 22:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
wiesz Crosis sugerujesz w ten sposób swoją wypowiedzia , że mam mieć do ideologi satanistów jakiś respekt i szacunek
a ja nie mam i mieć nie będę

co do ludzi to zgoda - każdy popełnia blędy

ale taki który je robi świadomie i na złość innym powinien być napiętnowany
az do skutku
a tacy są sataniści
robią to co robią i nie ma co tu sie rozwodzić nad takimi
czy ktoś widzaił zresztą Crosisie sataniste który ma ideologię ale bez czynów?
na czym by to miało się opierać na buddyźmie wtedy taki satanizm?
ci sa własnie wykolejeńcami satanizmu
satanizm czci jako władce świata i boga dla siebie wybranego włanie Lucyfera
choć z drugiej strony tylu ilu satanistów tyle pojęć
bo to nie religia tylko menty społeczne które nie wiedza czego chcą tak naprawdę
więc i ci którzy rozwalaja nagrobki i ogłaszają się satanistami i ci którzy wnosza hasła sa satanistami
jesli tak mówią to nie odbierajmy im tego ;)
są tymi za których sie uważają


_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn lis 07, 2005 16:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
Cytuj:
ale taki który je robi świadomie i na złość innym powinien być napiętnowany
az do skutku
a tacy są sataniści
robią to co robią i nie ma co tu sie rozwodzić nad takimi
czy ktoś widzaił zresztą Crosisie sataniste który ma ideologię ale bez czynów?


Cytuj:
satanizm czci jako władce świata i boga dla siebie wybranego włanie Lucyfera

można tłumaczyć i tłumaczyć.......ehh...jak grochem o ściąnę...
Cytuj:
bo to nie religia tylko menty społeczne które nie wiedza czego chcą tak naprawdę

masz rację, to nie religia....sorx ale w więszośći mają cele i dążą do czeoś....nazywająć mentami przeginasz

Cytuj:
więc i ci którzy rozwalaja nagrobki i ogłaszają się satanistami i ci którzy wnosza hasła sa satanistami
jesli tak mówią to nie odbierajmy im tego
są tymi za których sie uważają

to pseudo-sataniści, przypuszczalnie niszczą cmentarze by wzbudzić podziw kolegów bądź reakcje społęczeństwa....wydaje mi się, ze wiary w kozła w tym nie ma (choć mogę śię mylić)


Pn lis 07, 2005 20:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 22, 2005 23:45
Posty: 3638
Post 
są jednak jako "adepci" mozna by rzec

o ile wiem elew np zalicza się do wojaków
tak samo i taki "co chce" to do satanistów

nawet w KK takich co rok sie przygotowuja do chrztu zapomniałem ich nazwy to się ma juz poniekąd za chrześcijan
niektórzy w wiekach średnich chrzest brali późno i i tak sie czuli za wyznawców Chrystusa czyli po naszemu chrześcijan

_________________
Niech żyje cywilizacja łacińska !!!

więc śpiewaj duszo ma... BÓG JEST MIŁOŚCIĄ...


Pn lis 07, 2005 20:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 08, 2005 16:13
Posty: 188
Post 
:|
to już chyba lekka przesada, może sama 6 też jest zła :shock: ( no w końcu sklada się na 666)


Pn lis 14, 2005 19:50
Zobacz profil
Post 
Mieszek popelnil standardowe mieszanie satanistowz pseudosatanistami, a mi nie chce sie tego kolejny raz tlumaczyc.
[...]

Crosis


Wt lis 15, 2005 0:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 141 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL