Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 6:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Czy ŚWIADKOWIE JEHOWI to sekta.......... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Triplex napisał(a):
Niestety - wiele sekt jest zarejestrowanych. I to nawet bardzo groźnych sekt! Tak więc sformułowanie, że "sekt się nie rejestruje" jest albo spowodowane ignorancją, albo jest kłamstwem.

Podaj przykłady tych zarejestrowanych sekt z nazwy, proszę. I przy każdym przykładzie analizę wg. jakichś (przez ciebie wybranego autora) kryteriów które takie stwierdzenie potwierdzają.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr mar 04, 2009 18:34
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Triplex napisał(a):
Niestety - wiele sekt jest zarejestrowanych. I to nawet bardzo groźnych sekt! Tak więc sformułowanie, że "sekt się nie rejestruje" jest albo spowodowane ignorancją, albo jest kłamstwem.


ok . To jaką znasz sektę znasz jako zarejestrowaną?

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Śr mar 04, 2009 19:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
A koledzy czytać potrafią? A posługiwać się choćby Googlem? Nie będę za leniwych odwalał roboty - starczy poszperać w internecie...

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
arcana85 napisał(a):
A więc to tylko zdanie konkurencji religijnej.

Tak, można tak przyjąć. jest to zdanie chrześcijan przeciw pseudo-chrześcijanom. tak samo, jak dobry lekarz ostrzega przed złym lekarzem, aby ludzi ratować.
arcana85 napisał(a):
Więc chyba nie wszyscy protestanci uznają ŚJ za sekte? Choć obiektywnie kto kogo za co uważa nie ma oczywiście w tym kontekście większego znaczenia.

Powtarzam - protestanci są zgodni. Tu jest przedstawiona opinia prywatna. Zresztą warto zwrócić uwagę, że człowiek ten wcale nie przeciwstawia się faktowi, że śJ są sektą. niefortunnie użył słowa "Kościół" to może być mylące. On zwraca tylko uwagę, że działają legalnie i że urzędy nie powinny mieszać się w sprawy wyznaniowe.

Reszty nie skomentuję punkt po punkcie, bo mi komp siada. trzy razy próbowałem zamieścić wpis i był stracony, niestety. Ale powiem jedno - kolega pisze zupełnie co innego niż jest w publikacjach świadków Jehowy, niż piszą ludzie, którzy się na tym cokolwiek znają i niż mówią świadkowie, osoby poszkodowane przez jehowickie "zbory". Jest tam silna zależność od "ciała kierowniczego" z Brooklynu, którego interpretacje są jedynie dopuszczalnymi, którego "nowe światło" jest za każdym bezkrytycznie przyjmowane. jest też destrukcyjny wpływ na rodzinę. jest silne zniewolenie duchowe fałszywymi naukami. nic nie da twoje "zaklinanie rzeczywistości"... Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, albo świadomie piszesz kłamstwa.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 19:13
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Triplex napisał(a):
A koledzy czytać potrafią? A posługiwać się choćby Googlem? Nie będę za leniwych odwalał roboty - starczy poszperać w internecie...


szukałem i nic.
żadnej zarejestrowanej sekty.
ani jednej

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Śr mar 04, 2009 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Triplex napisał(a):
Cytuj:
arcana85 napisał:
A więc to tylko zdanie konkurencji religijnej.


Tak, można tak przyjąć. jest to zdanie chrześcijan przeciw pseudo-chrześcijanom. tak samo, jak dobry lekarz ostrzega przed złym lekarzem, aby ludzi ratować.


Raczej histeryczne rozpaczania przedsiebiorcy tracącącego klientów na rzecz innego którey zaczął oferować na rynku lepszy produkt.

Triplex napisał(a):
Reszty nie skomentuję punkt po punkcie, bo mi komp siada. trzy razy próbowałem zamieścić wpis i był stracony, niestety.

Słaby argument....


Triplex napisał(a):
Ale powiem jedno - kolega pisze zupełnie co innego niż jest w publikacjach świadków Jehowy, niż piszą ludzie, którzy się na tym cokolwiek znają i niż mówią świadkowie, osoby poszkodowane przez jehowickie "zbory". Jest tam silna zależność od "ciała kierowniczego" z Brooklynu, którego interpretacje są jedynie dopuszczalnymi, którego "nowe światło" jest za każdym bezkrytycznie przyjmowane. jest też destrukcyjny wpływ na rodzinę. jest silne zniewolenie duchowe fałszywymi naukami. nic nie da twoje "zaklinanie rzeczywistości"... Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, albo świadomie piszesz kłamstwa.

Zero konkretów i argumentów, samek uprzedzenia i ogólniki.
Bardzo dobrze wiem o czym piszę - jak masz wątpliwości prześledź watek:
viewtopic.php?t=19487
Zaś hasła typu "Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, albo świadomie piszesz kłamstwa." nie robią na mnie wrażenia. Jesli ktoś jest zaślepiony uprzedzeniami to żadne racjonalne, obiektywne czy naukowe argumenty do niego nie trafią.

A i jeszcze jedno, skoro stawiasz teze że:

Cytuj:
Niestety - wiele sekt jest zarejestrowanych. I to nawet bardzo groźnych sekt!

To na tobie ciąży obowiązek jej udowodnienia, tudzież poparcia jakimiś argumentami. A hasła typu:
Cytuj:
A koledzy czytać potrafią? A posługiwać się choćby Googlem? Nie będę za leniwych odwalał roboty - starczy poszperać w internecie...
świadczy o lekceważeniu i braku szacunku do innych uczestników dyskusji.
Radzę więc przed napisaniem kolejnego posta wyjść na spacer, świerze powietrze, ochłonąć, a dopiero potem na spokojnie usiąść do klawiatury.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr mar 04, 2009 19:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Jak ktoś szuka wybiórczo i tak żeby mu do teorii pasowało, to potem i tak właśnie "znajduje". Zaklinacze rzeczywistości... Ale na to już nic nie mogę.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 19:41
Zobacz profil
zbanowany na stałe

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 17:08
Posty: 334
Post 
Triplex napisał(a):

Ale powiem jedno - kolega pisze zupełnie co innego niż jest w publikacjach świadków Jehowy, niż piszą ludzie, którzy się na tym cokolwiek znają i niż mówią świadkowie, osoby poszkodowane przez jehowickie "zbory".


Zupełnie jak ksiądz katolicki ,który napisał książkę:"Byłem księdzem".
Tez napisał w niej zupełnie co innego niż mówi KK

Cytuj:
Jest tam silna zależność od "ciała kierowniczego" z Brooklynu, którego interpretacje są jedynie dopuszczalnymi, którego "nowe światło" jest za każdym bezkrytycznie przyjmowane.

to zupełnie jak w KK nauki papieża.
Co powie to swiete.

Cytuj:
jest też destrukcyjny wpływ na rodzinę.

to dopiero oszczerstwa .na pewno zachęcają do zdrad, cudzołóstw, rozwodów.I toleruja tego rodzaju zachowania
Cytuj:
jest silne zniewolenie duchowe fałszywymi naukami. nic nie da twoje "zaklinanie rzeczywistości"... Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz, albo świadomie piszesz kłamstwa.

czyzbys tam był ?

Nie rozumiesz , że jak ktoś odchodzi bo ktoś go obraził, albo został wyrzucony za( cudzołóstwo)to będzie pisał brednie aby się oczyścić.
Każdy przestępca skazany na więzienie jest "niewinny"

_________________
W demokracji rządzi większość...a że większość jest głupia więc będzie coraz głupiej


Śr mar 04, 2009 19:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Po wrzuceniu w wyszukiwarce "zarejestrowane sekty" pierwsze wyskakuje
http://www.psychomanipulacja.pl/art/kos ... polsce.htm
z centrum przeciwdziałania psychomanipulacji
Ani słow o ty by ŚJ byli sektą. Nie wspomina o tym też wzmiankowany w artykule raport MSWiA.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr mar 04, 2009 19:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Triplex napisał(a):
Jak ktoś szuka wybiórczo i tak żeby mu do teorii pasowało, to potem i tak właśnie "znajduje". Zaklinacze rzeczywistości... Ale na to już nic nie mogę.

Fakt, na brak racjonalnych argumentów na poparcie swojej tezy nic nie poradzisz.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr mar 04, 2009 20:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn kwi 14, 2008 14:00
Posty: 1909
Post 
Triplex napisał(a):
Powtarzam - protestanci są zgodni. Tu jest przedstawiona opinia prywatna. Zresztą warto zwrócić uwagę, że człowiek ten wcale nie przeciwstawia się faktowi, że śJ są sektą. niefortunnie użył słowa "Kościół" to może być mylące. On zwraca tylko uwagę, że działają legalnie i że urzędy nie powinny mieszać się w sprawy wyznaniowe.

No tak, sformułowanie "uznanym w Polsce oficjalnym Kościele" rzeczywiście wskazuje że osoba to wypowiadająca miała na myśli sekte.
Osobiście znam szeregowych wyznawców dwóch religii o prowieniencji protestanckiej(jak klasyfikuje je rocznik statystyczny)(właśnie KADS i epifaniści) które nazywają ŚJ swoimi "braćmi".(o oficjalnych deklaracjach nic nie wiem bo stosunki między związkami wyznaniowymi nie leżą w polu mojego naukowego zainteresowania) Zresztą nic dziwnego. XIX wieczny załozyciel ŚJ pozostawał pod pewnym wpływem kilku adwentystycznych pastorów. A sama doktryna adwentystyczna jest sporo zbieżna z naukami ŚJ. Co też nie dziwi jeśli się zna historię amerykańskiego protestantyzmu w XIX wieku.

_________________
[b]Galatów 3:20 " Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden"[/b]
"Gdy mądry spiera się z głupim, ten krzyczy i śmieje się; nie ma pojednania"


Śr mar 04, 2009 20:25
Zobacz profil
Post 
jafo napisał(a):
sekt się nie rejestruje


Nie rejestruje się, bo żadna sekta nie wstawia sobie w nazwie tego słowa, ani nie wpisuje sobie tego w statucie.
Wystarczy, że ktoś nazwie się "Kościół ABC" i odpowiedni sformułuje opis swojego działania żeby zostać zarejestrowanym. A to że potem pierze mózgi swoim "wyznawcom" to już zupełnie inna bajka.

arcana85 napisał(a):
Po wrzuceniu w wyszukiwarce "zarejestrowane sekty" pierwsze wyskakuje
http://www.psychomanipulacja.pl/art/kos ... polsce.htm
z centrum przeciwdziałania psychomanipulacji
Ani słow o ty by ŚJ byli sektą. Nie wspomina o tym też wzmiankowany w artykule raport MSWiA.


Klinkij sobie na "Bazę informacji", potem na literkę Ś, i dalej na Świadków Jehowy. Wyskoczy Ci cały szereg artykułów. Wystarczy kliknąc na pierwszy z góry i poczytać jakie zagrożenia niesie przynależnośc do ŚJ.
http://www.psychomanipulacja.pl/art/swi ... rmacje.htm


Śr mar 04, 2009 20:58

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
jafo napisał(a):
Zupełnie jak ksiądz katolicki ,który napisał książkę:"Byłem księdzem".
Tez napisał w niej zupełnie co innego niż mówi KK

A co mnie obchodzi ksiądz katolicki? I jaki to ma związek? ja mówię o ludziach poranionych przez tą sektę.
jafo napisał(a):
to zupełnie jak w KK nauki papieża.
Co powie to swiete.

Papież i jego nauki nic mnie nie obchodzą! Ja idę za Chrystusem.
jafo napisał(a):
to dopiero oszczerstwa .na pewno zachęcają do zdrad, cudzołóstw, rozwodów.I toleruja tego rodzaju zachowania

Pisząc "oszczerstwa" obrażasz mnie. Zresztą co tu dużo mówić - oskarżasz mnie o coś bez dowiedzenia podstaw oskarżenia.
jafo napisał(a):
czyzbys tam był ?

Znam ludzi, którzy byli. I są liczne świadectwa. jest to w 100% wiarygodne! Nie trzeba być, aby wiedzieć.
jafo napisał(a):
Nie rozumiesz , że jak ktoś odchodzi bo ktoś go obraził, albo został wyrzucony za( cudzołóstwo)to będzie pisał brednie aby się oczyścić.
Każdy przestępca skazany na więzienie jest "niewinny"

MANIPULACJA! KŁAMSTWO! OCZERNIANIE! Czyżbyś był w specjalizującej się w manipulacjach sekcie? Bo odchodzą ludzie PORZĄDNI, którzy POZNALI PRAWDĘ. Nawet było głośne odejście jednego z przywódców. To oni potem są oczerniani przez sektę! To są ich metody działania - jesli nie można zatrzymać człowieka, to za wszelką cenę próbują go zeszmacić.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 21:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
arcana85 napisał(a):
Po wrzuceniu w wyszukiwarce "zarejestrowane sekty" pierwsze wyskakuje
http://www.psychomanipulacja.pl/art/kos ... polsce.htm
z centrum przeciwdziałania psychomanipulacji
Ani słow o ty by ŚJ byli sektą. Nie wspomina o tym też wzmiankowany w artykule raport MSWiA.

Ha, ha, ha... Nie, no dobry jesteś! Patrz "sekty", a potem porównaj z zarejestrowanymi! Nie wiesz jak używać Google'a?
arcana85 napisał(a):
Triplex napisał(a):
Jak ktoś szuka wybiórczo i tak żeby mu do teorii pasowało, to potem i tak właśnie "znajduje". Zaklinacze rzeczywistości... Ale na to już nic nie mogę.

Fakt, na brak racjonalnych argumentów na poparcie swojej tezy nic nie poradzisz.

Wiesz, trudno polemizować z takimi obrońcami sekt, którzy nawet nie wiedzą o czym piszą. najlepiej by było nie polemizować. Polemizować można z kimś, kto ma pewną wiedzę. A więc ty się nie nadajesz.
arcana85 napisał(a):
No tak, sformułowanie "uznanym w Polsce oficjalnym Kościele" rzeczywiście wskazuje że osoba to wypowiadająca miała na myśli sekte.

A czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Bo szczerze zaczynam w to wątpić... Przecież jasno napisałem!
arcana85 napisał(a):
Osobiście znam szeregowych wyznawców dwóch religii o prowieniencji protestanckiej(jak klasyfikuje je rocznik statystyczny)(właśnie KADS i epifaniści) które nazywają ŚJ swoimi "braćmi".

Niewiedza. Epifaniści NIE SĄ protestantami! A Adwentyści... Hmmm. Nigdy nie słyszałem, by śJ nazywali "braćmi", są krytyczni. Ale słowo "bracia" też ma różne znaczenie - ale nie będę robił wykładu, bo póki co prostszych rzeczy nie zrozumiałeś.
arcana85 napisał(a):
Zresztą nic dziwnego. XIX wieczny załozyciel ŚJ pozostawał pod pewnym wpływem kilku adwentystycznych pastorów. A sama doktryna adwentystyczna jest sporo zbieżna z naukami ŚJ. Co też nie dziwi jeśli się zna historię amerykańskiego protestantyzmu w XIX wieku.

Gdybyś znał, to byś wiedział dlaczego jest zbieżna.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 24, 2007 22:33
Posty: 470
Post 
Monika75 napisał(a):
Wystarczy, że ktoś nazwie się "Kościół ABC" i odpowiedni sformułuje opis swojego działania żeby zostać zarejestrowanym.

Przy okazji takie określenia jak "Kościół" czy "zbór" są mocno nadużywane. nawet neopogańskie sekty nazywają sie "Kościołami", choć z Kościołem nie mają absolutnie nic wspólnego! Albo ktoś jest nieświadomy tego, co to znaczy "Kościół", albo używa tego określenia z premedytacją, aby zwodzić ludzi. Tak samo ze słowem "zbór"... ŚJ raczej nie nadużywają tego pierwszego określenia, za to bardzo chętnie operują drugim. I to może być mylące dla niezaznajomionych z tematem. Dla ignoranta mogą być protestantami, chrześcijanami... A jest jednak niemało ludzi - o dziwo! Bo przecież tyle się o tym mówi - którzy na to się łapią i nie potrafią rozeznać!

państwo się tym szczegółem nie przejmuje... A nawet jakby to co niby ma zrobić? jakie przyjąć kryteria oceny? jeśli ma być rozdział Kościoła od Państwa, to Państwo nie ma nawet prawa ingerować w to, jaką nazwę ktoś przyjmuje i nie może określać kto ma prawo jej używać, a kto nie. I tu jest właśnie rola chrześcijan, by mówić jasno i wyraźnie o problemie, jakim są sekty. A że przy okazji niektórzy próbują to stłumić, zakrzyczeć katolików, czy protestantów - no trudno. Szatan działa.

_________________
"I nie masz w żadnym innym zbawienia; albowiem nie masz żadnego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które byśmy mogli być zbawieni." (Dzieje Apostolskie 4, 12)

Pomóż naszej Elizce! - http://www.baptist.gniezno.pl/aktual/Elizy2


Śr mar 04, 2009 21:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL