Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sty 08, 2006 21:29
Posty: 71
Post 
A np. biblijna historia Potopu została zapożyczona ze starszych mitów Sumeryjskich, gdzie Noe nazywał się bodajże Gilgamesz. Zresztą to że w Biblii jest wiele nieścisłości i sprzeczności to akurat jest faktem, wystarczy przeczytać Ewangelie. Moim zdaniem jednak nie umniejsza to wielkości tej księgi i jej wpływu na ludzi.
A wracając do tematu to niestety katolicyzm jest sektą. Definicja tego słowa to, cyt.: "w chrześcijaństwie termin pejoratywny na oznaczenie grupy wyznaniowej". Czy jest ktoś jeszcze kto chce dyskutować z faktami?


So sty 14, 2006 10:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 01, 2004 6:57
Posty: 2427
Post 
Cytuj:
Zresztą to że w Biblii jest wiele nieścisłości i sprzeczności to akurat jest faktem, wystarczy przeczytać Ewangelie.

Jakich sprzeczności dopatrzyłeś się w Ewangeliach?


So sty 14, 2006 11:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sty 08, 2006 21:29
Posty: 71
Post 
Licznych. We wszystkich są jakieś różnice co do tego z kim, gdzie i kiedy Jezus przebywał.
1. Według Ewangelii Marka, Mateusza i Łukasza publiczne nauczanie Jezusa trwało ok. 1 roku, według św. Jana 3 lata.
2. Listy apostołów się nie zgadzają.
3. Wypędzenie przez Jezusa przekupniów ze Świątyni wg Jana miało miejsce na początku jego publicznej działalności, w innych Ewangeliach przy jej końcu, na parę dni przed śmiercią.
4. Ukrzyżowanie u św. Jana miało miejsce dzieś przed świętem paschy natomiast u Mateusza, Łukasza i Marka dzień po święcie paschy.


So sty 14, 2006 11:51
Zobacz profil
Post 
Wydaje mi się, że zazwyczaj tak jest, że najbardziej wpływowa sekta nazywa siebie "Kościołem" (lub czymś podobnym o analogicznym znaczeniu), a inne wyznania, szczególnie drobne pod względem liczebności wyznawców, nazywa sektami. To zabieg propagandowy. Ktoś kto zna się na historii chrześcijaństwa wie, że na początku była to sekta żydowska, skupiająca w sobie Żydów, którzy uznali Jezusa zwanego Chrystusem za swojego mesjasza. Gdyby nie zapał religiotwórczy i ignorancja względem nauk J zw Ch Pawła z Tarsu oraz zainteresowanie chrześcijaństwem jako religią ujednolicającą cesarzy rzymskich (Konstantyna i Teodozjusza) chrystianizm zniknąłby tak samo jak essenizm i inne podobne sekty, których istnienie można zakładać a o których nie mam danych.


Śr lut 22, 2006 14:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Może nie powiem nic nowego, ale odczułem naglącą potrzebę wypowiedzenia się w tym temacie...

Cytuj:
Poproszę o jakieś konkrety w sprawie "niemal księstwa katolickiego", co masz na myśli?Dlaczego księstwo ?

Chodzi o próby stworzenia państwa wyznaniowego w miejsce Polski.

Cytuj:
"Tłumy ludzi ogłupianie z ambony i przez eter"?Też nie bardzo rozumiem, jakieś dowody, dane statystyczne?Będę wdzięczna Uśmiech....
A jakież to bandy się snują i krzyczą pod oknami?Bo u mnie to tylko szalikowcy tak się zachowują, ale ja tam nie znam tych wszystkich band, więc poczekam na wyjasnienia Suszę zęby.

Obóz Narodowo Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Narodowe Odrodzenie Polski, Krew i Honor - wystarczy?
Mam zacytować co oni krzyczą? - "wyróźnia nas rzecz, którą wy dobrze znacie - my was gonimy, wy spier****cie" - są nawet takie naklejki, pod tym napisem jest podpis "pogromcy czarnych pedałów" - oczywiście wszystko odbywa się w obronie "wartości katolickich".



Cytuj:
Poproszę także o jakieś fakty, dowody na destrukcyjną działalność Kościoła"na jednostkę i rodzinę".

Wywoływanie u swoich wyznawców poczucia winy. Nie złamiesz praw ustanowionych przez kościół, bo to tak jakbyś opuścił bezpieczną 'norkę' i skoczył wprost w piekielną otchłań - o, taka metafora. Dla mnie te prawa to bzdury, ale jeśli ktoś naprawde w to wszystko wierzy, to nigdy się nie oswobodzi.



Cytuj:
Jakie to podstawowe prawa człowieka są łamane przez Kościól?

Prawo do wyboru własnej religii choćby nawet, przez osobę niepełnoletnią. Osiemnaście lat to tylko wiek oficjalny, i tak wcześniej możesz kupić alkohol, możesz palić papierosy, możesz rzucić szkołę - tylko, cholera, czemu nie mogę wybrać religii?! Np 16 latek to już nie dziecko. Czemu nie może on sam zadecydować o swoim dalszym życiu religijnym?!

Cytuj:
O jakieś przykłady technik psychologicznych i socjologicznych, stosowanych przez Kościół też poproszę, aaaa i to wykorzystywanie fizyczne,psychiczne i materialne, mógłbyś w jakiś sposób uzasadnić? Uśmiech...

Ciągłe mieszanie ludziom w głowach - najpierw za czasów młodości zasiewa się ziarno, na lekcjach religii np, a potem dorosłymi ludźmi już się z łatwością manipuluje. Ten ktoś nawet nie będzie wiedział że już jest obiektem manipulacji, to jest zwyczajne kodowanie podświadomości - on może nie chodzić do kościoła, ale jak np. jadać samochodem będzie miał wypadek, to myślac o bogu (zazwyczaj taka myśl się pojawia, nawet jeśli ktoś nie wierzy i nie uznaje) będzie myślał własnie o TYM bogu - waszym bogu. I tak przez całe życie.
Wyziskiwanie materialne? Dawanie na tace - spytaj się kogokolwiek, czemu daje pieniądze tym oszustom - usłyszysz, że oni (księża) rozliczą się z tego przed bogiem, jak korzystali z tych pieniędzy, a osoba dająca na tacze będzie miała "zaliczone" że dawała na tace w dobrej myśli.

Cytuj:
Tylko ja proszę o jakieś konkrety... a nie rzucanie hasełek bez żadnego poparcia czy też uzasadnienia.Jak rzuca się jakieś oskarżenia to trzeba je udowodnić... nie przeczę, może Ci się to uda Suszę zęby.

Więc wy też tak postępujcie dyskutując na temat magii, medycyny niekonwencjonalnej itd. Nigdy w tych tematach nie potraficie dyskutować na poziomie - tylko cytowanie fragmentów jakiś książek czy PŚ...

Cytuj:
Gdziez to utrudniaja komunikacje? Masz jakies konkretne dowody ?
Co ci sie zbiera pod klatka? Kumple - dresiarze?

Pielgrzymki strasznie utrudniają komunikację, ale nawet nie o to już chodzi - to nie jest główny argument.
Pod klatkami ostatnio krzyczą - wrogowie liberalizmu, wolności i tolerancji - jednocześnie ultrakatoliccy prawicowcy. Zgroza.



Cytuj:
Przeszkadzaja ci krzyze, kapliczki?.....czyzbys patrzac na nie odczuwal wyrzuty sumienia?....w takim razie bardzo dobrze....ustaw taka kapliczke pod klatka, dla kumpli - dresiarzy. Zreszta nie wiem czy to cos pomoze...

A może to wy patrząc na przejawy New Age we współczesnym świecie udczuwacie... hm... żal, bo nie możecie odczuć wolności którą MY mamy?

Cytuj:
Czyzbys sluchal tego radia? Zadnych innych fal nie odbierasz?
Najdziwniejsze jest to, ze najwiecej do powiedzenia w temacie RM, maja ludzie, ktorzy swoje wiadomosci o tej stacji czerpia z gazecin w stylu FiM.
Wiadomo nie od dzis, ze czytelnicy tychze szmatlawcow (FiM. SE, FAKTY..itd. ) inteligencja nigdy nie zgrzeszyli. Dlatego tez Plezi...gratuluje ci "wysokich lotow".

Większość tych pism to pisma lewicowe (może te związki nie są aż tak widocznie, ale np. "NIE" ) które walczą z ultrakatolicką prawica - wprawdzie lewaków lubię średnio, to trzeba im pogratulować świetnej kampanii prapagandowej - kompromitują swocih wrogów na każdym kroku.

Cytuj:
1. Akurat chrześcijaństwo można - jest sektą, stworzoną na podstawie judaizmu.- mozna? WoooW , ale nie musi Very Happy , to nie dowód

Co nie musi? Ktoś tu próbuje udawać bystrego i dowcipnego.

Cytuj:
2. Nie chodzi mi o Rydzyka. Księża są utrzymywani przez państwo, poza tym, o ile wiem, nie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej. - Masz pretensje o to ze ksieza sa utrzymywani przez panstwo? To powiedzmi jak takie madre pytanie zadales, dlaczego sie nie czepiasz ze urzednicy i politycy siorpia w korycie za sto razy wieksze pieniadze niz te co dostaja ksieza? Czepiasz sie zarobków, co jest zecza normalna WoooW .

Bądź co bądź nie jest to instytucja powiązana z państwem, jest to organizacja jak każda inna, i powinna być utrzymywana przez prywatnych ludzi... Już lepiej by państwo utrzymywało Amnesty International - tylko ża AI nie przyjmuje pieniędzy od krajów - tylko od prywatnych darczyńców. Oni przynajmniej są w porządku - a przecież mają taką wspaniałą inicjatywę - walka o prawa człowieka!

Cytuj:
3.Znasz prawdopodobnie tylko pionków, a nie księży wysoko w hierarchii. - Dopiero teraz wyjasniasz ze chodzi ci tylko o garstke na najwyzszych stanowiskach - PISZESZ OGÓLNIE, CZEGO NIEMOZNA ROBIC BO NIE WSZYSCY KRADNA I OSZUKUJA JAK MYSLISZ.

Jasne... A nie każdy zabójcą jest mordercą :lol:

Cytuj:
4.o ile wiemnie płacą podatków za prowadzenie działalności gospodarczej. - O ILE WIESZ? nie snuj domyslów bez dowodów.

Zdecydowanie nie płacą.

Cytuj:
5.Nie przesadzam, dzieci są automatycznie zapisywane na lekcje uczestników lekcji religii przy wstępowniu do szkoły podst., gimn., liceum. Muszą postarać się o zgodę rodziców, aby móc nie chodzić na te zajęcia. - Jaki masz problem - idziesz do rodzica, on wyraza zgode i nie chodzisz!

A jak założmy 16latek nie chce chodzić na religie?
Potem, jak jest już dorosły, może nie chodzić do koscioła, ale ma już za sobą bieżmowanie, komunie itd. I nie sądze, aby chciało mu się usuwać swoje papiery z kościoła - nietrudno sobie wyobrazić jak to wygląda - ksiądz mówi, "a jeszcze się zastanów, przyjdź za pół roku" itd - czyli nikt się z kościoła nie "wypisuje", bo szkoda mu czasu na te wszystkie formalności. I przez to jest zaliczany do tych 90% (ta liczba mnie rozbraja :D ) katolików w Polsce...

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Śr lut 22, 2006 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 27, 2005 23:32
Posty: 988
Post 
Cytuj:
Obóz Narodowo Radykalny, Młodzież Wszechpolska, Narodowe Odrodzenie Polski, Krew i Honor - wystarczy?

zapomniał pan dodać faszyści i naziści innej masci.
W jednym rzedzie neopogański krew i honor, odwołujacy się do nazizmu z faszyzującym NOP-em i ONR-em i dość liberalna jak na to srodowisko MW która odwołuje się w spraiw e religi do takich "radykałów" jak apb Teodorowicz, kard Sapieha, prymas Hlond hehe Niewiedza i ignorancja widać w modzie.
Cytuj:
Wywoływanie u swoich wyznawców poczucia winy. Nie złamiesz praw ustanowionych przez kościół, bo to tak jakbyś opuścił bezpieczną 'norkę' i skoczył wprost w piekielną otchłań - o, taka metafora. Dla mnie te prawa to bzdury, ale jeśli ktoś naprawde w to wszystko wierzy, to nigdy się nie oswobodzi.

nic nie rozumiem. Bełkot....
Cytuj:
Prawo do wyboru własnej religii choćby nawet, przez osobę niepełnoletnią. Osiemnaście lat to tylko wiek oficjalny, i tak wcześniej możesz kupić alkohol, możesz palić papierosy, możesz rzucić szkołę - tylko, cholera, czemu nie mogę wybrać religii?! Np 16 latek to już nie dziecko. Czemu nie może on sam zadecydować o swoim dalszym życiu religijnym?!

?? Co to za bzdura. Wyznanie to nie wybór nowych spodni czy kurtki. Rodzie na ołtarzu, dając sobie przyzeczenia małżeńskie przyrzekają ze wychowają dzieci zgodnie w religią katolicką.
Ja jakbym miał dzieci przede wszystkim bym troszczył sie o ich zbawienie. 16 czy 25 czy 35 lat to nie ważne. Mnie kiedys Bóg roliczy za to.
Deklaracja Dignitatis humanae to przykład tomistycznej koncepcji że każdy człowiek ma prawo do braku przymuszenia wyznawania lub niewyznawania jakies religii ale nie ma przrodzonego prawa do błedu. To się rozbija o koncepcję antropologiczną. Czy w imię wolności pozwolic człowiekowi na wszystko co nie jest prawnie zakazane? Oczywiście że nie, wiec nie ma wolności absolutystycznej a wolnośc religijna jest ściśle związana z wolnoscią sumienia ale podkreślam sumienia ukształtowanego.

reszta to stek bredni na któe naprawde nie mam czasu ani ochoty odpowiadac.

_________________
zapraszam na blog Χριστιανος


Śr lut 22, 2006 22:55
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn paź 04, 2004 11:49
Posty: 674
Post 
marcin_jarzębski napisał(a):
Rodzie na ołtarzu, dając sobie przyzeczenia małżeńskie przyrzekają ze wychowają dzieci zgodnie w religią katolicką.

:D :D :D :D :D :D
Widać że jarząbek zna ślub z teorii jeno


Cz lut 23, 2006 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Cytuj:
zapomniał pan dodać faszyści i naziści innej masci.
W jednym rzedzie neopogański krew i honor, odwołujacy się do nazizmu z faszyzującym NOP-em i ONR-em i dość liberalna jak na to srodowisko MW która odwołuje się w spraiw e religi do takich "radykałów" jak apb Teodorowicz, kard Sapieha, prymas Hlond hehe Niewiedza i ignorancja widać w modzie.

Nie ma czegoś takiego jak liberalna MW, jedynie można ją uznać za mniejsze zło w porównaniu do NOP itp.
Neopogański Krew i Honor? To oni robią najwięcej szumu o rzekomą obronę wartości katolickich.

Cytuj:
nic nie rozumiem. Bełkot....

Bo tego nie zrozumie osoba mająca przekonanie, że jej religia (katolicyzm, chrześcijaństwo ogólnie) jest najwspanialsza na świecie.

Cytuj:
Co to za bzdura. Wyznanie to nie wybór nowych spodni czy kurtki. Rodzie na ołtarzu, dając sobie przyzeczenia małżeńskie przyrzekają ze wychowają dzieci zgodnie w religią katolicką.
Ja jakbym miał dzieci przede wszystkim bym troszczył sie o ich zbawienie. 16 czy 25 czy 35 lat to nie ważne. Mnie kiedys Bóg roliczy za to.
Deklaracja Dignitatis humanae to przykład tomistycznej koncepcji że każdy człowiek ma prawo do braku przymuszenia wyznawania lub niewyznawania jakies religii ale nie ma przrodzonego prawa do błedu. To się rozbija o koncepcję antropologiczną. Czy w imię wolności pozwolic człowiekowi na wszystko co nie jest prawnie zakazane? Oczywiście że nie, wiec nie ma wolności absolutystycznej a wolnośc religijna jest ściśle związana z wolnoscią sumienia ale podkreślam sumienia ukształtowanego.

Państwo nie może mówić, co obywatel może robić - państwo może jedynie powiedzieć, czego jednostka nie może robić, żeby nie zaszkodzić ogółowi.
Dlaczego ktoś, kto w przyszłości może zostać np. muzułmanem ma teraz chodzić do kościoła, komuni św itd?! Może życie religijne powinno się rozpocząć w wieku 18 lat wedle własnych przekonań, a rodzice mogą jedynie w domu powiedzieć "byliśmy katolikami z dziada pradziada... poczytaj biblie..." - żeby zachęcić syna czy córkę do swej relgii. Ale dlaczego korzystając z prawa do jego wychowania według własnych przekonan narzucają mu religię, która on wie, że z niej zrezygnuje po otrzymaniu pełnoletności?!

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Cz lut 23, 2006 10:21
Zobacz profil
Post 
Mal, na rany Chrystusa przestań. Twoje błędy mnie bolą.
Krew i Honor ultrakatolickie? Ty chyba nie znasz wogóle środowisk skinheadowskich prawda? Są zadeklarowanymi Narodowymi Socjalistami, a NSi rzadko są katolikami lub chociaż chrześcijanami. Chcesz cytat z ich strony?
Cytuj:
Wczorajszej nocy w całym kraju grupy patriotów uczestniczyły w staropolskim obrzędzie Jarych Godów. Oddawano hołd starym bogom, patronom naszych praojców. Święto to czerpie swoje korzenie w czasach, gdy rodzima wiara nie była jeszcze atakowane ze strony sługusów Jahwe a przywiązanie do ziemi, rodzimych wierzeń i natury było powodem do dumy.


Cytuj:
Czcicielom nauk i zwolennikom pewnego nazarejczyka rozpoczęły się kolejne święta. Tym razem będą odwiedzali świątynie obłudy w celu święcenia pokarmów i zostawiania większej niż zwykle sumy pieniędzy przeznaczonej na funkcjonowanie aparatu indoktrynacji i obłudy oraz na nowe zachcianki hierarchów kościoła. Podczas gdy oni będą się bawili w stawianie kolejnych kościołów lub innych bazylik duża część polskich rodzin będzie cierpieć głód z powodu dużego bezrobocia i słabo rozwiniętej opieki socjalnej w naszym kraju. Dobrze, że chrześcijaństwo kieruje się miłością do bliźniego, bo co by nas spotkało gdyby było inaczej…

Cytuj:
Papież wciąż żyje, katole mają święta a alkohol w Polsce jest dobry jak zawsze.



Dotarło?

Oni dyskutują w tematach magii na ogół porządnie i na poziomie. Cytaty? A zauważ, że na początku mojego przebywania na tym forum często prosiłem o podanie konkretnego cytatu z NT, który mówił by na dany temat. Poza tym skoro jest to dla nich dobre źródło to czemu nie mają raz na jakiś czas cytnąć. A teorie, które nieraz tu umieszczasz naprawde są nieuzasadnione i trochę z kosmosu. Daj jakieś konkretne argumenty, dowody i wszystko będzie ok.
I nie przesadzaj, uzyskanie apostazy takie znowu ciężkie nie jest. Ostatnio co prawda pojawił się przypadek gościa, który pozwał proboszcza pewnego do sądu bo mu nie chciał podpisać (tego co trzeba podpisać, nie pamiętam co to było) ale sprawa o tyle ciężka, że taksówkarz uparty, a i proboszcz osioł.
Ale fakt, to, że to rodzice muszą decydować czy dziecko musi chodzić na religię czy nie to przegięcie. Ja sam wiem jak mnie denerwowało bycie do tego przymuszanym.
A to zostawiłem sobie na koniec :
Cytuj:
wprawdzie lewaków lubię średnio
Co masz na myśli mój drogi, czyżbyś coś sugerował?? :lol:


Cz lut 23, 2006 15:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 03, 2005 15:20
Posty: 167
Post 
Chaoto, różnie to bywa z tymi środowiskami - niewielka część z nich tak bardzo szanuje historię Polski, że bardziej woli prastare wierzenia od chrześcijaństwa. Większość z nich niestety uznaje, że chrześcijaństwo leży w korzeniach Polski, i bronią wartości katolickich za wszelką cene :mad:
A co do lewaków - mam na myśli ich poglądy na osobistą wolność człowieka... To u nich szanuje, bo anarchizm jako utopijny system jest już nie do przyjęcia... A co miałeś na myśli, Kurviku? Cokolwiek to było, powiem: głodnemu chleb na myśli :P

_________________
Posłowie modlą się o deszcz. To trzeba zobaczyć.


Pt lut 24, 2006 13:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL