Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 13:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
 Satanizm:) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Satanizm:)
Jak każde nieumiarkowanie.

Jedzenie to dobro. Picie to dobro. Ale jeśli ktoś tym jedzeniem i piciem sobie lub drugiemu szkodzi, to trudno korzystanie z dóbr uznać za dobre. Wchodzimy w bilans: moje dobro, bo jedzenie jest dobrem, moja przyjemność z jedzenia, nie muszę myśleć o czymś co jest trudne jak się napiję (ulga), itd. vs moje szkody na zdrowiu albo długi (moje i rodziny), bo kupuję jedzenie/ picie zbyt drogie w stosunku do moich możliwości, albo utrata kontroli nad sobą po alkoholu (to jest faktyczne zło - furtka do kolejnych głupot i kolejnego zła), albo...

Bilans, tylko bilans...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Wt lis 23, 2010 12:59
Zobacz profil
czasowo zablokowany

Dołączył(a): Cz sie 26, 2010 22:47
Posty: 473
Post Re: Satanizm:)
jo_tka napisał(a):
Ale jeśli ktoś tym jedzeniem i piciem sobie lub drugiemu szkodzi

No własnie... hmmm... :)


Wt lis 23, 2010 13:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Satanizm:)
Co: no właśnie? Jedzenie i picie przestaje być dobrem? Czy może dokładniej: zaspokojenie głodu i pragnienia przestaje być dobrem? Nie przestaje. Jest źle wykorzystywane, to wszystko.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


Śr lis 24, 2010 10:14
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 17, 2012 11:21
Posty: 61
Post Re: Satanizm:)
Satanizm laveyski jest dobry. bo jest szczery i stawia sprawy w miarę jasno. Ale... według mnie satanizm nie jest satanizmem, ponieważ istotą szatana jest KŁAMSTWO. Bez kłamstwa nie ma szatana. Zatem satanista nie jest satanistą, gdy się do tego przyznaje.
Szatan jest kłamcą, bo udaje Boga, uzurpuje sobie prawo do bycia Bogiem. Bogiem tego świata, co jest powszechnie wiadome jest Szatan. Zatem i satanista musi kłamać i udawać dobrego. Tylko udający dobrego i prawego, sprawiedliwego i pełnego miłości może być satanistą. Satanizm oparty jest na kłamstwie.
Laveizm jest czymś w rodzaju egoizmu i ateizmu i raczej stworzonej sztucznie ideologii, która podkreśla prawa i obowiązki jednostki. Nie uważam, by było to częścią satanizmu z którym walczył Jezus Chrystus.
Przeczytajcie to:
Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: "Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem". 4 Lecz On mu odparł: "Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych".
5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: "Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień". 7 Odrzekł mu Jezus: "Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego".
8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: "Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon". 10 Na to odrzekł mu Jezus: "Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz". 11 Wtedy opuścił Go diabeł, a oto aniołowie przystąpili i usługiwali Mu.
oraz to
Pierwsza zapowiedź męki i zmartwychwstania [Vt-4,34]
31 Vt-7,6 I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że będzie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie.
32 A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać.
33 Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: «Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie».
Albo ten znany fragment z apokalipsy:
Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Wyżej wspomniane mamy kim jest i jak myśli szatan, a myśli on po ludzku! Żadne rytuały nie są tu potrzebne, by rozezneć kim jest szatan i kto go czci świadomie lub też nie świadomie.
Szatan myśli po ludzku, liczba jego jest liczbą człowieka, udaje Boga. Szatan jest kłamcą. Żaden prawdziwy satanista nie przyzna się do tego, że jest satanistą, gdyż od razu przestałby nim być!


So maja 19, 2012 14:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Satanizm:)
szatan nie zawsze kłamie,
satanista też nie zawsze musi kłamać,

i zaden satanizm nie jest dobry jak napisałeś

dodam że ateiści, to też wyznawcy ideologii szatana, tylko są tego nieświadomi ..

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn maja 21, 2012 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 16:34
Posty: 421
Post Re: Satanizm:)
noOne napisał(a):
dodam że ateiści, to też wyznawcy ideologii szatana, tylko są tego nieświadomi ..


To zdanie mnie rozbawiło. Człowieku, ateista to ktoś kto nie wierzy w żadnych bogów,szatanów i innych. Więc jak ma go wyznawać. :badgrin:


Pn maja 21, 2012 14:44
Zobacz profil
Post Re: Satanizm:)
vulkan- NoOne jest wyznawcą ideologii niejakiego Henry Makowa. A ten z kolei twierdzi, że posiada testament satanisty fratera, który tak w tym testamencie napisał. Jest to niezbity dowód na to, że ateiści są wyznawcą takiej ideologii :D


Pn maja 21, 2012 14:51

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Satanizm:)
vulkan napisał(a):
noOne napisał(a):
dodam że ateiści, to też wyznawcy ideologii szatana, tylko są tego nieświadomi ..


To zdanie mnie rozbawiło. Człowieku, ateista to ktoś kto nie wierzy w żadnych bogów,szatanów i innych. Więc jak ma go wyznawać.

to jest dokładnie ideologia szatana - mistrza zwodzenia
przekonał ponad 70% żyjącej populacji, że nie ma ani Boga ani diabła..
dobry jest, nie ?

zachęcam do obejrzenia np tego :
http://www.poznajprawde.net/aktualnosci ... iatlo.html

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn maja 21, 2012 15:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lip 08, 2011 13:30
Posty: 1518
Post Re: Satanizm:)
Cytuj:
dobry jest, nie ?


Nie,jest bardzo zły :-D

_________________
Zdrowego rozsądku życzę...


Pn maja 21, 2012 16:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 19, 2006 7:51
Posty: 744
Post Re: Satanizm:)
twbolek napisał(a):
Wyżej wspomniane mamy kim jest i jak myśli szatan, a myśli on po ludzku! Żadne rytuały nie są tu potrzebne, by rozezneć kim jest szatan i kto go czci świadomie lub też nie świadomie.
Szatan myśli po ludzku, liczba jego jest liczbą człowieka, udaje Boga. Szatan jest kłamcą. Żaden prawdziwy satanista nie przyzna się do tego, że jest satanistą, gdyż od razu przestałby nim być!

Hm... czy to znaczy, że Szatan jest człowiekiem?

_________________
ateista


Pn maja 21, 2012 17:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Satanizm:)
noOne napisał(a):
szatan nie zawsze kłamie,
satanista też nie zawsze musi kłamać,

i zaden satanizm nie jest dobry jak napisałeś

dodam że ateiści, to też wyznawcy ideologii szatana, tylko są tego nieświadomi ..
viewtopic.php?f=27&t=26419 - Szatan ojcem kłamstwa
viewtopic.php?f=46&t=11638 - największym sukcesem Szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje
viewtopic.php?f=27&t=22868 - Ateiści podatni na fałszywe kuszenie szatana

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Pn maja 21, 2012 17:28
Zobacz profil
Post Re: Satanizm:)
Cytuj:
To zdanie mnie rozbawiło. Człowieku, ateista to ktoś kto nie wierzy w żadnych bogów,szatanów i innych. Więc jak ma go wyznawać.


Szatanowi absolutnie nie zalezy żebyś w niego wierzył. Tak jest nawet lepiej bo jesteś posłuszniejszy w wypełnianiu jego woli. To go odróżnia od Boga - nie kocha człowieka i nie zalezy mu na człowieku. Jego celem jest oszukanie człowieka i zwodzenie. Uprzedzając ewentualną odpowiedź dodam że bycie "dobrym człowiekiem" absoultnie nie wyklucza działania szatana.

Jeszcze spostrzeżenie na koniec - zauważyłem ze ateiści bardzo często w superlatywach wypowiadają się o satanistach bo tacy otwarci, tolerancyjni, "dobrzy" ;)


Pn maja 21, 2012 18:13

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Satanizm:)
wloczykij napisał(a):
Jeszcze spostrzeżenie na koniec - zauważyłem ze ateiści bardzo często w superlatywach wypowiadają się o satanistach bo tacy otwarci, tolerancyjni, "dobrzy" ;)

bo masoneria to tacy mili, rubaszni panowie.. tacy ludzie "dobrej woli"..
zauwazyłes to ? :razz:

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Pn maja 21, 2012 19:40
Zobacz profil
Post Re: Satanizm:)
noOne napisał(a):

dodam że ateiści, to też wyznawcy ideologii szatana, tylko są tego nieświadomi ..

A ja myslałem, że noOne to jakis SZatanista. Chrzescijanin nie robił by Jezusowi takiego obciachu :)

wloczykij napisał(a):
Jeszcze spostrzeżenie na koniec - zauważyłem ze ateiści bardzo często w superlatywach wypowiadają się o satanistach bo tacy otwarci, tolerancyjni, "dobrzy" ;)

Po przeczytaniu takiej dajmy Frondy nie jeden Satanista poczułby sie zniesmaczony ilością, niechęci, pogardy, jadu jakie tam się przelewają.

Powiem tak, katolicy od Satanistów powinni uczyć sie miłości wobec bliźniego, bo cos kiepsko z tym u was :-D


Pn maja 21, 2012 22:45

Dołączył(a): Pn lip 04, 2011 11:29
Posty: 1541
Post Re: Satanizm:)
alpercik chopie, masz wywrócony system wartości do góry nogami..
zdajesz se sprawe ?

_________________
Króluj nam Chryste !
http://www.duchprawdy.com
http://sacerdoshyacinthus.wordpress.com


Wt maja 22, 2012 9:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 495 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL