Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 18, 2024 21:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Tak, tylko co my możemy z tym zrobić?


So mar 13, 2010 16:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Oko Horusa, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem Horusa, czyli demona. W kręgach satanistów oddających się kultowi diabła o charakterze orgiastycznym, funkcjonuje jeszcze jeden desygnat nazwy 'Oko Horusa' - pisał o tym nawet któryś z większych czcicieli Szatana, nie pamiętam który, bo czytałem to dawno temu, ale chyba Crowley.

Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


So mar 13, 2010 20:56
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Eh, znowu mylisz. Horus jest Bogiem, nie demonem. A co robią z tym symbolem sataniści to mało mnie interesuje, bo do nich nie należę.


So mar 13, 2010 21:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2010 20:07
Posty: 162
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Gundam Freedom napisał(a):
Oko Horusa, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem Horusa, czyli demona. W kręgach satanistów oddających się kultowi diabła o charakterze orgiastycznym, funkcjonuje jeszcze jeden desygnat nazwy 'Oko Horusa' - pisał o tym nawet któryś z większych czcicieli Szatana, nie pamiętam który, bo czytałem to dawno temu, ale chyba Crowley.



Znów jakieś bezsensowne bzdety . IZYDA , HORUS , SET - troje solarnych bogów Egiptu , którzy nie mają nic wspólnego z żadnymi demonami a ich kult był rozwinięty długo przed jakimiś satanistami czy innymi tego typu sektami. Może i sataniści mają coś podobnego ale symbol , który widziałem był połączony z tzw . SPIRALĄ HORUSA , więc nie może być mowy o pomyłce - jest to symbol egipski.


So mar 13, 2010 23:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Izyda, Horus... Set? Może chodziło Ci o Ozyrysa? Bo Izyda i Set albo Horus i Set to raczej mieszanka wybuchowa by była.


N mar 14, 2010 8:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 02, 2009 19:55
Posty: 170
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Crowley garściami czerpał z Egiptu, jego sztandarowe dzieło dotyczące - za przeproszeniem - tarota nosi tytuł 'The Book of Thoth'. Być może sami Egipcjanie nie wiedzieli, iż solarne bóstwa, którym oddają cześć to demony. Crowley natomiast, jako pierwszorzędny sługa diabła, otrzymał tą wiedzę i spisał - oczywiście na potrzeby adeptów Golden Dawn.

Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


N mar 14, 2010 10:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Crowley był inicjowany do Golden Dawn, ale oni chyba wtedy używali przede wszystkim kart Rider Waite'a. Nie jestem pewien jak to było.

Co do tego, że Bogowie Egiptu to demony nie masz żadnych dowodów a dowód Biblii nie zadziała, nie w tym wątku.


N mar 14, 2010 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2010 20:07
Posty: 162
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
a.R.E.k. napisał(a):
Izyda, Horus... Set? Może chodziło Ci o Ozyrysa? Bo Izyda i Set albo Horus i Set to raczej mieszanka wybuchowa by była.


Ja zawodowo zajmuję się Słowianami a resztę traktuję jako ciekawostki , więc nie miej do mnie żalu jeśli coś pokręciłem , ale jestem raczej na sto procent pewny , że czytałem właśnie o tej egipskiej trójce bogów jako o bogach solarnych. No cóż nie będę się kłócił i sięgnę przy czasie do literatury. A tak na marginesie , to Ozyrys był chyba bogiem świata umarłych .


Gundam Freedom napisał(a):
Crowley garściami czerpał z Egiptu, jego sztandarowe dzieło dotyczące - za przeproszeniem - tarota nosi tytuł 'The Book of Thoth'. Być może sami Egipcjanie nie wiedzieli, iż solarne bóstwa, którym oddają cześć to demony. Crowley natomiast, jako pierwszorzędny sługa diabła, otrzymał tą wiedzę i spisał - oczywiście na potrzeby adeptów Golden Dawn.



Może z tym Crowleyem masz i rację , bo nigdy się tak nie zagłębiałem w jakieś satanistyczne bzdety , gdyż jestem rodzimowiercą i w żadne diabły nie wierzę. Wiem , że niektóre sekty " przywłaszczają " sobie symbole innych religii i tylko je plugawią przez swoje durnowate poglądy . Przecież chrześcijański krzyż też został splugawiony przez tego typu organizacje np. wieszaniem go do góry nogami przez wyznawców szatana czy paleniem go przez Ku Klux Klan , a słowiański symbol swastyki ( swarzyca) została splugawiona przez nazistów ale to nie jest powód aby uznawać te symbole jako coś złego i zaraz wrzucać je do jednego worka z demonami i innymi tego typu piekielnymi istotami. Moim zdaniem ludzie , którzy rozumieją temat nie będą sobie nic robić z tego typu rzeczy i potraktują to tak jak ja czyli z przymrużeniem oka , ale większość ludzi tego nie wie więc łykają tego typu sensacje jak świeże bułeczki i pójdą w zaparte , że to prawda.


N mar 14, 2010 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 20, 2007 8:57
Posty: 937
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Radogost napisał(a):
a.R.E.k. napisał(a):
Izyda, Horus... Set? Może chodziło Ci o Ozyrysa? Bo Izyda i Set albo Horus i Set to raczej mieszanka wybuchowa by była.


Ja zawodowo zajmuję się Słowianami a resztę traktuję jako ciekawostki , więc nie miej do mnie żalu jeśli coś pokręciłem , ale jestem raczej na sto procent pewny , że czytałem właśnie o tej egipskiej trójce bogów jako o bogach solarnych. No cóż nie będę się kłócił i sięgnę przy czasie do literatury. A tak na marginesie , to Ozyrys był chyba bogiem świata umarłych .


Hehe, ja z kolei dobrze się znam z Bogami Egiptu :P Z tego co wiem, a przecież wszystkiego wiedzieć nie mogę, Izyda to, w uproszczeniu Bogini magii, Set Bóg pustyń, Ozyrys, rzeczywiście świata podziemnego a Horus jest Bóstwem solarnym, chociaż tę funkcję pełnił przede wszystkim Re. Wracając do Ozyrysa i Izydy, to widać na ich przykładzie typowe misteria śmierci i odrodzenia. Ozyrys zanim stał się władcą świata Umarłych, rządził Ziemią i od niego zależne pozostawały żniwa i urodzaj. Bóg Słońca traktowany był jako Bóg najwyższy (nie licząc bezosobowego, w którego wierzyli raczej tylko kapłani i ludzie uczeni), dlatego kiedy nowy Bóg przejmował rangę państwowego, łączono go z Re. Stąd wziął się Amon-Re, a potem Ozyrys-Re. Set początkowo był Bogiem podróżującym wraz z Re i zabijającym demona Apopisa. Potem utożsamiono go z Apopisem. Z tej trójcy najbardziej związany ze Słońcem jest więc Horus.


N mar 14, 2010 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2010 20:07
Posty: 162
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Faktycznie się myliłem i przyznaję się do błędu - napisałem bzdurę z tym Setem , ale to nie moja działka , więc mam chyba prawo się pomylić . Będę chyba musiał zabrać się za zgłębianie wiedzy o starożytnym Egipcie , bo jest to dość ciekawy temat , ale trzeba mieć na to dość dużo czasu , gdyż jest to morze wiedzy.

Widzę , że jednak miałem rację z tą ludzką niewiedzą , bo jakoś mało nas miało coś do powiedzenia na temat zmiany znaczenia starożytnych symboli przez KK.


N mar 14, 2010 20:37
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 07, 2010 20:07
Posty: 162
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
SLAVA BRACIA - Mamy święto - nowe życie , nowy duch.


N mar 21, 2010 14:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Radogost napisał(a):
Wiem , że odbiegnę troszkę od tematu ale wczoraj natknąłem się na taką bzdurę , że muszę o niej napisać a nie chcę zakładać nowego wątku. Będąc na mieście zobaczyłem coś ( bo nie wiem jak to nazwać ) w formie plakatu z symbolami różnych religii . Tytuł tego czegoś brzmiał KATOLIKU UWAŻAJ a podpis pod wizerunkami symboli ZA ZGODĄ DUCHOWIEŃSTWA - KATECHIZM KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO 2117 ( nie mam pojęcia co to znaczy )


Masz na mysli cos takiego http://www.youtube.com/watch?v=kt85MmFnnIE lub w tym stylu http://www.youtube.com/watch?v=yZs6ZxxiP9k? No co ty - poczucia humoru nie masz? :mrgreen: :badgrin: :roll: :lol: 8) :D :twisted:

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pn mar 22, 2010 9:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Gundam Freedom napisał(a):
Oko Horusa, jak sama nazwa wskazuje, jest symbolem Horusa, czyli demona. W kręgach satanistów oddających się kultowi diabła o charakterze orgiastycznym, funkcjonuje jeszcze jeden desygnat nazwy 'Oko Horusa' - pisał o tym nawet któryś z większych czcicieli Szatana, nie pamiętam który, bo czytałem to dawno temu, ale chyba Crowley.

Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


Moj niedouczony kolego - nawet za Wiki - Horus – egipski bóg nieba (czy to ci czegos nie przypomina?)...

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pn mar 22, 2010 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 17:38
Posty: 291
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Gundam Freedom napisał(a):
Crowley garściami czerpał z Egiptu, jego sztandarowe dzieło dotyczące - za przeproszeniem - tarota nosi tytuł 'The Book of Thoth'.


Nawet jesli czerpal to czego to dowodzi? Katolicyzm np. "garściami czerpał" z tzw. poganstwa (np. juz niebawem - wielkanocne pisanki)... i coz tego? Po drugie - skoro jestes tak dobrze w tym zorientowany, to czy spotkales sie z jedna z koncepcji, ze powstanie Satanizmu zainicjowal sam KRK by miec straszaka na swoich wiernych (a tym samym wygodne narzedzie np. do deprecjonowania symboli "konkurencji")? Po trzecie - wsrod tych symboli nie moglo zapewne zabraknac odwroconego krzyza - czyz nie jest to ronoczesnie jeden z symboli zaadaptowanych przez Crowleya z chrrzescijanstwa (lub odwrotnie :twisted: ), tzw. krzyz Św. Piotra ?

Cytuj:
Być może sami Egipcjanie nie wiedzieli, iż solarne bóstwa, którym oddają cześć to demony.


Tak, tak - znamy juz powszchna teze monoteizmow, ze wszelkie inne proby zlizenia sie do Boga Najwyzszego niz propagowane przez nie same to wiara w demony... Kto nie jest z nami, musi byc zaraz przeciwko nam... A czy koledze znana jest np. rowniez solarna symbolika nadawana Jezusowi? Czy kolega moze zna jej geneze?

Cytuj:
Crowley natomiast, jako pierwszorzędny sługa diabła, otrzymał tą wiedzę i spisał - oczywiście na potrzeby adeptów Golden Dawn.


Sporo wiesz o Crowley'u (moja wiedza jako rodzimowiercy jest na ten temat natomiast dosc uboga :twisted: )... No ale w sumie to zrozumiale - oba systemy, chrzescijanski oraz satanizm, wywodza sie w koncu z tago samego korzenia - mitologi semickiej.

Cytuj:
Niech Jezus Chrystus będzie z Wami wszystkimi.


...A ciebie niech Swietowit nie opuszcza w poszukiwaniu prawdy.

_________________
Świętowit widzi więcej bo ma cztery twarze... Obrazek


Pn mar 22, 2010 9:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz wrz 25, 2008 21:42
Posty: 16060
Post Re: Poganie - wczoraj i dziś - obcy wśród swoich.
Cytuj:
Tak, tak - znamy juz powszchna teze monoteizmow, ze wszelkie inne proby zlizenia sie do Boga Najwyzszego niz propagowane przez nie same to wiara w demony...


To nie jest teza, tylko prosty wniosek - bogowie, wskazując na siebie, odciągają uwagę od Boga Jedynego. Dlatego właśnie są demonami. I dlatego właśnie ich nie czczę - nie odczuwam potrzeby bogów ( a na razie żaden bóg mnie do niczego nie zmusił ) i nie chcę odwracać swojej uwagi od Jedynego Boga, który jest Najwyższy i wszystko stworzył - i dlatego właśnie jest najważniejszy. Od bogów znacznie bardziej interesują mnie LUDZIE.

_________________
I rzekłem: «Ach, Panie Boże, przecież nie umiem mówić, bo jestem młodzieńcem!» Pan zaś odpowiedział mi: «Nie mów: "Jestem młodzieńcem", gdyż pójdziesz, do kogokolwiek cię poślę, i będziesz mówił, cokolwiek tobie polecę. (Jr 1, 6-8)


Pn mar 22, 2010 10:01
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL