Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 13:06



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Świadkowie Jehowy - suplement 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
On napisał(a):
Obiektywna to może być maszyna. Ludzie mają emocje, są omylni i stąd żaden autor nie może być w 100% obiektywny.
Dałem to dla porównania, chociaż sam temat mnie nie interesuje.
:razz:


Jednak mogą być bardziej lub mniej obiektywni więc kiepski przykład. Conajmniej jakby w sparawch kościelnych mial sie wypowiadac Jerzy Urban :P


Cz paź 02, 2008 20:03
Zobacz profil
Post 
On
Cytuj:
Ludzie mają emocje, są omylni i stąd żaden autor nie może być w 100% obiektywny.

Bluźnisz!
Jest ponoć na tym świecie taka instytucja i jest taki Pan którzy ustawili sobie że są nieomylni i nigdy w błąd nie popadną.
Historia dowodzi, że tego to nawet sam ich bóg nie zaakceptował.[/quote][/b]


Cz paź 02, 2008 20:04

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
arcana85 napisał(a):
Jednak mogą być bardziej lub mniej obiektywni więc kiepski przykład.
Skoro 'mniej' lub 'bardziej' a nigdy w 100 % to napisałem dobrze a Ty bez ładu i składu. To że jesteś z ŚJ i nie znałeś tego tekstu nie znaczy, że należy negować dane historyczne.
Poza tym Bóg patrzy na serce a nie na przynależność.
:razz:


Cz paź 02, 2008 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
SilverS napisał(a):
Bluźnisz!
Jest ponoć na tym świecie taka instytucja i jest taki Pan którzy ustawili sobie że są nieomylni i nigdy w błąd nie popadną.
Historia dowodzi, że tego to nawet sam ich bóg nie zaakceptował.
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "ludzie" a nie 'instytucja' lub 'Pan' a to różnica. Jak jej nie zauważasz to trudno.
Co do 'dowodzenia' w historii to zależy kto ją pisze i na czyje zlecenie.Np. wg oficjalnej wersji niecałe 100 lat temu rewolucja październikowa miała rozpocząć sie od wystrzału z Aurory i ataku na pałac zimowy a w rzeczywistości wystrzału nie było a atakowało kilku bolszewików stróży pałacu. Tak tworzy się historię w tym najnowszą.
:razz:


Cz paź 02, 2008 20:52
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
On napisał(a):
Obiektywna to może być maszyna. Ludzie mają emocje, są omylni i stąd żaden autor nie może być w 100% obiektywny.
Dałem to dla porównania, chociaż sam temat mnie nie interesuje.
:razz:


no tak ale napisałeś, cytuje:
" poczytaj z wiarygodniejszego źródła".

samo stwierdzenie już jest stronnicze.
gdybyś napisał : poczytaj też sobie tutaj, albo zobacz tutaj.
to byłoby zupełnie co innego.


Cz paź 02, 2008 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Niech Ci będzie :).
:razz:


Cz paź 02, 2008 22:14
Zobacz profil
Post 
Zastanawia dlaczego Kościół rzymski i to niemalże wyłącznie w Polsce tak zajadle i perfidnie zwalcza chrześcijan - Świadków Jehowy? Nie ma tego zjawiska w innych cywilizowanych krajach, np. we Włoszech czy Hiszpanii.
Może dlatego że jedynym ich autorytetem jest Biblia.
Generalnie zasady ŚJ zabraniają członkom jakiegokolwiek udziału w życiu politycznym (z wyborami włącznie), służby w wojsku i pracy w sektorze zbrojeniowym, kultu obrazów tudzież „świętych" osobistości (m.in. Maryi - jako matki Boga) oraz obchodów świąt innych niż Pamiątka śmierci Jezusa zwanego Chrystusem (święto wypada około polowy kwietnia po zachodzie słońca).
Jeśli dodać potępienie za pijaństwo (alkohol w umiarkowanych ilościach jest dopuszczalny), kradzież, kłamstwo, nieuczciwość, fałsz i obłudę (w katalogu obyczajowym znajdujemy też stanowczą negację cudzołóstwa), to całkiem oczywista staje się głęboka niechęć co piątego statystycznego obywatela zapisanego do Kościoła rzymskiego, odczuwana wobec ŚJ.
Tak się jakoś dziwnie składa że Kościół rzymski z tymi grzechami ma od wieków największy problem.
A jak władza państwowa reaguje na absolutne desinteressement okazywane jej przez świadków Jehowy?
Wszak w całkiem nieodległej przeszłości (dopiero w maju 1989 r. wyznanie, a ściślej - jego prawna reprezentacja, zostało zalegalizowane, zaś 31 stycznia 1990 r. Strażnicę wpisano do rejestru Kościołów i związków wyznaniowych) dotykały ich represje - kary więzienia, permanentne przeszukania i konfiskaty mienia, przy których „kombatancko-męczennicze" opowieści rozpowszechniane przez duchownych Kościoła rzymsko-katolickiego jawią się niczym dobranocka.
Dzisiaj cieszą się względną wolnością religijną.
Zgodnie z radą apostoła Pawła modlą się, by władcy dali im prowadzić spokojne życie. Podporządkowują się rządzącym, jeśli Prawo Boże nie mówi inaczej. Unikają jakiegokolwiek zaangażowania politycznego, bo nie można być lojalnym wobec rządu Królestwa Jehowy, a jednocześnie stawiać na te doczesne władze, „rozpustny Babilon” które będą usunięte z ziemi.


Pt paź 03, 2008 21:24

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
SilverS napisał(a):
Zastanawia dlaczego Kościół rzymski i to niemalże wyłącznie w Polsce tak zajadle i perfidnie zwalcza chrześcijan - Świadków Jehowy?
Czy możesz w punktach podać konkretne i w jakis sposób udokumentowane przykłady tego 'zwalczania'?
Przez kilka ostatnich lat na kazaniu tylko jeden raz stary ksiądz przestrzegal przed nauczaniem ŚJ i to dlatego, że ŚJ zaczepili go na ulicy i chcieli nawracać. Jak okazało się, że ten staruszek jest od nich mądrzejszy to jak zwykle w takim przypadku bojówka ta w pośpiechu uciekła.
Czyli - reasumując - ja w kościele spotkalem się z jednym przypadkiem ostrzeżenia przed ŚJ w ciągu kilku lat. Natomiast ŚJ spotykam wiele razy w roku i niemal za każdym razem jest bezpośredni lub pośredni atak na KRK.
Czyli jest odwrotnie niż napisaleś - to ŚJ zajadle zwalcza KRK w Polsce.

Poza tym ŚJ to nie są chrześcijanie, ponieważ nie uznają Trójcy Św. jak chrześcijanie od 2000 lat.
:razz:


So paź 04, 2008 7:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
On napisał(a):
SilverS napisał(a):

Poza tym ŚJ to nie są chrześcijanie, ponieważ nie uznają Trójcy Św. jak chrześcijanie od 2000 lat.
:razz:


niestety mylisz się.
słowo chrześcijanin nie wywodzi się od wiary w Trójce.


So paź 04, 2008 11:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Chrześcijanin wierzy, że Jezus Chrystus jest Bogiem.
O ile mi wiadomo ŚJ tej wiary nie podzielają.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So paź 04, 2008 15:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): Cz paź 02, 2008 11:06
Posty: 561
Post 
Cytuj:
Może dlatego że jedynym ich autorytetem jest Biblia.


Mylisz się. Autorytetem dla ŚJ jest Strażnica plus nauczanie starszego. Znajomośc Biblii wśród szeregowych członków jest wybiórcza i niestety nikła. Każda osoba, która czyta Biblię regularnie, jest w stanie znaleźć błędy w rozumowaniu i interpretacji ŚJ. Rzucanie cytatami rodem ze Strażnicy może robić wrażenie tylko na kimś kto Biblii nie czytał.
Miałbym może problemy w dyskusji ze starszymi, ale każdy szeregowiec chodzący po mieszkaniach polegnie w ciągu 10 minut podczas rozmowy.
Coś już o tym kilku wie i dlatego omijają moje mieszkanie łukiem :)


So paź 04, 2008 17:34
Zobacz profil
Post 
jo_tka napisał(a):
Chrześcijanin wierzy, że Jezus Chrystus jest Bogiem.
O ile mi wiadomo ŚJ tej wiary nie podzielają.

Nie prawda!
Wiara w bóstwo Jezusa zwanego Chrystusem nie jest wyznacznikiem CHRZEŚCIJAŃSTWA. Na przykład pierwotni chrześcijanie nie wierzyli w bóstwo Jezusa - zaś na dzisiaj nie wierzą kub wierzą inaczej:
Chrystadelfianie, Kalwini (nie ma transsubstancjacji - [...]), Metodyści, Unitarianie i jeszcze kilka innych pomniejszych schizm.

[...] - jo_tka


So paź 04, 2008 17:43
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
jo_tka napisał(a):
Chrześcijanin wierzy, że Jezus Chrystus jest Bogiem.
.

nieprawda.
słowo chrześcijanin zupełnie od czego innego się wywodzi.
poczytaj trochę na ten temat.
co prawda utarło się się takie myślenie ale z prawdą nie to ma nic wspólnego.
warto czasem przed odpowiedzią na forum poczytać trochę w jakiejś encyklopedii, jakieś opracowania itd.


So paź 04, 2008 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 17, 2006 13:23
Posty: 454
Post 
jesl ichodzi o ŚW, to bardzo miło sie z nimi rozmawia i bardzo ich cenie za to co robią. (jestem katolikiem). wielu ludziom sie wydaje ze maja taka wspaniała religię i w ogole dlatego ze nei znaja dobrze zasad Kosciola.
zeby sobie z nimi podyskutować trzeba znac troche Pismo Św. i troche historii ze zrodel innych niz Straznica. wtedy sie milo rozmawia.

Cytuj:
pierwotni chrześcijanie nie wierzyli w bóstwo Jezusa


trzeba troche poczytac jak wspomniałem wyżej :)


Pozdrawiam


So paź 04, 2008 18:33
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
eu_geniusz napisał(a):
Cytuj:
Może dlatego że jedynym ich autorytetem jest Biblia.


Mylisz się. Autorytetem dla ŚJ jest Strażnica plus nauczanie starszego. Znajomośc Biblii wśród szeregowych członków jest wybiórcza i niestety nikła. Każda osoba, która czyta Biblię regularnie, jest w stanie znaleźć błędy w rozumowaniu i interpretacji ŚJ. Rzucanie cytatami rodem ze Strażnicy może robić wrażenie tylko na kimś kto Biblii nie czytał.
Miałbym może problemy w dyskusji ze starszymi, ale każdy szeregowiec chodzący po mieszkaniach polegnie w ciągu 10 minut podczas rozmowy.
Coś już o tym kilku wie i dlatego omijają moje mieszkanie łukiem :)


masz rację.
ale takich mądrych jak ty jest bardzo mało.
może tylko jeszcze papież i kilku kardynałów
ale niestety ,ich wiedza jako całości religii jest o wiele lepsza niż przeciętnego człowieka w innej religii.


So paź 04, 2008 18:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL