Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:22



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 jestem wyznawca Krsny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
flork napisał(a):
myslalam ze wszyscy tu Wiecie wszystko o Wyznawcach Krsny - ze "czcimy balwany itd..." - ale chyba spotkala mnie mila niespodzianka :)
nie chce namawiac Was do mojej religii - ale przekonac sie czy naprawde uwazacie takich ludzi jak ja za grozna sekte oraz o tym - o tym jak Wy widzicie Boga i czy mozliwy jest dialog miedzy religiami bo tak naprawde to wszyscy jestesmy dziecmi Jednego Boga...

Mam niewielkie pojęcie o HK i uważam,że jeśli osoby przestrzegają ściśle nauk Srila Prabhupada to dogadają się w przyjaźni z katolikiem przestrzegającym nauk JPII.Natomiast nie dogadają się ci,ktorym jedynie wydaje sie że przestrzegają tych nauk a powoduje to jedynie nienawiść obcą obu religiom.Po owocach się poznaje.
Trzeba jednak powiedzieć,że ludzie HK to na ogół byli chrześcijanie a głównie w Polsce katolicy zawiedzeni swoją byłą religią.To powoduje jej całkowite odrzucenie a nawet niszczenie w rozmowach tak jakby przed samym sobą chcieli wykazać że nie mają już z tym nic wspólnego. Rozmowa z tej pozycji jest niezwykle trudna i często juz na wstępie skazana na niepowodzenie.
:razz:


Pn gru 24, 2007 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 23, 2007 17:38
Posty: 10
Post 
nie mam najmniejszego zamiaru - opisalam swoj cel przybycia tutaj i prosze o szczere wypowiedzi tylko - czy dialog miedzyreligijny jest mozliwy - no i czy potrzebny - to wszystko


Pn gru 24, 2007 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
A o czym ma być ten dialog-podaj propozycje.
:razz:


Wt gru 25, 2007 1:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 23, 2007 17:38
Posty: 10
Post 
o wzajemnym szacunku i pokorze po prostu

wybaczcie nie bede juz pisac ale czasem zajrze tu by poczytac co myslicie o tym

Hare Krsna i Szczesc Boze!!!


Wt gru 25, 2007 8:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 23, 2007 17:38
Posty: 10
Post 
i dziekuje z calego serca za cieple przyjecie


Wt gru 25, 2007 8:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
flork napisał(a):
o wzajemnym szacunku i pokorze po prostu
To jest wpisane w KRK i HK ale w praktyce różnie z tym bywa.Nie ma sensu prowadzić dialogu o sprawach oczywistych czyli w zakresie o jakim wspomniałaś.


Wt gru 25, 2007 12:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt gru 25, 2007 16:43
Posty: 1
Post 
Mnie Ciekawi Tylko jedno, czy jesteś naprawde wyznawczynią HK?? bo coś mi sie wydaje że tak niejest. A nóż dialog po miedzy religiamy jest zawsze możliwy. Mogłabyś mi przybliżyć swoją wiare?? Lubie poznawać nowe religie od jej praktykantów :)


Wt gru 25, 2007 17:59
Zobacz profil
Post 
Mnie bardzo ciekawi życię Kriszny. Tak w małym skrócie - kiedy się narodził, ile lat żył, miał uczniów i ilu? Jakie cuda robił? Jak zmarł i dlaczego jest przez niektórych uznawany za Syna Bożego/Mesjasza?


Śr gru 26, 2007 23:17
Post 
A mnie ciekawi, czy panowie wiedzą, na jakim Forum się znajdują :? Bo na przybliżanie wierzeń sekt wybraliście nieodpowiednie miejsce.


Cz gru 27, 2007 10:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL