Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 21:53



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Ja Świadek Jehowy! 
Autor Wiadomość
Post 
J 10, 16 napisał(a):
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz


Jezus narodził się wśród Żydów, ale posłany był do wszystkich ludzi (w tym do pogan). Wszyscy (także Ci którzy nie są Żydami) stanowią jedną owczarnię (chrześcijan). Nie ma tu żadnego podziału na lepszych i gorszych, na pierwszych i drugich, czy jeszcze jakiegoś innego. Wszyscy tak samo należą do Jezusa i tak samo zostali zbawieni.


N maja 18, 2008 18:42

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Monika75 napisał(a):
J 10, 16 napisał(a):
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz


Jezus narodził się wśród Żydów, ale posłany był do wszystkich ludzi (w tym do pogan). Wszyscy (także Ci którzy nie są Żydami) stanowią jedną owczarnię (chrześcijan). Nie ma tu żadnego podziału na lepszych i gorszych, na pierwszych i drugich, czy jeszcze jakiegoś innego. Wszyscy tak samo należą do Jezusa i tak samo zostali zbawieni.


To o czym twoim zdaniem Jezus mówi w tym wersecie?

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


N maja 18, 2008 19:06
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Jacek.J napisał(a):
Monika75 napisał(a):
J 10, 16 napisał(a):
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz


Jezus narodził się wśród Żydów, ale posłany był do wszystkich ludzi (w tym do pogan). Wszyscy (także Ci którzy nie są Żydami) stanowią jedną owczarnię (chrześcijan). Nie ma tu żadnego podziału na lepszych i gorszych, na pierwszych i drugich, czy jeszcze jakiegoś innego. Wszyscy tak samo należą do Jezusa i tak samo zostali zbawieni.


To o czym twoim zdaniem Jezus mówi w tym wersecie?


Jezus w tych słowach zniósł podział który dzielił pogan i żydów i w ten sposób utworzył ''jedną owczarnię'' !


N maja 18, 2008 19:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Jacek.J napisał(a):
To tak samo jak bym za każdym kolejnym razem pisał „jesteś taki głupi że jeszcze nie rozumiesz?”, „ co za palant znowuż nie rozumie”, „ chyba jesteś jakimś imbecylem” itp. Dlaczego miałbym ci tak ubliżać kolejnym powtarzaniem tego samego? Może jestem nie grzeczny, ale nie aż tak!

Gdy ktoś jest przyparty do muru i nie ma argumentow, przechodzi do obrażania adwersarza.Nie dorastasz do pięt wielu z ŚJ z ktorymi od dawna rozmawiam. Oni nie dają się wyprowadzić z równowagi jak ty.Nawet gdy wykażę im totalne błędy to spuszczą głowę i wychodzą bo się "śpieszą".


Jacek.J napisał(a):
On napisał

Cytuj:
cytat
Poza tym zawsze podkreślamy że nawet Ciało Kierownicze ŚJ to tylko ludzie i nie rościmy sobie pretensji do nieomylności.

Dlatego to co prezentujecie to jedynie wymysly omylnych ludzi i nic ponad to.


Takie jest twoje zdanie. A ja uważam że przyznawanie się do błędów i wprowadzanie poprawek – nawet kilkakrotnie- jest lepsze niż ustalanie dogmatów często sprzecznych z sobą a potem tworzenie wyjaśnień które są już czystym sekciarskim absurdem
W takim razie nie prowadzi was Duch Święty, bo zapewne nie wprowadzałby was wielokrotnie w błąd.Prowadzi was niosący światlo - Lucyfer.
O dogmatach nie wypowiadaj się-są poza twoim zasięgiem intelektualnym i duchowym.
:razz:


N maja 18, 2008 19:31
Zobacz profil
Post 
Jacek.J napisał(a):
To o czym twoim zdaniem Jezus mówi w tym wersecie?


O tym:

List do Galatów 3, 26-29 napisał(a):
Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.


N maja 18, 2008 20:37

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Monika75 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
To o czym twoim zdaniem Jezus mówi w tym wersecie?


O tym:

List do Galatów 3, 26-29 napisał(a):
Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.


Widzę że muszę jak z dzieckiem. Z wypowiedzi Jesusa wynika -w Jana 16:10- że chce on zebrać drugie owca. Kto to są drugie owce? A skoro są drugie to kto to są pierwsze owce. Proszę uzasadnić to biblijnie gdyż własne gdybanie w interpretowaniu biblii mnie nie przekonuje .

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn maja 19, 2008 19:21
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
Jacek.J napisał(a):


Widzę że muszę jak z dzieckiem. Z wypowiedzi Jesusa wynika -w Jana 16:10- że chce on zebrać drugie owca. Kto to są drugie owce? A skoro są drugie to kto to są pierwsze owce. Proszę uzasadnić to biblijnie gdyż własne gdybanie w interpretowaniu biblii mnie nie przekonuje .


lubie ogolnei świadkow, znam paru i milo sie z nimi rozmawia. ale jak widze co tu wypisujesz to zmieniam powoli zdanie. jak z dzieckiem? podają Ci konrketny fragment na talerzu. zreszta uczniowie Jezusa tez sie klocili o pierwszenstwo czyli kto jest ten lepszy a co Jezuz odpowiedziął to chyba wiesz :)

jesli masz to przytocz inne fragmenty o tej owczarni bo to co narazie przytoczyles w ogole tego nie potwierdza. jest to tylko interpretacja i to baardzo gleboka.


Pn maja 19, 2008 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Spragniony napisał(a):
Jacek.J napisał(a):


Widzę że muszę jak z dzieckiem. Z wypowiedzi Jesusa wynika -w Jana 16:10- że chce on zebrać drugie owca. Kto to są drugie owce? A skoro są drugie to kto to są pierwsze owce. Proszę uzasadnić to biblijnie gdyż własne gdybanie w interpretowaniu biblii mnie nie przekonuje .


lubie ogolnei świadkow, znam paru i milo sie z nimi rozmawia. ale jak widze co tu wypisujesz to zmieniam powoli zdanie. jak z dzieckiem? podają Ci konrketny fragment na talerzu. zreszta uczniowie Jezusa tez sie klocili o pierwszenstwo czyli kto jest ten lepszy a co Jezuz odpowiedziął to chyba wiesz :)

jesli masz to przytocz inne fragmenty o tej owczarni bo to co narazie przytoczyles w ogole tego nie potwierdza. jest to tylko interpretacja i to baardzo gleboka.


Skoro ktoś mi zarzuca błąd i uważa że wie lepiej, to niech uzasadni swoje rozumienie. Przytoczenie wersetu przeciw innemu wersetowi to żadna odpowiedź. W dodatku Monika jako odpowiedź przytacza werset który jej zdaniem jest wnioskiem-tak to rozumiem bo tam nie ma komentarza więc rozumiem sobie co chcę-, a ja nie o to pytałem. Fakt jest taki że nie sprecyzowałem dokładnie pytania. Mój błąd. Myślałem że moje pytanie jest oczywiste. Nie jest. Więc tłumaczę jak dziecku słowo za słowem. Nie ma w tym nic obraźliwego. Sam jak staram się coś przemyśleć –żeby nie dać się zasugerować tradycji, zwyczajom, sugestiom- staram się myśleć jak dziecko czystym umysłem. W dzisiejszym –i nie tylko bo za czasów Jezusa też- to wielka umiejętność rozumieć coś jak dziecko. Bardzo upraszcza to życie.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn maja 19, 2008 20:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
pio90 napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Monika75 napisał(a):
J 10, 16 napisał(a):
Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz


Jezus narodził się wśród Żydów, ale posłany był do wszystkich ludzi (w tym do pogan). Wszyscy (także Ci którzy nie są Żydami) stanowią jedną owczarnię (chrześcijan). Nie ma tu żadnego podziału na lepszych i gorszych, na pierwszych i drugich, czy jeszcze jakiegoś innego. Wszyscy tak samo należą do Jezusa i tak samo zostali zbawieni.


To o czym twoim zdaniem Jezus mówi w tym wersecie?


Jezus w tych słowach zniósł podział który dzielił pogan i żydów i w ten sposób utworzył ''jedną owczarnię'' !



Załóżmy. Piotr otrzymał od Jezusa klucze królestwa:

Mat 16:19 Dam ci klucze królestwa niebios; i cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana w niebiosach”.

Z dokonań Apostołów wyraźnie wynika że tych kluczy było trzy. Tak też uczono mnie w KK. Pierwszy klucz był do Żydów. W dniu Pięćdziesiątnicy 33 r. n.e. pod natchnieniem wyjaśnił zgromadzonym rzeszom, że Jehowa Bóg wskrzesił Jezusa i wywyższył go na swoją prawicę w niebiosach i że Jezus jako Król wylał ducha świętego na swych zebranych uczniów. Dowiedziawszy się o tym, ok. 3000 Żydów i prozelitów usłuchało zachęty Piotra: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego”. Dzięki temu stali się przyszłymi członkami „królestwa niebios”. Potem w ich ślady poszli inni Żydzi (Dz 2:1-41).

2 A gdy jeszcze trwał dzień święta Pięćdziesiątnicy, wszyscy byli razem na tym samym miejscu 2 i nagle z nieba dobiegł szum jakby pędzącego gwałtownego wiatru, i napełnił cały dom, w którym siedzieli. 3 I ukazały się im jakby języki ognia, i się porozdzielały, i na każdym z nich spoczął jeden, 4 a wszyscy zostali napełnieni duchem świętym i zaczęli mówić różnymi językami, tak jak duch dawał im się wypowiadać.
5 A w Jerozolimie mieszkali Żydzi, ludzie bogobojni, z każdego narodu pod niebem. 6 Gdy więc rozległ się ten głos, zeszło się owo mnóstwo i wszyscy byli oszołomieni, każdy bowiem słyszał, jak mówiono w jego własnym języku. 7 Byli doprawdy zadziwieni i zaczęli się zdumiewać, i mówili: „Patrzcie, czyż ci wszyscy, którzy mówią, nie są Galilejczykami? 8 Jak to się zatem dzieje, że każdy z nas słyszy swój własny język, który zna od urodzenia? 9 Partowie i Medowie, i Elamici oraz mieszkańcy Mezopotamii i Judei, i Kapadocji, Pontu i okręgu Azji, 10 i Frygii, i Pamfilii, Egiptu i stron Libii, leżącej koło Cyreny, oraz przybysze z Rzymu, zarówno Żydzi, jak i prozelici, 11 Kreteńczycy i Arabowie — słyszymy ich, jak w naszych językach mówią o wspaniałych rzeczach Bożych”. 12 Istotnie, wszyscy oni się zadziwili i byli w rozterce, mówiąc jeden do drugiego: „Cóż to ma być?” 13 Ale inni drwili z nich i poczęli mówić: „Opili się słodkiego wina”.
14 Wstał jednak Piotr wraz z jedenastoma, podniósł głos i tak do nich przemówił: „Mężowie judejscy i wszyscy mieszkańcy Jerozolimy, niech wam to będzie wiadome i nadstawcie ucha na moje wypowiedzi. 15 Ci ludzie wcale nie są pijani, jak przypuszczacie, jest bowiem trzecia godzina dnia. 16 Wprost przeciwnie, właśnie to zostało powiedziane przez proroka Joela: 17 ‚„A w dniach ostatnich — mówi Bóg — wyleję mego ducha na wszelkie ciało i wasi synowie oraz wasze córki będą prorokować i wasi młodzieńcy będą mieć wizje, a waszym starcom śnić się będą sny; 18 i nawet na moich niewolników oraz na moje niewolnice wyleję w owych dniach mego ducha i będą prorokować. 19 I dam prorocze cuda na niebie w górze oraz znaki na ziemi nisko — krew i ogień, i dymny opar; 20 słońce zamieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim nadejdzie wielki i wspaniały dzień Jehowy. 21 A każdy, kto wzywa imienia Jehowy, będzie wybawiony”’.
22 „Mężowie izraelscy, słuchajcie tych słów: Jezusa Nazarejczyka, męża publicznie ukazanego wam przez Boga potężnymi dziełami i proroczymi cudami, i znakami, których pośród was Bóg przez niego dokonywał, jak to sami wiecie, 23 tego męża, wydanego według postanowionego zamiaru oraz Bożej znajomości rzeczy przyszłych, przytwierdziliście do pala i zgładziliście ręką czynicieli bezprawia. 24 Ale Bóg go wskrzesił, rozwiązawszy boleści śmierci, ponieważ było niemożliwe, żeby go dalej zatrzymywała. 25 Dawid bowiem mówi o nim: ‚Zawsze miałem przed oczami Jehowę, gdyż jest on po mojej prawicy, aby mną nic nie wstrząsnęło. 26 Dlatego serce moje się rozweseliło, a język mój wielce się rozradował. Ponadto nawet moje ciało mieszkać będzie w nadziei, 27 gdyż nie pozostawisz mojej duszy w Hadesie ani nie pozwolisz, żeby lojalny wobec ciebie ujrzał skażenie. 28 Dałeś mi poznać drogi życia, oblicze twoje napełni mnie weselem’.
29 „Mężowie, bracia, wolno do was ze swobodą mowy powiedzieć o głowie rodu, Dawidzie, że i zmarł, i został pogrzebany, a jego grobowiec jest u nas po dziś dzień. 30 A ponieważ był prorokiem i wiedział, że Bóg złożył mu przysięgę, iż posadzi na jego tronie kogoś z owocu jego lędźwi, 31 on, widząc naprzód, mówił o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ani nie został opuszczony w Hadesie, ani jego ciało nie ujrzało skażenia. 32 Tego Jezusa wskrzesił Bóg, czego my wszyscy jesteśmy świadkami. 33 Skoro zatem został wywyższony na prawicę Bożą i od Ojca otrzymał obiecanego ducha świętego, wylał to, co wy widzicie i słyszycie. 34 Dawid przecież nie wstąpił do niebios, lecz sam mówi: ‚Jehowa rzekł do mego Pana: „Siądź po mojej prawicy, 35 aż położę twych nieprzyjaciół jako podnóżek dla twoich stóp”’. 36 Dlatego niech cały dom Izraela wie na pewno, że Bóg uczynił go zarówno Panem, jak i Chrystusem — tego Jezusa, którego wyście zawiesili na palu”.
37 A gdy to usłyszeli, poczuli się ugodzeni w serce i rzekli do Piotra oraz pozostałych apostołów: „Mężowie, bracia, cóż mamy czynić?” 38 Piotr powiedział do nich: „Okażcie skruchę i niech każdy z was da się ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa ku przebaczeniu waszych grzechów, a otrzymacie wspaniałomyślny dar ducha świętego. 39 Bo obietnica jest dla was i dla waszych dzieci, i dla wszystkich w oddali — ilukolwiek przywoła do siebie Jehowa, nasz Bóg”. 40 I wieloma innymi słowami dawał dokładne świadectwo i wciąż ich usilnie zachęcał, mówiąc: „Dajcie się wybawić spośród tego spaczonego pokolenia”. 41 Ochrzczono więc tych, którzy ochoczo przyjęli jego słowo, a tego dnia zostało dołączonych około trzech tysięcy dusz.



Drugi klucz był do Samarytan. Jakiś czas później Piotra i Jana posłano do Samarytan, którzy zostali ochrzczeni, ale jeszcze nie otrzymali ducha świętego. Kiedy jednak ci dwaj apostołowie „modlili się za nich” i „wkładali na nich ręce”, również owi Samarytanie otrzymali ducha świętego (Dz 8:14-17).

14 Kiedy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana; 15 a ci, przybywszy, modlili się za nich, by otrzymali ducha świętego. 16 Jeszcze bowiem na żadnego z nich nie zstąpił, lecz tylko zostali ochrzczeni w imię Pana Jezusa. 17 Wtedy wkładali na nich ręce i ci odtąd otrzymywali ducha świętego.


Trzeci klucz do pogan. Trzecia sytuacja, w której Piotr w szczególny sposób pomógł innym wejść do grona dziedziców Królestwa, miała związek z posłaniem go do domu poganina Korneliusza, italskiego setnika. Bóg za pośrednictwem pewnej wizji pomógł Piotrowi zrozumieć, że nie jest stronniczy wobec Żydów ani pogan i że ludzie z narodów, jeśli tylko się Go boją i czynią to, co prawe, mogą na równi z Żydami cieszyć się Jego uznaniem. Kiedy apostoł wyjaśniał to swym pogańskim słuchaczom, otrzymali oni niebiański dar ducha świętego i zaczęli mówić językami. Następnie zostali ochrzczeni i stali się pierwszymi przyszłymi członkami „królestwa niebios” powołanymi spośród pogan. Okazującym wiarę poganom otworzono więc drzwi do zboru chrześcijańskiego i drzwi te pozostały już otwarte (Dz 10:1-48; 15:7-9).


30 Toteż Korneliusz rzekł: „Cztery dni temu, licząc od tej godziny, modliłem się w swoim domu o godzinie dziewiątej, gdy oto stanął przede mną mężczyzna w jasnej szacie 31 i powiedział: ‚Korneliuszu, twoja modlitwa została łaskawie wysłuchana, a twoje dary miłosierdzia zostały przypomniane przed Bogiem. 32 Poślij więc do Joppy i wezwij Szymona, który ma przydomek Piotr. Człowiek ten gości nad morzem w domu Szymona, garbarza’. 33 Od razu więc posłałem do ciebie, ty zaś dobrze uczyniłeś, że tutaj przyszedłeś. A zatem wszyscy jesteśmy tu teraz obecni przed Bogiem, aby usłyszeć wszystko, co ci Jehowa nakazał powiedzieć”.
34 Wtedy Piotr otworzył usta i rzekł: „Z całą pewnością dostrzegam, że Bóg nie jest stronniczy, 35 lecz w każdym narodzie godny jego upodobania jest człowiek, który się go boi i czyni to, co prawe. 36 Posłał słowo do synów Izraela, aby im oznajmić dobrą nowinę o pokoju przez Jezusa Chrystusa: Ten jest Panem wszystkich innych. 37 Wiecie, o czym mówiono po całej Judei — począwszy od Galilei po chrzcie głoszonym przez Jana — 38 mianowicie o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg go namaścił duchem świętym i mocą, a on szedł przez kraj, czyniąc dobro i uzdrawiając wszystkich ciemiężonych przez Diabła; albowiem był z nim Bóg. 39 A my jesteśmy świadkami wszystkiego, co uczynił zarówno w krainie Żydów, jak i w Jerozolimie; zgładzili go jednak przez zawieszenie na palu. 40 Jego to wskrzesił Bóg na trzeci dzień i dał, by on się ujawnił, 41 nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wyznaczonym przez Boga — nam, którzyśmy z nim jedli i pili po tym, jak powstał z martwych. 42 Rozkazał nam też głosić ludowi i dawać dokładne świadectwo, że to on jest ustanowionym przez Boga sędzią żywych i umarłych. 43 O nim wszyscy prorocy świadczą, że każdy, kto w nim pokłada wiarę, przez jego imię dostępuje przebaczenia grzechów”.
44 Kiedy Piotr jeszcze mówił o tych sprawach, duch święty zstąpił na wszystkich słyszących to słowo. 4


Skoro twierdzisz że pierwsze owce to Żydzi, drugie to poganie to co z samarytanami? Wychodzi na to że to są trzecie owce, a w biblii nie ma o tym mowy lub choćby sugestii. Więc taka interpretacja nie przemawia ni do mnie bo brak w tym uzasadnienia biblijnego.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn maja 19, 2008 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 02, 2008 12:48
Posty: 18
Post 
Jakie klucze, gdzie to napisane... i jakie drugie owce, nie ma drugich owiec.
:o :o :shock: :(


Pn maja 19, 2008 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Na pięć współczesnych przekładów NT w czterech w tym protestanckim jest"inne",natomiast u ŚJ oraz w przekladach sprzed kilku stuleci jest "drugie"
J 10:16 Br „Lecz mam także owce inne, nie znajdujące się w tej owczarni. I te muszę sprowadzić ku sobie, by słuchały mojego głosu i by nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.”
J 10:16 BT „Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.”
J 10:16 Bw „Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
J 10:16 Bp „Mam też inne owce, które nie są z tej owczarni, muszę je też przyprowadzić. I będą słuchać mojego głosu, i powstanie jedna owczarnia i jeden pasterz.”
J 10:16 NS „"A mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić i będą słuchać mego głosu, i będzie jedna trzoda, jeden pasterz.”

Pojęcia inne-drugie nie należy rozumieć jako odrębną grupkę wsród innych grup,lecz to co jest poza owcami z Izraela.
:razz:


Pn maja 19, 2008 20:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 26, 2008 20:28
Posty: 55
Post 
Nie rozumiem twoich wypowiedzi gdybyś mógł jaśniej...

Mat 16:19 Dam ci klucze królestwa niebios; i cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana w niebiosach”.

Ten fragment opisuje jak Jezus dał św.Piotrowi klucze do królestwa czyli uczynił go najwyższym zwierzchnikiem kościoła i dał mu władzę związywania i rozwiązywania czyli najwyższą władzę w kościele.

O jakich pozostałych kluczach mówisz ? I co mają te cytaty do tego ?


Pn maja 19, 2008 21:42
Zobacz profil
Post 
no własnie bo pierwsze słysze o 3 kluczach !!!!! :o Chyba sobie cos znowu wymyśliliście aby obalić Krk i inne kościoły chrześcijańskie!!.

1.Chrzest ma być udzielany w imię Trójcy a wy go udzielacie nie wypowiadając tych słów jak to wyjaśnisz?

W sumie nie chce sie wdawac w dyskusje bo ja generalnie szanuje każdego człowieka i twoje poglądy również choc nie musze sie z nimi zgadzać. Monika podała ci fragment odpowiadając i podając odp na talerzy a Ty nadal upierasz sie przy tym jednym zdaniu !! Jesli Moniki argumet jest niewazny to twój tym bardziej bo oba mają jedno źródło - Słowo Boga. Odnieś się do jej fragmentu w którym ukazuje że nie ma takiego czegoś jak podpasterze !! Gdzie jest w Bibli słowo podpasterze , ciało kierwonicze, wybranych czyli z grona 144 tys nazywacie pomazancami czyli co Chrystusami ?

Ksiązka napisana przez Rutherforda mówi :

„Era chrześcijańska jest określona czasem od pierwszego przyjścia aż do wtórego powrotu naszego Pana, podczas którego była kazana radosna nowina ludziom. To kazanie ewangelji czyli radosnej nowiny zdawało się być głupstwem w oczach ludzi tego świata, a szczególnie tych, którzy się nazywają Modernistami, uczonymi i kaznodziejami. Dlatego apostoł napisał: ‘Albowiem mowa o krzyżu tym, którzy giną jest głupstwem; ale nam, którzy bywamy zbawieni, jest mocą Bożą.’ - 1 Koryntjan 1:18” (s. 192).
„Śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu uczyniła koniec przymierzu”

„Że dziecię to narodziło się z panny Marji, w Betleemie wyrosło do stanu męskiego i następnie umarło na krzyżu w Jeruzalemie, dowodzi nie tylko fakt biblijny, ale nawet i historja świecka to potwierdza” (s. 117).
„Przy końcu tego okresu czasu Jezus umarł haniebną śmiercią na krzyżu...” (s. 118).
„Jezus wiedział, że On będzie wkrótce ukrzyżowany” (s. 130).
„Śmierć Jezusa na krzyżu jest na dobro wszystkiej ludzkości; a Bóg w słusznym czasie przywiedzie wszystkich do zupełnej znajomości prawdy, aby wszyscy mieli przywilej korzystać ze śmierci Jezusa” (s. 154).
„On uczynił koniec zakonowi przez przybicie do krzyża, t. j., przez śmierć przeznaczoną dla grzeszników. ‘Zmazawszy on, który był przeciwko nam, cyrograf w ustawach zależący, który nam był przeciwny, zniósł go z pośrodku, przybiwszy go do krzyża.’ (Kol. 2:14)” (s. 214).
„W krótkiej chwili przed ukrzyżowaniem, nasz Pan Jezus obchodził pamiątkę wymaganą przez zakon...” (s. 240).
Teksty pochodzą z ksiązki POJEDNANIE. Czyli co pan Rutherford wierzył w krzyż czy w co w koncu ?


Pn maja 19, 2008 23:13
Post 
A może coś napiszesz o "cudownej pszenicy " ?którą sprzedawał wasz założyciel Russel. A co z Franzem który stanął na czele tłumaczy ?

Trzeci następca Russella - Franz, gdy jeszcze był wiceprezydentem Świadków Jehowy, uchodząc wśród nich za najlepszego znawcę starożytnych języków biblijnych, stanął na czele zespołu "tłumaczy" Biblii , rzekomo dokonującego przekładu z języków oryginalnych, na język angielski. W Szkocji w 1953 roku podczas procesu dotyczącego "natury religijnej Towarzystwa Strażnicy" przeegzaminowano Franza ze znajomości języka hebrajskiego. Poproszono go, aby przetłumaczył mały fragment z Księgi Rodzaju. Gdy Franz odmówił, wzbudził niepokój u obecnych na sali świadków Jehowy, niezachwianie dotąd wierzących w jego kompetencje jako tłumacza .


Pn maja 19, 2008 23:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 18:56
Posty: 649
Post 
Na żadne pytanie Ci rzeczowo nie odpowie. W części pisanej samodzielnie ucieknie się do pyskówki, natomiast resztę 3 ogromnych postów zajmie bełkot skopiowany jednym pociągnięciem myszki z Jego materiałów propagandowych. Spójrz wstecz na ten wątek. Zero kontaktu. Gadał dziad do obrazu. Nie warto strzępić języka - przypadek beznadziejny.


Pn maja 19, 2008 23:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL