Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 19:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Bardzo prosze o pomoc! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 12:23
Posty: 6
Post 
Pismo Święte można interpretować na wiele sposobów i tutaj zaczyna się problem! Jeśli zwykły człowiek ją czyta to może nie do końca zrozumieć poprawnie jej znaczenie. Dopiero po studiach teologicznych można nauczyć się jej właściwego sensu, ale też nie do końca, ponieważ Pismo Święte zawiera wiele nie zrozumiałych dla rozumu człowieka słów, nigdy do końca poprawnie jej nie zrozumiemy. Jednak to co najważniejsze Bóg dał człowiekowi zrozumieć. Jeśli chodzi o ŚJ to oni Pismo Święte traktują wybiórczo! Mówią jak już ktoś wcześniej wspomniał o końcu świata, ale nie rozumieją, że tego nie wie żaden człowiek. Pan Jezus objawił wszelkie tajemnice swojemu apostołowi św. Janowi i tylko on i Bóg wiedzą kiedy będzie koniec świata. Św. Jan napisał wizję końca świata w księdze apokalipsy, ale nikt oprócz niego, nikt nie wie, kiedy będzie koniec świata, ponieważ nie podał dnia ani godziny. Podał tylko opis zniszczenia świata.
Więc ŚJ po prostu nie rozumieją sensu Pisma Świętego. Bazują tylko na tym co im wygodne. Przywiązują oni wartość do liczb tj. 144 000 ludzi będzie wg nich zbawionych, a jak wszyscy wiemy liczby w Piśmie Świętym są symboliczne! Mówią też, że ich Bóg nazywany jest "Jechową", a czy w jakimkolwiek fragmencie Pisma Świętego Bóg siebie tak nazywa?
A twierdzą, że opierają swą wiarę na Piśmie Świętym dokładnie Nowym Testamencie. Mówią też Jezus Chrystus został zabity na "palu męki". A czy ktoś z Was widział taki fragment w NT, w którym jest mowa, że Pan Jezus zamiast na krzyżu zmarł na jakimś palu?
I oni uważają, że doskonale znają Pismo Święte.
Sami widzicie po moich przykładach co oni robią z Nowym Testamentem!
Po prostu nie rozumieją sensu i przekazu Pisma Świętego, co pokazuje jak człowiek, który nie jest wykształcony jako teolog bądź po prostu nie chce rozumieć prawd zapisanych w Piśmie Świętym, które dokładnie mówi, że Jezus zmarł na Krzyżu!
Potwierdza to też moje wcześniejsze przemyślenia że Pismo Święte można sobie interpretować po swojemu, lekceważąc prawdy w nim zapisane, poprzez bunt wobec kościoła katolickiego.
Pozdrawiam :)


Pn mar 23, 2009 12:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Morph napisał(a):
Cytuj:
Bo ich nauka jest logiczna i do udowodnienia prostymi wersetami biblijnymi bez świętych tajemnic wiary.


zwłaszcza ta o końcu świata co to idzie, idzie i przyjść nie może ;]

)

no chyba nie powiesz mi ,że nauka o końcu świata jest niebiblijna?

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 13:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Lolek8919 napisał(a):
Mówią też, że ich Bóg nazywany jest "Jehową", a czy w jakimkolwiek fragmencie Pisma Świętego Bóg siebie tak nazywa?

W 7 tysiacach fragmentów :D :D :D

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn mar 23, 2009 13:48
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Lolek8919 napisał(a):
Pismo Święte można interpretować na wiele sposobów i tutaj zaczyna się problem!
czyli każdy po swojemu
Cytuj:
Jeśli zwykły człowiek ją czyta to może nie do końca zrozumieć poprawnie jej znaczenie.

jeśli czyta ją niezwykły człowiek też tak może być.
Cytuj:
Dopiero po studiach teologicznych można nauczyć się jej właściwego sensu, ale też nie do końca, ponieważ Pismo Święte zawiera wiele nie zrozumiałych dla rozumu człowieka słów,

to myslisz ,że apostołowie byli po studiach teologicznych?
?
(25) To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi. (26) Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. (27) Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców,
jak widzisz Bóg nie wybiera mędrców po studiach do rozumienia Biblii ponieważ jej zrozumienie nie zależy od wiedzy.
(11) Lecz On im odpowiedział: Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane.
Cytuj:
Jeśli chodzi o ŚJ to oni Pismo Święte traktują wybiórczo! Mówią jak już ktoś wcześniej wspomniał o końcu świata, ale nie rozumieją, że tego nie wie żaden człowiek. Pan Jezus objawił wszelkie tajemnice swojemu apostołowi św. Janowi i tylko on i Bóg wiedzą kiedy będzie koniec świata.

i kto tu traktuje Biblię wybiórczo?
pan Jezus nie wie kiedy bedzie koniec.
(36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec
TYLKO OJCIEC WIE .
Cytuj:
Św. Jan napisał wizję końca świata w księdze apokalipsy, ale nikt oprócz niego, nikt nie wie, kiedy będzie koniec świata, ponieważ nie podał dnia ani godziny. Podał tylko opis zniszczenia świata.
Więc ŚJ po prostu nie rozumieją sensu Pisma Świętego.

jak widać ty tez nie rozumiesz.
Jan nie miał pojęcia kiedy będzie koniec.
Cytuj:
Bazują tylko na tym co im wygodne. Przywiązują oni wartość do liczb tj. 144 000 ludzi będzie wg nich zbawionych, a jak wszyscy wiemy liczby w Piśmie Świętym są symboliczne!

poczytaj trochę to się zorientujesz ze bzdurzysz.
liczby są albo symboliczne albo literalne.12 plemion izraelskich to według ciebie symbol. Albo ile dni trwał potop.? Albo ile lat zył Jezus.?
Cytuj:
Mówią też, że ich Bóg nazywany jest "Jechową", a czy w jakimkolwiek fragmencie Pisma Świętego Bóg siebie tak nazywa?

no nazywa.
. (2) Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahwe. (3) Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.
w wielu kościołach nawet jest to imię.
To ze kościół pozmieniał to imię na PAN to tylko oznacza że kościół jest wybiórczy.
zajrzyj sobie tutaj.
http://www.rumburak.friko.pl/BIBLIA/JHW ... /index.php
http://www.zgapa.pl/zgapedia/Jahwe.html

nawet słowacki i mickiewicz tego imienia w swoich wierszach

używaliAdam MICKIEWICZ (1798–1855)

Pokłon Przeczystej Rodzicy!
Nad niebiosa Twoje skronie,
Gwiazdami Twój wieniec płonie
Jehowie na prawicy
(„Na dzień zwiastowania N.P. Maryi”) tego imienia w swoich wierszach.

Juliusz SŁOWACKI (1809–1849)

Znajdzie — ja sądzę, że znajdzie — i życzę
Ludziom małego serca: kornej wiary,
Spokojnej śmierci. — Jehowy oblicze
Błyskawicowe jest ogromnej miary!
(„Beniowski”, pieśń V, w. 461-464)
wiecej tutaj.
http://forumchrzescijanskie.pl/printvie ... 27dd031f86
Cytuj:
A twierdzą, że opierają swą wiarę na Piśmie Świętym dokładnie Nowym Testamencie. Mówią też Jezus Chrystus został zabity na "palu męki". A czy ktoś z Was widział taki fragment w NT, w którym jest mowa, że Pan Jezus zamiast na krzyżu zmarł na jakimś palu?

to tłumaczenie . tzreba wiedzieć jakie słowo było wtedy używane jako pal czy słup a jakie krzyż.
Jezus niósł zwykłą belkę a, że ktoś przetłumaczył to na krzyż to cóz zrobic.?

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 13:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post 
jafo napisał(a):
Lolek8919 napisał(a):
Pismo Święte można interpretować na wiele sposobów i tutaj zaczyna się problem!
czyli każdy po swojemu
Cytuj:
Jeśli zwykły człowiek ją czyta to może nie do końca zrozumieć poprawnie jej znaczenie.

jeśli czyta ją niezwykły człowiek też tak może być.
Cytuj:
Dopiero po studiach teologicznych można nauczyć się jej właściwego sensu, ale też nie do końca, ponieważ Pismo Święte zawiera wiele nie zrozumiałych dla rozumu człowieka słów,

to myslisz ,że apostołowie byli po studiach teologicznych?
?


Nie, bo znali: oryginalny język, kulturę, kontekst historyczny, mentalność semicką (tak różną od naszej), itd. I prowadził ich Duch Święty, tak jak prowadzi teraz Kościół.



jafo napisał(a):
(25) To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi. (26) Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. (27) Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców,
jak widzisz Bóg nie wybiera mędrców po studiach do rozumienia Biblii ponieważ jej zrozumienie nie zależy od wiedzy.


Tu jest napisane nie o interpretacji Biblii, ale o wierze - do wiary Bóg wybiera często prostaczków. A o Biblii i m.in. wiedzy do jej zrozumienia jest np tutaj:
2 P 3:16
Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę.

Potrzeba też Ducha Świętego do prawidłowego odczytania Biblii, nie można interpretować w oderwaniu od posiadającego prerogatywę Kościoła:
2 P 1:20
To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia.

Głębsze wyjaśnienie tego cytatu:
Cytuj:
Wedle interlinearnego wydania Biblii zdanie to brzmi (cokolwiek niezrozumiale): "to najpierw wiedząc, ze każde prorokowanie (o) Piśmie oddzielnego rozwiązania nie staje się". Ostatnie i trzecie od końca znalazły tam swoje wyjasnienie:

"rozwiązania" - sens: tłumaczenia, interpretowania
"staje się" - genetivus ze słowem "być" lub "stawać się" oznacza w języku greckim czyjeś zadanie, prerogatywę, upoważnienie, przywilej: stąd sens: każde prorokowanie o Piśmie nie należy do prywatnego wyjaśniania...
(cytat z zapytaj.wiara.pl)


jafo napisał(a):
Cytuj:
Jeśli chodzi o ŚJ to oni Pismo Święte traktują wybiórczo! Mówią jak już ktoś wcześniej wspomniał o końcu świata, ale nie rozumieją, że tego nie wie żaden człowiek. Pan Jezus objawił wszelkie tajemnice swojemu apostołowi św. Janowi i tylko on i Bóg wiedzą kiedy będzie koniec świata.

i kto tu traktuje Biblię wybiórczo?
pan Jezus nie wie kiedy bedzie koniec.
(36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec
TYLKO OJCIEC WIE .


Takie jest przeświadczenie ŚJ. Odsyłam:
"Wszechwiedza Jezusa i Ducha Świętego"
http://apologetyka.katolik.net.pl/content/view/674/59/

jafo napisał(a):
poczytaj trochę to się zorientujesz ze bzdurzysz.
liczby są albo symboliczne albo literalne.12 plemion izraelskich to według ciebie symbol. Albo ile dni trwał potop.? Albo ile lat zył Jezus.?


12 plemion może być używane zarówno dosłownie (gdy mowa o faktycznych plemionach) jak i symbolicznie (jako oznaczenie całego ludu Bożego). Lata Jezusa to żadna opowieść, wizja, sen, nowela, baśn, ani nic co można by rozumieć symbolicznie - to opis rzeczywistości historycznej.

jafo napisał(a):
Cytuj:
A twierdzą, że opierają swą wiarę na Piśmie Świętym dokładnie Nowym Testamencie. Mówią też Jezus Chrystus został zabity na "palu męki". A czy ktoś z Was widział taki fragment w NT, w którym jest mowa, że Pan Jezus zamiast na krzyżu zmarł na jakimś palu?

to tłumaczenie . tzreba wiedzieć jakie słowo było wtedy używane jako pal czy słup a jakie krzyż.
Jezus niósł zwykłą belkę a, że ktoś przetłumaczył to na krzyż to cóz zrobic.?


Jezus został ukrzyżowany. Czy przypadkiem Wy, świadkowie Jehowy nie głosiliście, że tak było a później zmieniliście zdanie?

"Krzyż czy pal?"
http://free.of.pl/r/referent/usr/06.htm

"Krzyż czy pal?"
http://www.effatha.org.pl/apologetyka/krzyz1.htm

_________________
Piotr Milewski


Pn mar 23, 2009 14:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 19, 2009 8:51
Posty: 4
Post 
Z tego co mi wiadomo, w Harfie Bożej, wydanej przez Rutherforda w 1921roku, na stronie 114 widnieje rysunek przedstawiający Jezusa właśnie na krzyżu.
Najprawdopodobniej Jezus umarł na krzyżu, który przypominał kształtem Tau. Patrz Ezachiel, św. Franciszek.. górna część to najprawdopodobniej wymysł średniowiecznych malarzy.

_________________
http://www.kryvan.yoyo.pl


Pn mar 23, 2009 15:23
Zobacz profil WWW
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
jumik napisał(a):

Nie, bo znali: oryginalny język, kulturę, kontekst historyczny, mentalność semicką (tak różną od naszej), itd. I prowadził ich Duch Święty, tak jak prowadzi teraz Kościół.

tak ,tak.
duch święty prowadzi każdy kościół.
Spytaj wyznawców to zobaczysz co ci odpowiedzą.
Wiec nie dawaj mi takich argumentów bo są lekko śmieszne.

Cytuj:
Potrzeba też Ducha Świętego do prawidłowego odczytania Biblii, nie można interpretować w oderwaniu od posiadającego prerogatywę Kościoła:

jw. kazdy kosciół tak mówi.




jafo napisał(a):
Cytuj:
Jeśli chodzi o ŚJ to oni Pismo Święte traktują wybiórczo! Mówią jak już ktoś wcześniej wspomniał o końcu świata, ale nie rozumieją, że tego nie wie żaden człowiek. Pan Jezus objawił wszelkie tajemnice swojemu apostołowi św. Janowi i tylko on i Bóg wiedzą kiedy będzie koniec świata.

i kto tu traktuje Biblię wybiórczo?
pan Jezus nie wie kiedy bedzie koniec.
(36) Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec
TYLKO OJCIEC WIE .
takie jest przeświadczenie ŚJ. Odsyłam:

nie .
takie jest moje przeświadczenie bo tak mówi Biblia.
Cytuj:
Jezus został ukrzyżowany.

Jezus został ukrzyżowany na palu.
Co to za dowód?
Zapytaj kogokolwiek kto trochę się na tym zna .
Zadaj mu pytanie co Jezus niósł .Pojedyncżą belkę czy krzyż .
Cytuj:
Czy przypadkiem Wy, świadkowie Jehowy nie głosiliście, że tak było a później zmieniliście zdanie?

ja nic nie głosiłem a potem nie zmieniałem zdania.
poczytałem trochę i wiem że Jezus nie niósł krzyża tylko belkę ,i już.
czytanie to prosta czynność.

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 15:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 20, 2009 12:23
Posty: 6
Post 
jafo napisał(a):
duch święty prowadzi każdy kościół.
Spytaj wyznawców to zobaczysz co ci odpowiedzą.
Wiec nie dawaj mi takich argumentów bo są lekko śmieszne.


A czy zbór ŚJ jest kościołem?
ŚJ gromadzą się w zborach, a nie w kościołach.

Kościół istnieje we wspólnotach lokalnych i urzeczywistnia się jako zgromadzenie liturgiczne, przede wszystkim eucharystyczne. Kościół żyje Słowem i Ciałem Chrystusa, sam stając się w ten sposób Jego Ciałem.

A ja nie słyszałem Jafo żeby w zborach była odprawiana liturgia a wraz z nią zawarta w niej Eucharystia. Nie raz widziałem jak ŚJ kradli komunię świętą podchodząc niby do komunii świętej, a po chwili wyciągali z ust ciało Chrystusa i bezcześcili je, popełniając świętokradztwo.

Zapomniałem wcześniej dopisać też, że Biblia jest księgą historyczną, więc jak sama nazwa mówi wydarzenia w niej zawarte są prawdziwe.

Duch Święty nie prowadzi sekt! Może od tego zacznijmy!
Jeśli ktoś nie przyjął sakramentu bierzmowania nie spoczywa na nim Duch Święty.

A i jeszcze jedno czy Jahwe to to samo słowo co Jechowa?
Jak logika wskazuje to 2 różne słowa, więc niestety kolego pomyliłeś się pisząc:
Cytuj:
no nazywa.
. (2) Bóg rozmawiał z Mojżeszem i powiedział mu: Jam jest Jahwe. (3) Ja objawiłem się Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi jako Bóg Wszechmocny, ale imienia mego, Jahwe, nie objawiłem im.
w wielu kościołach nawet jest to imię.


Masz kolego lipę :/ Jahwe to nie to samo co "Jechowa" :P.

I nie próbuj potwierdzać swoich racji literaturą, ponieważ rozmawiamy o Biblii, a nie o literaturze Mickiewicza czy Słowackiego.

Pan Jezus został ukrzyżowany i to jest fakt! Nie ważne co niósł w drodze na Golgotę, lecz ważne na czym zmarł, a zmarł na krzyżu, a nie na "palu"!
Tak samo złoczyńcy byli ukrzyżowani obok Pana Jezusa, anie zginęli na żadnym "palu". Świętego Piotra też ukrzyżowano i zmarł on na krzyżu, a nie na "palu".

W Biblii jest tylko wizja końca świata przedstawiona przez św. Jana, nie ma napisane kiedy on będzie, ale też napisane dokładnie jak będzie wyglądał koniec świata.
Myślę że Morph miał na myśli to, że ŚJ z dnia na dzień mówicie dzisiaj będzie koniec świata, a jeśli go nie ma to mówią jutro będzie itd.
Jeśli nie wiedzą kiedy on nastąpi to po co o tym mówią codziennie "dziś będzie koniec świata" ;D.
Jafo myślisz że takimi słowami nie wiem przewyższą Boga, bo koniec świata kiedyś nadejdzie i pewnie jakby każdy mówił codziennie że: "dziś będzie koniec" to kiedyś na pewno trafi, ale co mu to da?


Pn mar 23, 2009 18:08
Zobacz profil
Post 
jafo napisał(a):
no chyba nie powiesz mi ,że nauka o końcu świata jest niebiblijna?

Hmmm, jeśli są to niesprawdzające się proroctwa to Biblia o czymś takim rzeczywiście mówi:
"gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał."/Pwt 18,22/


Pn mar 23, 2009 18:16
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Marek MRB napisał(a):
jafo napisał(a):
no chyba nie powiesz mi ,że nauka o końcu świata jest niebiblijna?
Hmmm, jeśli są to niesprawdzające się proroctwa to Biblia o czymś takim rzeczywiście mówi:
"gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał."[/color]/Pwt 18,22/

pytanie brzmiało :
czy nauka o końcu świata jest niebiblijna?
rozumiem, że jest biblijna według Ciebie?

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Lolek8919 napisał(a):
A i jeszcze jedno czy Jahwe to to samo słowo co Jehowa?
Poczytaj tematy na tym forum w których była o tym mowa, i przestan robić błędy ortograficzne. Nie ma czegos takiego jak Jechowa.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Pn mar 23, 2009 19:28
Zobacz profil
Post 
jafo napisał(a):
Marek MRB napisał(a):
jafo napisał(a):
no chyba nie powiesz mi ,że nauka o końcu świata jest niebiblijna?
Hmmm, jeśli są to niesprawdzające się proroctwa to Biblia o czymś takim rzeczywiście mówi:
"gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, znaczy to, że tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał."[/color]/Pwt 18,22/

pytanie brzmiało :
czy nauka o końcu świata jest niebiblijna?
rozumiem, że jest biblijna według Ciebie?
Nie ma czegoś takiego jak "nauka o końcu świata w ogóle".
Może być biblijna, może być niebiblijna, może być prawdziwa, może być fałszywa.
Nauka Świadków Jehowy na ten temat była (wielokrotnie) fałszywa, a więc niebiblijna.


Pn mar 23, 2009 19:33
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Lolek8919 napisał(a):
jafo napisał(a):
duch święty prowadzi każdy kościół.
Spytaj wyznawców to zobaczysz co ci odpowiedzą.
Wiec nie dawaj mi takich argumentów bo są lekko śmieszne.
A czy zbór ŚJ jest kościołem?
ŚJ gromadzą się w zborach, a nie w kościołach.

widzę, że masz podstawowe braki.
definicja:
Kościół (gr. ekklesia - "społeczność/zgromadzenie wywołanych" lub dosł. staropol. "zwołanie")
Zbór to określenie stosowane m.in. w Polsce, Czechach (czes. Sbor) i na Białorusi (biał. Збор) w odniesieniu do lokalnej wspólnoty wiernych Kościołów

Cytuj:
Kościół istnieje we wspólnotach lokalnych i urzeczywistnia się jako zgromadzenie liturgiczne, przede wszystkim eucharystyczne. Kościół żyje Słowem i Ciałem Chrystusa, sam stając się w ten sposób Jego Ciałem.

masło maślane .
Cytuj:
A ja nie słyszałem Jafo żeby w zborach była odprawiana liturgia a wraz z nią zawarta w niej Eucharystia.

z tego co piszesz to niewiele słyszałeś i niewiele wiesz.

Cytuj:
Nie raz widziałem jak ŚJ kradli komunię świętą podchodząc niby do komunii świętej, a po chwili wyciągali z ust ciało Chrystusa i bezcześcili je, popełniając świętokradztwo.

sorry ale masz chyba jakąś obsesję.
Cytuj:
Duch Święty nie prowadzi sekt! Może od tego zacznijmy!
Jeśli ktoś nie przyjął sakramentu bierzmowania nie spoczywa na nim Duch Święty.

a ja przyjąłem i co ty na to?
spoczywa na mnie ?
Cytuj:
A i jeszcze jedno czy Jahwe to to samo słowo co Jechowa?
Jak logika wskazuje to 2 różne słowa,

Jeszua i Jezus to tez dwa rożne słowa a mówią o tym samy człowieku
Cytuj:
Pan Jezus został ukrzyżowany i to jest fakt! Nie ważne co niósł w drodze na Golgotę,

ważne co niósł.

ale OK masz racje szkoda czasu na takie argumenty

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 19:39
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Marek MRB napisał(a):
]Nie ma czegoś takiego jak "nauka o końcu świata w ogóle".
.[/b]


to o czym mówił Jezus :
A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata? (4) Na to Jezus im odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł.

o co pytali uczniowie i o czym dalej mówił Jezus
czyżby o końcu świata?
czyli jednak to biblijna nauka

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 19:42
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Marek MRB napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak "nauka o końcu świata w ogóle".
/b]

i jeszcze to
(19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.
czyli jednak Jezus mówił o końcu świata

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Pn mar 23, 2009 19:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL