Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 17:33



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego kościół tak promuje Radio Maryja? 
Autor Wiadomość
Post Dlaczego kościół tak promuje Radio Maryja?
Zauważyłem ostatnio w moim kościele wiele ulotek i obrazków o Radiu Maryja. Najgorsze jest to, że mając obrazek, jest on pożądnie wydrukowany z wizerunkiem Maryii (wiemy o co chodzi), a na odwrocie pisze o koncie, na które można wpłacać na to radio. Na ulotce Również wypisane są wszystkie zalety TV Trwam , Radia Maryja i szkoły w Toruniu, którą zachwala Madzia Buczek (do tej pory jej współczułem, teraz wiem, że jest przekupiona...). Ponadto u nas w kościele istnieje jakieś kółko Radia Maryja.

Dlaczego kościół się na to godzi???? To znaczy, że jest stronniczy...a tak być nie powinno. Dlaczego nie zareklamują np. Religia TV?


Pn wrz 22, 2008 22:38

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: Dlaczego kościół tak promuje Radio Maryja?
złoty_rybek napisał(a):
Madzia Buczek (do tej pory jej współczułem, teraz wiem, że jest przekupiona...).


Skoro wiesz, to zapewne potrafisz to wykazać - zatem poproszę o to. W przeciwnym wypadku jest to zwykłe pomówienie...


Pn wrz 22, 2008 22:44
Zobacz profil
Post odp.
wiem, bo to jasne :/

zachwala tą szkołę, bo należy do o.Rydzyka, również do niego należy Radio Maryja. Jeżeli zachwala szkołę, napędza pieniądze które trafiają do wspólnej skarbonki o.Rydzyka, z której ona na pewno też coś skubnie i skubnie się wszystkim z wiązanym z o.Rydzykiem. Nie dziwę jej się, każdy zachwala swoją pracę, jeżeli o nią ciężko.

Najgorsze jest jednak to, że wykreowała ona u ludzi współczucie (przynajmniej u mnie, lubiłem ją i jej program), a teraz to wykorzystuje... Napisane tam było, że to jedyna taka szkoła, w której może się uczyć. Nic dziwnego, skoro do wspomnianej wcześniej skarbonki wrzucają ludzie z całej Polski, dążąc za autorytetem moralnym i religijnym "rodziny mediów o.Rydzyka". Nie widzę, aby były gdzieś datki od ludzi dla innych szarych szkół


Pn wrz 22, 2008 22:53

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post Re: odp.
złoty_rybek napisał(a):
wiem, bo to jasne :/


argument typu "bo tak jest"

złoty_rybek napisał(a):
zachwala tą szkołę, bo należy do o.Rydzyka
- a może z innych powodów, to Twoja "wizja" i nic więcej z tego co widzę

złoty_rybek napisał(a):
Jeżeli zachwala szkołę, napędza pieniądze które trafiają do wspólnej skarbonki o.Rydzyka, z której ona na pewno też coś skubnie i skubnie się wszystkim z wiązanym z o.Rydzykiem.


rozumiem że utrzymanie szkoły nic nie kosztuje? - i czekam na dowody, że ona na pewno też "coś skubnie" - bo to są dalsze pomówienia

reszty oskarżeń będących na powyższym "poziomie" na razie nie skomentuję, poczekam na te dowody, o które pytałem


Pn wrz 22, 2008 23:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sie 05, 2004 17:05
Posty: 1914
Post 
Złoty - Rybku - odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta - Religia TV(N) nie jest własnością Kościoła katolickiego i nie jest stacją katolicką. Trudno, zeby w kościołach robić zbiórki na koncern ITI :D Zaś Radio Maryja jest radiem katolickim należącym do Kościoła katolickiego, zaś TvTrwam nalezy do organizacji kościelnej.

To co wypisujesz o Madzi Buczek jest obrzydliwe. Niech Szczuka ucałuję twą dłoń jak to ma w kretyńskim zwyczaju. Madzia Buczek studiuje w WSKSiM.


Pn wrz 22, 2008 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 04, 2007 20:54
Posty: 819
Post Re: Dlaczego kościół tak promuje Radio Maryja?
złoty_rybek napisał(a):
Dlaczego kościół się na to godzi????
Wbrew pozorom o. Rydzyk i jego dzialania to problem dla hierarchii KRK w Polsce. Na razie nierozwiązywalny.
złoty_rybek napisał(a):
Dlaczego nie zareklamują np. Religia TV?
KRK nie zajmuje sie reklamowaniem (różnych) religii tym bardziej gdy stacja jest w obcych i nieprzewidywalnych rękach.
:razz:


Pn wrz 22, 2008 23:06
Zobacz profil
Post Re: odp.
saxon napisał(a):
złoty_rybek napisał(a):
wiem, bo to jasne :/


argument typu "bo tak jest"

złoty_rybek napisał(a):
zachwala tą szkołę, bo należy do o.Rydzyka
- a może z innych powodów, to Twoja "wizja" i nic więcej z tego co widzę

złoty_rybek napisał(a):
Jeżeli zachwala szkołę, napędza pieniądze które trafiają do wspólnej skarbonki o.Rydzyka, z której ona na pewno też coś skubnie i skubnie się wszystkim z wiązanym z o.Rydzykiem.


rozumiem że utrzymanie szkoły nic nie kosztuje? - i czekam na dowody, że ona na pewno też "coś skubnie" - bo to są dalsze pomówienia

reszty oskarżeń będących na powyższym "poziomie" na razie nie skomentuję, poczekam na te dowody, o które pytałem




Czysty rozsądek. Nie, źle rozumiesz, Utrzymanie szkoły kosztuje. Może pomagać zarobić szkole, ale najgorsze jest to, że że pomaga, w sposób subiektywny.) Nie mam dowodów, ale przecież nie je powietrza, a jej rodzice pewnie jej nie utrzymują. Poza tym mnie zwodzisz. Widać, że jesteś zwolennikiem o.Rydzyka. Pytałem, dlaczego Kościół promuje jego działalność A ty się jej uczepiłaś :/


Pn wrz 22, 2008 23:14
Post 
ehhh, wiecie, ja zazwyczaj nie zniżam się do poziomu ateistów... Wierzę w Boga (prosto), nie hacząc o Kościół... :( Takie czasy.


Pn wrz 22, 2008 23:19

Dołączył(a): Pn cze 01, 2009 10:00
Posty: 5103
Post 
złoty rybek napisał(a):
Lubię zadawać niewygodne pytania :)


z tego co widzę, lubisz raczej rzucać oskarżeniami bez umiejętności uzasadnienia ich, a to, jak już wspomniałem, nazywa się pomówieniem

dobrej nocy zatem życzę :)


Pn wrz 22, 2008 23:29
Zobacz profil
Post 
Co w tym dziwnego, ze Kościół jest tu stronniczy? W tej kwestii ma akurat takie prawo. Szkoda, że nie przeszkadza nikomu stronniczość KK w kwestiach społecznych czy historycznych.
Jeżeli tak ci RM przeszkadza w Kościele, to wypisz się z niego, bo akurat RM jest rozgłośnią katolicką a będąc katolikiem formalnie pokazujesz, że się pod tym podpisujesz.


Wt wrz 23, 2008 18:02

Dołączył(a): Pt gru 26, 2008 12:59
Posty: 47
Post 
Gdzie promuje??? Nie słyszałem, żeby jakiś ksiądz kazał mi słuchać RM...

_________________
witam wszystkich


Wt gru 30, 2008 18:29
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
Radio Maryja jest fajne, a choćby tylko dlatego że ma w swojej nazwie najpiękniejsze kobiece imię świata:)

MARYJA

NIEPOKALANE POCZĘCIE TERAZ I ZAWSZE

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


N sty 04, 2009 0:05
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 9:41
Posty: 1728
Post 
złoty rybku wyjasnij mi to:
Cytuj:
Może pomagać zarobić szkole, ale najgorsze jest to, że że pomaga, w sposób subiektywny


co znaczy pomagać w sposób subiektywny?

_________________
Za snem tęskniąc pisarz przytula butelkę,
Tak, jakby spirytus mógł mu dodać ducha.
Słowa - kiedyś wielkie - stały się niewielkie;
Choćby wykrzyczanych - mało kto dziś słucha.
/Jacek Kaczmarski/


N sty 04, 2009 1:04
Zobacz profil
Post 
Złoty rybek nic Ci nie wyjaśni, bo został z tego forum wyproszony ;)


N sty 04, 2009 1:35

Dołączył(a): Pt paź 31, 2008 15:18
Posty: 272
Post 
nierozumiem... czy został wyproszony bo wyraził swoją myśl na temat kontrowersyjny?? mi się RM nie podoba ot chociarz by przez antysemityzm który głoszą...


Pn lut 09, 2009 16:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL