Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 0:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Chrześcijaństwo 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 16:00
Posty: 21
Post Chrześcijaństwo
Hmm a czy przypadkiem, ta wiara nie jest sektą, przecież spełnia wszytskie warunki definicji sekt?

_________________
Zapraszam na www.tytan.for.pl Obrazek


Pn sie 09, 2004 18:32
Zobacz profil WWW
Post 
A możesz nam podać jakieś definicje sekt ?


Pn sie 09, 2004 18:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 16:00
Posty: 21
Post 
Grupa psychomanipulacyjna - grupa totalitarna, naruszająca podstawowe prawa człowieka lub zasady współżycia społecznego. Działająca destrukcyjnie na jednostkę, rodzinę przez stosowanie technik psychologicznych i socjologicznych, wykorzystywanie fizyczne, psychiczne lub materialne co powoduje uzależnienie osoby od grupy lub jej przywódcy.

Ave Rydzyk :)

_________________
Zapraszam na www.tytan.for.pl Obrazek


Pn sie 09, 2004 18:45
Zobacz profil WWW
Post 
A teraz powiedz, gdzie w KrK widzisz takie "objawy" ...


Pn sie 09, 2004 18:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 16:00
Posty: 21
Post 
Nie widzisz tego co, dzieje sie w tym kraju, przecież to niemal księstwo katolickie a nie polska, tłumy ludzi ogłupiane z ambony i przez eter, snujące się po ulicach bandy krzyczące pod oknami. Tragedia panie, normalnie tragedia, a jakim prawem możecie twierdzić że jakaś inna religia jest sektą, chyba na tej odwiecznej, kto nie wierzy to na stos.

_________________
Zapraszam na www.tytan.for.pl Obrazek


Pn sie 09, 2004 18:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Plezi. Zadajesz takie pytanie, bo zapewne sam nie jestes chrzescijaninem (oj ale madra mysl, ja sie krece). Obalasz coś czego nie znasz. Chrzescijanstwo to nie sa te krzyki z ambony jak to okresliles. Patrzysz na nas przez pryzmat organizacji roznych kosciolow, a nie ludzi wierzacych w nich bedacych.

Jako niewierzacy nie jestes czescia jakies sekty. Jedynie biedakiem, ktory nie wie dokad idzie bo ciemnosc zasłania mu oczy.

PS. Pewnie rzuci jakies hasełko, ze nie bede mu glupot wciskał.

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


Pn sie 09, 2004 19:06
Zobacz profil WWW
Post 
Plezi ...
Nie mów mi tutaj ogólnikami - tylko wal konkrety.
Wiesz, jestem strasznie czuły na pomówienia - udokumentuj to, co piszesz - albo napisz wprost, że piszesz własne wymysły.
Nie widziałem, by Taavi jak do tej pory nie sprostował swoich oskarżeń wobec Arcybiskupa katowickiego ...
Tu tą metodą nic nie zdziałasz.
To nie "onet' , braciaszku.
Tu musisz się wykazać pewną znajomością tematu - albo nie pleść głupot.
Przemyśl to ...


Pn sie 09, 2004 20:26
Post 
Przepraszam, sprostowanie z mojej strony:
Nie mam nic przeciwko portalowi "onet".
Miałbym jednak parę krtycznych uwag co do poziomu kultury i wiedzy co niektórych dyskutantów dyskutujących o sprawach wiary na tamtejszym Forum.


Pn sie 09, 2004 20:29
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
Plezi napisał(a):
Nie widzisz tego co, dzieje sie w tym kraju, przecież to niemal księstwo katolickie a nie polska, tłumy ludzi ogłupiane z ambony i przez eter, snujące się po ulicach bandy krzyczące pod oknami. Tragedia panie, normalnie tragedia, a jakim prawem możecie twierdzić że jakaś inna religia jest sektą, chyba na tej odwiecznej, kto nie wierzy to na stos.


:D

Po pierwsze Plezi, do chrześcijaństwa zaliczasz tylko katolicyzm ? ;).
Poproszę o jakieś konkrety w sprawie "niemal księstwa katolickiego", co masz na myśli?Dlaczego księstwo ?
"Tłumy ludzi ogłupianie z ambony i przez eter"?Też nie bardzo rozumiem, jakieś dowody, dane statystyczne?Będę wdzięczna :).
A jakież to bandy się snują i krzyczą pod oknami?Bo u mnie to tylko szalikowcy tak się zachowują, ale ja tam nie znam tych wszystkich band, więc poczekam na wyjasnienia :D.

Poproszę także o jakieś fakty, dowody na destrukcyjną działalność Kościoła"na jednostkę i rodzinę".
Jakie to podstawowe prawa człowieka są łamane przez Kościól?
O jakieś przykłady technik psychologicznych i socjologicznych, stosowanych przez Kościół też poproszę, aaaa i to wykorzystywanie fizyczne,psychiczne i materialne, mógłbyś w jakiś sposób uzasadnić? :)

Tylko ja proszę o jakieś konkrety... a nie rzucanie hasełek bez żadnego poparcia czy też uzasadnienia.Jak rzuca się jakieś oskarżenia to trzeba je udowodnić... nie przeczę, może Ci się to uda :D.

:)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt sie 10, 2004 0:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 16:00
Posty: 21
Post 
1. Chodzące bandy to te wszystkie pielgrzymki utrudniające komunikację, do śpiewających band zaliczam równierz procesję oraz nie wiem co ale zbiera się toto pod moją klatką tak że wyjść nie można i wyją.

2. Księstwo - jako szczęśliwy ateista żyję w kraju napiętnowanym przez kościół, krzyże w urzędach kapliczki na drogach co pare metrów, nie wspomnę o dzwoniących na zabój co rano kościołach, które są u mnie w dzielnicy oddalone co skrzyżowanie. Ustanawianie prawa państwowego w oparciu o zakazy kościelne.

3. Ogłupianie, tak tego problemu chyba nie musze tłumaczyć każdy inteligentny człowiek, który słuchał radia Meybacha, przepraszam rydzyka wie jaki ma ono przekaz... to samo tyczy się kazań...

4. Podstawowe prawo człowieka to WOLNOŚĆ, MIŁOŚĆ a przecież w "waszej" sekcie tej wolnośći brak, te zakazy o czystości pożycia, to nic wiecej jak ograniczenie wolności młodych osób, które byc może miały by ochotę na seks ale boją się że trafią do piekła, albo co gorsze będą musiały opowiedzieć o tym w konfesionale, jakiemuś staremu sapiącemu proboszczowi...

5. Wykorzystanie materialne, tutaj jak zresztą w każdej innej sekcie przynosi się dobrowolnie, ale jakies kilka lat temu jak jeszcze mieszkałem z Matką, przyszedł ksiądz po kolendzie, i na odmowe wpiszczenia (Matka była poza domem) spytał czy "Mamusia" nie zostawiła koperty...
MOżna by podawać wiele przykładów, gdzie idea dobrowolnego dawania co łaska przestało istnieć, a datki są skrupulatnie licznone każdemu z osobna, niektóre stacje radiowo-telefizyjne mówią wprost "kto da wiecej ten bedzie bliżej boga"...

a teraz ide do pracy i życzę miłego dnia.......

_________________
Zapraszam na www.tytan.for.pl Obrazek


Wt sie 10, 2004 5:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

Hmmm... ja czekam na jakieś statystyczne dane w sprawie ogłupiania, "ogłupiane tłumy", ale w jakim sensie ogłupiane?
Bo wierzą w Boga i chodzą do Kościoła?Bo starają się żyć(oczywiście nie wszyscy), według nauk Jezusa?Starają się być dobrymi ludźmi, wierzą w miłość(która jak widze, dla Ciebie, kojarzy się wyłącznie z sexem), mają jakieś wartości?

A cóz to za "toto"zbiera się pod Twoją klatką? :| U mnie pod klatką też się zbierają rózne "bandy" czasami wyją czasami są w miare cicho, tylko to raczej "bandy kościelne" nie są.

W czym Ci krzyże przeszkadzają?I nadal nie rozumiem tego księstwa...?

Jakiej wolności brakuje? :o Można jaśniej?

Nie mieszaj miłości z sexem ;), jak już uda Ci się te obie "kwestie rozgraniczyć" to wyjaśnij w jaki sposób brakuje miłości?Bo tego już na serio nie rozumiem...

No ok, więc konkretniej proszę, jak Kościół wykorzystuje ludzi finansowo?
W końcu Kościół to my - katolicy, więc kto nas wykorzystuje?Sami siebie? :?

Te Twoje argumenty są na prawde słabiutkie i jakieś niejasne... :co:
Ja też muszę uciekać, więc to tak na szybko.

Pozdrawiam :)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Wt sie 10, 2004 8:44
Zobacz profil
Post 
Ad.1
Gdziez to utrudniaja komunikacje? Masz jakies konkretne dowody ?
Co ci sie zbiera pod klatka? Kumple - dresiarze?

Ad.2
Przeszkadzaja ci krzyze, kapliczki?.....czyzbys patrzac na nie odczuwal wyrzuty sumienia?....w takim razie bardzo dobrze....ustaw taka kapliczke pod klatka, dla kumpli - dresiarzy. Zreszta nie wiem czy to cos pomoze...

Ad.3
Czyzbys sluchal tego radia? Zadnych innych fal nie odbierasz?
Najdziwniejsze jest to, ze najwiecej do powiedzenia w temacie RM, maja ludzie, ktorzy swoje wiadomosci o tej stacji czerpia z gazecin w stylu FiM.
Wiadomo nie od dzis, ze czytelnicy tychze szmatlawcow (FiM. SE, FAKTY..itd. ) inteligencja nigdy nie zgrzeszyli. Dlatego tez Plezi...gratuluje ci "wysokich lotow".

Ad.4
Hmmm.....Milosc? Chyba pomyliles milosc z ciupcianiem, a strach przed pieklem, ze strachem przed niechciana ciaza...

Ad.5
Dugo myslales nim to wymysliles?
To co napisales to ploty, ktorych praktycznie nie da sie zweryfikowac. Takie ploty zazwyczaj sie wymysla podczas konsumpcji beltow, wyjac pod klatka z banda kumpli....

Zenada


Wt sie 10, 2004 18:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 19:08
Posty: 105
Post 
Skoro Plezi czujesz sie taki napietnowany ludzmi wierzacymi, to moze poprostu jest ich w twoim srodowisku wiekszosc i moze to ty robisz cos nie tak ?? hę??

_________________
Jezus umarł za nas jako za grzesznikow, gdysmy byli bezsilni


Wt sie 10, 2004 20:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sie 09, 2004 16:00
Posty: 21
Post 
Nie bo nie potrzebuję nakazów, zakazów i życia w pół celibacie aby być dobrym i pełnowrtościowym człowiekiem, ja tylko staram się udowodnić, że to wałśnie wasza "wiara" wkracza z butami we wszystko czego się dotknie, a tak naprawde to tylko wiara w boga, a nie robienie kraju katolickiego, z kraju którego korzenie zostały dawno zatarte, gdybyście nawracali na nasze ojczyste bóstwa to wtedy poszanuj...

_________________
Zapraszam na www.tytan.for.pl Obrazek


Wt sie 10, 2004 21:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 0:41
Posty: 4101
Post 
:)

Może przestań się starać i w końcu nam to udowodnij ;)?
Bo jak na razie nic nie udowodniłeś....

:)

_________________
Mądremu tłumaczyć nie trzeba, głupi i tak nie zrozumie.


Śr sie 11, 2004 1:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL