Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 2:28



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
 Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Witam Wszystkich serdecznie! W imieniu społeczności wajsznawów proszę,abyście dali nam spokój. Może najpierw poznajcie nas bliżej,a potem oceniajcie i wyzywajcie od "sekt".Jesteśmy legalni w Polsce, nie ma u nas narkotyków ani nic takiego-zapewniam. Od kilku wprawdzie dopiero miesięcy chodzę do świątyń iSKCONU, ale nie zauważyłam tam, ani ataków opętania, ni schizofrenii, narkotyków czy jakiegoś wyzysku. Ewentualna pomoc w ruchu w zwykłym sprzątaniu czy handlu odbywa się legalnie i na zasadzie dobrowolności-zawsze można zrezygnować. Poza tym przychodzą do nas nawet sami Hindusi przebywający w Polsce na stałe, co świadczy jednak o tym, że nasza doktryna wisznuizm gaudija jest częścią hinduizmu, a nie sektą. Są też członkowie tzw. bahktowie będący w ruchu po 20 i więcej lat, co tylko świadczy o tym, iż gdyby to była destrukcyjna sekta to swojego członka wykończyła by już po kilku latach maksimum. Najpierw nas poznajcie,a potem oceniajcie-jak już mówiłam. Sama Biblia zresztą wzięła się z naszych ksiąg WED- które są najstarszymi pismami religijnymi. A krysznaizm to religia mająca 5000 lat, czyli starsza od Waszej. Poznałam też bardzo otwarte i sympatyczne osoby-krysznowców, chociaż tak naprawdę do nigdy nikomu do końca nie ufam nawet sobie. Inna sprawa, że już czuję, jak rozwinęłam się duchowo,a trochę pokory i samodyscypliny też nikomu nie zaszkodziło, choć oczywiście uczymy też innych mądrych wartości jak antymaterializmu, spokoju,niestosowania przemocy miłości do Boga, prawdy ,dobroci dla bliźniego, nawet zdrowej diety bezmięsnej-wynikających z tzw. dharmy. Pozdrawiam zatem wszystkich katolików i zapraszam do dalszych komentarzy oraz bliższego poznania nas,a potem oceniania. Chwała Krysznie i Śri Praphupadzie- Haribol. Poza tym większość z nas żyje jak przeciętni ludzie, mamy domy, szkoły, pracę itp. Są też i nauczyciele wśród nas czy naukowcy. Jesteśmy tolerancyjni, uznajemy, że wszystkie religie wierzą w jednego Boga, tylko różnie można Go wyznawać i czcić. Jezusa też uznajemy, choć jako jedno wcieleń Boga. A do niektórych świątyń w Indiach nie wpuszczają wszystkich białych, nie tylko nas,a także inne wyznania w większości uznane za hinduistyczne. Pozdrawiam raz jeszcze. Hare Krishna. Dajcie już spokój organizacji Hare Krishna!!!


So cze 12, 2010 16:55
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Kto Cię ocenił?
O co chodzi?
Dlaczego piszesz to co piszesz na forum katolickim?
Czy, jeśli faktycznie miały miejsce jakieś pomówienia, zwróciliście się na policje czy do sądu?
Pozdrawiam

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So cze 12, 2010 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
maly_kwiatek napisał(a):
Kto Cię ocenił?
Może nie wiesz co się pisze na tym forum, więc dam przykład z wczoraj:
viewtopic.php?p=526604#p526604
maly_kwiatek napisał(a):
O co chodzi?
O wszystko.
Joga=reiki=medytacja wschodu=figurki/talizmany=....=Szatan
maly_kwiatek napisał(a):
Dlaczego piszesz to co piszesz na forum katolickim?
Dlatego że na forum katolickim katolicy nie piszą tylko o sobie.
Poza tym jest taka możliwość - chyba że chciałbyś "wycinać" takie osoby?
maly_kwiatek napisał(a):
Czy, jeśli faktycznie miały miejsce jakieś pomówienia, zwróciliście się na policje czy do sądu?
Ta, jasne.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So cze 12, 2010 19:23
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Hmm, gdyby to był tylko problem wchodzenia do cudzego domu (katolicy) i panoszenia się tam według swoich obyczajów (dowolny inny ruch religijny) to by się dało wszystko ułożyć. Bo jak się idzie w gości to trzeba uwzględniać zwyczaje gospodarzy. To takie proste.

Niestety, w relacjach ludzi Kościoła z "braćmi odłączonymi" wiele pozostawia do życzenia. I nie wynika to z wzajemnego odwiedzania się, tylko z braku wzajemnego poszanowania się.
Specjalnie podałem jako możliwość sądy i policje bo są takie spory, które, moim zdaniem, powinno się tam rozstrzygać. No ale w normalnym kraju, gdzie są normalne sądy, normalna policja i normalni ludzie. Taki normalny kraj mamy budować !

Przykład, jaki podałeś, Elbrus, nie jest chyba jeszcze z tych skrajnych, złośliwych pomówień, a raczej jest to jakaś kąśliwość wynikająca ze spostrzegawczości osoby opiniującej. Ja bym się do tego nie przywiązywał.

Poza tym, goście przychodząc do gospodarzy na rozmowy światopoglądowe i religijne powinni się liczyć z tym, że prawem gospodarza jest wyrzucić uciążliwego lub zgoła nie pożądanego gościa z domu :D

Ja to wszystkich Was tulę do serca i otaczam modlitwą o Boży Pokój w Waszych sercach.
Nie mnie oceniać, kto jaką religię wyznaje, czy jakie ma poglądy. Nie znam zresztą większości religii, jestem ignorantem w tym zakresie, choć nie czuję się z tym źle.

Jezus prosił, byśmy się wzajemnie miłowali, a nie byśmy sprawdzali kto ma jakie wyznanie i miłowali jednych, a drugich nie.

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So cze 12, 2010 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
maly_kwiatek napisał(a):
Bo jak się idzie w gości to trzeba uwzględniać zwyczaje gospodarzy. To takie proste.
I liczyć się z tym, że gospodarz ma prawo ci dać w twarz - ma prawo, jest u siebie.
maly_kwiatek napisał(a):
Niestety, w relacjach ludzi Kościoła z "braćmi odłączonymi" wiele pozostawia do życzenia.
A jak byś sobie życzył?
maly_kwiatek napisał(a):
I nie wynika to z wzajemnego odwiedzania się, tylko z braku wzajemnego poszanowania się.
Jak ten brak poszanowania wygląda i z której strony?
maly_kwiatek napisał(a):
Specjalnie podałem jako możliwość sądy i policje bo są takie spory, które, moim zdaniem, powinno się tam rozstrzygać.
Z każdą obelgą czy uszczypliwością nie trzeba biegać do sądu - należy tylko wymagać odrobiny kultury.
maly_kwiatek napisał(a):
No ale w normalnym kraju, gdzie są normalne sądy, normalna policja i normalni ludzie.
Taki normalny kraj mamy budować !
Goldian chce budować prawicowo-katolicki, a ty?
maly_kwiatek napisał(a):
Przykład, jaki podałeś, Elbrus, nie jest chyba jeszcze z tych skrajnych, złośliwych pomówień, a
raczej jest to jakaś kąśliwość wynikająca ze spostrzegawczości osoby opiniującej.
Można to i tak nazwać.

A dlaczego katolicy podszywają się pod chrześcijaństwo?
Przecież to nie moja opinia - tyko zapytałem...
maly_kwiatek napisał(a):
Ja bym się do tego nie przywiązywał.
Nie każdy ma taką wrażliwość do krysznaizmu jak ty - np. sami krysznowcy.
maly_kwiatek napisał(a):
Poza tym, goście przychodząc do gospodarzy na rozmowy światopoglądowe i religijne
powinni się liczyć z tym, że prawem gospodarza jest wyrzucić uciążliwego
Czy poganie na tym forum są uciążliwi?
maly_kwiatek napisał(a):
lub zgoła nie pożądanego gościa z domu
Czy poganie, heretycy i ateiści są na tym forum niepożądani?
Do tego stopnia że można ich wyrzucić bez podania przyczyny?
maly_kwiatek napisał(a):
Ja to wszystkich Was tulę do serca i otaczam modlitwą o Boży Pokój w Waszych sercach.
Pewnie modlitwy te są odwzajemnione.
maly_kwiatek napisał(a):
Nie mnie oceniać, kto jaką religię wyznaje, czy jakie ma poglądy.
Nie znam zresztą większości religii, jestem ignorantem w tym zakresie, choć nie czuję się z tym źle.
I właśnie tu jest różnica - ty jesteś ignorantem, ale nie oceniasz; inni są ignorantami i oceniają.
W tym własnie sęk.
maly_kwiatek napisał(a):
Jezus prosił, byśmy się wzajemnie miłowali, a nie byśmy sprawdzali kto ma jakie wyznanie i miłowali jednych, a drugich nie.
Czyli chyba koleżanka się ze mną zgodzi - krysznowcy kroczą (jak nie po całości, to na pewno w większości) drogą nauczania Jezusa.
Niech katolicy też spróbują - warto!

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So cze 12, 2010 20:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 9:16
Posty: 3755
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Elbrus napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
O co chodzi?
O wszystko.
Joga=reiki=medytacja wschodu=figurki/talizmany=....=Szatan


A co jest złego w twierdzeniu, że te rzeczy mogą być zagrożeniami duchowymi? Dlaczego miałby ktoś o tym nie mówić? I co to ma wspólnego z tematem?

_________________
Piotr Milewski


So cze 12, 2010 22:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
jumik napisał(a):
A co jest złego w twierdzeniu, że te rzeczy mogą być zagrożeniami duchowymi?
Jeśli ktoś jest katolikiem i się radzi w tych sprawach, co jest zgodne z nauką Kościoła, to - NIC.
jumik napisał(a):
Dlaczego miałby ktoś o tym nie mówić?
Dlatego, że tego nie zna i nie potrafi ocenić inaczej, jak tylko powtarzając zasłyszane ostrzeżenia stowarzyszeń tzw. antysektowych.
Oczywiście nie ma w tym nic złego. Dopóki nie rozpowiada się kłamstw.
jumik napisał(a):
I co to ma wspólnego z tematem?
"Może najpierw poznajcie nas bliżej,a potem oceniajcie i wyzywajcie od "sekt". "

Czym innym jest naprowadzenie katolika na "właściwe tory", a czym innym określanie czyjejś wiary mianem "czczenia Szatana"
(jak to robił jakiś czas temu DanRism).

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So cze 12, 2010 23:08
Zobacz profil
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Może ustalmy parę faktów.
Jestem "on" a nie "ona". Nick "mały_kwiatek" zapożyczyłem od świętej Teresy Martin od Dzieciątka Jezus, która mówiła o sobie: "Chcę być jak mały kwiatek pod stopami Boga".
Na niniejszym forum czuję się gościem, a nie gospodarzem.
Do tzw. sekt mam stosunek zdystansowany, wiem, skąd się bierze popularność nowych grup religijnych, wiem też, że często nadzieje związane z tymi ruchami kończyły się płaczem, krzywdą, psychomanipulacją, śmiercią psychiczną a nawet fizyczną.
Nie rozciągam tego co wiem na wszystko co nazywa się nowymi lub odświeżonymi ruchami religijnymi, bo to nonsens. Każda sytuacja jest inna i ma swoją specyfikę. Aby się o niej wypowiadać, trzeba na niej się znać.

Dostrzegam przypadki psychomanipulacji w mediach, w tym w mediach państwowych.
Widzę próby skierowania tego co od wieków nazywało się "wychowanie dzieci i młodzieży" na drogę "nowoczesnej" psychomanipulacji. Ministerstwo Edukacji wpadło na świetny pomysł, aby uczyć nauczycieli zasad i metod NLP. To jest prawdziwy dramat.

To co widać często na forum, a co nazwano "paranoja antysektowa" (brrr...), to stanowisko katolików tradycyjnych, często nauczonych strachu przed kontaktem z jakimikolwiek innymi niż katolickie ruchami religijnymi. Stopień strachu jest bardzo różny i dlatego skutkuje różnie w wypowiedziach różnych osób, a także moderatorów.
Nawiasem, mówiąc poważnie, nakłada się na relacje między Kościołem i innymi ruchami religijnymi więcej jeszcze czynników. Jest tu i arogancja, agresja ruchów religijnych, wywołuje ona to samo po stronie przeciwnej.

Zachowajmy spokój i kierujmy się wskazówkami Jezusa o wzajemnym miłowaniu. Prąd i ruch religijny, jeśli jest autentyczny, to się obroni i poradzi sobie. Budujmy normalne Państwo i normalną społeczność świata, w których każdy będzie godny szacunku i miłości, bez względu na wiek, płeć, rasę, wyznanie, pochodzenie, orientację seksualną i kolor oczu.

Mam wątpliwość, czy Państwo prawicowo - katolickie może być Państwem "normalnym" dla lewicowców i nie - katolików. Chyba konstrukcja Państwa normalnego nie może opierać się na wyróżnianiu jakichkolwiek poglądów partyjnych i Kościołów.

Elbrus, rzuciłeś dziwny dla mnie wątek.
Czy uważasz, ze Kościół Katolicki miałby się tłumaczyć ze swej chrześcijańskości? Uważasz, że są w tym lub mogą być jakiekolwiek wątpliwości?

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


So cze 12, 2010 23:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
maly_kwiatek napisał(a):
Może ustalmy parę faktów.
Jestem "on" a nie "ona".
Dlatego żem napisał poprawnie: "A jak byś sobie życz?" :)
maly_kwiatek napisał(a):
Do tzw. sekt mam stosunek zdystansowany, wiem, skąd się bierze popularność nowych grup religijnych
Tylko niestety czasem popularność ta jest tak duża, że członkowie zostają w nich już na stałe.
Niestety dla Kościoła.
maly_kwiatek napisał(a):
wiem też, że często nadzieje związane z tymi ruchami kończyły się płaczem, krzywdą, psychomanipulacją, śmiercią psychiczną a nawet fizyczną.
Czy liczysz jako nową grupę religijną:
- dowolną (nawet niezarejestrowaną),
- zielonoświątkowców (itp.),
- świadków jehowy,
- kółko tarota,
- hare-kryszna (itp.),
- krąg świętego ognia i wiatru (itp.),
- zrzeszenie prawdziwej prawdy i Prawdziwego Boga Energii (itp.),
- nowo utworzoną parafię rzymsko-Katolicką
i gdzie w tych grupach według ciebie jest ta "duża częstość psychomanipulacji"?
//nie rozuzmiałem tego: "Nie rozciągam tego...", dlatego chciałem doprecyzować
maly_kwiatek napisał(a):
Nawiasem, mówiąc poważnie, nakłada się na relacje między Kościołem i innymi ruchami religijnymi więcej jeszcze czynników.
Jest tu i arogancja, agresja ruchów religijnych, wywołuje ona to samo po stronie przeciwnej.
Tylko czasem agresywny jest jeden ruch a cierpią inne.
maly_kwiatek napisał(a):
Zachowajmy spokój i kierujmy się wskazówkami Jezusa o wzajemnym miłowaniu.
Tylko że niektórzy miłować MUSZĄ, a inni tylko MOGĄ - obowiązku nie ma (i robią łaskę jak podadzą rękę).
maly_kwiatek napisał(a):
Prąd i ruch religijny, jeśli jest autentyczny, to się obroni i poradzi sobie.
O Żydach w czasie holokaustu też tak by można powiedzieć.
maly_kwiatek napisał(a):
Budujmy normalne Państwo i normalną społeczność świata, w których
każdy będzie godny szacunku i miłości, bez względu na wiek, płeć, rasę, wyznanie, pochodzenie, orientację seksualną i kolor oczu.
Tą rasę i wyznanie by jeszcze można znieść, ale pedalstwa tolerować nie można!
maly_kwiatek napisał(a):
Mam wątpliwość, czy Państwo prawicowo - katolickie może być Państwem "normalnym" dla lewicowców i nie - katolików.
Dla niektórych katolików nie byłoby normalne, a co dopiero dla nie-katolików.
maly_kwiatek napisał(a):
Chyba konstrukcja Państwa normalnego nie może opierać się na wyróżnianiu jakichkolwiek poglądów partyjnych i Kościołów.
Zależy jak się rozumie "normalne państwo".
maly_kwiatek napisał(a):
Czy uważasz, ze Kościół Katolicki miałby się tłumaczyć ze swej chrześcijańskości?
Ja bym raczej wymagał, aby KK szerzył chrześcijańskość gdzie się tylko da.
maly_kwiatek napisał(a):
Uważasz, że są w tym lub mogą być jakiekolwiek wątpliwości?
Niech Kościół (a raczej jego wierni !) się zdecydują: albo SVII i ekumenizm, albo "przedSVII" i anty-szatanizm-lamentum.
Nie można mieć obu.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N cze 13, 2010 7:58
Zobacz profil
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
maly_kwiatek napisał(a):
Budujmy normalne Państwo i normalną społeczność świata, w których każdy będzie godny szacunku i miłości, bez względu na wiek, płeć, rasę, wyznanie, pochodzenie, orientację seksualną i kolor oczu.

Mam wątpliwość, czy Państwo prawicowo - katolickie może być Państwem "normalnym" dla lewicowców i nie - katolików. Chyba konstrukcja Państwa normalnego nie może opierać się na wyróżnianiu jakichkolwiek poglądów partyjnych i Kościołów.

Ksiądz Tishner kiedyś ładnie powiedział: "Ani katolik, ani Polak, ani nikt inny, nie mogą mieć w państwie większych praw, niż ma człowiek."


N cze 13, 2010 8:07
zbanowany na stałe
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lip 14, 2007 7:02
Posty: 3507
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Elbrus napisał(a):
Niech Kościół (a raczej jego wierni !) się zdecydują: albo SVII i ekumenizm, albo "przedSVII" i anty-szatanizm-lamentum.
Nie można mieć obu.


Elbrus, nic na to nie poradzę, że Kościół Katolicki jest rozrywany wewnętrznie przez te dwa kierunki, zidentyfikowane przez Ciebie w specyficzny sposób.
Dla mnie, jako katolika, to fatalne rozdarcie sprawia, że staram się zasypywać tę przepaść, tak, jak umiem. Katolików jest na świecie około miliarda, Elbrus, więc nie poganiaj Ojca Świętego i wyznawców Kościoła by robili coś, co Tobie wydaje się właściwe. Boże młyny wolno mielą się, jednak się obracają. Doczekasz się jedności w Kościele. Prędzej niż Ci się wydaje.
Będzie to jedność, której przyświecać będą słowa Jezusa: "Byśmy się wzajemnie miłowali".

Pozdrawiam :)

_________________
Mały kwiatek pod stopami Boga - św. Teresa od Dzieciątka Jezus
Zbrodnia państwowa to i państwowe morderstwo i terror demokracji.
Gdy działa Duch Święty, wzrasta wiara, nadzieja, miłość Boga i bliźniego, ginie kłamstwo, nienawiść, magia.


N cze 13, 2010 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
Zaraz, zaraz.

Rozumiem, że jest to protest przeciw krytyce organizacji ze strony osoby, która jest w niej od miesiąca.
Na drugim biegunie mam na przykład tego typu teksty:
http://www.psychomanipulacja.pl/art/har ... rmacje.htm

Osobiście organizacji nie znam, ale byłabym bardzo ostrożna z wchodzeniem do niej. Proponowałabym zauważyć, że tekst sugeruje, że ruch ma znamiona sekty destrukcyjnej, co nie ma absolutnie nic wspólnego z wyznawaniem jakiejkolwiek religii.

Jeśli to, co napisano w tym artykule, jest nieprawdą, proponuję pozwać do sądu Centrum Przedziwdziałania Psychomanipulacji. Obawiam się jednak, że jakieś podstawy do takich stwierdzeń mają...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N cze 13, 2010 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
jo_tka napisał(a):
Rozumiem, że jest to protest przeciw krytyce organizacji ze strony osoby, która jest w niej od miesiąca.
baktinka napisał(a):
Od kilku wprawdzie dopiero miesięcy


jo_tka napisał(a):
Proponowałabym zauważyć, że tekst sugeruje, że ruch ma znamiona sekty destrukcyjnej, co
nie ma absolutnie nic wspólnego z wyznawaniem jakiejkolwiek religii.
Skoro nie ma, to w czym problem?
Czy osoby opracowujące "podstawowe informacje" o Hare Kriszna do strony psychomanipulacja.pl
skontaktowały się z osobami należącymi do jednej grupy (z jednego miasta) czy z osobami z całej Polski?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


N cze 13, 2010 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
1. Ok, masz rację - kilku miesięcy, nie dopatrzyłam.
2. Nie wiem - proponuję zapytać na stronie psychomanipulacja.pl

A problem w tym, że jeśli to, co tam napisano jest prawdziwe przynajmniej w części przypadków, to należy przed tą grupą ostrzegać. Zostawienie "w spokoju" może się w takiej sytuacji skończyć dramatycznie.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N cze 13, 2010 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): So cze 12, 2010 16:51
Posty: 50
Post Re: Paranoja antysektowa, czyli Hare Krishna
jumik napisał(a):
Elbrus napisał(a):
maly_kwiatek napisał(a):
O co chodzi?
O wszystko.
Joga=reiki=medytacja wschodu=figurki/talizmany=....=Szatan


A co jest złego w twierdzeniu, że te rzeczy mogą być zagrożeniami duchowymi? Dlaczego miałby ktoś o tym nie mówić? I co to ma wspólnego z tematem?


Witaj! Nie zgadzam się z tym. Jakoś w innych religiach np. hinduiźmie nie są to zagrożenia,a procesy, które pomagają nawiązać kontakt z Bogiem połączyć się z nim...niestety samymi zmysłami zrobić się tego nie da z istotą ponadzmysłową tak na chłopski rozum, a wymienianie tzw. zagrożeń duchowych to niestety kojarzy mi się z interpretacją tzw. moherowych beretów, jak ich przynajmniej niektórzy nazywają, chociaż nie mówię, ze to ja tak jakąś grupę ludzi oceniam, tylko akurat inni tak ich nazywają..Myślę, że łączenie wszystkiegoz szatanem jako panem ciemności, jest przesadą i wiąże się z nieznajomością innej wiary.


N cze 13, 2010 22:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 144 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL