Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 9:24



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Świadkowie Jehowy- sekta 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post Świadkowie Jehowy- sekta
Witam wszystkich chciał bym się zająć problemem świadków jehowy. Chciałbym abyście zamieścili swoje opisy o spotkaniach z nimi i nie tylko. A jeżeli znajdzie się jakiś eks świadek to opis swojej historii !


Śr kwi 30, 2008 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post 
Do mnie przyszły dwie kobiety. W czasie rozmowy powiedziały, że muszą już iść. Zapraszałem ponownie, ale nie przyszły. Mówiły dużo o nauce Pisma Świętego, ale nie umiały nic powiedzieć o swoim życiu i o jakimkolwiek doświadczeniu Boga.


Śr kwi 30, 2008 23:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz kwi 14, 2005 9:49
Posty: 10063
Lokalizacja: Trójmiasto
Post 
Nie moje - ale może się przydać:

http://watchtower.org.pl/swiadectwa.php

_________________
Wiara polega na wierzeniu w to, czego jeszcze nie widzisz. Nagrodą wiary jest zobaczenie wreszcie tego, w co wierzysz. (św. Augustyn z Hippony)

Było, więc jest... zawsze w Bożych rękach - blog | www


Pt maja 02, 2008 12:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Tu jest parę wyznań byłych świadków: http://www.katolikos.republika.pl/


Pt maja 02, 2008 14:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 02, 2008 12:48
Posty: 18
Post 
Tak na prawdę świadkowie jehowy nie potrafią samodzielnie myśleć, choć w moim mieście co nie którzy się z cwanili i starają sie mówić o swoich doświadczeniach, słabo im to wychodzi.
Nie dawno co przynieśli mi zaproszenie a ich spotkanie w dodatku przyniósł je młody chłopak i był sam co mnie bardzo zdziwiło.
Żal mi ludzi dają się tak łatwo omamić jakieś sekcie a sami do końca nie wiedzą co robią i mówią i czy to na pewno jest od Boga, skoro nigdy nie czytali Biblii i nie modlili się.


Pt maja 02, 2008 15:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
rozmaiwałem wielokrotnie ze Świadkami, są to ludzie (ci ktorych poznałem) bardzo spokojni, sympatyczni i wierzący.
prawda, że ich zasady wiary nie do końca się zgadzają z nauką Jezusa, wiele rzeczy przeinaczają i podporządkowują się Strażnicy oraz nie są w stanie samodzielnie mysleć, idą ślepo własciwie ta droga ktora wybrali.

jednakze jakby sie im przyjrzec to smialo mozna ich porownac z katolikami. katolicy tez (w wiekszosci) nie potrafia samodzielnie myslec, przyjmuja na tacy to co im wyklada ksiadz z ambony. to tutaj na tym forum sie spotkalem z wieloma katolikami ktorzy nie sa jak reszta, potrafia wyjasnic to w co wierza i dociekaja. natomiast ogrom katolikow jest takich, ktorzy ida do kosciola, a tak na prawde nie wiedza co sie dzieje na mszy. natomiast swiadkowie sa bardzo oddani swojej wierze, staraja sie robic to co uwazaja za sluszne (z czym sie nie zgadzam w pewnym stopniu) jak najlepiej umieja.
aha i co mi sie podoba w Swiadkach tak na prawde? ze glosza. nie czekaja az ktos do nich przyjdzie, chodza po ludziach i glosza Ewangelie. wprawdzie nie robia tego wg mnie w sposob do konca dobry, ale probuja. a ksieża? oprocz tego ze 'przeleca' po koledzie, zbiora kase, to nie widzialem, zeby glosili ;)


Pt maja 02, 2008 17:25
Zobacz profil
Post 
krystian bedzie sie za Ciebie modlił bo to co piszesz to juz prześladowanie ... zastanów sie co mowisz ... z twoich ust sieje nienawisć i nic wiecej !! Jak mozesz porównywać świadka jehowy to katolika ? przeciez to dwie rózne bajki. Sam nie należysz do żadnego kościoła wiec nie zyjesz w duchu ewangeliii bo o ile ja pamietam chrzescijanie zbierali sie w Kościół i spożywali Eucharystie. Nie wiem jak Ty wypełniasz to skoro nigdnie nie przynależsysz. Jak mozez mi mowic ze nie mysle samodzielnie? Studiuje prawo, jestem stypendytysą m głosowałem na PO itd wiec gdzie tutaj jestem ociemniały ? Dla twojej wiadomości zarówno ja jak i wielu moich znajomych dawmych ateistów po przeczytaniu Pisma św wrócili do krk uznając ze tu jst prawda.


Pt maja 02, 2008 20:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 02, 2008 12:48
Posty: 18
Post 
Troszkę to głupie przyrównywać śj do katolików. Kiedy to samemu nie ma się wyznania chrześcijańskiego.
Zbyt dobrze poznałam świadków, i wiem, że za wiele nie znają Biblii czasem mi się zdaje kalają Jego Imię. Jak ktoś ma charyzmat by z nimi dialog prowadzić to czemu nie, choć trzeba wiele cierpliwości by choć jeden z nich się nawrócił. Mam znajomego, który wiele rozmawiał z nimi pod tym wpływem 8 odeszło od zboru.7 wróciło do krk a jeden został ateistą.


Pt maja 02, 2008 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
"Zbyt dobrze poznałam świadków, i wiem, że za wiele nie znają Biblii "

a ja za to poznałem takich, którzy znali bardzo dobrze Biblię. podobnie jak katolicy czyż nie ?


"Jak mozesz porównywać świadka jehowy to katolika"
normalnie. dlaczego miałbym tego nie robić ? bo świadek jehowy to zły człowiek juz z góry to zakładasz?
poza tym nie mowilem tego do ciebie osobiscie, zebys tego nei traktował znów jak atak na ciebie.

"Troszkę to głupie przyrównywać śj do katolików. Kiedy to samemu nie ma się wyznania chrześcijańskiego. "

aha, czyli ze jak nie naleze do zadnego kosciola to znaczy ze chrzescijaninem nie jestem i ze nie wolno mi wypowiadac sie. super.


w kazdym kosciele jest roznie. są wierzący bardziej, są mniej. nie mozna uogolniac, wiem wiem. ale troche jednak stane w obronie Swiadkow, bo oni w swojej wierze sa wytrwali dosyc. poza tym, baardzo nie podoba mi sie to jak kosciol katolicki traktuje Swiadkow. niby jest tolerancja, niby jest szacunek, ale jak przychodzi co do czego to na katechezie uczy sie jak z nimi nie rozmawiac, jak ich odganiac itp. (z wlasnego doswiadczenia).


So maja 03, 2008 7:56
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
ja znam wielu siwadkow, ktorzy swietnei znaja Biblie, kazdy poglad ptorafia w miare lgoicznie uzasadnić. a jak ktos wspomnial to sa to ludzie ktorzy glsoza jak Chrystus przykazal. i to jest w nich dobre oraz jeszcze to ze sa to naprawde ludzie porzadni, mili i sympatyczni.


So maja 03, 2008 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So lip 14, 2007 19:52
Posty: 103
Post 
Hotori napisał(a):
nie potrafią samodzielnie myśleć,[...] starają sie mówić o swoich doświadczeniach, słabo im to wychodzi.
[...]
dają się tak łatwo omamić jakieś sekcie a sami do końca nie wiedzą co robią i mówią


zupełnie jak KK, Wybaczcie


So maja 03, 2008 15:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Dobrze znają biblie ale ono jednak toche jednak różni się od naszego:http://www.watchtower.org/p/biblia/index.htm a tak poza tym oni nie chodza i nie glosza tego słowa sami z siebie ale sa jednak do tego zmuszani !


So maja 03, 2008 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Dobrze znają biblie ale ono jednak toche jednak różni się od naszego:http: //www.watchtower.org/p/biblia/index.htm a tak poza tym oni nie chodza i nie glosza tego słowa sami z siebie ale sa jednak do tego zmuszani !


So maja 03, 2008 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
skąd ty to wiesz że są zmuszani?
masz jakieś dowody na to ?


N maja 04, 2008 8:32
Zobacz profil
Post 
orównywanie świadków jehowy z katolikami jest niestosowne i świadczy o braku wiedzy w tym temacie.
Świadkowie jehowy NIE SĄ chrześcijanami z prostego powodu. Nie uznają boskości Jezusa i nie uznają Trójcy Świętej. Nie można ich więc w żaden sposób nazwać wyznawcami Chrystusa. Dla nich Jezus to ktoś taki jak Mahomet dla muzułmanów.


N maja 04, 2008 9:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL