Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 20:36



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Ja Świadek Jehowy! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post Ja Świadek Jehowy!
Ponieważ temat "Świadkowie Jehowy -sekta" został -pojęcia nie mam dlaczego na przekór otworzę nowy temat o ŚJ. Z tym że ja mam do tego zupełne prawo bo jestem ŚJ. Wasze wypowiedzi w zamkniętym temacie rozbawiły mnie bardzo. Potraficie teoretyzować na nasz temat i jesteście mocni w .... buzi jak nie macie ŚJ jako drugiej strony w rozmowie. Porozmawiajcie ze mną jak jesteście tacy mocni. Zacznijmy od tego. Co takiego ŚJ robią w brew pismu świętemu [biblii] inaczej nie zgodnie z biblią?

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


N maja 11, 2008 18:28
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
A dlaczego zapisales ten temat w tym dziale jeżeli jestes JS ! Które wypowiedz w tamtym temacie cie rozśmieszyły ? czy jest świadek przede mną czy go nie ma to nie robi dużej różnicy !


N maja 11, 2008 18:43
Zobacz profil
Post 
Uczą o palu męki a nie o krzyżu...chociażby...


N maja 11, 2008 18:44

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
No to jest pierwsza głupota...


N maja 11, 2008 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Teresse napisał(a):
Uczą o palu męki a nie o krzyżu...chociażby...


Zgodnie z oryginalnym tekstem greckim [koine] i tym używanym dzisiaj w pismach Chrześcijańskich [NT] nie ma ani jednej wypowiedzi odnośnie śmierci Jezusa tz. Że zostało stracony na krzyżu. Jak zapewne dobrze wiecie przez ewangelistów i apostołów były używane słowa stauros i ksylon co dokładnie znaczy pal, pojedynczy kawałek drewna, słup. Ale nie krzyż. Więc głupotą jest wypaczanie tego co jest napisane czarne na białym w biblii.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


N maja 11, 2008 19:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
A więc jeżeli zawisł na pau to jak wytłumaczysz ten werset:"Dopóki na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę" (J 20,25) Zgonie z tym Jezus został przybity gwoździami a nie zawieszony ![/i]


N maja 11, 2008 19:59
Zobacz profil
Post 
Dopóki na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ

Dodatkowo ten wers dowodzi, że gwoździe użyte do przybicia rąk były dwa...

Tak więc na palu ręce Jezusa musiałyby być przybite dwoma gwoździami- oczywiście teoretycznie to możliwe...

ale sprzeczne z wiedzą historyczną jaką posiadamy o Rzymianach...poza tym krzyż mógł lepiej utrzymać ciało powieszonego, ręce przybite do pala po prostu by się rozerwały...


N maja 11, 2008 20:07

Dołączył(a): Wt sty 29, 2008 9:47
Posty: 866
Post Re: Ja Świadek Jehowy!
Jacek.J napisał(a):
Ponieważ temat "Świadkowie Jehowy -sekta" został -pojęcia nie mam dlaczego na przekór otworzę nowy temat o ŚJ. Z tym że ja mam do tego zupełne prawo bo jestem ŚJ. Wasze wypowiedzi w zamkniętym temacie rozbawiły mnie bardzo. Potraficie teoretyzować na nasz temat i jesteście mocni w .... buzi jak nie macie ŚJ jako drugiej strony w rozmowie. Porozmawiajcie ze mną jak jesteście tacy mocni. Zacznijmy od tego. Co takiego ŚJ robią w brew pismu świętemu [biblii] inaczej nie zgodnie z biblią?

Gdybyś potrzebował kiedyś pomocy to napisz mi pw.


N maja 11, 2008 21:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Po wpukaniu w słownik angielsko-grecki słowa "cross" dostajesz "stavros"

http://www.kypros.org/cgi-bin/lexicon
http://www.ectaco.co.uk/English-Greek-Dictionary/


Pn maja 12, 2008 5:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
akurat to czy Jezus został ukrzyżowany na krzyżu (co by sie wydawało logiczne) czy na palu (co by sie wydawalo mniej logiczne) nie ma wiekszego znaczenia. co zmienia to zagadnienie w postrzeganiu wiary ?

ja bym raczej nawiązał do tego że Świadkowie (z całym szacunkiem do nich) nie uznaja Jezusa jako Boga i nie uznają Trójcy, podczas gdy jest napisane w Biblii w wielu fragmentach, że Jezus Bogiem jest.


Pn maja 12, 2008 8:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Jacek.J napisał(a):
Teresse napisał(a):
Uczą o palu męki a nie o krzyżu...chociażby...


Zgodnie z oryginalnym tekstem greckim [koine] i....Jak zapewne dobrze wiecie przez ewangelistów i apostołów były używane słowa stauros i ksylon co dokładnie znaczy pal, pojedynczy kawałek drewna, słup..


Słowo stauros znaczy słup w grece klasycznej, a więc w języku uzywanym w okresie IX-IV w p.n.e. W koine - a wiec w odmienie greki uzywanym w czasach, kiedy powstawal NT - stauros oznacza właśnie własnie krzyż. Nic mi nie wiadomo, aby aurorzy NT mieli posługiwać się greką klasyczną, sprzed ponad półtysiąclecia, a nie koine.


Pn maja 12, 2008 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
natomiast ksylon oznacza po prostu drzewo w lesie(zob. Łk 23:31; Obj 22:2); badź drzewo jako materiał budowlany (np. 1Kor 3,12 - ksyla). A w żadnym wypadku nie słup. To już zupełnie dowolna interpretacja.


Pn maja 12, 2008 10:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 02, 2008 19:43
Posty: 195
Post 
Z grzechem jest jak z gwoździem wbitym w drewno, nawet go nie ma ślad jest.


Pn maja 12, 2008 13:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
krystianman napisał(a):
akurat to czy Jezus został ukrzyżowany na krzyżu (co by sie wydawało logiczne) czy na palu (co by sie wydawalo mniej logiczne) nie ma wiekszego znaczenia. co zmienia to zagadnienie w postrzeganiu wiary ?


Nie zmienia, to prawda. Ale ile zamętu w Chrześcijaństwie może wprowadzić taka interpretacja (i o to chodzi, czyż nie?)! To po prostu atak na jeden z najważniejszych symboli. Pozornie nieistotna sprawa. Z filozoficznego punktu widzenia. Ale z psychologicznego, społecznego, historycznego itp - bardzo istotna. I dlatego właśnie ten atak został przypuszczony, tak myślę.


Pn maja 12, 2008 14:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
byc moze i ma znaczenie z punktu spolecznego, ale kurcze, jesli ktos wierzy mocno to nie bedzie dla niego to mialo znaczneia czy ukrzyzowany zostal Jezus na palu czy na krzyzu. to tylko symbol. poiwnno sie skupic raczej an zasadach wiary i wartosciach moralnych:)


Pn maja 12, 2008 18:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL