Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 8:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Czym dla was jest sekta 
Autor Wiadomość
Post 
Bzdura :)

Pobyt w zakonie nie zmienia psychiki - podobnie jak do seminarium są przyjmowane osoby zdrowe, nie eliminuje z życia społecznego, publicznego ani rodzinnego- siostra może pracować poza zakonem, zajmować wysokie stanowiska, głosować, odwiedzać rodzinę czy też brać urlop, kiedy trzeba się zaopiekować chorymi rodzicami. - Majątkiem osoibistym także siostra dyspomnuje sama- bo jeszcze przed wstąpieniem do zakonu w sposób wolny podejmuje decyzję o wspólnocie dóbr ( i też nie wszystkich- zazwyczaj siostry otrzymują kieszonkowe).
Akceptację przełozonych musi uzyskać nawet dziecko w szkole ;) - a stopień organizacji czasu zależy od zajmowanego stanowiska. Znam zakonników, którzy mają czas b. luźno zorganozowany i sami go organizują- w ramach ogólnego zadania. A już najdziwniejszy jest dla mnie " brak kontaktów z kimś spoza zakonu" - sama rozmawiałam z zakonnicami klauzurowymi :D Natomiast jeśli chodzi o seks- kobieta, która nie akceptuje własnej płciowości, nie może być zakonnicą. Zakon to nie ucieczka przed seksem.

To tak w skrócie- a jeszcze krócej- w sekcie jest zniewolenie wynikające z psychomanipulacji, w zakonie możemy mówić jedynie o dobrowolnym oddaniu się " w niewolę miłości" - ale to nie każdy może pojąć ;) - Radzę dokształcić się trochę w duchowości zakonów przed napisaniem kolejnego posta :)


Wt paź 17, 2006 22:39
Post 
Jeżeli chodzi o duchowość zakonów , to lichy jestem w tym temacie :-)
Oczywiście są różne zakony, i różne zasady ich funkcjonowania.
Normalne jest też, że jak człowiek sobie wmówi, że to dla niego dobre, to będzie szczęśliwy gdzie by nie był.
Ja mam delikatne doświadczenie gdyż pracowałem krótki czas w ogrodzie u jednego z zakonów. Jedyne prawa ma tutaj tzw. "Siostra przełożona". Pozostałe zakonnice mają, powiem krótko przechlapane. Nigdzie nie mogą wychodzić bez zgody. Rodzinę odwiedzają zazwyczaj tylko wtedy, gdy w rodzinie jest pogrzebe. Codziennie pracują. Te akurat gotowały.
Szkoda mi było tych kobiet. Zasuwały jak małe roboty :-).
Jeżeli zakonnica ma coś przepisane na siebie to zakon to konfiskuje, dlatego lepiej nie mieć zbyt wiele grosza, jak się tam wstępuje.
Ogólnie to nie życzę, żadnej kobiecie takiego losu.
Choć jak mówię, jeżeli ktoś ułoży w swojej głowie, że to jest dla niego najlepsze, to czemu nie :-)


Śr paź 18, 2006 11:36
Post 
A ja myślałem że wstepując do zakonu poświęca się swoje życie Komus. A jezeli tego kogoś stawia się na pierwszym miejscu wżyciu to gdzie miejsce na myslenie o innych sprawach? Poza tym jeżli ktoś postanawia żyć wg ducha a nie wg ciała to już na pewno nie martwi się o zbytki bo jak mówi Biblia " popatrz na lilie nie orzą nie się ją a Bóg Niebieski troszczy się o nich....mam nadzieję że nie pomyliłem


So sty 13, 2007 19:21
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL