Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 11:08



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Miłujący Prawdę 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post 
Jacek.J napisał(a):
Drogi baranku sądy nie są instytucją sprawującą władzę.

W Polsce jest wladza ustawodawcza-parlament,wykonawcza-rząd i sądownicza-sądy.Wykonują swoją wladzę zgodnie z ustawą regulującą ich dzialanie i w tym zakresie.
Jacek.J napisał(a):
Sąd jest organem podwykonawczym organu ustawodawczego jakim jest parlament.
Nie.Sąd dziala na mocy ustaw uchwalonych przez parlament ale parlament nie może niczego sądowi zlecić do wykonania.Poza tym może orzec o niezgodności ustaw z konstytucją i tym samym parlament musi pracowac nad nową ustawą.
Jacek.J napisał(a):
Jeden ze składników sądu jakim jest prokuratura podlega władzy wykonawczej którą jest rząd.
Sąd i prokuratura to calkowicie odrębne jednostki a jedynie łączność mają na sali sądowej,gdzie rządzi sędzia a prokurator może jedynie o coś wnioskować tak jak oskarżony.Rząd tak jak każdy obywatel może jedynie zlecić prokuraturze ściganie poprzez zlożenie zawidomienia o przestępstwie i nic więcej.Oczywiście w praktyce jak jest to wszyscy wiemy. 8)
Jacek.J napisał(a):
A sędziowie orzekający nie mają żadnej władzy, są zupełnie podlegli prezydentowi władzy ustawodawczej która w naszym kraju jest dwu izbowa.
Nie ma 'prezydenta wladzy ustawodawczej' lecz są marszalkowie.Sędziowie mają wladzę , nie podlegają żadnemu prezydentowi ani wladzy ustawodawczej.
Jacek.J napisał(a):
Lud wybiera deputowanych do parlamentu którzy jako posłowie i senatorowie reprezentują wolę narodu. To wszystko nazywa się państwo.
Państwo to coś znacznie więcej-np.terytorium.
Jacek.J napisał(a):
Więc jeśli rząd zechce zdelegalizować jakąś organizację np. ŚJ musi mieć od parlamentu [reprezentantów narodu] pozwolenie.
Wylącznie wtedy,gdy organizacja jest powolana ustawą przez parlament.Natomiast stowarzyszenia i ŚJ nie są powołane przez parlament lecz jedynie zarejestrowane w sądzie i w przypadku dzialalności wykraczającej poza statut lub np.p-ko państwu i jego obywatelom sąd może uchylić wcześniej wydane postanowienie o rejestracji i w tym momencie taka organizacja dziala nielegalnie.

JEŻELI MASZ TAKĄ SAMĄ WIEDZĘ O PIŚMIE ŚWIĘTYM JAK O PODSTAWACH PRAWA TO NIE MAMY O CZYM GADAĆ.
SAME BREDNIE.TOTALNIE OŚMIESZYŁEŚ SIEBIE I ŚJ.
:razz:


N lut 17, 2008 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
baranek napisał(a):
Jacek.J napisał(a):
Tylko my tu rozmawiamy o nazywaniu ŚJ „sektą” co nie jest zgodne z prawdą ponieważ w naszym państwie jesteśmy zarejestrowani jako związek wyznaniowy o charakterze religijnym, a nie jako sekta.


Ja już Ci tłumaczyłam 2 razy, co oznacza rejestracja i że to się nie wyklucza :? Póki nie zrozumiesz- pas z mojej strony :)


Jak już wspomniałem nikt w naszym państwie -mam na myśli instytucję- nie traktuje nas jak sektę poza KK. Jesteśmy traktowani jak kar zada religia. I tak jest w każdym państwie cywilizowanym gdzie nasza społeczność jest działa legalnie. Jeśli ty i KK niechcenie tego uznać …..? cóż to wolny kraj i każdy może robić co chcę. Tyko że świadome poniżanie kogokolwiek nie jest cechą prawdziwych chrześcijan.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


N lut 17, 2008 20:30
Zobacz profil
Post 
Mylisz sie nie tylko KK ale wiele innych wyznań chrześcijańskich oraż prawosławnych ...


N lut 17, 2008 22:31

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
lereeeek napisał(a):
Mylisz sie nie tylko KK ale wiele innych wyznań chrześcijańskich oraż prawosławnych ...


No tak! W zasadzie masz rację. Jak wcześniej wspomniałem tak się zachowują duchowni religii dominujących

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn lut 18, 2008 18:48
Zobacz profil
Post 
Tylko widzisz są tacy fanatycy co bedą jechać po ŚJ ...ja jestem katolikiem ale nie bede jechał po was ! Nie zgadzam sie z waszymi poglądami i tyle ale nie bede potepiał i oceniał bo pan Jezus powiedział "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. Nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni (Łk 6, 37). " Tylko tutaj jest tez problem bo tak jak możliwy jest dialog miedzy katolikami a prawosławnymi i protestantami gdzie uważa sie ze zbawienie jest wszędzie to tak ŚJ uważają że TYLKO oni mają racje !! KKK podaje wyraźnie że poza KK tez jest zbawienie a nawet pewien ksiadz mi powiedział że nie ma znaczenia kto gdzie jest ale Bóg osądzi nas z miłości ...


Pn lut 18, 2008 19:39

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
Irek napisał:

Cytuj:
" Tylko tutaj jest tez problem bo tak jak możliwy jest dialog miedzy katolikami a prawosławnymi i protestantami gdzie uważa sie ze zbawienie jest wszędzie to tak ŚJ uważają że TYLKO oni mają racje
[/b]

Nie do końca jest tak jak myślisz. Obecny Papież gdy był jeszcze kardynałem napisał taki dokument „Dominus Iesus” Zacytuję kluczowe zdanie:


Cytuj:
„TAK jak jest jeden Chrystus, istnieje tylko jedno Jego Ciało, jedna Jego Oblubienica: ‚jeden Kościół katolicki i apostolski’” (Dominus Iesus).


Dokument ten wyklucza ekumenizm w formie dotychczas rozumianej. Chociaż Papież Jan Paweł II podkreślił, że dokument Dominus Iesus nie miał świadczyć o „arogancji ani o braku szacunku dla innych religii”, duchowni wyznań protestanckich zareagowali oburzeniem. Reakcja protestantów I fragment z The Irish Times.



Cytuj:
Na przykład w czerwcu 2001 roku podczas Zgromadzenia Ogólnego Kościoła prezbiteriańskiego w Belfaście (Irlandia Północna) pewien duchowny powiedział, że ów dokument jest dziełem „potężnej frakcji w łonie Kościoła rzymskokatolickiego (...) przerażonej duchem otwartości wprowadzonym przez sobór watykański II”.
Robin Eames, prymas anglikańskiego Kościoła Irlandii, wyznał, że byłby „gorzko rozczarowany”, gdyby okazało się, iż ten dokument oznacza „powrót do czasów przedsoborowych”. Komentując twierdzenie Watykanu, że kościoły, które odrzucają pewne dogmaty katolickie, „nie są kościołami w ścisłym sensie”, Eames powiedział: „Można by to odebrać jako obelgę”.

Co było powodem opublikowania dokumentu Dominus Iesus? Wygląda na to, że w ten sposób Kuria Rzymska zareagowała na tak zwany relatywizm religijny. Jak napisano w dzienniku The Irish Times, „wyłonienie się teologii pluralizmu — czyli po prostu twierdzenie, że wszystkie religie są sobie równe (...) coraz bardziej trapiło kardynała Ratzingera”. Wydaje się, że to ten pogląd skłonił go do wypowiedzi o jedynym prawdziwym kościele.



Wynika z tego dokumentu że zbawienie jest możliwe, ale tylko pod przewodnictwem KK bo tylko ten jest jedynie prawdziwie Chrystusowy. Co w gruncie rzeczy wyklucza zbawienie w innych kościołach chrześcijańskich bez błogosławieństwa KK. To prawda że my także nie uznajemy ekumenizmu bo w biblii nie ma mowy o ekumenizmie. Przez życie prowadzą tylko dwie drogi, jedna wąska, druga szeroka



Mat 7:13  PNŚ „Wchodźcie przez ciasną bramę; gdyż szeroka i przestronna jest droga prowadząca do zagłady i wielu jest tych, którzy nią wchodzą, 14 natomiast ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują.

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Pn lut 18, 2008 20:55
Zobacz profil
Post 
Tylko widzisz dla mnie ciasną Bramą jest KK bo to właśnie KK stawia dość wysokie wymagania ! Czasem też już myśle że w pewnych kwestiach KRK przesadza ale z drugiej strony trzeba od siebie wymagać . Nie cytuj fragmentu encykliki bo każdy wie że zbawienie jest również poza KK i o tym mowi KKK czyli oficjalne nauczanie kościoła rzymsko-katolickiego !! i tego ja sie trzymam. Kościół obejmuje wszystkich ochrzczonych także protestantów czy też ładniej powiem kościoła reformowanego. Co do ekumenizmu jak dla mnie tutaj nie chodzi żeby połączyć wszystkie koscioły bo to niemożliwe ale raczej o wspólny dialog i pokój między nami .


Wt lut 19, 2008 0:06
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Czy ja mogę zapytać, czego KONKRETNIE dotyczy ta rozmowa? Na razie widzę tylko przepychanki...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lut 19, 2008 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2005 18:30
Posty: 268
Lokalizacja: Gdańsk
Post 
Na tym forum obowiązuje nastepująca definicja sekty:

Cytuj:
Sekta to grupa, w której zachodzi jednocześnie wysoki poziom totalności (kontroli życia członków) i psychomanipulacji.


A więc. Jeśli ktoś twierdzi, że ŚJ to sekta, niech udowodni, że w tej wspólnocie religijnej zachodzi wysoki poziom kontroli zycia członków i psychomanipulacji.
.

_________________
Obrazek
Błogosławiony jesteś Panie, Boże ojców naszych,*
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Dn 3,52


Wt lut 19, 2008 18:31
Zobacz profil WWW
Post 
To tak samo niech SJ udowodnią że KK jest sektą bo tak o nas mówią opierając sie na definicje podaną przez Ciebie ... bo ja jestem katolikiem i nie czuje kontrolowany w żaden sposób nitk nie odnotowuje kiedy byłem na mszy św kiedy sie modliłem co robie itd ...


Wt lut 19, 2008 18:49
Post 
Kyllyan napisał(a):
Na tym forum obowiązuje nastepująca definicja sekty:

Cytuj:
Sekta to grupa, w której zachodzi jednocześnie wysoki poziom totalności (kontroli życia członków) i psychomanipulacji.


A więc. Jeśli ktoś twierdzi, że ŚJ to sekta, niech udowodni, że w tej wspólnocie religijnej zachodzi wysoki poziom kontroli zycia członków i psychomanipulacji.
.



1.Udowodniły to sądy kilku państw i Europejska Komisja Praw Człowieka (jeśli chodzi o sekty destrukcyjne)

2. Zapominasz także, że tutaj na sekty patrzymy z punktu widzenia Kościoła katolickiego - i ŚJ są sektą religijną (odsyłam do klasyfikacjji sekt) :)


Śr lut 20, 2008 16:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
A sąd za granicą skazał faceta (polaka) za pedofilie bo kąpał własne dziecko a tam dziecko kąpać może tylko kobieta i czy znaczy to, że facet ten jest pedofilem?
W Polsce nie wolno dać klapsa ( i chyba już na świecie prawie całym) własnemu dziecku bo można iść siedzieć na 2 lata.
To że sąd i prawo coś stwierdza to jeszcze nic nie znaczy, prawo jest chore.
Nauczyciel nic nie może zrobić uczniom, którzy go maltretują.
I wedle takiego prawa stwierdzasz że kościół jakoś cośtam kontroluje czy coś?

Sekta nie tyle kontroluje (choć też to robi)co oszukuje, aby Ci co są na "górze" mieli z tego czyste korzyści.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Śr lut 20, 2008 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Według sądów każdy powinien płacić podatki i mieć ekstremalną wolność pod każdym względem a "przymuszenie" do chodzenia do kościoła jest nie zgodne z prawem bo nie ma prawa, że trzeba chodzić do kościoła.
Kościół głosi, że człowiek nie powinien żyć dla siebie ale dla Boga.
A według prawa każdy ma żyć dla siebie tak ino, żeby nie ranić innych i ma być ekstremalnie wolny.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Śr lut 20, 2008 16:35
Zobacz profil
Post 
Obcy- we wskazanych przeze mnie przykładach wyraźnie jest mowa o destrukcyjnym wpływie całej organizacji, czego skutkiem bylo postępowanie jednostki.

Poczytaj uważnie. Powtarzać nie będę- nie mam czasu i chęci :)


Śr lut 20, 2008 16:36

Dołączył(a): Cz lut 14, 2008 14:58
Posty: 212
Post 
lereeeek napisał(a):
To tak samo niech SJ udowodnią że KK jest sektą bo tak o nas mówią opierając sie na definicje podaną przez Ciebie ... bo ja jestem katolikiem i nie czuje kontrolowany w żaden sposób nitk nie odnotowuje kiedy byłem na mszy św kiedy sie modliłem co robie itd ...


Widzisz ja jestem ŚJ i nikt z nas nie nazywa KK sektą –no może poza paroma nadgorliwcami, ale nie zgodnie z oficjalny stanowiskiem ŚJ i na pewno nie publicznie. Tak że nie mamy czego udowadniać

_________________
Istnieje wewnętrzny krajobraz:
z nietkniętymi równinami, z wąwozami
milczenia, z niedostępnymi górami,
z ukrytymi ogrodami. Antoine de Saint-Exupery


Śr lut 20, 2008 16:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 85 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL